Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (996) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
8461 příspěvků 15.4.21 19:46

@Vinca_minor Nerozumiem. :-D

Vinca_minor
2570 příspěvků 15.4.21 19:54
giuliettka
8461 příspěvků 15.4.21 19:56
s_sirena
170 příspěvků 15.4.21 21:08

@giuliettka já jsem si to fakt četla, ale srovnávat diskriminaci, kterou zažila J. B. s bolístkami Meghan, mě prostě nenapadlo…jsem tupá…

Paris1789
5411 příspěvků 15.4.21 21:33

@kalmar mně se na tom seriálu líbilo snad úplně všechno. Nutilo mě to zamyslet se na tím, jak vlastně zhoubné pro zemi může být, když ji vedou dva teenageři. Doufám, že budou další série.

bao-baba
1720 příspěvků 16.4.21 09:27
@Helene píše:
@giuliettka Zajímavé téma, k obsazování historicky známých bělošských postav ve filmech černochy se raději ale nebudu vyjadřovat nebo se tu rozjede další flame, ale řekla bych to asi takto zkráceně: svět se v *** obrací.

Někde je to ovšem na místě. Jako příklad vám dám Sedm statečných, kdyby to byla skutečnost, tak by někdo z nich byl černý. Práce kovboje byla těžká a mizerně placená a ve skutečnosti ji dělalo mnoho černochů. To se ovšem z těch pohádek pro dospělé, kterými westerny jsou, jaksi vytratilo.

Temperance
3146 příspěvků 16.4.21 10:22
@pavka_l píše:
@giuliettka Ale překlad z latiny - maximus - je největší, je to 3. stupeň přídavného jména - magnus, major, maximus.

Jo, ale naše jazyky umějí taky říct „převeliký“, což latina neumí, takže se to dá přeložit obojím způsobem.
Když už jsme u latiny, všimly jste si, že neumí říct „ano“?

Judy24
1292 příspěvků 16.4.21 10:38
@giuliettka píše:
A som strašne zvadavá ako by sa tvárili černoši, keby Martin Luther King bol obsadený bielým hercom. Myslím, že by im praskla žilka.

Jen pro doplnění diskuse, u Martina Luthera Kinga se to sice nestalo, ale jinak je to věc, která se děje (nebo minimálně dlouhé roky děla) v Hollywoodu zcela běžně. Posílám jen první článek , co mi vyskočil z googlu.

kalmar
216 příspěvků 16.4.21 11:08

@Paris1789 taky doufám v další sérii. Nějak se mi nedaří na těch internetech najít nic zajímavého. Mám pocit, že už Netflix jedu podruhé odshora dolů. Poslední mě pobavilo disenchentement a druhá série miracle workers…

kalivrata
565 příspěvků 16.4.21 11:40

@giuliettka Pater noster, qui es in célis, sacrificétur nomen tuum, advéniat regnum tuum, fiat voluntas tua, sicut in caelo et in terra. Panem nostrum quotidianum da nobis hódie, et dimítte nobis debitta nostra sicut et nos dimíttimus debitŕibus nostris et ne nos indúcas in tentatiónem, sed líbera nos a malo. Amen.

Nevím, jestli je to úplně správně. Zdrávas neumím, jsem luteránka. Ještě umím paternoster ve staroslověnštině.

z_dediny
1126 příspěvků 16.4.21 12:06

@bao-baba V Sedmi statečných si nenajali kovboje, ale pistolníky. Zbraně a střelivo byly velmi drahé, dost pochybuji, že na ně černoši měli dost peněz. Mezi kovboji moc černochů nespíš taky moc nebylo, spíš hodně Mexičanů. Ostatně westerny jsou jen pohádka pro dospělé, jak sama píšete, a v pohádkách chceme mít hezké princezny a pohledné prince.

Porkpiehat
2745 příspěvků 16.4.21 12:37

@Judy24 Článek jsem si ze zvědavosti prolétla a zastavila jsem se u Maxe Minghelly (The Social Network) a říkám si, že vypadá jako ten herec z Příběhu služebnice (postava řidiče Nicka). A je to on :-) V tom seriálu se mi hrozně líbí, akorát bych nikdy neřekla, že je čínsko-italského původu. Kdyby hrál Itala, tak mu to věřím, ale kdyby měl hrát čínského míšence, tak si hlavu ukroutím. Wikipedie píše, že má také indické, islandské a švédské kořeny. Asi bych na něj měla přestat zírat jak na svatý obrázek a začnu víc sledovat jeho rysy.

Tohle by mělo jít spíš do přiznání, ale až bude produkce seriálu Příběh služebnice vyprodávat šatník Sereny plný zelených šatů, tak se o ně porvu jako ty, co se vrhají na výprodej svatebních šatů. Ta barva (teal) je naprosto úžasná. A kdyby nezbyly, tak vezmu zavděk i nějakými šarlatovými.

Lakerol
227 příspěvků 16.4.21 12:57

@Porkpiehat Ale asi by se musely přešít, Serena se dost hrbí.

Paris1789
5411 příspěvků 16.4.21 13:26

@kalmar na HBO teď přidali celou sérii Přátel. Neumím si představit, že bych se na to koukala, takové retro.
HBO má hodně fantasy filmů, což mě moc nebaví. Zase mají i německou a jinou nejen evropskou produkci a tak jsem viděla facelift My děti ze stanice ZOO a to doporučuji, je to hezké na koukání.

Porkpiehat
2745 příspěvků 16.4.21 13:29

@Lakerol Také nejspíš budu muset vzít dvoje její šaty a ušít z nich jedny moje, mám pocit, že to není moje velikost :-D Možná bych se narvala do nějakých těhotenských šatů služebnic… Doufám, že by to nedopadlo tak, že by se při pohledu na mě někomu z produkce zželelo a věnoval by mi ze soucitu aspoň šaty Tante Lydia (Aunt Lydia, já na to koukám s franc. dabingem) :-D
Až dojde na přešívání Sereniných šatů, tak se obrátím se žádostí o radu do šicího vlákna. Ale možná by mi byla aspoň ta vlněná kápě.

Porkpiehat
2745 příspěvků 16.4.21 13:39

@kalmar Nemám Netflix, ale OCS (je tam hodně filmů HBO) a musela jsem se smát, když jim tam někdo do komentářů na FB k příspěvku o novinkách na březen přidal, že jdou ty filmy a seriály pořád dokola a není tam nic nového :-) Já nikdy HBO v ČR neměla, ale ti, co ho měli, tohle říkali už před lety. Já si zatím nemůžu stěžovat, protože tam nacházím i nové, starší a staré francouzské filmy, ke kterým bych se jinak těžko dostávala. A samozřejmě je tam spousta seriálů, které mi slouží jako kulisa a nemusí jít o hodnotná umělecká díla.
Ideální by asi bylo mít předplatné na všechny tyhle filmové kanály :-D Pak by se šance na filmový/seriálový absťák výrazně snížila.

Lakerol
227 příspěvků 16.4.21 13:40

@Porkpiehat Ony by všechny manželky měly mít uniformu. V seriálu zachovali aspoň tu barvu, takže třeba by se našlo něco ve větší velikosti. Ale jednu věc nechápu - na Sereně ty šaty vypadají zelenejší v některých záběrech, jestli to dělá světlo, ta barva, nebo Sereně ta barva tak sedne. Případně jestli to není nějaká symbolika.

xSx
1070 příspěvků 16.4.21 14:35

@Paris1789 ja jsem skoro oplakala, ze je stahli z netflixu. Ten serial zboznuju a znam ho skoro nazpamet :)

Vinca_minor
2570 příspěvků 16.4.21 14:37

@kalivrata Já umím pater noster v latině, protože chodím do sboru. A určitě umím ještě něco, protože jsem zpívala i pár latinských mší. Ale jako ateistce mi to pouze rozšiřuje základní vzdělání. Doufám, že v rámci korektnosti mi nezakážou zpívat náboženské texty nebo v kostele, Rybovka by mi fakt chyběla.

giuliettka
8461 příspěvků 16.4.21 15:06
@s_sirena píše:
@giuliettka já jsem si to fakt četla, ale srovnávat diskriminaci, kterou zažila J. B. s bolístkami Meghan, mě prostě nenapadlo…jsem tupá…

No tak Josephine pri ceste do Ameriky nesmela bývať s vlastným manželom v jednom hoteli, lebo hotel bol pre belochov a ona čierna. (manžel bol beloch, ale Farancúz) A Meghan pri poslednom Remembrance Day Ceremon, strčili na iný balkón, ako kráľovnú a Kate. Tož to nie je diskriminácia? :-D

(ps, jo je to fór, viem, že je to iné. :-) )

giuliettka
8461 příspěvků 16.4.21 15:09
@kalivrata píše:
@giuliettka Zdrávas neumím, jsem luteránka.

Ja jak katolíčka som včera dala len prvú slohu z toho Zdrávasu. Druhá odišla tam, kam aj ta maxima od culpy. :-D
Ave, Maria, gratia plena, Dominus tecum. Benedicta tu in mulieribus, et benedictus fructus ventris tui Jesus.

giuliettka
8461 příspěvků 16.4.21 15:14

@kalivrata A prekvapilo ma, že aj Te Deum som zabudla, tiež som dala len prvú slohu a to sa pritom spievalo párkrát do roka, len si ani nemožem spomenuť, či som tu druhu slohu vedela, či sa vobec spievala. Nejak mám pocit, že sa spievala len prvá. Alebo si to nahováram, aby som ospravedlnila samej sebe, že mi hapruje pamäť. :-)

Temperance
3146 příspěvků 16.4.21 15:37

@giuliettka Sancta Maria, Mater Dei, ora pro nobis peccatoribus nunc et in hora mortis nostrae. Amen.
A Te Deum je hodně dlouhé ;-)

Porkpiehat
2745 příspěvků 16.4.21 15:41

@Lakerol Vy jste tu knížku četla? To musí být ještě větší maso než ten seriál. Musím říct, že i když jsem si přečetla stručný obsah před tím, než jsem se začala dívat, tak jsem si to představovala „romantičtěji“.
S tou zelenou barvou nevím. Když jsem teď hledala fotky šatů, tak na některých fotkách jsou šaty regulerně modré, takže hra světla může udělat hodně. Nevím, jestli si to pamatuji dobře, ale když si Serena v jednom záběru (v minulosti) vybaluje „zelený“ šatník (potom co vyhodila všechno „staré“ oblečení), tak ta zelená není na oblečení úplně totožná. Každopádně vybraly úplně úžasnou barvu, protože tenhle odstín sluší snad úplně každému. Zajímalo by mě, jak je ta barva popsaná v knížce.
Předtím jsem nad tím nepřemýšlela, ale díky zdejší aktuální debatě o Meghan a rasismu jsem si uvědomila, že u služebnic se vůbec neřeší, jaké jsou rasy, hlavně že jsou plodné. Bílé rodiny tak s černošskou služebnicí budou mít dítě míšence a nevidí v tom problém.

Paris1789
5411 příspěvků 16.4.21 16:22

@Porkpiehat musím se přiznat, že na francouzskou tvorbu se dívám minimálně, nějak mě to moc nebaví. Ale tenhle film je úplně super, asi ho znáte, ten se mi líbil hodně.

Stránka:  « Předchozí 1 2082 2083 2084 2085 2086 2087 2088 2089 2090 2091 2092 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek