Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (992) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Vinca_minor
2507 příspěvků 2.3.21 16:23

@giuliettka Gratuluji. Nutit zaměstnance obědvat v šatně nebo na koleni může vymyslet jen ten, kdo má kancelář sám pro sebe.

kalmar
205 příspěvků 2.3.21 16:45

… navíc mám takový dojem, že máme v práci zakázáno „jíst nad počítačem“… (teda, aktuálně skomírám na homeofficu)

Uživatel je onlineTemperance
3115 příspěvků 2.3.21 17:23

Kdyby si každý vlezl pod stůl, možná by to stačilo.

kalmar
205 příspěvků 2.3.21 17:34
@Temperance píše:
Kdyby si každý vlezl pod stůl, možná by to stačilo.

a tři týdny se nehnout!

Brixie
668 příspěvků 2.3.21 18:53

Já bych tedy hrozně chtěla vědět a vážně se bojím zeptat, koho mám v září volit. Tím kabaretem, který nám naši političtí představitelé každý den předvádějí, mi naprosto nepomáhají v rozhodování. Jeden den něco vyhlásí, neuplyne 24 ani hodin, než všechno zase zruší, a za dalších dvanáct přijdou s další nebetyčnou kravinou, kterou beztak buď zase druhý den zruší, nebo se jim na ni každý vybodne, protože je v praxi neproveditelná. To jako nemůžou chvíli zauvažovat, než něco vypustí? Připadám si jak v příslovečné Cimrmanově hře, kdy Svěrák říká debil - blbeček, debil - blbeček, jen támhle, to je výjimka, tam sedí dva blbečci vedle sebe. Já fakt nevím, fakt ne. Asi si založím vlastní politickou stranu Mořské panny za klid a mír české duše…ach joooo…

Paris1789
5411 příspěvků 2.3.21 19:35

@Brixie podobné úvahy zatím nepěstuji, protože nevím, jestli se toho dožiju. Pokud ano, současnou reprezentaci rozhodně ne. Myslím, že už nám toho ukázali dost.

zwedavka
1272 příspěvků 2.3.21 21:47
@giuliettka píše:
Ale na Ralsko 170,23 km² sa to nechytá. :-D

Svého času se Karlovičtí chlubili, že mají větší katastr než Vídeň.
Ralsko je spojeno ze spousty původních vesnic.

mikrob
311 příspěvků 3.3.21 09:03

V naší (opravdu velké) fakultní nemocnici si chodíme pro jídlo do jídelny, kde nám ho vydají v plastových krabičkách, chleba je zabalený každý krajíc zvlášť, jíme samozřejmě nad počítačem, protože žádnou místnost na jídlo nemáme a hory plastu se vrší do nebetyčné výše. Už celý rok.

bao-baba
1681 příspěvků 3.3.21 09:17
@mikrob píše: ....... hory plastu se vrší do nebetyčné výše. Už celý rok.

Tohle je další smutný dopad covidu - jednorázové roušky, respirátory, obleky, rukavice, krabičky na jídlo, kvanta plnicího materiálu do krabic a igelitek z e-shopů. Před covidem byla snaha plasty omezovat a teď jejich spotřeba vystřelila vzhůru. Ani si nechci představovat ta kvanta roušek plujících v moři.

MP Janka
788 příspěvků 3.3.21 13:34

Já si včera přinesla do práce vlastní talíř. Na jaře jsem měla jen vlastní příbor. Ale z polystyrenu už jíst odmítám. Dokonce, když jsem jednou zhřešila a dala si smažený hermelín, tak se mi ten polystyren roztavil. Naštěstí nemusím chodit venkem, ale stejně jsem včera prskala, že na 300 m cestu je ten talíř sakra těžký. A jídlo studené, než ho člověk stihne dojíst. Cenu pracoviště nezmiňuju, když by se mi povedlo vyklopit oběd na klávesnici, tak na to padne skoro dvouletý příjem.

Doufám, že budou kuchaři i nadále hodní a na ten talíř mi to jídlo dají, i když se to nesmí. Včerejšího pana kuchaře jsem dost pobavila :-D (pochybuji, že by firma jídelnu rozjela v tom režimu, jaký teď požaduje vláda, nevešli bychom se tam)

Hory plastu, roušek a respirátorů mě budou asi i ve snu.

giuliettka
8372 příspěvků 3.3.21 15:24
@Vinca_minor píše:
@giuliettka Gratuluji. Nutit zaměstnance obědvat v šatně nebo na koleni může vymyslet jen ten, kdo má kancelář sám pro sebe.

Ale vyzerá to u nás jak v americkej väznici na návšteve, už len telefóny nam chýbajú. :-D 

Oveeec
2873 příspěvků 3.3.21 15:53

Nežije tu někdo z vás náhodou v Rakousku (ačkoli Německo nebo Švýcarsko by mě taky zajímalo - @Jordaan, @LorelaiH )? Zajímalo by mě, jestli tam v Bille neprodávají určité potraviny (suché a skořápkové plody, müsli apod.) bezobalově. Četla jsem, že v Německu jsou některé řetězce, které to dělají…

Jordaan
9357 příspěvků 3.3.21 19:13

@Oveeec

Nevim, jestli je v Nemecku Billa, mozna se tu treba jmenuje jinak, ale ja v ni nikdy nebyla. Znam Aldi, Rewe, Edeka, Lidl, Akzenta, bio supermarket, Alnatura (tez bio), obchod na dvou ruznych bio farmach - na vahu prodavane suche potraviny jsem nikdy nikde nevidela. Do nekterych tech obchodu nechodim casto, takze je mozne, ze jsem to prehledla nebo to treba bylo nove zavedeno, ale vseobecne bych rekla, ze to je velmi neobvykly zpusob prodeje a rozhodne neni casty. Mam dojem, ze jsem neco takoveho videla pouze v reportazi v tv, ale nazivo jeste nikdy. Na vahu byvaji pouze neloupane orechy. Duvodem budou nejspis nejake hygienicke predpisy nebo mozna i obtiznost skladovani.

Jordaan
9357 příspěvků 3.3.21 19:21

@Oveeec

Tady jsem nasla seznam bezobalovych obchodu, je tam i jeden v mem meste, tak se tam vypravim na obhlidku. Takze Vam timto dekuji za tip. Supermarkety v tom seznamu nejsou, takze to v retezcich nejspis opravdu neexistuje.

https://www.google.com/…markt/%3famp

Příspěvek upraven 03.03.21 v 19:28

Vinca_minor
2507 příspěvků 3.3.21 19:24

@Oveeec Nějaké oříšky apod. prodávalo české Tesco, ale to naše už je přes rok zavřené. Ale přišlo mi to divné, prostě tam byla lopatka na nabrání, obávala bych se dodržování hygieny. Raději jsem zašla do zdravé výživy.

bao-baba
1681 příspěvků 3.3.21 19:27

@Vinca_minor Viděla jsem boxy s oříšky, které se měly „čepovat“ do papírových kelímků v Bille na Pankráci (DBK), ale jestli to funguje teď, to nevím.

kalmar
205 příspěvků 3.3.21 20:02

K těm volbám - já bych si fakt přála, aby tady ten megaprůser stáhl Babiše na dno. Ale bojím se, že ho Češi nakonec zase zvolí. Ukazuje se, jak strašně jsme zaostalí, jsme v podstatě papírová rakouskouherská mašinerie. Je mi z toho upřímně smutno.

Oveeec
2873 příspěvků 3.3.21 20:47

@kalmar Já se spíš bojím toho, koho zvolí lidi po něm.

Oveeec
2873 příspěvků 3.3.21 20:52

@Jordaan Děkuju za reakci a jsem ráda, že to půjdete vyzkoušet! :)

@Vinca_minor V Tescu právě kupuju na váhu ořechy (mají myslím i loupané) a ano, jsou to průhledné boxy s víkem a lopatičkou. Nějak mě to hygienicky neznepokojuje, ne víc než nebalené pečivo. Takové ty čepovací nádoby, jako mají v bezobalových obchodech, jsou myslím z hygienického hlediska v pohodě. Přes co ale podle mě nejede vlak je fakt, že obal je zároveň reklamní plocha, a toho se nikdo dobrovolně nevzdá.

Vinca_minor
2507 příspěvků 3.3.21 21:52

@Oveeec Tak to u nás bývaly bez víka. To mě trochu znepokojovalo. Nemyslím tím, že bych se bála, že tam něco chytnu, ale bylo to takové eklhaft.

Vinca_minor
2507 příspěvků 3.3.21 22:00

Dnešní závěr telefonátu na hlasitý odposlech - my s mužem vs. kamarád.
Já myslim, že se v téhle době výrazně zvýšil počet alkoholiků. - No to jo. Já mám v sobě dvě piva a hned je mi líp. - Já skoro tři. - Ale free! - Ne, dvanáctky. A já skleničku a půl vína. - No přijdu domů a žena už tu nasávala! Chudák doktor Nešpor. - Nějak dlouho o něm nebylo slyšet… - Třeba už z toho taky začal chlastat.

A můj dotaz zní - taky se vám od Vánoc zvýšila spotřeba alkoholu?
Já teda piju občas, ale zvýšila jsem to.

Jordaan
9357 příspěvků 3.3.21 22:17

@Vinca_minor

Ano. Piju sice stale rel. male „porce“, tj. neopijim se, ale rozhodne casteji, nez driv. Nadsena z toho nejsem, posledni dobou mi to i dost lezi v hlave a minim to zase omezit. Co se mnozstvi tyka, nikdy nepiju tolik, abych nemohla ridit auto (hranice tu je 0,5 promile, tj. max. ca. 1 sklenice vina). Pokud jsem sama (tj. bez manzela, jen s ditetem), tak nepiju vubec.

Vinca_minor
2507 příspěvků 3.3.21 22:23

@Jordaan Též se neopíjím. Sem tam bych asi hranici pro řízení auta překročila, ale taky piju rozumně. Ale častěji, než dřív. A co tak slyším, hodně lidí okolo mě to má podobně.

Uživatel je onlineTemperance
3115 příspěvků 3.3.21 22:27

Co taky má člověk dělat, že? Když těch pozemských radostí ubylo…

Jordaan
9357 příspěvků 3.3.21 22:41

@Vinca_minor

Z meho okoli jsem to uz taky slysela, hlavne od tech, co nechodi do kanclu, ale pracuji z domu. Nepiji vic, ale piji casteji. S lepsim pocasim se nam tady ve ctvrti rozsiril i takovy nesvar - totiz dat si pri odpolednim posedavani na hristi jedno az dve piva. Zacal to manzel s tatinkem jineho ditete. Pak se pridali jeste dva dalsi tatinci. A pak soused odnaproti (jeho dospele deti na hriste nechodi). Zni to tak divne, ale je to skoro roztomile, kazdy sedi na sve lavicce s tim jednim pivem v pap. pytliku, slunce hreje, deti jsou nekde v lese a tatkove si uzivaji svuj jediny socialni kontakt tydne. Predtim se vubec neznali, ale corona je nejak spojila.

Stránka:  « Předchozí 1 2075 2076 2077 2078 2079 2080 2081 2082 2083 2084 2085 2090 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek