Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (992) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
MP Janka
788 příspěvků 18.3.21 10:07

Díky za odpovědi, tak nějak mi to zapadá do celkového dojmu z této celostátní akce, který jsem získala, když jsem si o tom psala s rodinou a kamarády. Tedy, že jako u skoro všech opatření záleží na poctivosti občana/zaměstnavatele.

U nás ve firmě výsledky neznám, je nás spousta, několik různých sekcí, s různými pracovními podmínkami, část má HO, část má nepravidelné rozložení pracovní doby a část se testuje už nějakou dobou. Takové to hromadné první testování u nás vůbec nebylo.

julie74
3828 příspěvků 19.3.21 08:14
@xSx píše:
@MP Janka nafasujem testy a samotestujeme se, nikam nic nehlasime, pokud to neni pozitivni. Zatim nam odpadlo cca 10 lidi (kteri hned hlasili pozitivni vysledek). Ale jsme mala firma.

Pak by mě strašně zajímalo jak jim může vycházet to strašné nizke procento nakažených ve firmách. Tomu se mi vážně nechce věřit. Jste malá firma a deset nakažených. U nás podobné… A ve výsledku ani ne dvě procenta zachycených nákaz ve firmách??? Zvláštní

julie74
3828 příspěvků 19.3.21 08:17

Teď se nám tady rozjela domácí diskuze… Ono je to tak, že když je ve firmě zachycen pozitivní, jde domů a kolega co s ním sedí u vedlejšího stolu nemusí do karantény?

MP Janka
788 příspěvků 19.3.21 08:57

@julie74
Aspoň u ségry v openspace kanclu to tak funguje. Přestavěli stoly tak, že to na oko vyhovuje hygieně, sedí asi v roušce, ale normálně tam pijou, snídají, obědvají, takže si to tam už asi měsíc postupně předávají. Ale nikdy to nebylo, že by padli všichni naráz, mají mezi tím (možná falešně) negativní testy, pozitivní se odsouvají na práci z domova. Hygiena to neřeší.

MP Janka
788 příspěvků 19.3.21 09:06
@julie74 píše:
Pak by mě strašně zajímalo jak jim může vycházet to strašné nizke procento nakažených ve firmách. Tomu se mi vážně nechce věřit. Jste malá firma a deset nakažených. U nás podobné… A ve výsledku ani ne dvě procenta zachycených nákaz ve firmách??? Zvláštní

Nedělám si iluze, že fabriky, kde dřív měli zaměstnanci zakázáno chodit na testy, by teď najednou poctivě vyhodnocovali výsledky testů…
A jinak ta spolehlivost testů bude asi taky nic moc, plus kvalita samoodběru, polemizuje se vhodnost na bezpříznakové lidi. V mém okolí mám asi štěstí, ale většina by si všimla, že něco není dobře, až když ztratili na 2 dny čich, a to už někomu PCR vycházelo negativně, i když vím o 2 záchytech bezpříznakových teď tím povinným testováním, ale tuším, že oboje byly testy z nosohltanu od zdravotníka.

mikrob
311 příspěvků 19.3.21 09:09

@julie74 Antigenní testy jsou velmi málo senzitivní, mají velké množství falešně negativních výsledků.

bao-baba
1683 příspěvků 19.3.21 11:04

@mikrob Tudíž se naprd plýtvá finančními prostředky a nakažení chodí do práce.

xSx
1057 příspěvků 19.3.21 11:26

@mikrob to maji, ale zaroven nam to tu ty bezpriznakove lidi zachytilo - antigen meli pozitivni, i kdyz jim nic nebylo. Jako lepsi antigen, nez nic bych tak rekla. Nejaky zachyt to alespon ma.

Adeena
1432 příspěvků 19.3.21 18:03

U nás má vedení přehled o tom, kdo dělá z domova a kdo chodí do kanceláře. Takže jednou za týden obvolá přítomné a pozve si je na test. Kdo chce přijít výjimečně do kanceláře, ač je standardně na home officu, musí si nejprve domluvit test a teprve pak je do kanceláře vpuštěn. Jsme velká firma s továrnami na několika místech, tam testování probíhá také a probíhalo ještě před tím, než to byla povinnost. Nemám informaci, jaké procento zaměstnanců bylo odhaleno jako pozitivní, ale zatím pořád jedeme, takže to asi nebylo nic dramatického. Respiratory (dříve roušky), dezinfekce a měření teploty je samozřejmostí již několik měsíců. Popravdě neznám ani z doslechu firmu, která by zakazovala zaměstnancům chodit na testy apod. To jsem vždy četla jen na sociálních sítích. Firmy z mého okolí k tomuto problému přistupují zodpovědně.

julie74
3828 příspěvků 20.3.21 19:22
@mikrob píše:
@julie74 Antigenní testy jsou velmi málo senzitivní, mají velké množství falešně negativních výsledků.

Prý záleží na značce, úspěšnost od 20 do víc jak 80 procent…

mikrob
311 příspěvků 22.3.21 09:28

@julie74 To je dost možné, zas tolik do toho nevidím :-) Jen občas nahlédnu do naší statistiky.

giuliettka
8374 příspěvků 28.3.21 09:59

Čo by ste očakávali po kúpe tohoto, že vám príde stôl, alebo telefón? Prekvapuje ma, že je článok o tom, že chlapík si myslel, že mu príde normálný telefón, lebo si nevšimol že je to stôl. Mne z produktovej fotky vyplýva, že je to stôl, nech robím čo robím, neviem si predstaviť, ako by som si mohla myslieť, že na Iphone sa mi vojde kniha a toľko vecí.

Brep
811 příspěvků 28.3.21 10:22

@giuliettka cekala bych hracku do domecku pro panenky

giuliettka
8374 příspěvků 28.3.21 10:30

@Brep Kvôli tomu ružovému pozadiu? Mňa prekvapilo, že v šuplíku je Mcbook a on aj tak predpokladá, že to bude normálne telefon. Jaký Iphone má šuple? :-D 

Brep
811 příspěvků 28.3.21 11:58

@giuliettka Pusobi to strasne plastove a ta ruzova k tomu.
V jeho pripade bych si jeste stezovala, ze do toho supliku nedodali teda i ten mcbook :D

chitrá alex
381 příspěvků 30.3.21 13:03

Je tady někde Porkpiehat? Ví o ní někdo něco?

Femur
656 příspěvků 30.3.21 20:35

@chitrá alex To by mě taky zajímalo. Strašně ráda jsem četla její příspěvky a teď mi to chybí.

Porkpiehat
2689 příspěvků 30.3.21 21:09

@chitrá alex @Femur Ptal se tu někdo po mně? ;-)

Porkpiehat
2689 příspěvků 30.3.21 21:31

Byla jsem přítelkyní na telefonu upozorněna, že se tu po mně někdo shání. Koukám, že poslední příspěvek mám ze začátku listopadu 2020. Pak už mi začalo to dohadování vadit natolik, že jsem si našla jinou zábavu.
Aktuality z mého života: housenky letos neplánuji, ale nikdy neříkej nikdy, možná nám zítra oznámí, že se zavřou školy, tak třeba dojde i na housenky.
Dnes mi několik dospělých (kolegyně) a několik dětí ve škole pochválilo šaty (hlavně potisk, jsou na nich lahve jak z Tisíce a jedné noci). Tak se snad dokopu i do šití něčeho pro mě.
Kamarádka mě nahecovala, ať začnu malovat na kamínky do facebookové skupiny „najdi můj oblázek“. Takže jsem si nakoupila akrylové barvy a krycí lak a už jsem jich asi 10 namalovala a schovala/umístila.
A také jsem objevila na IG slečnu, co si maluje do Bullet journal a pocítala jsem velkou potřebu si nakoupit fixy (HODNĚ fix, začala jsem trénovat kaligrafii) a z Aliexpressu nálepky a budu si zdobit šicí sešity. Jeden je šicí deník a druhý si zavedu jako sešit na náměty. Takže kromě toho se chci pustit ještě do trénované malování skic k šití (právě sleduji na IG tutorial na kreslení sukní.
Na Aliexpressu jsem našla různé legrační nebo prostě zajímavé nažehlovací potisky na trička, takže ještě nažehluji na trička (pro mě a pro moje děti). A chci se vrátit ke stříkání motivů přes šablonu, kluci dostali k nějakým narozeninám airbrushovou mašinu od Revellu, která zahálí. Je na čase jí oprášit.

Takže jistě chápete, že kromě práce a rodiny mi na MP nezbývá moc času :-D

Temperance
3117 příspěvků 30.3.21 23:21

@Porkpiehat Vítejte zpět :-)!

kobylkalucni
426 příspěvků 10.4.21 16:08

@Porkpiehat můžu Vás poprosit o tip na ty potisky, pod čím to mám hledat, jestli se daji nažehlovat i na tmavý textil a jak to snáší pračku? Vypadá to strašně zajímavě, šít moc neumím ( max. zkrátím kalhoty) a toto zní jako fajn alternativa.

Moir
2531 příspěvků 10.4.21 20:07

@kobylkalucni iron on stickers, pod tím jsem něco našla já (a koupila O:))

Porkpiehat
2689 příspěvků 11.4.21 15:10

@kobylkalucni Objednávám z Aliexpress ve francouzštině (různá kombinace slov: tranfert de fer / transfert chaleur / patchs de transfert / transfert termique / patch termosensible a spoustu dalších kombinací). Zkuste si najít prvních několik obrázků pod „iron on stickers“ (jak psala @Moir ) a pak v těch názvech uvidíte různé kombinace, které můžete použít. Ty výše uvedené výrazy pak kombinuji s různými slovy, podle toho, co hledám. Ale často na něco narazíte jen tak náhodou. Řekla bych, že je to o štěstí.
Upozorňuji ovšem, že je to silně návykové ;-) Já jsem si koupila jeden (a jeden pro děti, druhý nedorazil), dlouho mi tu ten můj ležel, nechtělo se mi do toho, abych ho třeba nezničila. Pak jsem našla jedno jednobarevné tričko pro děti, které jsem kdysi koupila na podobná tvoření a za chvíli by bylo mladšímu synovi malé, tak jsem mu ten obrázek se zatejeným dechem nažehlila. Výsledek byl víc než překvapivě dobrý, tak jsem si hned nažehlila i ten můj.
U obrázků bývá často přiložen malý papírový návod. Já nažehluji hlavně podle toho, jak se mi aktuálně daří. Obrázek přiložím na tričko, přes to dám voskový papír (na pečení), poprvé jsem použila tenčí plátno, teď používám ten papír, protože je víc vidět motiv obrázku, a klasickou starou žehličkou bez napařování (mám jeden historický model, používám ho jen na takové věci) ho cca 10 vteřin přejíždím (nezůstávám na jednom místě). Když je obrázek velký, tak to zabere víc času. Pak se pokusím folii odtáhnout, když se nedaří (občas se stane, že se okraj nechytne, ale zbytek obrázku je už dobře nažehlený), tak ještě to místo znovu přejedu žehličkou (přes tu folii a pečíčí papír - nikdy ne přímo na obrázek nebo jen na folii). Folie se musí odtáhnout ještě za tepla, tj. ihned. Pak si obrázek prohlédnu, když zjistím, že se malý kousek okraje nepřichytil, tak přiložím jen pečící papír a pár rychlými tahy žehličkou (jen v tom místě, ne už přes celý obázek) ten okraj přichytím. Někdy se mi stane, že se po prvním vyprání nějaký malý detail okraje odchlípne, tak ho znovu přes pečíčí papír přejedu. Peru normálně v pračce (naruby) na 40°C, nedávám do sušičky, nechám tričko usušit na ramínku. Při žehlení objedu obrázek kolem (žehlím zepředu), na žehličku (to už používám napařovací) by se napekl.
Trička kupuji za 3 eura v jedné síti francouzského obchodu s levnější módou, nažehlovací obrázek málokdy stojí s poštovným víc jak 2 eura, většinou se to pohybuje 1 - 1,50 euro. Takže za pár kaček je to celkem laciná zábava. Nevím, jestli mě to tak chytlo, protože všechno kolem situace za poslední rok je tak náročné, že si potřebuji zvednout náladu, nebo je to kvůli tomu, že pracuji ve škole s malými dětmi a takové srandičky si můžu dovolit, nebo jsou to všechno jen výmluvy a já jsem prachobyčejně trhlá :-) (Já se přikláním k poslední variantě s tím, že ty dvě předchozí mi tohle bláznění jen pomáhají ospravedlňovat).

Porkpiehat
2689 příspěvků 11.4.21 15:33

Když vidím délku mého předchozího příspěvku, tak si myslím, že ta hromada obrázků, co sem teď dám, se v tom už ztratí. Můj první nažehlovací obrázek je Sněhurka v ocvočkované motorkářské bundě, pod ní je nápis Too high (jsem vysoká, takže jestli je můj „princ“ vyšší než já, tak neřeknu ne; byla jsem ještě před nažehlením upozorněna na jiný možný překlad :-), ale pochybuji, že většina školních angličtinářů ho bude znát). Tenhle obrázek na Aliexpress už není, tričko teď fotit nechci, takže jen obrázek z internetu. Zbylé fotky jsou už z Aliexpress.
Z fotek vidíte, že můj záběr je opravdu široký :-) Od zpráv s „posláním“, ale po totální úlety.

1. Sněhurka
  2. Iris Apfel ve verzi Aliexpress
  3. Rosie the Riveter ve verzi Zdravotní sestra
  4. Leon ve stylu origami, fakt dobře udělaný
  5. Mona Lisa s rouškou a chirugickými rukavicemi
  6. Che Guevara (nehledejte za tím žádné náznaky politického přesvědčení), ale když jsem si celý den prospěvovala Hasta siempre Comandante Che Guevara, tak jsem si ho přihodila do košíku, je na khaki tričku
  7. Pulp Fiction (jsem fanoušek Tarantina). Když jsem se seznámila s manželem, tak jsem měla mikádo a ofinu. Všichni mi říkali, že mám účes jako Kleopatra. Jen manžel mi po letech přiznal, že on v tom viděl Miu (Wallace). Jak málo stačí k tomu, aby žena našla muže svých snů :-)
  8. maminka v pruhovaném tričku (moje poznávací znamení) s dvěma syny v náručí, nažehlila jsem si ho na záda

Tyhle ještě nedorazily, ale trička už na ně mám nakoupena:

1. vlajky
  2. dodržování bezpečné vzdálenosti
  3. kosmonaut na houpačce (nažehlím si ho těsně pod výstřih)
  4. srdce s dětskými motivy z vesmíru
  5. fáze měsíce
  6. japonské vlny, od té doby, co jsem je viděla jako rozpohybované obrázky, je to můj velmi oblíbený motiv
  7. nevím, co k tomuto obrázku dodat, prostě jsem ho musela mít.
Moir
2531 příspěvků 12.4.21 08:21

@Porkpiehat @Porkpiehat ty fáze měsíce jsem si koupila taky ;)

a tohle

Stránka:  « Předchozí 1 2079 2080 2081 2082 2083 2084 2085 2086 2087 2088 2089 2091 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek