Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (956) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
benyka
8889 příspěvků 25.10.20 09:41

@květušína Já to nesrovnávám, ani srovnávat nemůžu. Jenom jsem si dovolila připodotknout, že puberta je období, kdy se děti odmítají bavit i s vlastními rodiči.

giuliettka
7809 příspěvků 25.10.20 09:47

Fakt by ma potešilo, keby sa našiel aspoň jeden jediný 40tnik, čo by sa hlásil k tomu, že navštevuje svojho otčima aj so svojími deťmi a decká ho majú jak dedečka. :-D
(tí čo sú otčimovia na dobu neurčitú, a ešte s matkou žijú v spooločnej domácnosti, sa nepočítajú, len tí sezónni)

Příspěvek upraven 25.10.20 v 09:48

květušína
560 příspěvků 25.10.20 09:48

@giuliettka Já znám zprostředkovaně zase jiný smutný případ. Dcera od přítele (1. stupeň ZŠ) má spolužačku, která se neučí, nenosí domácí úkoly, nic neumí… Z vyprávění přítelovy dcery víme, že holka se prý denně toulá venku po sídlišti až do večerních hodin (po celý rok) nebo je do večera u kamarádky. Ale na konci minulého školního roku jsme se dozvěděli, že to dítě je do večera venku nebo u někoho proto, že doma je otčím, který je na ně zlý a ta holčička nechce jít domů a čeká venku na mámu, která se vrací z práce až večer cca kolem sedmé hodiny. Já jen doufám, že jejich třídní učitelka, která teď už taky ví, jak to je, udělá vše, co je v jejích silách, aby té holčičce alespoň trochu zlepšila život.

giuliettka
7809 příspěvků 25.10.20 09:50

@květušína Tak to je fakt hrozné, tej matke by som tie deti odobrala. Nech si vyberie, buď milenec, alebo dieťa.

květušína
560 příspěvků 25.10.20 09:54
@giuliettka píše:
Ja mám z toho nejak pocit, že on, ten biologický otec netúži vidieť šamstrov svojej bývalej. Ale možem sa mýliť. Ináč by to auto zaparkoval o kúsoček ďalej.

To je dost možné. Ale mělo by jít především o to dítě, že. To by si měl každý rodič v takové situaci uvědomit.

giuliettka
7809 příspěvků 25.10.20 10:03

@květušína Ten otec na to dievčatko vidí od bráničky až do chvíle kým k nemu príde. Viem to preto, že keď som to videla prvýkrát, tak som premýšľala, kam preboha to dievčatko s tým kočiarom kráča a prečo ten od brány nejde s ňou a zaliezol nazad. Ako sa podpíše na tom dievčatku to, že sa jej otec nevybavuje o počasí s milencami jej matky? Mne nejak nepripadá, že by si mal niečo uvedomiť. Dievčatko k nemu ide vždy hrdo a nadšene. Chodí pravidelne jak hodinky. A v dnešnej dobe mobilov si myslím, že najskor toho dotyčného, ktorého tá ženska v tom byte momentálne má, prezvoní. Že dievčatko ide vonku s tým, že tam na ňu čaká tatínek. Mne z otcovej strany nič čo by dievčatku ublížilo nepripadá. O matke si nič pekné nemyslím.

bao-baba
1309 příspěvků 25.10.20 10:04

@květušína
Hm, otčím je doma a máma do večera v práci. Asi ho i živí.

TyrionLannister
149 příspěvků 25.10.20 10:29
@giuliettka píše:
Fakt by ma potešilo, keby sa našiel aspoň jeden jediný 40tnik, čo by sa hlásil k tomu, že navštevuje svojho otčima aj so svojími deťmi a decká ho majú jak dedečka. :-D

Nepotěším sice čtyřicátníkem, ale mladším. Je mu 27, má už vlastní dvě děti a svého otčíma navštěvuje. Dokonce mu otčím sehnal práci a pracují spolu v jedné firmě. Ale myslím, že je to spíš výjimka.

Birdonawire
588 příspěvků 25.10.20 10:32

Co říkáte na novou sochu Marie Terezie v Praze?

benyka
8889 příspěvků 25.10.20 10:55

@Birdonawire Kam se hrabe náš Jošt. :-)

Titia
90 příspěvků 25.10.20 11:04
@giuliettka píše:
Fakt by ma potešilo, keby sa našiel aspoň jeden jediný 40tnik, čo by sa hlásil k tomu, že navštevuje svojho otčima aj so svojími deťmi a decká ho majú jak dedečka. :-D
(tí čo sú otčimovia na dobu neurčitú, a ešte s matkou žijú v spooločnej domácnosti, sa nepočítajú, len tí sezónni)Příspěvek upraven 25.10.20 v 09:48

Mojí kamarádce (dnes 21 let) jsem vždycky záviděla, že má víc dědečků i babiček než já. Oba její rodiče jsou z rozvedených rodin a pravidelně chodí navštěvovat svého nevlastního dědu, otčíma jejího otce, i když otcova maminka už několik let nežije. Hrozně se mi líbí, jak ho berou jako vlastního a starají se o něj, ač nejsou vlastně vůbec příbuzní, zatímco jeho vlastní děti na něj akorát kašlou. Snad jsem to napsala srozumitelně :D

květušína
560 příspěvků 25.10.20 11:22

@giuliettka no ale asi by ho neubylo, kdyby zastavil přímo před domem, ne?
Já dělám taky spoustu věcí, které prospívají mému dítěti a které by mohl/měl dělat jeho otec a nedělá, jelikož na to nemá kapacitu/schopnosti/chuť - vyberte si, co chcete.

giuliettka
7809 příspěvků 25.10.20 11:40
@květušína píše:
@giuliettka no ale asi by ho neubylo, kdyby zastavil přímo před domem, ne?

To by tomu dievčatku bol ten kočík s babikou na dve veci. Ti dvaja dospeli by si ho tak akurát podali z ruky do kufra auta.

Vinca_minor
2140 příspěvků 25.10.20 11:56

@Titia U nás to je podobné. Můj táta už nežije, ale jeho syn má mou mámu moc rád a pořád se s ní vídá. Máma říká, že její „snacha“ je jak její další dcera a holčičky bere za své vnučky. Prostě normální fajn vztah. A to máma s tátovým synem nikdy nežila v jedné domácnosti.

giuliettka
7809 příspěvků 25.10.20 12:01

@Titia @Vinca_minor hele vy dve, ale to nie je otčim/ macocha na dobu určitú. Myslela som takých čo sa v tom živote mihli tak na 5-6 rokov a po nich prišli ďalší. :-) takých jde po nich už nikto neprišiel neberiem. :-D

bao-baba
1309 příspěvků 25.10.20 12:58

@Birdonawire
Mně se docela líbí.

ertz
688 příspěvků 25.10.20 13:01

@giuliettka 5 - 6 roků je hodně, já myslím, že ta doba na výměnu partnera u těchto typů je poloviční, jak vyprchá to zamilované oukouzlení, je konec.
@květušína Třídní učitelka může jedině informovat OSPOD a tím končí. Myslím, že tady zcela selhala ta matka. Rálně pomoci mohou rodiče kamarádky, kteří jí nechají s dcerou doma, případně dají najíst a tak.

andano
850 příspěvků 25.10.20 14:37

Přidám jeden zprostředkovaný případ - kamarádka (žijící 25 let ve spořádaném vztahu se 3 dětmi) má kamarádku, o které někdy říká, že je to na závist, protože žije bez chlapa a má všechny víkendy jen pro sebe. Životem jí prošli 4 muži, s každým má dítě, žádný partnerský vztah sice nevydržel moc dlouho, nicméně si prý pro své děti uměla vybrat skvělé otce.
Ti chlapi si víkendy střídají a berou si všechny nebo aspoň víc dětí…
Co na to nové partnerky, jiné děti… fakt nevím.

A ještě jsem si z „celebrit“ vzpomněla na Lucii Talmanovou - před Topolánkem žila dlouho (11 let?) ve vztahu s nějakým vdovcem se dvěma dětmi. Když se rozešli, tak syn už byl dospělý a jeho 16-18letá dcera snad bydlela s ní.

A ještě vlastně manželé a děti Veroniky Žilkové - když ten prostřední zemřel, tak se ukázalo, že i Agáta (která byla z manželství prvního), se s ním dál stýkala… ale to jen prodávám, co jsem koupila v bulváru.

benyka
8889 příspěvků 25.10.20 14:51

Zmodernizovaná pohádka začíná následovně: „Byl jednou jeden král a královna a vychovávali spolu tři syny.“ A končí, když nejmladší princ našel za devatero horami a devatero řekami svou princeznu: „Byla svatba veliká a vycházeli spolu přátelsky až do smrti.“

giuliettka
7809 příspěvků 25.10.20 16:00
@andano píše:
A ještě vlastně manželé a děti Veroniky Žilkové - když ten prostřední zemřel, tak se ukázalo, že i Agáta (která byla z manželství prvního), se s ním dál stýkala… ale to jen prodávám, co jsem koupila v bulváru.

Tam to asi nebude tak ružové ako to podávajú tie dve do bulváru. Ve´d to jedno dieťa sa radšej zdekovalo a nechce o nich ani počuť.

Eleanor Rigby
669 příspěvků 25.10.20 18:12
@Birdonawire píše:
Co říkáte na novou sochu Marie Terezie v Praze?

Je hrozná. To není socha Terezie, to je akorát socha barokních šatů. Bez rukou, bez ksichtu, bez osobnosti.

Uživatel je onlineOveeec
2682 příspěvků 25.10.20 18:49

@Eleanor Rigby Mně se z výtvarného hlediska líbí, jenom trochu váhám ohledně těch pěti metrů výšky. Na místě jsem ji ještě neviděla, tak nevím, jak to působí. Proti Marii Terezii nic nemám (až nedávno jsem se dozvěděla, že k Čechům neměla nejlepší vztah), ale vadí mi, jaké se tu najednou začínají stavět nebo plánovat pomníky - Mariánský sloup, Radecký, orlice na Hradě. Myslím, že jsou v našich dějinách inspirativnější a pokrokovější a pro společnost přínosnější postavy nebo momenty, které by si připomínku zasloužily víc (Marie Terezie klidně, ale pětimetrová?!).

Čírina
379 příspěvků 25.10.20 19:30

@Eleanor Rigby Je to navíc zpackaná socha barokních či správněji rokokových šatů. Něco se mi nezdálo a správně.
Zde je foto z profilu 

a šaty mají na sobě něco, co připomíná turnýru (to vycpané pozadí), což sice byla poplulární silueta v dobách Marie Antoanety, Tereziny dcery, v zásadě těsně před francouzkou revolucí.

Nepřijde mi, že Marie Terezie chodila v takovém modním výstřelku, zvláště, byla-li již na smrtelné posteli…

Boky sice byly rozšířené jak blázen, ale zadky na formálních dvorských rokokových šatech, kdy je nosila ona, byly placatější!

Zde dobová krinolína pro dvorské příležitosti, aktuální pro roky 1750 - 1780, placatá:
http://demodecouture.com/…-232x300.png
http://demodecouture.com/…-150x150.jpg

nevím, jestli autor sochy umí sochat, ale gůglit neumí určitě

ertz
688 příspěvků 25.10.20 20:59

Mně se ta socha moc líbí, hlavně tou svou hladkou plochou krásně láká k dotvoření. Mohla by se tematicky posprejovat na jaře, v létě atd. K výročí nějaký obleček nebo paruka, klobouk. 

Na této fotce už mi přišlo, že má pěknou sukni.

giuliettka
7809 příspěvků 25.10.20 21:02

Ty jo ta socha je jak sestra tej Melanie v Slovinsku :-D

Stránka:  « Předchozí 1 2048 2049 2050 2051 2052 2053 2054 2055 2056 2057 2058 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek