Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (956) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
ertz
693 příspěvků 25.10.20 21:17

@giuliettka Marie Terezie je jak vysoustružená z alabastru, kdežto ta Melanie je „pravěká plastika ženy držící rybu“

giuliettka
7809 příspěvků 25.10.20 21:25

@ertz Nech robím čo robím, furt v tom tu Máriu nevidim. Len kus polystyrenu. :-D

Ophelie
994 příspěvků 26.10.20 08:17

@Čírina ty vyšívané šaty v příspěvku jsou překrásné. Někdy bych si něco takového chtěla zkusit. Aspoň na chvíli…

Jordaan
9231 příspěvků 27.10.20 20:32

Zajimalo by mne, jak se ma @lorens, uz tu hrozne dlouho nebyla.

ertz
693 příspěvků 28.10.20 08:42

@Jordaan Ano a taky Emily

MarryJu
518 příspěvků 28.10.20 21:59

Zajímalo by mě, proč dostanu každý rok od tchýně k narozeninám nějaký kousek do mého šatníku, který je vždy nejméně o 3 velikosti větši? Přiznám se, že nemám to srdce to s ní rozebírat

giuliettka
7809 příspěvků 28.10.20 22:03

@MarryJu Oblečte si to k nej na návštevu. Tak, aby bolo viditeľné, jak to na Vás plandá. Nech si baba užije. :-D

MarryJu
518 příspěvků 28.10.20 22:08
@giuliettka píše:
@MarryJu Oblečte si to k nej na návštevu. Tak, aby bolo viditeľné, jak to na Vás plandá. Nech si baba užije. :-D

Výborný nápad :-)

julie74
3805 příspěvků 28.10.20 22:43
@Čírina píše:
@Eleanor Rigby Je to navíc zpackaná socha barokních či správněji rokokových šatů. Něco se mi nezdálo a správně.
Zde je foto z profilu 

a šaty mají na sobě něco, co připomíná turnýru (to vycpané pozadí), což sice byla poplulární silueta v dobách Marie Antoanety, Tereziny dcery, v zásadě těsně před francouzkou revolucí.

Nepřijde mi, že Marie Terezie chodila v takovém modním výstřelku, zvláště, byla-li již na smrtelné posteli…

Boky sice byly rozšířené jak blázen, ale zadky na formálních dvorských rokokových šatech, kdy je nosila ona, byly placatější!

Zde dobová krinolína pro dvorské příležitosti, aktuální pro roky 1750 - 1780, placatá:
http://demodecouture.com/…-232x300.png
http://demodecouture.com/…-150x150.jpg

nevím, jestli autor sochy umí sochat, ale gůglit neumí určitě

Ta socha se mi moc líbí, úplně v ní vidím tu majestátní ženskou, a tahle vaše informace ji dost poničila. Mohl si pan sochař na guglovani někoho najmout, když mu to zas tak moc nejde…

ertz
693 příspěvků 31.10.20 08:12

Liší se nějak zásadně pleťové krémy pro různé věkové skupiny (složením, koncentrací látek), nebo je jen podobný obsah v jiném obalu? MYslím řady od jednoho výrobce s doporučeným věkem 50+, 60 + atd.

benyka
8900 příspěvků 31.10.20 09:12

@ertz Asi se liší, protože jsem si koupila od téhož výrobce, od kterého jsem používala běžný denní a noční krém pro suchou pleť, zkusmo dva krémy proti vráskám, a musela jsem je oba odepsat, protože mě štípaly a z kůže dělaly hroší.

ertz
693 příspěvků 1.11.20 16:53

@benyka Tady bych to i očekávala, ale myslela jsem spíš např. řada proti vráskám 50+, 60+. Když bych si koupila krém 60+, jestli je účinnější (má vyšší koncentraci něčeho). Narazila jsem na to náhodou, v obchodě měli krémy, které používám, jenom ve verzi pro vyšší věk. Koupila jsem ho a teď jestli se dočkám i nějakého efektu.

trnk
329 příspěvků 4.11.20 18:36

Můžete mi, prosím, poradit, jakou gramáž by měla mít pěkná froté osuška? Budu je muset koupit na e-shopu (i když nerada) neboť bych si je raději osahala.

Oveeec
2686 příspěvků 4.11.20 18:43

@trnk Není možná, zrovna dneska jsem se rozhodla, že se tu poptám na osušky :)

Takže: Nemá někdo prosím tip na pěkně savé, co nejvíc eko/přírodní/lokální atd. ručníky a osušky v bílé nebo šedé, bez výšivek a ozdob? Všude na mě vyskakují vaflové, ale mně se moc nelíbí a pamatuju si, že si tu na ně hodně lidí „stěžovalo“. A jaké jsou lněné ručníky? Jsou příjemné?

Mimochodem tipy na povlečení s podobnými vlastnostmi jsou taky vítány.

pavka_l
1242 příspěvků 4.11.20 19:18

@Oveeec Ručníky, utěrky a ložní povlečení kupuji z Veby a jsem vždycky spokojená. Teď tam mají krásný damašek s javorovými listy.

Vinca_minor
2146 příspěvků 4.11.20 20:50

K osmnácti jsem od tety dostala oranžovou froté osušku s plastickým vzorem slunce. Mám ji u mámy a používám tam jenom ji, předtím jsem ji měla na kolejích. A furt drží, akorát vybledla. Když jsem ji dostala, zdála se mi obyč, žádný luxus, ale je skvělá. Tetu už nemám, tak je pro mě ta osuška taková památeční.

Oveeec
2686 příspěvků 4.11.20 23:30

@pavka_l Děkuju za tip, povlečení se mi moc nelíbí, ale ručníky jsem si vyhlídla :)

giuliettka
7809 příspěvků 6.11.20 19:08

Prosím vas nie je tu niekto, kto si požičiava knihy z verejnej knižnice online? Mám najobycajnejsiu čtecku pocket book, ale nejak sa mi to nedarí pochopiť ako to mám stiahnuť. Som V knižnici zaregistrovaná.

Ophelie
994 příspěvků 7.11.20 08:04

@giuliettka na jaře jsem si stahovala knížky do mobilu-já, která miluje papír:grin:. Překvapivě se mi to podařilo, ale na první dobrou to nebylo…

Murray
208 příspěvků 9.11.20 13:57

@giuliettka Nevím jak u vás… Popíšu situaci v Brně, Knihovna J. Mahena.
Nelze e-knihy půjčovat do klasické čtečky (tedy např. do Kindlu). Musíte si stáhnout čtečku do mobilu. Tedy nejdřív mít registraci v knihovně (platnou), potom registraci na PalmKnihách (se stejným e-mailem). Potom si stáhnout do mobilu čtečku - tedy vlastně je to aplikace. V katalogu knihovny půjčíte e-knihu a ta vám je 30 dní k dispozici právě v té mobilní aplikaci. Ale moc mi to tedy nevyhovuje. Jako nouzovka ano, ale klasickou čtečku to nenahradí. Bohužel.

if5
388 příspěvků 10.11.20 11:30

Opravdu bych chtěla vědět, proč se v návodech na správné mytí rukou předepisuje odložit všechny šperky. To jako si pak mám na prsty nasadit neumyté prstýnky? Nebo je napřed vydesinfikovat? Není lepší je vymydlit a opláchnout spolu s rukama? Nemluvím o drhnutí rukou v rizikových infekčních provozech, ale o běžném mytí.

mimi
259 příspěvků 10.11.20 12:43

@if5
Jednak, sice sa medzi sperk a pokozku dostane mydlova voda, ale nemusi dojst k poriadnemu vymytiu. Takze taka skryta kontaminacia zostava. To mi dava take logicke vysvetlenie.
Druha vec, vo vseobecnosti, na sperky by nemalo ist mydlo, kozmetika, cistiace prostriedky.

Okrem nausnic sperky nenosim, aj tie davam dole na noc, aj pred sprchovanim, ale ked si dam vynimocne prsten, tak pri umyvani ruk ho dam dole a umyjem, a potom umyjem ruky.

if5
388 příspěvků 10.11.20 12:59

@mimi No zlatu by snad měla vadit jen lučavka královská a tou si ruce fakt neumývám.

Vinca_minor
2146 příspěvků 10.11.20 13:58

@if5 Já to v době zvýšené hygieny dělám tak, že si ruce umyju i s prstýnkem, pak dám prstýnek a hodinky na poličku a umeju se ještě jednou.

Gorilka
1350 příspěvků 10.11.20 14:19
@if5 píše:
@mimi No zlatu by snad měla vadit jen lučavka královská a tou si ruce fakt neumývám.

A rtuť.

Stránka:  « Předchozí 1 2048 2049 2050 2051 2052 2053 2054 2055 2056 2057 2058 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek