Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (971) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Jordaan
9340 příspěvků 20.1.21 01:28

@benyka

Potrebujete je na vyrabeni lampionu s vnoucaty, ze jo? :-)

giuliettka
8158 příspěvků 20.1.21 05:28
@benyka píše:
@giuliettka
Sepsula jste mě naposledy nebo napředposledy (!) nebo už napředpřed… (?) či kdy, když jsem pro legraci napsala, že jsem si cosi oblékla kamsi,

1: tak ono ide ešte furt o pocit krivdy za ten skritizovaný outfit à la Láďa Hruška na nákupoch v bauhautfildu? Tak už nič. :-D

benyka
9115 příspěvků 20.1.21 09:11

@Jordaan Ne. Ale hygienicky čistý papírový tácek deklem ze staré krabice od dortu prostě nenahradíš. :-)
@giuliettka Ne. Jenom blbnete furt stejně. Je to už trošku nuda.

Singer ka
44 příspěvků 20.1.21 10:13

Když potřebuje tácek @benyka je to zbytečnost, kdyby potřebovala tácek @giuliettka je to základní potřeba

Jordaan
9340 příspěvků 20.1.21 12:46

@benyka

No, to asi ne. Tady u nas je sice taky vsechno zavrene, ale supermarkety i drogerie smi prodavat svuj normalni sortiment, tj. i ty papirove talire. Koukala jste i v DM?

benyka
9115 příspěvků 20.1.21 14:47

@Jordaan Neměla jsem na obíhání obchodů čas, potřebovala jsem to včera ráno v osm a spoléhala na to, že když se mají otevřít papírnictví, tak to tam jednoduše koupím v sedm spolu s potravinami. Věděla jsem, že to tam v regálu mají.

MP Janka
775 příspěvků 20.1.21 16:31

Pro případ, že to vláda schválí. Existuje nějaká ekologičtější varianta FFP2 respirátoru? Schválená, aby to splňovalo případné opatření vlády. Nějak se mi příčí vyhodit za měsíc 40 respirátorů, každý nošený tak 30 minut.

benyka
9115 příspěvků 20.1.21 17:08

@MP Janka Tady píšou o možnosti opakovaného použití: https://www.nanospace.cz/…ty-mask-5ks/?…. Jsou dokonce v různých velikostech. Ale recenze až tak nadšené nejsou. Zajímalo by mě, co udělá vláda s vousatými muži, protože tam je respirátor standardního tvaru a univerzální velikosti jenom pro parádu.

Byljednoujedenživot
214 příspěvků 20.1.21 17:21

@MP Janka Upřímně, blbost. Lidi na to nebudou mít peníze. Látkovou roušku použijete opakovaně, 4 členná nebo 5 členná rodina má dost velkou spotřebu. Za co by si ty chirurgické roušky nebo respirátory kupovali. Je to výdaj navíc a ne malý. Takže budou nosit opakovaně nějaké špinavé hnusy. Pět kusů důchodcům fakt nevytrhne nikoho. A ne každý bydlí tak, že dojíždět nemusí.

Oveeec
2823 příspěvků 20.1.21 17:37

Já se zeptám, když jsme v tom tázacím vlákně :) Jak často doopravdy vídáte lidi v hnusných rouškách? Já teda jezdím celkem málo a taky si je nijak podrobně neprohlížím, ale opravdu hnusných roušek jsem zatím neviděla moc. Sem tam něco, pak taky nemám extra důvěru k různým šálám a šátkům (ačkoli z principu je to totéž jako domácí rouška, a v případě nejvyšší nouze si taky uvážu šátek), ale většinou mají lidi roušky normální a často vídám zvlášť u žen opravdu hezké.

MP Janka
775 příspěvků 20.1.21 17:44

@Oveeec kromě bezdomovců, vídám ve skoro průhledných jednorázových rouškách rusky a ukrajinsky hovořící lidi různých věkových a společenských skupin a pak seniory. U těch látkových roušek těžko říct, tam to poznat tolik není, ale pár ušmudlaných jsem viděla. Z okolí tak nějak vím, že jsem s pravidelným vyvařováním výjimka, a to tu roušku mám tak 2 hodiny (MHD a v práci při pohybu mimo pracoviště). Zmuchlané rouška v kapse, rouška pohozené na stole při obědě je standard (mám co říkat, sama ji mám neustále pověšenou na uchu)

Byljednoujedenživot
214 příspěvků 20.1.21 17:45

@Oveeec Pohybujete se v centru hlavního města nebo v okolí budov, do kterých se stále dochází do zaměstnání?

Ano, vídám a ne málo. Dojíždím do firmy, zaměstnanci jsou z různých koutů, přepravují se různě, pěšky, na kole, MHD, koloběžky, autem. Bohužel, vídám evidentně vícekrát použité chirurgické roušky i na dětech. Ty nemají se situací jak bojovat, jsou zásobeni tím, co jim dají rodiče.
Ušmudlané látkové roušky vídám také velmi často.

Šály a nákrčníky nekomentuji, to se nedá přece pořádně vyvařit. Za mě je to berlička pro ty, kdo nechtějí roušku nosit, ale vyhoví nařízení.

MP Janka
775 příspěvků 20.1.21 17:49

@benyka
Právě, když už někde na něco opakovatelně nositelného narazím, recenze jsou nic moc. (Gumičky řežou, padá, rozpadá se drátek)
Už jsem tu psala, že nosím brýle a s mlžením v zimě bojuju i bez roušky. Jsem ráda, že jsem si ušila střih, který tohle minimalizuje a moc se mi nechce to samé podstupovat u respirátoru s mnohanásobně vyššími finančními náklady.

Vinca_minor
2368 příspěvků 20.1.21 17:50

Přiznávám, že na vyvařování už taky dlabu. Mám látkových roušek zásobu, peru je s normálním prádlem a mezi praním a nošením je několik dní, tak doufám, že to virus přežít nemůže.

benyka
9115 příspěvků 20.1.21 17:59

@MP Janka Já jsem dneska obešla asi pět lékáren a jedny pracovní pomůcky, všude mi nabídli v podstatě stejný typ respirátoru v univerzální velikosti, která stačí tak sotva pro mě. Jenom v jedné mi řekli, že dostávají i větší, ale na střídačku s těmi menšími, takže nemají. Ale manžel potřebuje podstatně větší velikost než já, u těchto ho přinejmenším řežou gumičky za ušima, takže jsme po velkém hledání objednali ty, na které jsem dala odkaz. Uvidíme.

Vinca_minor
2368 příspěvků 20.1.21 18:03

A zítra mě čeká zatěžkávací zkouška - jedeme domlouvat umístění kanalizačních přípojek s lidmi, to znamená celý den v roušce a brýlích obcházet domy. Dovnitř nechodíme. Asi si vezmu několik jednorázových se sponkou vzadu na hlavě. Ale jak rychle je profuním a jestli něco uvidím, toť otázka. Na kombinaci zima-rouška nezabírá ani hydrofobní úprava brýlí.

Vinca_minor
2368 příspěvků 20.1.21 18:06

@benyka Mám to naopak. Koupila jsem si respirátory na cesty vlakem. A jsou mi velké, odstávají a i při mírném předklonu hlavy mi lezou do očí a shazují brýle. Ale mně jsou velké i jednorázové roušky, gumky musím uzlovat anebo spínat vzadu na hlavě.

edit: překlep

Příspěvek upraven 20.01.21 v 19:17

MP Janka
775 příspěvků 20.1.21 18:07

@Vinca_minor
Pevné nervy, já roušky v zimě profunim do mokra za 15 minut venku (stání ve frontě před obchodem), v MHD je to pohodě.
I když jednorázové by mohli být lepší, mně přijde, že aspoň na můj obličej sedí mnohem hůř (tedy víc větrají) než můj střih látkovych.

KajčaLiška
190 příspěvků 20.1.21 18:22

Téma už je trochu jinde, ale i tak doplním. Dopisy pro pacienty dává pošťačka na sekretariát, sekretářka ho donese na sesternu při obcházení oddělení a sestry ho dají pacientovi, případně i přečtou, pokud on nemůže. Když je to něco do vlastních rukou, přijde pošťačka přímo za pacientem. Musíte ale vědět, kde ten dotyčný leží, i když věřím, že sekretářka zkusí dohledat podle jména i oddělení, když má zrovna čas. Takže ano, je možné poslat dopis do nemocnice :slight_smile:

Vinca_minor
2368 příspěvků 20.1.21 18:30

@MP Janka Asi vezmu jednorázovky i látkové a sáček na použité. Bude to výživné, kvůli viru nepořádáme před obchůzkami veřejné schůze a i obcházení domů jsme odkládali, ale pokud má kanalizace někdy stát, tak to udělat musíme. Přemýšlím, jestli mám dezinfikovat propisku, lidi se nám musí podepsat… No, asi je poprosím, ať po podpisu na nic nesahají a jdou si ihned umýt ruce. A já se budu modlit. Ještěže se vše odehrává venku.

ertz
845 příspěvků 20.1.21 18:32

@benyka Na tu bolest boltců a potom i hlavy trochu pomůže ta spona, která bývá u některých respirátorů přibalená. A už jsem viděla, že měl někdo místo spony vzadu takový popruh mezi poutky, takže to netáhlo uši, ale objímalo celou hlavu.

ertz
845 příspěvků 20.1.21 18:34

@Vinca_minor Ať firma pořídí ty nejlevnější průhledné propisky, každý si je může nechat. Nebo jim dejte reklamní, jestli máte.

Vinca_minor
2368 příspěvků 20.1.21 18:47

@ertz No, to by byly stovky propisek, čekají nás tři vesnice. Mě se teda týká jen jedna, ale i tak. Spíš lidem řeknu, že jestli se bojí, tak ať si skočí domů pro svoji. Já si vezmu s sebou dezinfekci ve spreji a uvidím.

Oveeec
2823 příspěvků 20.1.21 19:10

@KajčaLiška Děkuju za info :) Vím, že dopisy do nemocnice bývala taková klasika, ale nevěděla jsem, jestli to třeba sestry nezdržuj, někdo tu zmiňoval infekčnost… tak jsem se zeptala no :)

Puffin
369 příspěvků 20.1.21 19:37

@MP Janka Tohle by mělo splňovat normu pro FFP3 a být použitelné delší dobu (v bezprašném prostředí jeden měsíc), poté se mění jen filtry.
https://www.pruhlednyrespirator.cz/

Stránka:  « Předchozí 1 2064 2065 2066 2067 2068 2069 2070 2071 2072 2073 2074 2083 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek