Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (956) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
mimi
259 příspěvků 10.11.20 15:09

@if5
V podstate mate pravdu, zlatu by nemalo vadit nic okrem lucavky :-D

Judy24
1204 příspěvků 10.11.20 15:19
@if5 píše:
@mimi No zlatu by snad měla vadit jen lučavka královská a tou si ruce fakt neumývám.

No jo, ale zdaleka ne všichni nosí na rukou jen čisté zlato.

MP Janka
706 příspěvků 11.11.20 17:02

Stříbrný prstýnek drhnu pravidelně mýdlem a občas jarem 15 let a stále drží a vypadá stejně.
Taky mi nedává smysl prstýnek někam odložit, umýt ruce a zase ten špinavý prstýnek nandat.

Temperance
2918 příspěvků 11.11.20 18:18

Ono šperky a „šperky“, že…

Lakerol
179 příspěvků 11.11.20 21:03

@if5 Pod šperky může zůstat vlhkost, případně i mýdlo, dezinfekce, atd. a z toho pak vznikne podráždění kůže nebo ekzém. Hlavně u těsnějších a členitých kousků.

giuliettka
7809 příspěvků 13.11.20 15:47

Netušíte niekto čo je to monorail z nemčiny? Malý chce Lego monorail, googlim jak blbec a nič také som nenašla.

ertz
690 příspěvků 13.11.20 16:02

@giuliettka Německy to není nic, ale anglicky jednokolejná visutá dráha (říká můj slovník).

giuliettka
7809 příspěvků 13.11.20 16:10

@ertz Pod anglickým názvom mi to dáva nejaké vintage lego, to predsa nemožu teraz pred Vianocami reklamovať na nemeckom kanáli Toggo pre deti. To by rodičia neurobili kšeft Legu, ale dajakému zberateľovi.
(reklamu sa mi nedarí nájsť)

Justine
6 příspěvků 13.11.20 16:35
Eleanor Rigby
669 příspěvků 13.11.20 22:11
@giuliettka píše:
Netušíte niekto čo je to monorail z nemčiny? Malý chce Lego monorail, googlim jak blbec a nič také som nenašla.

Monorail je mezinárodní pojem původem z angličtiny, znamená železnici s jedinou kolejí uprostřed.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Monorail
Německy se to podle Wikipedie řekne Einschienenbahn.
Jestli k tomu Lego dělá model, to fakt netuším.
A Lego jsou Dáni, a ti říkají (opět dle Wiki) buď monorail anebo enskinnebane.

giuliettka
7809 příspěvků 14.11.20 13:08

Tak som to zistila, fakt sa jednalo o to retro a malý reklamu nevidel na tom Toggu. Dík za snahu.

Paris1789
5092 příspěvků 16.11.20 17:00

Hele mám to poslední vládní vyhlášení chápat tak, že otevře všechny obchody, akorát tam budeme stát před nimi fronty? Nebo nám ještě zhorší ty dnešní podmínky, že i před potravinami nás nechá přešlapovat venku?

BeKaa
611 příspěvků 16.11.20 17:14

@Paris1789 Ano, je to čím dál logičtější. Omezí čas i prostor…
Nákup u Rohlíku mě sice nějak neuchvátil, ale je to lepší, než tyhle šaškárny.

Paris1789
5092 příspěvků 16.11.20 17:29

@BeKaa mně by to dávalo smysl, kdyby otevřeli všechny obchody.
Pořád se marně snažím najít nějaké pozitivum toho všeho a nakonec jsem usoudila, že aspoň ti zevlovači, co chodí každý den očumovat a postávat u regálů, tohle prostě už dělat nebudou, když si na to zevlování budou muset vystát frontu.
My ostatní jsme prostě v prdeli, já teda nijak moc jíst nemusím, na nakupování si taky nepotrpím, ale semtam něco potřebuju. A u Rohlíku si nejsem jistá, jestli za nastalého zvýšení zájmu bude vůbec stíhat.

benyka
8892 příspěvků 16.11.20 17:43

@Paris1789 Jak víte, že tam někdo chodí každý den očumovat? Mám pro to jediné vysvětlení.

Paris1789
5092 příspěvků 16.11.20 18:23

@benyka tak proč se mě ptáte, když pro to vysvětlení máte?
Si to nějak vysvětlete beze mě, nemám k tomu co říct.

benyka
8892 příspěvků 16.11.20 18:52

@Paris1789 Dobře. :-)

Birdonawire
588 příspěvků 16.11.20 19:12

Rohlik to nejspis stihat bude, jen mozna prida k nabidce Premium clenstvi jeste nejake Super Premium.

Eleanor Rigby
669 příspěvků 17.11.20 00:15

No, především to vypadá, že kompletně zavírají malé obchody, které prostě těch 15 m2 plochy, kam by směly pustit aspoň jednoho zákazníka, ani nemají. Takže pápá pekařstvíčko, kde se dalo koupit nepochrchlané pečivo, všichni jen do velké sámošky. Stát hodinu ve frontě mezi hromadou dalších lidí, když bych mohla být sama doma, to je jistě taky velmi PROTIepidemické opatření. A bez potíží všichni zvládnou prochladnutí v době, kdy je zakázáno prakticky všechno, čím si člověk normálně udržoval imunitu.

MP Janka
706 příspěvků 17.11.20 08:40

@Eleanor Rigby
Sportovat se může, individuálně. Do parku a do přírody se také smí, včetně cesty tam a zpátky. Každý volný den strávím venku aspoň 2 hodiny, podobně jako kdykoliv jindy. Otužování ve sprše také nikdo nezakázal a přetápět si byty nařízené není. Takže jediné, co se nesmí, jsou sauny a jo, v tom hnusným mlhavým počasí bych si taky ráda zalezla se pěkně prohřát místo trajdání venku.

S malými krámky netuším, jak to chtějí dělat, na maloměstě se tak nakupuje normálně. Přímo k pekaři pro čerstvé housky, do masny, pro chleba do jiného krámku, zbytek v supermarketu, když teda zrovna nemají zemědělci se zeleninou stánek u náměstí. 15 m2 má řezník a koloniál, ale mám dojem, že prodavačka bude muset počkat před krámem, na zákazníka houkne cenu a ten jí peníze nechá na pultu (nemají terminál, většina plateb je do 100 korun).

Jordaan
9228 příspěvků 17.11.20 09:01

Tady u nas mame tez omezeni poctu zakazniku. Velke obchody to vyresily vstupem pouze s vozikem a omezenim poctu voziku. Zatim se mi nestalo, ze bych musela pred supermarketem cekat, vseobecne je vsude min lidi. U mensich pekarstvi, zelinarstvi a pod. fronty pred vchodem jsou, vetsinou smi dovnitr 1-2 zakaznici, ale utika to docela rychle. V nedeli zavreno tu bylo vzdycky a nezda se mi, ze by to nekomu skodilo, spis naopak. Jako opatreni bych privitala vstup do obchodu pouze pro jednoho clena rodiny, meli a asi porad maji to tak v Holandsku, znatelne to zmensi pocet osob a vse se urychli.

giuliettka
7809 příspěvků 17.11.20 09:21
@Jordaan píše:
Jako opatreni bych privitala vstup do obchodu pouze pro jednoho clena rodiny, meli a asi porad maji to tak v Holandsku, znatelne to zmensi pocet osob a vse se urychli.

Toto jediné by v CZ neprešlo a predpokladám, že všetci by vyrazili do ulíc a štrajkovali. A už vidím jak by sa dohadovali, že oni spolu musia. A odrby typu, že by si každý vzal vozík a pred vchodom tvrdili, že oni k sebe nepatria. Tu je spoločné nakupovanie národný šport. Ja keď som predtým niekedy neprozreteľne v robote povedala, že manžel nakupuje sám, tak som sa dozvedela, že som chudák, mám sa rozviesť a takého škrta čo si nakupuje podľa seba opustiť. Ženská ma vyberať čo sa nakúpi a ten chlap tam byť musí, čo ak bude chcieť niečo čo by ju nenapadlo, alebo by zabudla? A nebude to predsa ťahať tá ženská. Ja som pred dobou covidovou obhajovala nakupovanie len jedným človekom a neuspela som. Teraz by to všetci brali tak, že im siahli na právo robiť si čo chcú.

Uživatel je onlinePuffin
335 příspěvků 17.11.20 09:33

@giuliettka Přijde mi, že společně nakupování je jedna z mála možností, jak pracovat společně, když bydlíte v bytě. Prostě chybí společné dělání sena, hrabání zahrady, štípání a uklízení dřeva na zimu… Dávat prádlo do pračky nebo stírat podlahu se ve dvou dělá blbě.
Je to asi trochu blbá náhražka, ale holt málokdo odjíždí každý druhý víkend společně přespat do přírody. Tak zbývá to nakupování, kde má každý svou smysluplnou roli (někdy je hezké pozorovat dva staré lidí při nákupu, může z toho být až takový ritualizovaný tanec).

zwedavka
1188 příspěvků 17.11.20 09:34

Ano, svoboda se u nás velmi často zaměňuje s bezohledností.
Mononákup bych brala, míň lidí, kratší čas v krámě a nebude mne to rušit v soustředění, ať nic nezapomenu a můžu zase až za týden.
Ale já nakupuju nejčastěji sama nebo předám potomkovi seznam a kartu *), u mě by se nic nezměnilo.
*) Vlastní invence mých potomků je občas pozoruhodná, přibude třetí hořčice do sbírky načatých hořčic, koupí 3kg soli najednou, když dochází. :smile:
Když je nás víc, rozdán úkoly, ať je to rychlejší.

Jordaan
9228 příspěvků 17.11.20 10:07

@giuliettka

Ja chodim nakupovat taky sama, obcas manzel. Dite bereme vyjimecne, na jeho zadost :-). Spolecne nakupovat nechodime, az na vyjimky, vubec. To omezeni vstupu na jednu osobu bych sice privitala, ale je pravda, ze v Holandsku to byl trochu opruz, protoze to byla prave ta vyjimka, pri ktere chodime bud vsichni nebo jeden s ditetem. Museli jsme si holt zvyknout, chodila jsem sama a usetrili jsme spoustu casu i penez. Dite ten obchod ma totiz rado (je to jediny obchod na vesnici a maji tam uplne vsechno) a na dovolene rado vybira, co budeme jist, zkousi nezname pochutiny a doluje ze mne holandske komiksy. Je ale jeste moc male na to, aby slo samo a moc velke na to, aby sedelo ve voziku. Tam na minivesnici bez aut je to absolutne bezpecne, takze muze klidne cekat pred obchodem. Za normalnich mestskych podminek bych ale mela strach (a nenechala bych) ho nechat stat nekde pred supermarketem na parkovisti - takze si umim predstavit, ze podobne opatreni by treba single rodice privedlo do potizi.

Stránka:  « Předchozí 1 2048 2049 2050 2051 2052 2053 2054 2055 2056 2057 2058 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek