Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (956) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
dagino
844 příspěvků 17.11.20 11:37

Zvyknete si, nie je to nič hrozné. My sme to mali na jar a máme to aj teraz už pár týždňov. V potravinách na našej ulici môžu byť len dvaja, ale čím je väčšia fronta vonku, tým rýchlejšie sa ľudia snažia nakúpiť. Ja si napíšem zoznam a za minutku mám nakúpené.

Vinca_minor
2145 příspěvků 17.11.20 12:03

My s mužem nakupujeme výhradně každý sám. Oba máme rozum, jen se zeptáme, jestli ten druhý nechce koupit něco extra. Společně jdeme jen v případě, že jedeme autem někam na víkend/na dovolenou. V dnešní době mi přijde ok, pokud jde nakoupit dospělý s dítětem anebo třeba ti dva důchodci, pro které je to jednodušší, když si rozdělí úkoly a pomůžou si. Ale jinak ať chodí lidi po jednom s lístečkem, co potřebují.

Vinca_minor
2145 příspěvků 17.11.20 12:06

A personál se na těch 15 m² nepočítá. Jen nevím, proč by za stejných podmínek nemohly mít otevřeno i ostatní obchody, když se stejně nejvíc lidí nakazí doma nebo v práci.

benyka
8892 příspěvků 17.11.20 12:53

@Vinca_minor …a když je rizikový kontakt definován jako patnáctiminutový rozhovor z očí to očí na vzdálenost menší než dva metry, a každý má povinně v obchodě roušku. Takový kontakt jsem měla i před koronou v obchodě naposledy asi tak před dvaceti lety, když jsem si vybírala obroučku na brýle.

Vinca_minor
2145 příspěvků 17.11.20 13:37

@benyka Tak nějak. Stačilo by dodržovat rozestupy u pokladen, ale 15 m² je kruh o poloměru 2,4 m, to je při ideálním rozmístění nakupujících rozestup 4,8 m. A to ještě mezi regály. Dnes odpo do obchodu nejdu, počítám, že lidi vracející se z dovolené budou dělat preventivně větší nákupy. A zítra nám vláda řekne, jak je to opatření úžasné, protože se lidi v obchodech shlukují.

Vinca_minor
2145 příspěvků 17.11.20 13:43

Švagr byl na operaci. Další den se zjistilo, že ti dva pacienti, se kterými leží na pokoji, jsou covid pozitivní. Výsledek? Nechali ho s nimi na pokoji do odpoledního propuštění a nařídili mu karanténu a testy.
Díky bohu, že jsem na pokoji byla sama a personál chodil výhradně v rouškách.

Brep
779 příspěvků 17.11.20 17:14

@Vinca_minor Je to neprijemne, to chapu. Ale kdyby ho meli dat jinam, tak mezi negativni pacienty nemuze, aby je potencialne nenakazil. A aby byl sam na pokoji a cekalo se na vysledek testu je nepravdepodobne, kdyz si vezmete, jak plne nemocnice uz jsou a kolik mnohem vetsich organizacnich komplikaci covid prinesl.

Vinca_minor
2145 příspěvků 17.11.20 18:12

@Brep Jo, taky chápu, že to je organizačně náročné. Ale švagr musel těsně před plánovanou operací na covid testy a vzhledem k tomu, že má lymfom, tak bych čekala, že si na to dá nemocnice majzla a pokusí se to vyřešit. Spíš měli neprodleně přesunout ty nakažené.

giuliettka
7809 příspěvků 18.11.20 16:45

Na kieho ďasa si niekto takto vyretušuje fotku na fb? Málem ma klepla pepka. jak som sa zľakla. Je to z verejne prísdtupného profilu a myslím, že ju ani vlastná mater nespozná, takže tu fotku tu dať možem. :-D

Paris1789
5092 příspěvků 18.11.20 16:52

@giuliettka fotky retušují úplně všichni, vzdycky žasnu, když vidím někoho na fotce jiného autora, než je on sám, je to velký rozdíl. Ženy si selfie retušují úplně všechny. Bych řekla.
Tohle je ale bizár, připadá mi to, jako by měl foťák mou oční vadu, protože takhle většinou já (ne)vidím. Bez brýlí.

giuliettka
7809 příspěvků 18.11.20 16:58

@Paris1789 Tak ona je vylepšená aj na oficiálných fotkách, ale nie až tak. Na profile FB to má tak, že som si fakt myslela, že tie brýle nosiť budem, že sa mi to už rozmazáva nielen na písmenkách. :-D

MP blanka
2783 příspěvků 18.11.20 18:41

@Paris1789 : fotky retušují úplně všichni -
priznávam, že ja jednu takú poznám. Mala som 13 - 14 rokov, a bola som taký ten nevýrazný typ. Otec, fotograf, svoje fotky niekedy ručne retušoval / drobné úpravy, zakrytie škrabanca, atď, žiadne vymaľovávanie / a ja som dostala nápad. Na svojej fotke som si oči tušom pekne dookola omaľovala, asi to vyzeralo hrozne „ prirodzene “, ale ja som sa zasnila :takto by som chcela vyzerať v skutočnosti! A o nejaký čas som objavila líčenie a make-up. Obávam sa, že prvé pokusy potom dopadli podobne ako tá štartovacia fotka.

porjk
3176 příspěvků 19.11.20 08:21

@giuliettka No, já v první míkrosekundě viděla Adu. A trochu ve mě hrklo :))

Ophelie
993 příspěvků 19.11.20 08:28

Vzhledem k tomu, že billboard je retušovaný, zajímala by mě fotka skutečné podoby autorky Podduklianských noviniek (mimochodem, název zní tak hezky mekučko-nevím, jestli mám slovensky dobře napsáno- a zároveň uchu Češky hodně provinčně, budu ráda, když mě někdo opraví).

MP blanka
2783 příspěvků 19.11.20 09:10

Autor retuše si ale dal záležať na tom, aby bol odtieň maľovky na stene rovnaký s odtieňom pokožky tváre. Škoda, že je za pani tá fotka. Predstavujem si, ako by to vyzeralo, keby na jednoliatej ploche plávali v priestore iba ostré kontúry vlasov, očí a pier. Horor!

bao-baba
1310 příspěvků 19.11.20 14:12

@giuliettka
Kdyby si alespoň vyretušovala to ramínko od podprdy…

giuliettka
7809 příspěvků 19.11.20 15:07
@Ophelie píše:
Podduklianských noviniek (mimochodem, název zní tak hezky mekučko-nevím, jestli mám slovensky dobře napsáno- a zároveň uchu Češky hodně provinčně, budu ráda, když mě někdo opraví).

Tak ono je to na území dvoch okresov Svidník a Stropkov, kde obidva okresy dokopy majú necelých 50 tisíc obyvateľov. Ďalej je už len Podkarpatská Rus. :-D
Takže tie noviny provinčné sú.
Ale bola som tam minulý rok na dovolenke a to je tak nádherná krajina. Bohom a ľudmi zabudnutá. Nie je tam ťažký priemysel, nízka osídlenosť, husté lesy, strašne ochotní a milí ľudia. Moj manžel vravel, že sa tam cítil ako v rozprávke.
Bola som v rodisku Andy Warhola v Mikovej. Tak som ten kraj prešla krížom rážom. Dlho sme to hľadali.

giuliettka
7809 příspěvků 19.11.20 15:07
@bao-baba píše:
@giuliettka
Kdyby si alespoň vyretušovala to ramínko od podprdy…

Obávam sa, že to považuje sa sexi. :-D

ertz
690 příspěvků 19.11.20 17:13

@giuliettka Chcete říct, že to je ta samá ženská na všech třech fotkách? Na první fotce má fialové vlasy a oči, na druhé už si ty oči dala zase jiné.

if5
386 příspěvků 19.11.20 18:13

@ertz A taky pírsing má na opačné straně.

giuliettka
7809 příspěvků 19.11.20 18:22
@if5 píše:
@ertz A taky pírsing má na opačné straně.

Zrkadlo a selfie verzus fotka ktorú fotí niekto iný. :-)

bao-baba
1310 příspěvků 20.11.20 12:04

Zobrazuje se mi reklama na stránky „Light in the box“. Některé věci mne docela zaujaly. Máte s nákupem u nich nějaké zkušenosti? Dík.

xSx
926 příspěvků 20.11.20 13:13

@bao-baba je to cinska spolecnost, takze bych cekala velke variace v kvalite. Dle prispevku lidi se taky dodatecne doplaci clo nebo dph.
edit: pardon, osobni zkusenost nemam.

Oveeec
2685 příspěvků 20.11.20 16:24

@bao-baba Jsou to boty? Myslím, že jsem si od nich jednou objednala. Při druhé příležitosti, kdy jsem si je vzala, se jim ulomil podpatek, ještě než jsem prošla chodbou.

Lakerol
179 příspěvků 20.11.20 17:48

„Cicušky maňušky, kde ste boli?“ Jak je to dál? :-)

Příspěvek upraven 20.11.20 v 21:13

Stránka:  « Předchozí 1 2048 2049 2050 2051 2052 2053 2054 2055 2056 2057 2058 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek