Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (958) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Paris1789
5235 příspěvků 22.12.20 10:55

@Moir tady je zajímavé to sledovat, jak se šikana nakonec usídlí v každém kolektivu, i virtuálním. Napadlo by vás u jiného uživatele, než je G, napsat, že je blbý? Proč vám to u G přijde v pořádku?
Nijak nehájím její stanovisko, jen mě zajímá vaše reakce.

Moir
2489 příspěvků 22.12.20 12:05

@Paris1789 když projevuje míru hlouposti, byť patrně ve snaze být ftipná, která dalece překonává legendární holubičku Huňkovou…tak to není nadávka, tak je to konstatování skutečnosti

a taky proto, že je mi úplně jedno, kdo je ten pán, když jsem nosila korzet, jak před operací, tak po operaci, tak jsem byla terčem pozornosti podobných…holubiček

Tyana
136 příspěvků 1 inzerát 22.12.20 12:22

@Paris1789 obecně bych s vaším příspěvkem souhlasila. V tomhle případě by se slušelo zmínit, že to byla G. kdo se dopustil šikany(snižování lidské důstojnosti - viz. poznámka o mentální retardaci) vůči tomu pánovi na obrázku.

giuliettka
7992 příspěvků 22.12.20 12:37

@Tyana po slove retardácia uznávam, že tam nemalo byť mentálne, ale telesne postihnutým. Uznávam pomýlila som si mentálne a telesné postihnutie, došlo mi to po vašom príspevku, ale na obranu dodávam, že o tom chlapovi vždy zmšľam jak o úchylovi, tak mi tam to mentálne postihnutie namiesto telesného naskočilo tak nejak automatický. :-)

giuliettka
7992 příspěvků 22.12.20 12:52
@Moir píše:
a taky proto, že je mi úplně jedno, kdo je ten pán, když jsem nosila korzet, jak před operací, tak po operaci, tak jsem byla terčem pozornosti podobných…holubiček

Na základnú školu na druhom stupni s námi chodila spolužiačka, ktorá mala korzet, Nemala to teda ako Kolár okolo hlavy, ale trčalo to vysoko pod krk, a ona chodila jak pravítko. Všetci sme o tom vedeli, ona nosila asi mesiac roláky a potom sa na nosenie rolákov vybodla a nosila aj veci s výstrihom. Všetci sme si to chceli pozrieť zblízka, ale nikto nikdy sa jej neposmieval. Chodila s tým strašne dlho, mám pocit, že viac ako jeden ročník a žiadnú zvláštnu pozornosť to v škole o asi 500 žiakoch nevzbudzovalo. A že deti dokážu byť kruté. Takže si myslím, že to, že ty si mala pocit, že si terčom pozornosti kvoli tomu korzetu je len tvoja domienka a následok tvojích mindrákov.

kobylkalucni
406 příspěvků 22.12.20 13:00

Strašně záleží na úrovni te školy a kolektivu. Na základce se mi byly schopny děti tvrdě posmívat třeba jenom kvůli tomu, ze jsem se jako jediná přihlásila. Oproti tomu později na gymplu pohodicka-shodou okolnosti taky korzet.

Moir
2489 příspěvků 22.12.20 13:16

@giuliettka když se vám někdo vysmívá, že takový kripl nemá co chodit normálním lidem na oči (a to nejen v dětském kolektivu, ale i zcela cizí lidé, třeba v tramvaji), tak to, že to bylo kvůli korzetu, to opravdu není jen moje fantasmagorie
a ten korzet pod bradu jsem nosila taky
případně vám, případně rodičům, začnou zcela cizí lidé vykládat, že musím cvičit a oni mne do toho musí nutit, že jsem určitě líná veš, když jsem takhle skončila

pabylka
1088 příspěvků 22.12.20 14:41

@giuliettka ja som myslela že mentálne retardovaným myslíte Kollára, čo by sedelo…

zwedavka
1242 příspěvků 22.12.20 17:27

S formulací příspěvku nesouhlasím, ale s postřehem, že ty trčící šrouby musí být krajně nepraktické, ano. Ale možná to má medicínské opodstatnění.
Krajně neetická poznámka, napadlo mne na ně dát umělé oči na pružince. Jako vedlejší účinek poslouží jako odpružení.
EDIT: překlep

Příspěvek upraven 22.12.20 v 20:39

ertz
772 příspěvků 22.12.20 18:32

@zwedavka No, ale to by vypadal jako šneček s očima na šťopkách. To by snížilo jeho vážnost.

MarryJu
555 příspěvků 22.12.20 21:45
@ertz píše:
@zwedavka No, ale to by vypadal jako šneček s očima na šťopkách. To by snížilo jeho vážnost.

A to ještě jde?

pabylka
1088 příspěvků 24.12.20 00:07

Prijde vám v pořádku, že úřednice na stavebným úřadě chce před kolaudaci navštívit stavbu(rodinný dům) a vyžaduje aby ji žadatel (já) na místo přivezla i odvezla? Je to asi 10km od úřadu, vesnice za městem… nicmene mne tento požadavek dost zarazil, je to běžné?

Birdonawire
622 příspěvků 24.12.20 00:30

@pabylka Jestli je to bezne, to nevim. Ale moje blizka pribuzna kolauduje stavby (ne rodinne domy, mensi ucelove stavby) a i kdyz nerada ridi v horsich podminkach, treba v zime na snehu, nikdy by nic takoveho nepozadovala a ani nabidku neprijala. Neni to profesionalni jednani.

Vinca_minor
2278 příspěvků 24.12.20 08:37

@pabylka Ne, není. Pokud se chce podívat na stavbu, ať se tam dopraví, je to normální služební cesta. A já bych na odvoz nepřistoupila, nedejbože by se stala nehoda se zraněním a měla byste průser jak Brno.

Lamarr
126 příspěvků 24.12.20 09:22

@pabylka Rodinne domy uz se nekolauduji, ledaze mate vic druhu staveb v jednom povoleni. Takze ji tam vozit nemusite, pokud ovsem potrebujete nejaky doklad pro banku, tak ho proste mit nebudete.

pabylka
1088 příspěvků 24.12.20 09:30

@Birdonawire @Vinca_minor @Lamarr
Děkuji, za odpovědi. Sama bych malá obavu, že kdyby se nedejboze stala nějaká nehoda, tak ještě me bude žalovat. A divím se, že v dnešní covidove době chce s cizím člověkem do auta.
Já vím, že RD se nekolauduji, ani ta návštěva není nutná, všechny doklady a zprávy máme v pořádku odevzdané, ale paní úřednice na návštěvě trvá…

Čírina
400 příspěvků 25.12.20 12:13

@pabylka…trvá na výletu, kafi, bábovce a flašce fšimného, se mi zdá.

Oveeec
2776 příspěvků 30.12.20 22:08

Není tu prosím nějaká chemička? Nechala jsem teď ve skleničce asi 2 dny trochu Jarischova roztoku a teď jsem objevila na dně takové jakoby krystaly, připomínají větvičky, jsou to krásné vzory. Vysvětlil by mi někdo, co a proč to je? :) Google mi nijak nepomohl.

Lakerol
191 příspěvků 30.12.20 22:29

@Oveeec Krystaly kyseliny borité?

Oveeec
2776 příspěvků 31.12.20 00:56

@Lakerol Ano, děkuju :)

giuliettka
7992 příspěvků 31.12.20 11:17

Prosím neviete niekto jak sa volajú tie lustre čo sú na pevnej tyči? Nachádzam len v aukčných sieňach, alebo zavesené na lanách, alebo posuvných konštrukciách, ale chcem normálny nie do hradu za pár tisíc euro. Niečo také, ale s tým aby boli žiarovky otočené dolu. Je to pre konzervatívnu mamku a nemožem sa teraz ísť len tak pozrieť do obchodu, takže to chcem z eshopu.

eriam
436 příspěvků 31.12.20 11:43

@giuliettka, že by ramenní lustry?

giuliettka
7992 příspěvků 31.12.20 12:33

@eriam že by ma to nenapadlo? Nešlo mi o tie ramená, ale o tú tyč. V eshopoch som nachádzala len tie, kde je to na takých okách, ktorými vedie kábel. Ale vidím, že s otázkou som tu najskor mimo a otravujem, tak idem s tým niekam.

Lakerol
191 příspěvků 31.12.20 12:45

@giuliettka Lustr na tyči.

ertz
772 příspěvků 31.12.20 13:29

@giuliettka závěsná svítidla na tyči třeba tu
https://www.catego.cz/…dla-na-tyci/ e shop neznám, jen to pojmenování. Ale lanka a řetězy asi převažují.

Stránka:  « Předchozí 1 2060 2061 2062 2063 2064 2065 2066 2067 2068 2069 2070 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek