Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (988) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Oveeec
2864 příspěvků 30.1.21 19:25

@MP blanka @Birdonawire Nejvíc mě to zatím překvapilo ve vláknu pro radost. Gurmánské by byl ještě vyšší level, ale obávám se, že už se někdo zeptal, jestli by to jednou nestačilo, a že nám to překazil :D

mimi
294 příspěvků 30.1.21 19:40

V gurmanskom by to aplikovala na pouzivanie ladiacich farieb jedla k farbe oka. Uz som mala nieco „ostre na klavesnici“, ze jej napisem, ale mam dojem, ze to obycajny troll.

Temperance
3104 příspěvků 30.1.21 21:20

Na tuhle otázku mi asi nejspíš odpoví @MP blanka, ale předhodím ji všem: když má dámská halenka (nebo šaty) zapínání na knoflíky na zádech, který díl je navrchu, LZ nebo PZ? Hledala jsem obrázky a našla oboje, převládala varianta LZ.

MP blanka
2859 příspěvků 30.1.21 21:34

@Temperance : je to ako keby zradklový obraz, teda keď sa pozeráte na ZD, bude hore ľavá strana. Alebo si predstavte, že otáčate šatami, a to zapínanie je stále v rovnakom smere, bez ohľadu, či ide o PD, alebo ZD. Keby ste mala výrez obrázku šiat bez výstrihu a rukávov, malo by to vyzerať rovnako. Ale pochybujem že by niekto považoval za prehrešok, keby to bolo obrátene. :-)

benyka
9115 příspěvků 30.1.21 23:45

@Temperance Tady nezbývá než zeptat se partnera, co se mu líp rozepíná.

Paris1789
5402 příspěvků 31.1.21 10:48
@Jordaan píše:
@OveeecV Nemecku se to cte „es olivr“ :-). Tipuju, ze v CR „es oliver“.

Říkám tomu Solivr. Často tam nakupuju :-) Teď jen online. Jakou pověst má ta značka v Německu?

Jordaan
9357 příspěvků 31.1.21 11:02

@Paris1789

Povest maji ok, rekla bych klasicka stredni trida, neco jako esprit, hezke, rel. kvalitni, zadne velke vystrelky, ne uplne levne, ale jeste ne hodne drahe. Lepsi retezec, pred pandemii typicky obchod na jakekoliv hlavni tride. Je to nemecka znacka, rekla bych, ze v mainstreamu oblibena.

Jordaan
9357 příspěvků 31.1.21 11:07

@Paris1789

Mne se to jejich obleceni vetsinou libi a driv (kdyz jsem jeste vsechno nesila) jsem tam chodila hodne a rada. Je to takovy „opravdovy“ obchod, ty veci nepusobi, jako ze se hned rozpadnou, maji je i ve vic velikostech, materialy jsou ok a prodavacky to zbozi znaji, jsou schopne odpovedet na dotaz a ochotne ztracet s Vama cas :-).
Mimo vlastni obchody jsou hodne v lepsich obchodakach typu peek&cloppenburg. Doufam, ze prezijou pandemii, bylo by jich skoda.

Příspěvek upraven 31.01.21 v 11:27

Paris1789
5402 příspěvků 31.1.21 11:11

@Jordaan tak snažím se, aby nezkrachovali. Je to jeden z mála řetězců, který má pravidelně každé léto lněnou řadu, jejich kalhoty mi výborně sedí a to taky proto, že myslí i na ženy bez boků. Tudíž si můžu objednávat i na jejich eshopu, protože tam mají popsaný střih, a tak poznám, který mi sedí.

ertz
917 příspěvků 31.1.21 11:17

@Paris1789 Jak jste v pátek dala odkaz, že mají slevy, tak jsem si ještě objednala košili (pro mě neobvyklou hnědou kostku), triko a mikinu. Máte zkušenost s jejich tričky? Myslím hlavně gramáž, tu jsem v popisu materiálu nenašla a mám strach, aby to nebyl ten tenoučký viskózový úplet.

ertz
917 příspěvků 31.1.21 11:20

A až díky diskuzi jsem zjistila, že to není St. Oliver (saint) - ale nijak mě to netrápí. Někdy přemýšlím, jak číst jména, která se z jednoho jazyka přesunula do jiného. Např. Pfizer čtu německy a asi převažuje anglická výslovnost. Teď si nevzpomenu na jiné příklady, ale občas se takové slovo objeví.

Jordaan
9357 příspěvků 31.1.21 11:24

@ertz

Pfizer se v Nemecku cte anglicky :-). Ale treba Colgate se v Nem. cte kolgáte :-D

Jordaan
9357 příspěvků 31.1.21 11:26

@Paris1789

No presne, ja mam taky s. Oliver zadek a diky tehle debate jsem tam ted nechtic nakoukla a nechtic si ve sleve objednala dziny.

Paris1789
5402 příspěvků 31.1.21 12:15

@ertz trička si tam kupuju na spaní :-) Ono asi záleží na kolekci, ale používají takovou hladkou jemnou bavlnu, v níž se dobře spí, zejména v létě. Ale jsou to ta čistě bavlněná v ceně 500+.
Mají také dobré zimní buřtokabáty, péřové i plněné polyesterovým vláknem. U těch druhých se pyšní, že jsou cruelty free, což si kupuju (ten žlutý, co jsem dala do nakupovacího vlákna), myslela jsem si, že nebudou tak teplé, ale asi technologie pokročila a je to teplé dost. Teda v našich podmínkách, do Arktidy nejezdím.
Samozřejmě prodávají hodně polyesterových oblečků, ale kdo chce dobrý materiál, najde ho tam taky. Svetry tam teda nekupuju, to se mi neosvědčilo.

Paris1789
5402 příspěvků 31.1.21 12:19

@ertz nejlepší trička má Hugo Boss, co se materiálu týká. Z toho, co se dá koupit u nás. HB má i chytré motivy potisků, což se taky počítá. Je to drahé, no, ale zase vydrží.
Ale nikomu to nenutím, dokážu pochopit, že triko za 2000 není pro každého. Zase když vydrží déle…

Temperance
3104 příspěvků 1.2.21 01:14

@MP blanka Díky, myslela jsem si to (jen mě trochu zmátla zmínka o zrcadlovém obraze, bližší je mi to otáčení).

Temperance
3104 příspěvků 1.2.21 01:16

@ertz Já jsem si taky myslela, že to je Saint Oliver :-)
K těm názvům v různých jazycích - pro mě je Marianne německy, vždycky mě šťouchne, když to slyším vyslovovat po anglicku (asi proto, že mám v Německu známou tohoto jména).

ertz
917 příspěvků 6.2.21 08:54

Taky si vždycky říkám, jestli je to touha po slávě nebo co mají v hlavě. Včera jsem četla něco podobného - primář z hranické nemocnice dezinformuje o covidu:
https://www.seznamzpravy.cz/…misto-140828

benyka
9115 příspěvků 6.2.21 09:25

@ertz Jenom technická poznámka: Tento článek jsem taky četla. Informace o tom, že v březnu 2018 skokově vzrostla úmrtnost (v 9. - 11. týdnu to bylo dohromady asi 1500 úmrtí navíc oproti dlouhodobému průměru), mě zaujala, protože v březnu a v dubnu 2018 jsem prodělala nějakou „chřipečku“, která měla celkem výrazné pestré paripetie a následky až do listopadu, než se dostavily pro změnu tradiční a běžné virózy vánoční. Prostě nezapomenutelný rok.

ertz
917 příspěvků 6.2.21 09:41

@benyka Taky jsem tehdy měla chřipku a hrozně vysoké teploty - přesně na pololetí, protože jsem rozdávala vysvědčení a bylo mi už zle. Známá pracuje na poliklinice v Brně a tehdy mi řekla, že ta chřipka přecházela do zápalů plic, které se dlouho léčily. Asi to tehdy nebylo tak nakažlivé, já jsem nenakazila ani nikoho z kolegů ani děti. graf je zde
https://www.seznamzpravy.cz/…sobna-132829
A pokud by vás zajímalo, co jsem dělala v práci s horečkou - bylo to na přímý, dost důrazný příkaz vedení ve stylu: Tak snad ještě chvíli vydržíš!
Od té doby se očkuji proti chřipce a nic nepřecházím. Byla to pro mě dost výstraha.

benyka
9115 příspěvků 6.2.21 11:17

@ertz To byl všeobecný postoj. Nevím, jak to dělali, ale veškeré laboratorní výsledky byly negativní, žádné léky nepomáhaly, a nikdo nevěděl, co to může být. Takže od té doby se léčím spánkem (pokud to jde), hladověním a vlněnou čepicí přes hlavu. :-)

giuliettka
8318 příspěvků 6.2.21 11:42
@benyka píše:
Nevím, jak to dělali, ale veškeré laboratorní výsledky byly negativní, žádné léky nepomáhaly, a nikdo nevěděl, co to může být.

Vždy som si myslela, že slovné spojenie chčiju smíchy, alebo od smiechu som si cvrkla do textilu, je nadnesené. Už tomu verím, práve som sa rozrehotala tak, že už viem, že je to uskutočniteľné. :-D
Vy ste fakt Argan, žiadné choroby vám doktori nikdy v testoch nezistia, ale vy máte všetko. A potom nájdete sposob ako sa sama zázračne uzdraviť… :-D

benyka
9115 příspěvků 6.2.21 12:48

@giuliettka Tak se běžte přebalit.

giuliettka
8318 příspěvků 6.2.21 13:49

@benyka Objednala som si inkontinenčné vložky, cítim, že zmienky o chorobách ktoré ste svojpomocne vyliečila, ešte nie sú u konca.

Stránka:  « Předchozí 1 2066 2067 2068 2069 2070 2071 2072 2073 2074 2075 2076 2085 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek