Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (964) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Paris1789
5353 příspěvků 20.2.21 19:38

Respirátory nakupuju průběžně už od začátku roku, nevím, jak vám, ale mně bylo celkem jasné, jak to tady dopadne.
I kvůli tomu jsem uvítala, že mi snížili daně, protože v té době stál jeden cca 50 kč (český v lékárně). Kolik stojí dnes nevím, ale aspoň tak týden dva tam teď rozhodně nehodlám chodit.

Vinca_minor
2367 příspěvků 20.2.21 19:55

@Paris1789 Já jich doma taky pár mám, ale moc mi nesedí na ksicht. Potřebovala bych velikost pro puberťáky a tu jsem prostě nesehnala. Chtěla jsem je hlavně do vlaku, abych chránila sebe. Mimochodem, kdy vláda konečně omezí počet cestujících ve vlaku? Stále jezdí narvané, na jaře se mohlo sedět jen s rozestupy.

Jordaan
9337 příspěvků 20.2.21 21:12

Tohle nechapu, jsou tam i lidi, o kterych jsem si myslela, ze jsou pri smyslech. Pry „riziko k zivotu patri“. Je to v CR nejak vseobecne zname nebo jsem nasla jen nejaky skryty roh internetu?

https://www.zdraveforum.cz/

Oveeec
2820 příspěvků 20.2.21 21:16

@Vinca_minor Haha, to asi hned tak nebude. Na stránkách ČD si můžete přečíst, které všechny spoje se zrušily (ale podle poptávky jsou schopni to upravit, haha), a když jsem teď naposled jela vlakem a v jedničce mi napočítali příplatek ne za úsek, který jsem opravdu v jedničce jela, ale celou trasu, protože se to tak musí, tak jsem se ptala průvodčího, jestli je dvojka hodně nacpaná, a on odpověděl, že asi jo, protože máme o dva vagóny míň než normálně.

@Jordaan Asi to radši nebudu otevírat, ale FB je plný komentářů typu „riziko k životu patří“, „lidi budou vždycky umírat“ a dokonce „za svobodu se dřív umíralo“. Za svobodu chodit do hospody, asi, nebo já nevím.

Jordaan
9337 příspěvků 20.2.21 21:27

@Oveeec

Je tam spousta velmi znamych (a velmi vzdelanych) lidi, treba i Lukas Pollert, toho jsem tedy odhadla velmi spatne. Pak zname firmy typu Hnizdil, Pirk, Pekova, Basikova atd.. Nechapu to, nechapu, ze se dneska jsou schopni zasazovat za uvolneni vseho, otevreni skol a pod., kdyz sedi uprostred zcela neriditelne pandemie, v jedne z nejpostizenejsich zemi sveta.

Temperance
3042 příspěvků 20.2.21 21:28

@kobylkalucni Teď na mě vyskočila tahle reklama - není to ten obvyklý respirátor, nevyhovoval by? https://www.ochrannerousky.cz/…upouzitelny/

Paris1789
5353 příspěvků 20.2.21 21:33

@Jordaan @Oveeec
tyhle žvásty generují lidi, co si myslí, že se jich to riziko ve skutečnosti netýká. Bohužel si hodně z nich bude muset samo přijít na to, že se jich týká. A hodně lidí s nimi, kteří v tom budou nevinně.
Osobně jsem zděšená, kolik vysloveně blbých a omezených lidí tady máme. Mezitím se začíná nedostávat rakví(!)

Vinca_minor
2367 příspěvků 20.2.21 21:45

@Oveeec Jo, tohle nechápu. Nemáme se shlukovat a máme dodržovat rozestupy, ale přitom se omezí úřední hodiny (to už zjistili, že je blbost) a uberou vlaky, autobusy a v mhd zavedou prázdninový jízdní řád. A v obchodech se omezí počet lidí počtem košíků, které si pak zákazníci ve frontě předávají hezky z ruky do ruky.

Oveeec
2820 příspěvků 20.2.21 22:01

@Vinca_minor No jistě. Akorát na naší poště bohužel asi dva nebo tři dny v týdnu pořád končí otvírací doba ve 4. Mně je to teď fuk, jsem doma, ale taky jezdí lidi do práce. A pak tam člověk jde a fronta sahá vždycky až na zastávku autobusu. No ale aspoň se čeká venku a ne vevnitř.

@Paris1789 To jsou hrdinové, dokud pro tu „svobodu“ má umírat někdo jiný. Kdyby to měli být oni, chtěla bych vidět to odhodlání. Taky jsem z té míry debility zděšená, ale zdaleka se to netýká jenom covidu.

Vinca_minor
2367 příspěvků 20.2.21 22:21

@Oveeec Díky bohu chodím na hlavní poštu, která má každý den do šesti, a fronty tam nebývají. Omezení bych pochopila jen v případě, že by měli málo personálu kvůli nemocem anebo očr. Anebo pokud by opravdu střídali dvě směny týden po týdnu (kdyby se v jedné rozšířil virus, ať můžou fungovat). Ale na naší poště očividně oddělené směny nejsou, chodím tam dost často pracovně.

Temperance
3042 příspěvků 20.2.21 23:27

Z článku na Novinkách: „Pro pětačtyřicetiletou matku v početné rodině se zdá být během posledních měsíců největší výzvou stravování. V dokumentu pro britskou stanici Channel 5 popisuje, že během takzvaného lockdownu se týdenní výdaje za jídlo zvýšily o 100 liber, v přepočtu téměř tří tisíc korun, na 400 liber, skoro 12 tisíc korun.“ To se předtím chodili pást? Jíst přece musí pořád, ne? Když jsem zavřená doma, mám větší spotřebu energií a TP, ale stravuji se levněji než venku.

Oveeec
2820 příspěvků 20.2.21 23:59

@Temperance Sice jsem to nečetla, ale třeba mají děti nárok na školní obědy zdarma, ale samozřejmě nevím, jak tam funguje sociální systém a jestli dostávají třeba dávky, když do školy nechodí…

julie74
3822 příspěvků 21.2.21 07:48

@Jordaan v Čechách je podle mě mnohem známější iniciativa Chcípl pes, za tu mluví mediálně velmi viditelny Landa. Ale třeba názory Lukáše Pollerta jsou podle mě taky dost slyšet. Myslím že s temihle odpůrci protiepidemickych opatreni dost otřásl příklad rektora Zimy… Ale tak, i moru se lidé postupně přestali bát, jsou to vážně klasické reakce… a vzdělání sem, vzdělání tam..

pabylka
1092 příspěvků 21.2.21 09:21
@Paris1789 píše:
@Jordaan @Oveeec
tyhle žvásty generují lidi, co si myslí, že se jich to riziko ve skutečnosti netýká. Bohužel si hodně z nich bude muset samo přijít na to, že se jich týká. A hodně lidí s nimi, kteří v tom budou nevinně.
Osobně jsem zděšená, kolik vysloveně blbých a omezených lidí tady máme. Mezitím se začíná nedostávat rakví(!)

Tak zrovna doc. Balíka (který je tam uveden jako podporovatel) se to týká rozhodne…vedoucí lékař Karim VFN a Ecmo centra který s covidovymi pacienta mi pracuje již od jara…jeho názory jsou velice rozumné, je to špičkový odborník a rozhodně si nezaslouží aby jste ho takhle dehonestovala…to samé Pollert.

bao-baba
1563 příspěvků 21.2.21 10:15
@Jordaan píše:
Tohle nechapu, jsou tam i lidi, o kterych jsem si myslela, ze jsou pri smyslech. Pry „riziko k zivotu patri“. Je to v CR nejak vseobecne zname nebo jsem nasla jen nejaky skryty roh internetu?https://www.zdraveforum.cz/

Riziko k životu patří - ano, patří. Kdykoliv např. usednete do auta, riskujete majetkovou škodu, úraz, smrt, nebo vězení když někomu ublížíte. K životu ale nepatří zbytečný hazard odůvodňovaný hloupými argumenty. Za svobodu se umíralo - jezúši, už vidím, jak by zrovna tito hlasatelé šli na frontu bojovat a položit život, když jim rouška dělá takový problém…

Puffin
369 příspěvků 21.2.21 11:40

@bao-baba Jednomu z mých dětí domácí výuka hodně nevyhovuje, obávám se, že mu přímo dost škodí (a nejde o akademické dovednosti, spíš jiné složky rozvoje a psychické zdraví). Moc bych mu přála, aby do školy co nejdříve šlo.
Násobně víc přeji otevření škol dětem, které uvízly doma s rodiči a dalšími lidmi, kteří jim ubližují, nebo o ně nepečují dobře.
Přesto rozumím současnému zavření škol.
Nerozumím chaosu - školkové děti do školek mohou, školáci od třetí třídy do škol nesmějí (přitom starší děti kontakt s vrstevníky potřebuji mnohem víc), není zde z ministerstva jasná a dobrá cílená podpora pro děti, které distanční výuku z jakýchkoliv důvodů nezvládají dobře. Ministr školství nijak viditelně za žáky a studenty nekope, o školství mnohem víc mluví (a asi i rozhodují) v současné době jiní.

Paris1789
5353 příspěvků 21.2.21 11:59

„rozhodně si nezaslouží dr. Mengele, špičkový odborník, který pracuje na poli výzkumu dvojčat, tedy genetiky, aby ho někdo dehonestoval“

Samozřejmě nikomu neupírám to potěšení potit se v igelitu ještě několik měsíců, jen si troufnu tvrdit, že to není převládající postoj.

bao-baba
1563 příspěvků 21.2.21 12:52

@Puffin
Ono je to špatné asi u všech ročníků. Jedna z mých bývalých kolegyň má druháka, odpadla mu řada měsíců školy v období, kdy by se u něj měly budovat ty nejzákladovatější základy - čtení, psaní a počítání. K tomu od 1. třídy angličtina, kterou maminka neumí, takže ho nevyzkouší a neví správnou výslovnost. Tatínek není. Bohužel se obávám, že děti z méně motivovaných rodin, které jsou už na začátku v obtížnější pozici, jsou teď v ještě horší situaci.

giuliettka
8145 příspěvků 21.2.21 12:59
@bao-baba píše:
K tomu od 1. třídy angličtina, kterou maminka neumí, takže ho nevyzkouší a neví správnou výslovnost.

Moj synovec pred 10 rokmi, keď chodil do školy sa zásadne nechal preskúšať z angličtiny 80 ročnou babičkou, lebo vždy dostal čokoládu aký je šikovný a rodičia na rozdiel od tej babičky, anglický vedia. :-D

Paris1789
5353 příspěvků 21.2.21 14:05

Ovšem slogan „riziko patří k životu“ by se nádherně vyjímal na transparentu hnutí občanů, kteří se rozhodnou přestat platit zdravotní pojištění. V zájmu vyváženosti by měla podstupovat riziko i pojišťovna, že jí prostě pojistné nedorazí?
Nyní jsou totiž občané v pozici rukojmích, kteří mohou očekávat, že v případě zdravotní nouze se na ně systém tzv. vykašle s tím, že není místo/personál, přičemž povinnost platit zdravotní daň z nich nikdo sejmout jaksi nehodlá. A místo toho, aby se zástupci zdravotníků snažili nějak klidnit hormon, nám přes média vzkazují, že „riziko patří k životu“. Odborníci, aha. Možná ve svém fachidiotství jsou dobří, ale krizová komunikace vypadá jinak. Samozřejmě mohli využít své právo mlčet, ovšem to by jejich zbytnělé ego asi nezvládlo.

pabylka
1092 příspěvků 21.2.21 14:05
@Paris1789 píše:
„rozhodně si nezaslouží dr. Mengele, špičkový odborník, který pracuje na poli výzkumu dvojčat, tedy genetiky, aby ho někdo dehonestoval“Samozřejmě nikomu neupírám to potěšení potit se v igelitu ještě několik měsíců, jen si troufnu tvrdit, že to není převládající postoj.

Tak toto prirovnani je hodne přes čáru, uvedomujete si to vůbec? Týmto ste sa pekne odkopala, to je fakt…
Takze pokud někdo nemá postoj totožný s Vaším názorem, je hned označen za blba a omezence? I když do situace vidí rozhodně více než Vy?

Paris1789
5353 příspěvků 21.2.21 14:07

@pabylka za mě jste se odkopala spíš vy

Birdonawire
634 příspěvků 21.2.21 17:59

@Paris1789 Srovnavat nekoho, kdo jen vyjadruje svuj nazor, s nacistickym valecnym zlocincem, je chucpe. Lepsi slusne slovo jsem nenasla.
Aby bylo jasno, muj osobni postoj je, ze proste to jeste musime nejakou dobu vydrzet, respektovat opatreni, jine reseni nevidim.

Byljednoujedenživot
214 příspěvků 21.2.21 20:15

@kobylkalucni Padla v diskuzi ta poptávaná značka?
Techtex nebo Spurtex? Obojí je ok. Vyzkoušejte a uvidíte, jaký tvar vám sedí. Respirátor musí těsně přiléhat k obličeji ze všech stran, pokud odstává, pak neplní funkci.

Vinca_minor
2367 příspěvků 21.2.21 21:48

@Byljednoujedenživot Je to Tex-Tech:) Měla jsem dnes na sobě Goodmask, gumičky zaháklé ve sponě za hlavou, pečlivě vytvarovaný nosník, respirátor
všude hezky přiléhal k obličeji (pokud jsem držela hlavu vzpříma). Stačilo jednou vydechnout a o těsnění jsem měla jasno… Jako nositelka brýlí mohu konstatovat jen: mlha přede mnou, mlha za mnou.

Stránka:  « Předchozí 1 2070 2071 2072 2073 2074 2075 2076 2077 2078 2079 2080 2081 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek