Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (992) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
MP Janka
788 příspěvků 4.3.21 07:38

@Vinca_minor
Ze mě se stal abstinent. Já si dřív dala víno na pokecu s holkama, pivo na zahrádce při pauze na výletě. Ale samotnou mě to neláká, co bych pak s načatou lahví dělala. Naposledy jsem měla deci na Silvestra v rodinném kruhu.

Paris1789
5411 příspěvků 4.3.21 08:09

Nepiju vůbec, ale už dlouho, zhruba od roku 2005-2006. Úplná abstinentka nejsem, třeba na Štědrý večer jsem si dala skleničku sektu, jako přípitek, ale jinak nic.
Mně alkohol nedělá dobře, není to z uvědomnělosti. Nechybí mi to. Tuhle jsem si počítala, kolik jsem ušetřila (vycházela jsem z průměrné spotřeby lihu na hlavu a rok) a pak jsem si s čistým svědomím objednala na webu pěknou kabelku :-)

Nechci vás strašit, ale pravidelná konzumace alkoholu prokazatelně zvyšuje riziko onkologického onemocnění, např. rakoviny prsu. V Čechách jsme šampiony v onkologickém onemocnění ledvin (celosvětově) a slinivky. Druhou nejčastější příčinou úmrtí žen do 54 let u nás je pak alkoholové onemocnění jater (po rakovině prsu).

mikrob
311 příspěvků 4.3.21 08:17

Já jsem nepila nikdy a to se nezměnilo. Mám bohatý vnitřní život :-D

Moir
2531 příspěvků 4.3.21 08:28
@Vinca_minor píše:
Dnešní závěr telefonátu na hlasitý odposlech - my s mužem vs. kamarád.
Já myslim, že se v téhle době výrazně zvýšil počet alkoholiků. - No to jo. Já mám v sobě dvě piva a hned je mi líp. - Já skoro tři. - Ale free! - Ne, dvanáctky. A já skleničku a půl vína. - No přijdu domů a žena už tu nasávala! Chudák doktor Nešpor. - Nějak dlouho o něm nebylo slyšet… - Třeba už z toho taky začal chlastat.A můj dotaz zní - taky se vám od Vánoc zvýšila spotřeba alkoholu?
Já teda piju občas, ale zvýšila jsem to.

vůbec, nemám chuť pít od začátku roku jsem vypila dvě, tři piva a asi lahev vína

kalmar
205 příspěvků 4.3.21 09:05

Taky jsem pozorovala u sebe nárůst spotřeby - skleničku skoro každý večer. Pro jistotu jsem si to cca před měsícem zakázala. Jenom jsem se rozhodla, že alkohol pít nebudu. Přiznávám, že je mi fyzicky mnohem lépe - mám víc energie, spánek je rozhodně kvalitnější. A nechybí mi to. A to jsem nikdy nepřesáhla dvě deci za večer. Jenom mě vyděsilo, jak jsem se těšila na večer, že si dopřeju ten oddech. myslím, že jsem měla nakročeno k závislosti.

Ghost B.C.
4043 příspěvků 4.3.21 09:53
@Vinca_minor píše:
A můj dotaz zní - taky se vám od Vánoc zvýšila spotřeba alkoholu?
Já teda piju občas, ale zvýšila jsem to.

Kdybych to mohla rozšířit do období před Vánoci, ideálně od prvního zavírání až doposud, tak někam do půlky prázdnin se spotřeba zvyšovala a následně snižovala. Já v tom snižování mám tedy výrazně obsaženou motivaci zhubnout, tak nevím, jestli se to počítá, ale tu zvýšenou spotřebu jsem si uvědomovala i jako samostatný problém, nejen jako prázdné kalorie v jídelníčku.
Začalo mi lézt na nervy to, že mám „věčně hladinku“, že tak chodím spát a tím pádem jsem ráno a celé dopoledne jak zombie, protože odbourávání narušuje spánek a regeneraci. Že jsou to zbytečně utracené peníze a že to falešně navozuje dobrou náladu. Že to nějak ztrácí kouzlo toho občasného vychutnání. Že už to není „mám chuť na víno, dám si“, ale „hele víno, dám si“. Tak jsem to ruku v ruce s hubnutím stopla. Občas si teda taky naliju, ale fakt minimálně - většinou jen „ušpiním skleničku“.

Vinca_minor
2507 příspěvků 4.3.21 10:25
@Ghost B.C. píše: Že už to není „mám chuť na víno, dám si“, ale „hele víno, dám si“.

To je trefné. Nepiju denně, ještě furt si to vychutnám. Spíš mám problém, že když si otevřu láhev vína, tak ji musím vypít sama, muž je pivař. Takže se musím obětovat a dát si třeba tři dny po sobě :D Líbilo by se mi, kdyby se prodávaly poloviční lahve.

Oveeec
2873 příspěvků 4.3.21 10:39

Jak to tak čtu, jsem v podstatě hrozně ráda, že mi alkohol nechutná a hlavně ho špatně snáším, dtto cigarety (i když na to bych si asi zvykla), takže mám zdravotní benefity abstinence úplně zadarmo a nijak tím netrpím - jenže ony se nabízejí zase jiná lákadla, že jo :)

Brep
810 příspěvků 4.3.21 12:55

Mne se spotreba alkoholu snizila. Doma samotne mi to tak moc nechutna, obcas si dam sklenicku, ale vetsinou jen pri videohovoru s kamarady.
Nicmene se cim dal tim vice tesim, az si jednou pujdem sednout nekam na zahradku na tocene pivo nebo vino. Jsem asi spolecensky pijak.
Premyslet jsem nad tim zacala spis u kamaradky, mela pracovne velmi narocny zacatek roku a pak vypravela, jak to vecer bez sklenky na uklidneni neslo prezit. Verim tomu, ze to bylo jen docasne, ted uz sama rika, ze je vse vic v klidu. A taky sama nevim, jak bych o tom s ni mela mluvit.

Oveeec
2873 příspěvků 4.3.21 13:00

@Brep „Nicmene se cim dal tim vice tesim, az si jednou pujdem sednout nekam na zahradku na tocene pivo nebo vino.“ Tohle ale znám, loni na jaře mě samotnou překvapilo, jaké blaho bylo sednout si s kamarádkou na zahrádku na pivo, a to fakt nejsem pivař.

bao-baba
1681 příspěvků 4.3.21 13:43

@Oveeec Přesně a na cigarety bych si nezvykla. Zkusila jsem to v teenagerovském věku, došla k názoru, že to není nic pro mě a přes různé poznámky hulícího okolí jsem kouřit nezačala. S alkoholem to mám tak, že účel jeho pití jaksi nechápu, asi tak, jako kdybych byla barvoslepá a měla rozlišit nuance mezi jahodovou a malinovou červenou. Pokud vypiju už nepatrné množství, cítím se nepříjemně, tak by mě nijak alkohol neuklidnil, nebo nerozveselil. Ale jiná lákadla, která nejsou zdravá, mě pokoušejí bohužel úspěšně.

DanielaS
5252 příspěvků 4.3.21 15:20

Spotreba alkoholu se mi nezvysila, ja si s detma netroufam (kdyby bylo potreba je akutne nekam dopravit, je to nutne autem; nulova tolerance tu sice neni, ale mne se po trech hltech cehokoliv mota hlava). Ale zacala jsem pit kavu, to jsem driv doma vubec nedelala. Zacala jsem po materske v praci (po tezkych nocich rodicovskych, abych neusnula) a zustalo to jako ritual s kolegy. Ted kolegove uz rok nejsou, tak si petkrat tydne uvarim kavu a vypiju zasadne ve stoje u okna, jako bych byla v poklusu v baru. Pak jdu zase ty tri kroky zpet k pocitaci.

Lakerol
224 příspěvků 4.3.21 17:23

Já jsem zase začala chodit na kafe do okýnek. Spotřeba kávy ani alkoholu se mi nezvýšila, ale přeskupilo se to. Zato přítel se naučil pít - kafe :-)

Shameeka
29 příspěvků 4.3.21 17:41

U nas se tedy zvysila, vinko i pivo si dame radi obecne ale to vedomi ze jedu dalsi den do prace a musim fungovat mi branilo pit pres tyden. ted je to jaksi jedno, na home office dopo nemusim fungovat pac po mne chtej lidi neco obvykle az po obede. po praci nespecham domu nebo za kamarady ven, tak vstavam pozdej a pracuju dyl do odpoledne. asi se musim zamyslet :thinking:

kalivrata
506 příspěvků 4.3.21 22:02

U mě klesla, piju alkohol společensky. Ale zrovna včera jsme si s kamarádem zašli na pivo: před měsícem jsme naložili každý u sebe hermelíny, koupili jsme si domů pivo (já IPA Lucky Bastard, on Guiness), pustili videohovor na messengeru a libovali si, že je to jako v drahé hospodě v centru, co si hraje na pátou cenovou. On se ještě na závěr tak rozkurážil, že objednal panáky gruzínského koňaku, ale odmítla jsem, tak to musel vypít celé sám :-D

giuliettka
8372 příspěvků 5.3.21 15:27

Viete si predstaviť, že na seba oblečiete takýto kabát?

https://www.plein.com/…3N_1302.html?…

Jordaan
9357 příspěvků 5.3.21 15:58

@giuliettka

Uprimne receno, nedokazu si predstavit, ze bych si oblekla cokoliv od te znacky. I kdybych na to mela, tak bych se toho nedotkla. Nosi to presne ten druh lidi, ktery se mi kompletne ekluje a majitel te znacky je toho futral.

giuliettka
8372 příspěvků 5.3.21 16:02
@Jordaan píše:
Nosi to presne ten druh lidi, ktery se mi kompletne ekluje a majitel te znacky je toho futral.

Som v spávnom vlákna, fakt sa bojím spýtať, ale ako toto myslíš?
EDIT už viem. :-D
A kristepane ja som prehliadla v cene jednu nulu. Som myslela, že to je 170€. :-)

Paris1789
5411 příspěvků 5.3.21 16:18

@giuliettka @Jordaan nic jsem o té značce ani majiteli nevěděla, ale teď to mám všude. Prosím Jordaan, aby mi trochu přiblížila majitele a uživatele značky, vůbec nevím, co si po tím mám představit.

bao-baba
1681 příspěvků 5.3.21 17:41

@giuliettka A tričko byste nechtěla? :-) :-)

Jordaan
9357 příspěvků 5.3.21 18:19

@Paris1789

Je to nemecka znacka zalozena pred par lety. O modu nejde, jde akorat o ukazani toho, ze na to mate. Od zacatku jede okazaly nevkus za desne penize, cim vic svarovski kaminku, zlatych lebek, blejskaveho cehokoliv, tim lip. Cil je od zacatku zakaznik, ktery chce ukazat, ze na to ma. V CR to nejspis neni zname, ale pokud by bylo, nosila by to Veresova, Lela od Vemoly, ve volnem case ten lobbyista od Topolanka, co skoncil v base a podobne existence. Napis na tom kabate je uplne fuk, je to ted in, tak to tam dame. Oni se berou jako nobl punk, tak jim to prijde provokujici - se zviratkama to nema nic spolecnyho. Klidne by tam mohlo stat „zeru male deti“, s nejakym svetonazorem majitele, znacky, nositelu to nema nic spolecnyho.

Paris1789
5411 příspěvků 5.3.21 18:34

@Jordaan napadlo mě, které značky jsou v Čechách takové ty kolotočářské? Polo od RL?
Já to vůbec neznám, skončila jsem u Hugo Boss a to je prý v Německu taková střední třída konfekce, teď bych si něco koupila od Max Mara, ale neumím jejich velikosti, takže nic. Ale německé značky můžu, třeba toho sOlivera, mám už troje perfektně sedící manšestráky, nic jiného už nenosím.

P. S. Kdybyste někdo měli zkušenost s Max Mara, sem s nimi. Hlavně teda velikosti.

giuliettka
8372 příspěvků 5.3.21 18:54

@Paris1789 tak to ja som kolotočiarska:-) Ale ten materiál na tričku RL je úžasný a kupovala som všetky vo výpredaji Kardstatu a od vypuknutia covidu som v Drážďanoch nebola, tak mám poľahčujúcu okolnosť. :-)

xSx
1056 příspěvků 5.3.21 23:38

@giuliettka hned se mi vybavil film Controll a Ian Curtis, oh oh :) ja bych to nosila, kdyby to nebylo takhle pozersky :)

giuliettka
8372 příspěvků 6.3.21 07:35

@xSx :-d

Stránka:  « Předchozí 1 2076 2077 2078 2079 2080 2081 2082 2083 2084 2085 2086 2090 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek