Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (971) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
benyka
9115 příspěvků 21.1.21 01:38

@ertz Spony tam jsou, ale to je tak pro děti, aby jim to nepadalo. Jestli ty nové respirátory nebudou větší, tak budu asi muset ty gumičky nastavovat.

mikrob
295 příspěvků 21.1.21 10:33

@benyka Gumičky u respirátorů se dají s opatrností natáhnout tak, že netlačí.

benyka
9115 příspěvků 21.1.21 11:30

@mikrob Tak to jsem netušila, zatím jsme nosili jen šité roušky. Díky za tip, zkusíme to.

mikrob
295 příspěvků 21.1.21 11:41

@benyka Zkuste, my máme na respirátorech (nejrůznější druhy) takové placaté gumičky a ty jdou natáhnout dobře.

benyka
9115 příspěvků 21.1.21 12:52

@mikrob Tak jsem je (kulaté) zkusila natáhnout, a fakt to o nějaký ten centimetr povolilo. Když to bude pořád málo, tak je ještě zkusím opatrně zmermomocnit žehličkou přes mokrou hadru.

benyka
9115 příspěvků 21.1.21 22:15

Tak jsem se teď asi pět minut dívala na „Máte slovo“, kde mluvilo celkem asi sedm lidí a dohromady si za tu dobu popotáhli roušku zpátky na nos nebo bůhví kam asi dvěstěpadesátkrát, protože po dvou slovech jim z toho lezlo všechno. S tímhle materiálem má smysl celostátně nařizovat respirátory? Devět s deseti lidí, kteří jsou v TV k vidění (včetně zasedání patlamentu) nemá potuchy, na co je do roušky zabudován ten drátek.

Temperance
3046 příspěvků 21.1.21 23:04

@benyka Drátek se přece dává pod bradu, aby spodem netáhlo :-P

MP Janka
775 příspěvků 22.1.21 07:43

@Temperance
Zrovna včera jsem viděla pána v metru s drátkem pod bradou a přemýšlela, proč má ten respirátor vzhůru nohama. A ono, aby mu netáhlo na bradu. Díky za vysvětlení!
( Mě tedy napadlo, že šetří a jednou si ho dá drátkem nahoru a jednou drátkem dolů)

Gorilka
1370 příspěvků 22.1.21 08:47

@benyka „patlamentu“ :-) jde o kouzlo nechtěného, úmyslu nebo to byl zásah agresivního korektoru textu?

benyka
9115 příspěvků 22.1.21 09:49

@Gorilka Jde o úmysl můj. Řákám mu tak už dávno, a po včerejšku tuplem.

Jinak dneska dorazily suprextraspeciál respirátory, které jediné měly nějaký rozdíl ve velikostech, takže jsme objednali tu největší. No, je malá. Gumičky jsem deset minut natahovala přes rozžhavenou žehličku a nepatrně to pomohlo.

Uživatel je onlinebao-baba
1568 příspěvků 22.1.21 10:32

@benyka
Pokud by vám to nepřipadalo moc vlezlé, docela by mě zajímalo, jak máte velké hlavy :-). Mám hlavu jako meloun (59), ale respirátory mi malé nejsou.

Birdonawire
634 příspěvků 22.1.21 11:13

@bao-baba Mam taky velkou hlavu (vetsi nez Vy), respirator mi sedi a gumicky mne netahnou.

benyka
9115 příspěvků 22.1.21 11:32

@bao-baba U těch roušek je nějaký způsob měření potřebného rozměru a to od kořene nosu k hornímu začátku ušního boltce. Naměřili jsme 13,5 a 15,5 cm, čemuž odpovídá velikost největší - L (od 12 do 16 cm). Pro mě je to akorát, pro manžela málo (nejen krátkostí gumiček, ale i co se týče velikosti samotné masky - buť tam strčí nos nebo bradu, ale ne obojí zároveň).
@Birdonawire Ono asi záleží hlavně na tom, kde jsou uši a jak jsou velké, jak je dlouhý obličej od kořene nosu po bradu, a jaký tvar a velikost má frňák. :-) Hlava jako taková (třeba pro velikost klobouku) může být klidně i menší.

Vinca_minor
2368 příspěvků 22.1.21 13:57

@benyka Souhlas. Obvod hlavy mám spíš větší, ale mám malý obličej a žádnou bradu.

Dalmitka
1804 příspěvků 22.1.21 16:41

@benyka - „Máte slovo“ - náhodou som to tiež videla a to bola sila; najviac pani nezamestnaná kuchárka; z nej - resp. z toho jej rúška - som bola „na větvi“.

benyka
9115 příspěvků 22.1.21 17:58

@Dalmitka A přitom uzlík za uchem je zadarmo. :-)

giuliettka
8158 příspěvků 23.1.21 09:24
@MP Janka píše:
Už jsem tu psala, že nosím brýle a s mlžením v zimě bojuju i bez roušky. Jsem ráda, že jsem si ušila střih, který tohle minimalizuje a moc se mi nechce to samé podstupovat u respirátoru s mnohanásobně vyššími finančními náklady.

Skočte si do Lidlu, majú zľavu na respirátory, kup dva a tretí dostaneš zdarma. :-D

/tá fotka je skutočne z akcie respirátory v Lidlu/

Paris1789
5356 příspěvků 24.1.21 16:04

@giuliettka nevím, jak na Slovensku, ale u nás stojí v lékárně jeden respirátor 50 korun. Takže to docela chápu. Současně se domnívám, že by měla sama firma dbát na dodržování pravidla 3R, plus tedy zajistit jen určitý počet nakupujících v prodejně a celkem nechápu, že to neudělali?

ertz
845 příspěvků 24.1.21 17:30

Nechápu ty lidi v davu - chtějí respirátor, ale zároveň jim nevadí se tam tlačit. To bych nesnesla ani za běžné situace. Při objednávce po 10 kusech ty respirátory vyjdou na 36,–, což je pro průměrného člověka chodícího do práce snesitelné.

giuliettka
8158 příspěvků 24.1.21 18:56
@Paris1789 píše:
Současně se domnívám, že by měla sama firma dbát na dodržování pravidla 3R, plus tedy zajistit jen určitý počet nakupujících v prodejně a celkem nechápu, že to neudělali?

Ale urobili, len nepočítali s tým, že sa všetci zákazníci rozhodnú naraz kúpiť jeden jediný druh tovaru, umiestnený v jednej uličke. :-D
Keby sa rozptýlili po celej predajni, tak je to ok. Ono aj ten pohoršený somár, čo to natáča na mobil a umiestnil to na fb, tam šiel po ten respirátor a nie, že nie. Táto fronta a zásoby tých respirátorov bola v predajni po otvorení, tí ľudia tam čakali hodinu pred otvorením a 17 minut po zahájení predaja už boli všetky zásoby fuč. A teda aj tí ľudia sa už nezhlukovali, nebolo okolo čoho. :-)

Uživatel je onlineif5
445 příspěvků 24.1.21 20:32

@ertz Pokud těm lidem hrozí, že bez respirátoru nebudou vpuštěni do obchodu nebo dopravního prostředku, tak jsou ty priority nastavené úplně jinak.

Uživatel je onlineOveeec
2823 příspěvků 28.1.21 15:26

Vedle ve vlákně někdo zmínil značku s. Oliver, a já jsem vždycky chtěla vědět, jak se to čte. Trochu jsem googlila a v souvislosti s tou značkou mi to nehodilo, kromě výslovnosti jména Oliver, nic. Dočetla jsem se, že to má být Sir Oliver (jako Twist). Věděli jste to? Říkáte tomu Sir Oliver, nebo jak?

MP blanka
2842 příspěvků 30.1.21 19:06

Momentálne by ma zaujímalo, do koľkých vlákien usilovná pebrod ešte naseká svoje jednotvárne príspevky.

Jordaan
9340 příspěvků 30.1.21 19:09

@Oveeec

V Nemecku se to cte „es olivr“ :-). Tipuju, ze v CR „es oliver“.

Birdonawire
634 příspěvků 30.1.21 19:11

@MP blanka Jsem na tom podobne, premyslim, jestli to dokaze narvat napriklad i do Gurmanskeho vlakna. :-D

Stránka:  « Předchozí 1 2065 2066 2067 2068 2069 2070 2071 2072 2073 2074 2075 2083 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek