Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (995) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
ertz
951 příspěvků 18.4.21 13:35

@giuliettka Dívala jsem se na pohřeb a všimla si taky. Na této fotce mi K. připomíná Ornellu Mutti z Monte Christa.
@bao-baba Ke kostýmku asi ano, to si umím představit. 

ertz
951 příspěvků 18.4.21 13:42

@mimi To mi přijde divné, jako v té staré reklamě na ramu nebo sýr, kdy má maminka triko, rifle, tenisky, na krku perly a svolává děti k svačině.
Mě se líbí řetízky s granáty nebo perlami, něco jako tohle. 

Mám zlatý s granáty a hodně jsem ho nosila. Dávala jsem ho po delší době čistit a opravit a varoval mě klenotník, že to časté nošení je vidět a může se stát, že ten kámen praskne. Teď ho teda vůbec nenosím, ale chybí mi.

bao-baba
1708 příspěvků 18.4.21 17:27

@ertz Opravdu říkal, že kámen praskne častým nošením? Tenký řetízek může letitým nošením ztenčit tak, že se přetrhne, nebo plochý hádek větším ohnutím zlomit, ale toto jsem zatím neslyšela…nechci vás nějak nachytat, jen mě to zajímá.

kalivrata
547 příspěvků 18.4.21 19:07

@ertz Já nosím kratší šňůru růžových perel často. Ne každý den, ale často. Třeba do práce.

ertz
951 příspěvků 18.4.21 19:42

@bao-baba Ty kamínky jsou provrtané a je tudy provléknutý drátek, na něj se napojuje řetízek. Já jsem si ho roztrhla kousek od toho kamínku. Před opravou jsem musela podepsat, že jsem byla informovaná, že může dojít k poškození. Možná, že tím zahřátím při pájení, už si to nepamatuji. Granát se nepoškodil (je to asi almandin, ne český granát), ale já už se ho bojím nosit. Bavili jsme se s tím pánem a řekl, že je vidět to časté nošení, že jsou tam i vrypy. Je pravda, že jsem ho možná měla i bazénu, jak psala mimi. Prostě skoro každý den asi 15 let, nesundávala jsem ho.
Jednou jsem už ztratila kámen z prstenu -prsten je tvar hádka a v hlavičce byl zasazený granát ve tvaru slzy. Byl ale jenom vlepený. Dvakrát mi vypadl, jednou jsem ho našla a dala vlepit, podruhé už jsem ho nenašla. Ještě jsem se nedonutila dát ho opravit. Pokud by měl někdo tip na dobrého šperkaře z Brna, byla bych ráda. Jinak bych asi musela jet do Turnova - a to je pro mě přes celé Česko.

Gorilka
1394 příspěvků 18.4.21 20:28

Granáty - obecně - mají vyšší odolnost vůči kyselinám, zásadám a teplu. Jako jediné je možné je vystavit pájení.

„Český granát“ je pyrop a patří do skupiny granátů, stejně jako almandin.

if5
469 příspěvků 18.4.21 22:32

@ertz Všechny opravy nechávám dělat u pana Pavlíka na Údolní (https://www.pavliksperky.cz/). Udělali mi i náušnice podle mého návrhu.

bao-baba
1708 příspěvků 19.4.21 09:14

@ertz Aha, navrtaný, děkuji.

Brep
813 příspěvků 19.4.21 14:15

Kdyz uz je tu ta debata o spercich - mate tip v Praze na klenotnika? Potrebuji opravit nejake sperky, ale nevim, kam zajit. Teda, muzu zkusit prvni podnik, co potkam, az bude otevreny, ale nejaky tip by se hodil.

DanielaS
5255 příspěvků 19.4.21 14:21

Alzbeta Tkadlecova, dilnu ma na Husove skoro u Pekarske.
Nebo - jestli tam jeste jsou - Strnad v pruchodu uplne na zacatku Behounske.

pavka_l
1301 příspěvků 19.4.21 14:22

@Temperance Ano, náš jazyk je v tomto přebohatý ;-) ostatní jazyky mají dost smůlu (latina, angličtina…), ita není ano?

kalivrata
547 příspěvků 19.4.21 14:40

@DanielaS Ti jen tak nezkrachují, otec Michala Strnada, Jaroslav Strnad, si společnost Elton hodinářská založil jako ozdobu pro radost. Zbrojařská skupina Czechoslovak group dodává mimo jiné pandury pro českou armádu. Loni jim vzrostly tržby o 14 procent.

Temperance
3130 příspěvků 19.4.21 15:15

@pavka_l „Ita“ je „tak“, a ano, používá se jako (jedno z) přitakání. Nebo se opakuje sloveso.

Judy24
1289 příspěvků 19.4.21 15:50

@Brep Vinohradská 198, je to na Želivského. Mamince tam pravidelně opravují takové lehounké náušnice, které dostala z Japonska.

VeronikK
1308 příspěvků 19.4.21 22:20
@Femur píše:
@VeronikK fakt jste nosili štíty? Náš ředitel to tenkrát zjišťoval na hygieně a nepochodil. Prý to nechrání tak jako rouška. Na roušku jsem si zvykla, vychytala jsem si tvar, aby mi dobře seděl. Snažím se vychytat i respirátory, ale mám menší obličej, musím si utáhnout šňůrky za ušima, pak mě ovšem bolí hlava.
@Porkpiehat Mně tyhle aktivity pomáhají, mám pak pocit normálního života, mám se večer na co těšit. Jak jsme všichni zavření doma, kontakt s kolegy mám 1× týdně, když si tam dojedu vyřídit nějaké věci, jinak učím z domova a k tomu je se mnou doma manžel a čtyřletý syn. Takže se každý večer těším na pletení, občas i šití a taky jsem si u toho začala pouštět podcasty, jako některé z vás. Už nějak nedávám TV, ta jde mimo mě. Stává se ze mě jezevec.

Jenže u nás většina dětí přestane naprosto rozumět. Nemůžou si pomoct odezíráním, není dobře slyšet ani není vidět mimika… U nás to bylo povolené. Taky se po vánocích postupně nakazila půlka školy…

Ophelie
1163 příspěvků 19.4.21 22:57

@VeronikK a jak jste to se štítem zvládala s viděním? Zkoušela jsem štít na čtvrt hodiny a pohled přes fólii jsem nedala.

VeronikK
1308 příspěvků 19.4.21 23:13

@Ophelie Občas se mlžil a poprskal se, někdy jsem si uvědomila, že moc nevidím :-) Ve třídě jsme ho taky odkládali, když jsme byli dál od ostatních. Jinak spíš po celém dopoledni ve štítu hučí hlava, vlastní hlas i další zvuky se odráží… Nosila jsem jinak po škole roušku. Teď musíme mít respirátory, ale ještě jsem ve od té doby škole nebyla…

Ophelie
1163 příspěvků 20.4.21 08:21

@VeronikK setrvale mluvit 45 nebo 90 minut s respirátorem bude taky paráda, uf.

mimi
307 příspěvků 20.4.21 11:45
@Ophelie píše:
@VeronikK setrvale mluvit 45 nebo 90 minut s respirátorem bude taky paráda, uf.

suhlasim, vcera sme s kolegynou museli riesit pracovne veci v bezprostrednej blizkosti - za jednym PC a obe sme mali respiratory, debatovali sme asi hodinu a obom nam uplne „horeli“ tvare pod respiratorom, postupne sa mi aj horsie dychalo, lebo som vela rozpravala.

Oveeec
2892 příspěvků 20.4.21 12:01

Uměl by mi někdo vysvětlit, proč lidi protestující proti testování dětí ve školách nosí na demonstrace českou vlajku?

kalivrata
547 příspěvků 20.4.21 12:20

Protože blbost sbližuje.

A teď vážně, stejně jako nacionalismus (neplést si s vlastenectvím, vlastenectví je přesvědčení, že můj národ je stejně dobrý jako všechny ostatní, nacionalismus je přesvědčení, že všechny ostatní národy jsou horší než ten můj) má i strach z koronaviru poměrně konzervativní charakter. V obou případech jste jakže takž ukotvení ve své situaci, která není nijak zvlášť pohodlná, ale bojíte se, že kdyby se něco změnilo, mohlo by to být ještě horší, pro vás nesnesitelné. Bojíte se změny, aby vám nevzala ten váš kousíček zaprděného tepla, který jste si horko těžko vydřeli. Takže se prostě názorově často jedná o stejné lidi, kteří se v roce 2015 báli imigrantů (protože by jim mohli vzít ten kousek jistoty, který v současné společnosti mají) a nyní se ze stejných důvodů bojí koronavirových změn (a protože koronavirus není migrant, takže se nedá jen tak vyhnat, psychicky se s ním vyrovnávají tak, že popírají jeho existenci nebo nebezpečnost).

A taky se dezinformace ohledně koronaviru šíří právě těmito „vlasteneckými“ kanály.

Oveeec
2892 příspěvků 20.4.21 12:34

@kalivrata To je pravda, ale opravdu nevím, jakým způsobem spolu souvisí koronavirus a vlastenectví, krom toho, co píšete - že dezinformace se šíří mezi „vlastenci“. Mě by zajímalo, jak to funguje v jejich hlavě - „nechci testování = vezmu si českou vlajku“. Myslí si třeba, že testování je diktát Bruselu nebo tak něco? Ale pokud jde o tyhlety „vlastence“, nemá smysl pídit se po jakékoli logice. Taky bych tenhle typ lidí nehledala ve waldorfské nebo montessori škole nebo jaká to byla, jak odvolali toho ředitele. Ale oni se na jeho podporu asi nescházeli jenom rodiče, určitě se na to nalepili i tihle.

kalivrata
547 příspěvků 20.4.21 12:41

@Oveeec Já si myslím, že je to pro ně jen naprosto přirozený doplněk na jakoukoliv demonstraci :-D

Oveeec
2892 příspěvků 20.4.21 12:51

@kalivrata To je pravda. Ono by to bez toho nějak nevypadalo :D

sirena007
1216 příspěvků 20.4.21 15:44

@kalivrata Vždycky je jednodušší schovat se za „vyšší zájmy“ :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2082 2083 2084 2085 2086 2087 2088 2089 2090 2091 2092 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek