Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (992) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
8372 příspěvků 24.2.21 15:05
@Vinca_minor píše:
@ertz Ja hlasuju, aby zpravy začal uvadět nějaky Ostravak jak poleno. A klidně muže mluvit spisovně, přizvuk mi bude stačit :D

A tie na Nove! Myslím, že mimiku a makeup Borhyovej to neprebije.

bao-baba
1681 příspěvků 24.2.21 18:04

@giuliettka Manžel je na dramatický přízvuk a vykulené oči Borhyové alergický.

bao-baba
1681 příspěvků 24.2.21 18:05

Sorry, duplikát

Příspěvek upraven 25.02.21 v 08:31

giuliettka
8372 příspěvků 24.2.21 18:22

@bao-baba Tak ale keď vyvalí bulvy, tak človek vie, že bude nasledovať tragická správa, typu našlo sa opustené mačiatko, ktoré 15 minut trčalo u popolnic v krutých chladných večerných hodinách. Bolo len 14 stupňov a nikto si ho celých 15 minut nevšímal! :-D

A vďaka našej redakcii a včasnemu zásahu kolegov z Novy, je mačiatko už zase doma. :-D 

Chichinka
114 příspěvků 25.2.21 15:41

@bao-baba Copak vykulené oči aka „žába na prameni“, mě děsí pohyb její dolní čelisti při mluvení. Vždycky mám pocit, že to panty nevydrží a sanice jí vystřelí do kamery…

LorelaiH.
3389 příspěvků 25.2.21 17:05

@Vinca_minor a přitom já si Václavka pamatuju ještě když působil v brněnské redakci ČT, je to Brňák jak poleno. Mně on osobně spíš vadí ve svém celkovém projevu k hostům 90´ČT 24. Hodně pasivně agresivní. Na rozdíl třeba od Martina Řezníčka, Tomáše Drahoňovského apod.

Vinca_minor
2507 příspěvků 26.2.21 18:59

Vzhledem k plánovaným opatřením začínám být ráda, že mám stále trvalé bydliště u matky, která je nemocná a pravidelně za ní jezdím. Ale zato nevím, jak při kontrole prokážu skutečné bydliště. Prodloužení nájemní smlouvy není potřeba podepisovat, takže oficiální datum je zastaralé, energie na mě psané nejsou. Asi začnu nosit v kapse pracovní smlouvu a vysvětlovat, že asi nedojíždím 200 km. A stejně si myslím, že mě nikdo kontrolovat nebude, leda by šacovali vlak.

bao-baba
1681 příspěvků 26.2.21 19:30

@Vinca_minor
Alespoň máte existující smlouvu. Jsou lidi bez smlouvy, kteří platí nájem z ručky do ručky, aby se to nedanilo.

MP Janka
788 příspěvků 26.2.21 20:19

@Vinca_minor
Tohle jsem zrovna řešila s kamarádkou, že jsem zvědavá, jak bude prokazovat, že bydlí tam kde bydlí ( za poplatky užívá byt známé, která je v zahraničí). Snad jedině pozvat pány policisty do bytu.

Vůbec mám dost známých, kteří mají trvalé bydliště jinde, než žijou. K místu bydliště má papíry jenom partner nebo bydlí ve dvou okresech podle střídavé péče o dítě. No jsem na to zvědavá a hlavně mi často uniká nějaký smysl tohoto opatření. Na chalupě potkám za 100 pěších km sotva 10 lidí, doma v Praze mi na stejné množství lidí stačí dojít z domu 400 metrů na zastávku MHD.

Vinca_minor
2507 příspěvků 26.2.21 20:39

Já si myslím, že pokud zůstanou otevřené fabriky, tak omezení pohybu osob nic nevyřeší.

bao-baba
1681 příspěvků 26.2.21 22:36

Hlavně, že zůstala otevřená květinářství, to mě uklidňuje :-(. Koupím si vonnou svíčku a hned bude líp…

Příspěvek upraven 26.02.21 v 22:38

Lakerol
224 příspěvků 26.2.21 22:38

Zajímalo by mě, jestli jsem dneska na procházce kolem řeky chytla víc fotonů nebo virionů. Bylo to jako časová smyčka. Vydala jsem se tam v dobu, kdy je obvykle poloprázdno a nebylo. Občas pokus o rozestupy, stoly zakryté, ale jinak natřískáno jak v normální sezóně o víkendu. Dobře, sem tam respirátor, ale půllitrů bylo víc. A tohle žádné nařízení nepodchytí :neutral_face:, chlastání pod rouškou sportu.

Vinca_minor
2507 příspěvků 26.2.21 23:27

V zastavěném území obce bude třeba vždy nosit minimálně chirurgickou roušku, mimo obec jen v blízkosti lidí nežijících ve stejné domácnosti. - To myslí vážně? Kde jsou ta tvrdá data, na základě kterých budou vyhlašovat opatření? Kolik lidí se nakazí na ulici, pokud se teda neshlukujou? Tak jsem se nas… a můžu jít spát.

MP Janka
788 příspěvků 27.2.21 07:56

@Vinca_minor
Budu všude běhat nebo se přesouvat rychlochůzí, to je též sport, tam je snad pořád výjimka.

Není tam furt ta klička o 2 metrovém rozestupu?

Jóna
185 příspěvků 27.2.21 10:11

Je to celé taková Hlava 22. V pátek večer vyhlásit takové záležitosti s platností od pondělka… Předpokládám, že policie bude při kontrolách zpočátku shovívavá a většina lidí například má doma pracovní smlouvu, takže se to nějak udělá, ale je to celé prostě přehlídka bizáru. Ono kdyby v tom člověk alespoň viděl smysl. Já se fakt klidně na tři týdny zavřu doma, ale vždyť tohle ničemu nepomůže, dokud budou fungovat velké fabriky tak jak fungují. Na druhou stranu zcela chápu, že tyhle velké provozy se prostě zastavit nedají, protože to by akorát přišli o práci další a další lidé. A pokud se udělá taková „uzávěra“ a zároveň se nerozjede masivní očkování, za chvíli jsme zase ve stejném bodě jako teď. Určitě nechci aby začal totálně kolabovat zdravotní systém, takže velmi doufám, že alespoň tam to bude mít kýžený efekt.

giuliettka
8372 příspěvků 27.2.21 10:11

Viete čo, už chápem prečo nás Nemci majú plné zuby a uzavreli hranice. A prečo nakoniec bude to, že nám nič nezakážu a budeme môcť všade, lebo predsa nám naša vláda nebude nariadzovať kam pôjdeme, bude k hovno. Aj tak nás do žiadnej krajiny nebude nikto chcieť. Máme mať prísny režim na 3 týždne. Ale už aj vy tu, ktoré sa tvárite, že nariadenia dodržiavať chcete, riešite ako to ojebať. No jasné vaša prechádzka okolo vody na frekventovanom mieste, je niečo iné ako prechádzka tých ostatných. A behať musím, šak by som dostala traumu keby som sedela 3 týždne na riti. A do vlaku tiež musím, nebudem predsa sedieť doma…

Vinca_minor
2507 příspěvků 27.2.21 10:32

@giuliettka Mati je nemocna a ma neuropatii. Takze jezdime delat psychickou podporu, nakoupit tezke veci, pomoct s uklidem a tak. Ale pece o osobu je ve vyjimkach, tak snad dobry.
A jsem neridic a vlak je navic nejjednodussi a nejrychlejsi preprava. A mimochodem - musim mit respirator, ale pritom si muzu objednat obcerstveni. To mi hlava nebere. Za tri hodiny ve vlaku snad jeste nikdo zizni a hlady neumrel.

Vinca_minor
2507 příspěvků 27.2.21 10:46

A taky si myslim, ze zavrit se na tri tydny nicemu nepomuze. Pokud se nezavedou opatreni v prumyslu a nebude proockovanost, tak budeme tam, kde jsme byli. Navic ta slavna tvrda data ukazuji, ze ohniskem nakazy nejsou obchody, vlaky a ulice. Opatreni dodrzovat budu, ale kdyz pujdu z prace v chirrousce, tak si budu myslet svoje.

bao-baba
1681 příspěvků 27.2.21 10:59

@Vinca_minor S tou proočkovaností - je v tom jakýsi bordel - od pondělka se budou moci registrovat lidi nad 70, ale moje příbuzná nad 80 se registrovala přesně před týdnem a ještě nedostala ani termín. Když její dcera volala na 1221, tak jí řekli, že nejsou vakcíny. Tak potom kde to jsme? Vlastně vím, kde…

Byljednoujedenživot
219 příspěvků 27.2.21 12:01

@bao-baba Doporučuji ověřit, zda ve vašem regionu lze objednat i jinak, než přes ten Dzurilla-je-nejlepší-a-dáme-mu-vyznamenání systém. Do procesu se zapojují různé mezičlánky. Nedávno jsme ověřovali možnosti pro rodiče našich zaměstnanců. V Brně mají toto .

bao-baba
1681 příspěvků 27.2.21 12:11
@giuliettka píše:
Viete čo, už chápem prečo nás Nemci majú plné zuby a uzavreli hranice. A prečo nakoniec bude to, že nám nič nezakážu a budeme môcť všade, lebo predsa nám naša vláda nebude nariadzovať kam pôjdeme, bude k hovno.

Zrovna jsem byla na WhatsApp s kamarádkou, co se vdala před lety do Německa, v jejich spolkové zemi plánují, že budou od 7. 3. rozvolňovat. Jenomže tam se holt pravidla dodržují a neočurávají.

Puffin
374 příspěvků 27.2.21 12:28

@giuliettka Chápu, že omezení jsou v současné době nutná, chápu, že i když je v konkrétním případě dodržení pravidla absurdní, nelze začít dělat výjimky, to se pak celý systém sype. Jen po předchozích zkušenostech nevěřím termínům a časům, bojím se, že místo tří týdnů zavřených do teď fungujících škol a školek bude zavřeno mnohem déle, podobně vidím i ty okresy.
A mám strach, že přes proklamace, jak by se měly znovu otevírat školy, budou žáci a studenti znovu někde na chvostě zájmu.
Takže pravidla budu dodržovat, ale s dost vysokou mírou skepse a nedůvěry v to, co přijde za tři týdny..

Dalmitka
1819 příspěvků 27.2.21 12:52

Včera či predvčerom som si na FB prečítala príspevok, kde niekto opisoval situáciu asi minulý víkend v BA - plné detské ihriská ľuďmi bez rúška; grupovanie popíjajúcich vonku pred bufetmi; proste ťažká pohoda. Popisoval to v súvislosti s tým, že proti ministrovi zdravotníctva sa tu už rozpútal doslova hon na čarodejnice; chcel tým ten dotyčný povedať, že všetci kašľú na všetko, ale ten najhorší je samozrejme niekto iný - v tomto prípade minister. Ja ho neobhajujem, tiež si myslím, že táto vláda je nekompetentná; ale pri takomto prístupe tohto národa by bola akákoľvek vláda nekompetentná a neschopná. Ja sa už ani nerozčuľujem, ja sa len bavím; dnes - čakám v rade v supermarkete, predo mnou len 1 zákazník - dodržujem 2m odstup. Vtom sa predo mňa snaží vtrepať jedna stará baba /asi chápe tú medzeru ako zelenú pre jej vstup/, tak jej hovorím, že AJ JA ČAKÁM! Tvári sa nechápavo, naveľa naveľa sa postaví tesne za mňa; poprosím o 2 m odstup; absolútne nechápe a nehýbe sa. Opakovane žiadam; ona - ironicky, že ďakujem. Na to ja, že nemá za čo, že ja poďakujem, keď odstúpi do potrebnej vzdialenosti. Je tam asi s vnukom; mladý muž jej hovorí - asi učiteľka - odvetím, že učiteľka nie som, ale viem čítať - vzhľadom k tomu, že tabuľa o dodržiavaní 2m odstupu je umiestnená tesne pred nami. Na jej pochop nemožné; radšej odišla k inej pokladni, kde sa samozrejme nalepila tesne na niekoho iného. Stratila som už ilúzie - rúška v prevažnej väčšine pod nosmi; 2m neznámy pojem; ako sa asi dodržiava hygiena rúk?!? No nijako, bohužiaľ. Tuším včera som prečítala vyjadrenie nejakého nášho vedca, že my sme vlastne vo vojne; ak by to bola klasická vojna, tak všetci by pokorne a „po…tí“ od strachu sedeli v pivniciach; ale keďže tento súčasný nepriateľ je neviditeľný, tak tu máme veľkých hrdinov, ktorých nikto nebude obmedzovať. Ach, jaj.

ertz
928 příspěvků 27.2.21 13:05

Ano, taky mě štve, že lidé zaměňují koníčky za životní potřeby. Když nebudu běžkovat a běhat, tak přežiju. Když budu mít zničené plíce kvůli covidu - tak nepřežiju. „Já musím na dovolenou, k moři“ - to mě vytáčí už dlouho. Napřed si vyslechnu stížnosti na malý plat a pak se dozvím o dvakrát dvou týdnech v Turecku, protože " bez moře nemůže být".
Hodně mi vadí to, že personál nevymáhá dodržování. V obchodě jsem viděla, že u pultu se starý pán s rouškou na bradě posunoval a přibližoval, až paní stojící před ním vytlačil mimo pultu. Prodavačka přišla a obsloužila ho, pak až paní, ale nejdřív mu měla o říct o roušku, ne?
Proč se tady každá snaha o nějaká pravidla okecává a blbě komentuje? A proč se to všude nevymáhá?

andano
863 příspěvků 27.2.21 13:20

@ertz
Problém je v tom, že ten, kdo určuje pravidla, je musí dodržovat jako první, bez výhrad, výmluv… atd.

Platí to ve výchově dětí i očekávaní od občanů.
Vzor je víc než slova.

Takže dokud shora chodí signály takové jako chodí, je to marný.

My uvědomělí se můžeme sedět doma na zadku a udodržovat s vědomím, že to děláme pro sebe, ale stejně je to celé v…, protože vždycky bude ne zcela nepodstatné procento těch, kteří se tak chovat nebudou, protože když to nedělá premiér, ministr, prezident, ředitel TV… tak ani oni.

Stránka:  « Předchozí 1 2072 2073 2074 2075 2076 2077 2078 2079 2080 2081 2082 2090 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek