Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (992) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
bao-baba
1681 příspěvků 28.2.21 10:22

Před dlouhou dobou jsem si koupila mikrotenové (asi?) obaly na oděvy, podobné těm z čistírny, ale dlouhé, takže se v nich schoval celý kabát. Obaly byly svinuté v roli, uložené v kulaté plechovce a aromatizované levandulí. Už docházejí. Nevíte, kdy bych koupila nové?

giuliettka
8372 příspěvků 28.2.21 10:28

@bao-baba V kamenom obchode neviem, ale dá sa to kupit na eshope.
https://dp-obaly.cz/…al-700x1100/

bao-baba
1681 příspěvků 28.2.21 12:10

@giuliettka Dík, hezký den!

ertz
928 příspěvků 28.2.21 12:47

@Byljednoujedenživot Bydlím v trochu větší vesnici, do obchodu chodím pravidelně a znám většinu zákazníků a prodavaček. Tady to byla jakože slušnost, pán má opravdu přes 80 a je to na něm poznat. Jenže při epidemii stačí jeden, který takto obejde tři obchody a rázem máme obrovský nárůst (čímž netvrdím, že zrovna on je přenašeč).
Ale fakt nechápu tu hrubost - jak tu psaly @giuliettka @Moir @Paris1789. Nenapadá mě, jak na něco takového reagovat. Ale když všichni mlčí - tak pak převládne to hulvátství.

giuliettka
8372 příspěvků 28.2.21 13:57
@ertz píše:
Ale když všichni mlčí - tak pak převládne to hulvátství.

Hanbím sa priznať, ale ja som nemlčala. Mňa sa to tak strašne dotklo, že môjmu dieťaťu niekto praje smrť, že vo mne bouchli saze. Ja som nejačala, ale zvýšeným hrobovým ľadovým hlasom odsekla: ty zdochneš pred ním ty k…t starý. Odpáľ lebo budeš ľutovať! A najskôr som asi vyzerala, že mu pohnem s protézou v hube, lebo sa skutočne otočil a upaľoval k pokladniam. Nechal tam aj manželku a vozík. Myslím, že keby neodišiel, tam by som ho tresla po hlave jeho vlastnou palicou. Pri tom regále dokladala predavačka maslo a ta tam nechala krabicu a zdrhla tiež. Asi sa nechcela stať svedkom vraždy. :-D

Vinca_minor
2507 příspěvků 28.2.21 14:44

Nevíte někdo, jestli si před tím, než zavřou školy a školky, musí člověk vyzvednout děti?

ertz
928 příspěvků 28.2.21 17:00

@giuliettka Tak to se nemáte za co stydět, naopak na sebe buďte hrdá. Jednou jsem viděla paní, kterou okradl romský ženský gang (v 90. letech v Brně běžně velké skupiny Romek operovaly mezi Tescem a náměstím Svobody a okrádaly). Paní je zahlídla, dohnala a řvala na ně tak zuřivě (ani ne sprostě, ale rozčilená byla hodně), že cigánka ztuhla, hrábla do sukní, vytáhla hromádku peněženek a říká, ať si vybere, která je její. Jela jsem od Tesca po eskalátoru dolů, takže jsem to měla jako v divadle. Byla to pro mě hrdinka všedního dne :-)

Temperance
3114 příspěvků 28.2.21 22:41

@ertz To mi připomnělo, jak jedna taková hlásila na policii, že jí někdo ukradl tašku. „A co jste v ní měla?“ - „Sedmatřicet peněženek…“

Ophelie
1139 příspěvků 1.3.21 08:17

@ertz to zní úplně jako urban legend, ale já vám věřím.

kalivrata
507 příspěvků 1.3.21 08:56

@ertz Já jsem asi před deseti lety vycházela se spolužačkou po schodech z podchodu na nástupiště jedničky směrem k Mendláku. Spolužačka měla batůžek a šla kousek přede mnou, já jsem tolik nespěchala (nikdy mi moc nevadilo, že přijdu pozdě). Jedna z těch dam se jí v tom batohu začala hrabat a já, jak nejsem moc pohotová, jsem nezaregovala adekvátně, jen jsem ji přes tu ruku praštila a zařvala myslím něco jako „Ha!“. A paní hned začala křičet, že je to diskriminace, že ona přece nic neukradla. Dost nás to s Kristýnou rozesmálo a sblížilo, jak si z mého pomateného výkřiku vyvodila, že nějak narážím na její etnický původ.

bao-baba
1681 příspěvků 1.3.21 09:38

Jednou se mě ptala mladá Romka na náměstí Republiky, kde je Masarykovo nádrží. Odvětila jsem jí, že to jistě dobře ví. Na vysvětlenou: nádraží je na dohled a v té oblasti často oslovovaly úhledně oblečené Romky lidi a ptaly se jich na zřejmé věci a pokud člověk odpověděl, zapředly řeč a nabízely věštění z ruky, zpočátku jsem si myslela, že jde o tento případ. Usmála se na mě a pohlédla kamsi stranou. To se mi rozsvítilo, že se jedná o něco jiného. Postavila jsem se k domu tak, aby mezi mnou a ním nikdo nebyl a podívala se tím směrem. Vida - byla tam taková druhá mladice a taky se na mě zeširoka usmívala. Tak jsem se usmála taky. Tak jsme se na sebe všechny tak hezky srdečně usmívaly a ony věděly, že vím.

Paris1789
5411 příspěvků 1.3.21 10:48

@bao-baba mám podobný zážitek z Anděla, na zastávce obcházely dámy se šálou přes ruku, když se přitočila jedna z nich ke mně, tak jí povídám s úsměvem: „vy jste TAK nenápadná!“ a paní bez odpovědi odešla pryč a s ní i její crew.

Vinca_minor
2507 příspěvků 1.3.21 11:31

Sestru taky v Brně okradli na proslulých jezdících schodech k Tescu. Otočil se na ni pán a řekl: Právě vás okradly dvě cikánky, z toho jedna blondýna! Než se sestra zmohla na reakci, pan se rozběhl, tu ženštinu chytil pod krkem a začal jí asi vyhrožovat. Zbledla a peněženku ihned vydala. Pán ji vrátil mé sestře a než stihla poděkovat, zmizel v davu.

Vinca_minor
2507 příspěvků 1.3.21 14:24

Můžete prosím někdo novinářům vysvětlit, jaký je rozdíl mezi katastrem a obcí?

giuliettka
8372 příspěvků 1.3.21 16:26
Vinca_minor
2507 příspěvků 1.3.21 16:38
Vinca_minor
2507 příspěvků 1.3.21 17:28

@giuliettka A některé obce mají vtipné území :D

Shameeka
29 příspěvků 1.3.21 22:05
@Vinca_minor píše:
@giuliettka A některé obce mají vtipné území :D

A vite jak sme za to v Hranicich radi :joy:

Vinca_minor
2507 příspěvků 1.3.21 22:07

@Shameeka V Hranicích jo, ale co chudáci ze Středolesí, kteří spadají pod Hranice, ale nemají s nimi souvislé území? A ze Slavíče aby běhali okolo Bečvy :D
Zato v Karlovicích můzete obejít půlku Beskyd a furt jste na území obce (mají 80 km²).

Shameeka
29 příspěvků 1.3.21 22:11
@Vinca_minor píše:
@Shameeka V Hranicích jo, ale co chudáci ze Středolesí, kteří spadají pod Hranice, ale nemají s nimi souvislé území? A ze Slavíče aby běhali okolo Bečvy :D

vidite, jak bydlim v hranicich tak na ty chudaky ve stredolesi nemyslim :joy: :joy: jdu se omluvit kamosce co tam bydli :thinking:

Vinca_minor
2507 příspěvků 1.3.21 22:12

@Shameeka A naopak, vy na kole na Středolesí taky nesmíte! Takže omluva musí být distanční :D

Shameeka
29 příspěvků 1.3.21 22:18
@Vinca_minor píše:
@Shameeka A naopak, vy na kole na Středolesí taky nesmíte! Takže omluva musí být distanční :D

tak urcite, do stredolesi na kole fakt nejedu, vite jaky tam maj kopec? i autem je to silenost :joy:klid uzasny ale cesta masakr

Vinca_minor
2507 příspěvků 1.3.21 22:30

@Shameeka Vim :D Lesy a kopce jsou tam krásné, holt Středolesí…

giuliettka
8372 příspěvků 2.3.21 15:38

Nejdem s tým do vlákna pre radosť, nech nie je covid všade, ale mám úžasnú radosť, že povolili to normálne stravovanie. Po tom čo nám prerobili komplet jídelnu, a každý dostal „svoju plastovú klietku“ je úbohé jesť niekde pod dubom s jedlom na kolenách. Zaujímalo by ma, kto tie opatrenia vymýšľa.

giuliettka
8372 příspěvků 2.3.21 15:42
@Vinca_minor píše:
@Shameeka v Karlovicích můzete obejít půlku Beskyd a furt jste na území obce (mají 80 km²).

Ale na Ralsko 170,23 km² sa to nechytá. :-D

Stránka:  « Předchozí 1 2074 2075 2076 2077 2078 2079 2080 2081 2082 2083 2084 2090 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek