Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (997) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
if5
484 příspěvků 22.5.21 10:31

@Porkpiehat Vím, že pojedete z přesně opačného směru, ale ze Švédska byl minulý týden průjezd bez kontrol a bez problémů.
Edit: mám na mysli průjezd přes Německo.

Příspěvek upraven 22.05.21 v 22:12

Porkpiehat
2893 příspěvků 22.5.21 13:07

Moje mamča pořád říká „Nechoď starostem naproti“… Dnes mi manžel řekl, že se to u něj v práci zkomplikovalo, a že nebude moci jet nikam (respektive ne tak daleko, něco v bližším okolí ano). Takže otázka cestování přes Německo do ČR je momentálně uzavřená :-)

Temperance
3204 příspěvků 22.5.21 13:58

@Porkpiehat Jste mi připomněla, kamarád říká „nač stahovat kalhoty, když je brod ještě daleko“. Následující fáze je „nač stahovat kalhoty, když je vody po krk“.

ertz
974 příspěvků 22.5.21 21:04

@Porkpiehat Než budete moci jet, pravidla se ještě mockrát změní. Tento rok mě vyučil, že nemá cenu něco plánovat hodně dopředu. Na začátku května jsem nás objednala ke kadeřnici - jeden den všichni testy (nejbližší nemocnice testuje antigenní testy po - st -pá) a další den kadeřnice. Teď v pátek probleskla informace, že s dostatečnou dobu po prvním očkování možná budeme moci jít bez testu. Ale děti se testují ve škole v pondělí, takže stejně bude muset dcera na test. Já budu v pondělí sledovat média (jestli se zase něco nezmění), abych věděla, jestli testy nechám nebo zruším.

giuliettka
8651 příspěvků 23.5.21 10:06

Zaujímalo by ma ako mohla matka odísť od dieťaťa, ktoré nemalo prestrihnutú pupočnú šnúru. :-D A na kieho ďasa musia byť pri zrieknutí sa dieťaťa prítomní hasiči a vozidla záchranej služby. :-D
https://www. novinky. cz/koktejl/clanek/po-porodu-vrazila-novorozence-do-rukou-zakaznikovi-restaurace-a-odesla-40360984#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed. sznhp. box&dop_req_id=hZhe7SqHQnp-202105230757&dop_id=11859893&utm_source=www. seznam. cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Puffin
376 příspěvků 23.5.21 12:37

@giuliettka Třeba ho tomu dotyčnému položila do rukou i s placentou.

Porkpiehat
2893 příspěvků 26.5.21 17:37

Nevím, kam tuhle informaci zařadit, tak jí dám do tohoto tématu :-)

Právě jsem se v jednom článku (fr.) dočetla, že podprsenka se má prát po dvou použití. Že nikdo jí nepere po každém použití a že to navíc urychluje opotřebení (cituji: košíčky ztrácí na pevnosti, výztuhy se mohou zlomit, materiál a jemné látky se mohou poškodit). Až na ty zlomené výstuhy (to se mi tedy opravdu nikdy nestalo) to beru. Ale udivil mě důvod, proč redakce (na základě vlastní dedukce a opírá se i o experty) usoudila, že po dvou použitích… Protože podpora prsou je ideální jen v případě prvního nošení (po vyprání). Po prvním použití se materiál povolí a roztáhne, tvar košíčků ztratí na pevnosti.
Já jsem si teda nevšimla, že bych při třetím nošení měla prsa u kolen. Podprsenky mám většinou v ceně 40-50 euro. Samozřejmě že časem povolí, jako všechny. Ale že bych viděla rozdíl mezi dvěma vypráními, to tedy ne.

Temperance
3204 příspěvků 26.5.21 17:42

@Porkpiehat „že to navíc urychluje opotřebení“ je klíčové. Dřív ji vyhodíte, dřív budete potřebovat novou… kšefty, kšefty, kšefty.

giuliettka
8651 příspěvků 26.5.21 17:45
@Porkpiehat píše:
Já jsem si teda nevšimla, že bych při třetím nošení měla prsa u kolen.

Ale chyba je jednoznačne na tvojej strane! Máš pevné prsia. Redaktorke najskor prsia u kolien nevisia len preto, že podprsenku naškrobí. :-D

Oveeec
2956 příspěvků 26.5.21 18:01

@Temperance Taky prací prášky půjdou líp na odbyt :D

bao-baba
1803 příspěvků 26.5.21 18:03

@Porkpiehat Možná vycházejí z hygienických doporučení. Jednou jsem četla, co by se mělo jak často měnit, např. ložní prádlo jednou za 14 dní, ručníky 2× týdně, džíny by se měly prát po týdenním nošení a pod. Pamatuji si, že podprsenky by se podle toho měly prát po dvou nošeních.

Vinca_minor
2684 příspěvků 26.5.21 18:05

Nevíte někdo, kde koupit čokoládové pecky na pečení? Billa, Penny, Lidl nic. Malý obchod je míval, ale už nemá. Kdyžtak nasekám do těsta čokoládu, ale pecky by byly bezpracné a taky mi přijde, že se míň rozpouští do těsta.

giuliettka
8651 příspěvků 26.5.21 18:09

@Vinca_minor Asi to vyznie ako reklama, ale ja kupujem z eshopu dekodort.
https://www.dekordort.cz/…_-1-kg-/7193

Vinca_minor
2684 příspěvků 26.5.21 18:20

@giuliettka Dík, eshop mě napadl, ale nepotřebuju je tak často, abych si je objednávala.

Brep
822 příspěvků 26.5.21 18:44

@bao-baba Rucniky 2× tydne? To jsem teda asi cune :D
O loznim pradle jsem to slysela a u dzinu to celkem dava smysl, kdyz clovek sedava treba v tramvaji. Ale ty rucniky..

Jordaan
9422 příspěvků 26.5.21 19:20

@Vinca_minor

Mozna hledate na spatnem miste. Ja je hledala u cokolady a byly nakonec u kypriciho prasku a mouky.

Porkpiehat
2893 příspěvků 26.5.21 19:53

@bao-baba Mně na tom nevadilo to, že by se měly prát obden kvůli hygieně (kdo se hodně potí, ať pere klidně každý den). Ale zdůvodnit to tím, že se materiál vyvěsí už po prvním nošení a že podprsenka tím pádem neumožňuje dokonalou podporu prsou, to mi přišlo hodně zvláštní důvod k častému praní.

Ta doporučení k frekvenci praní (ložní prádlo, ručníky) jsou stejně všeobecná, někdo se tak potí, že bude muset prát ložní prádlo každý týden, někdo se sprchuje dvakrát denně, tak mění ručníky v půlce týdne. Kdo suší ručníky pověsené za poutko, tomu budou v nevětrané koupelně zavánět nejspíš už ve středu. Ten kdo je pověsí po použití tak, že mají možnost dobře proschnout (třeba na tyčku nebo jiný sušák), nebude mít problém je používat týden.

Když už jsme u té hygieny, tak jsem viděla reportáž z indických slumů, kde je velmi málo případů covidu, nebo nejsou moc vážné. Bylo tam zdravotnické centrum pro chudé, které vůbec neregistruje nárůst nemocných. Mně okamžitě napadl jeden důvod, vzápětí to tam nějaké výzkumné pracovnice, které jsou přímo na místě, v terénu, řekly - lidé v těchto oblastech jsou už od narození vystavené velikému množství různých virů, bakterií a jiných breberek, takže jejich imunitní systém si dokáže s covidem nejspíš lépe poradit.
S tou hygienou se to tedy asi fakt nemá přehánět :-). Takže budu nadále prát ručníky jednou za týden (při kvalitním způsobu sušení :-D )

Porkpiehat
2893 příspěvků 26.5.21 19:57
@giuliettka píše:
Ale chyba je jednoznačne na tvojej strane! Máš pevné prsia. Redaktorke najskor prsia u kolien nevisia len preto, že podprsenku naškrobí. :-D
:-D Víš, že mě to s tím škrobením napadlo? Vybavila jsem si takové ty plátěné podprsenky z doby Brigitte Bardot.
Podívej, jakou krásnou jsem našla https://www.spartoo.com/…16045357.php#rst Sice není plátěná a je relativně malá, ale je nádherná!
Vinca_minor
2684 příspěvků 26.5.21 20:15

@Jordaan Hledám jak v čokoládě, tak v sekci na pečení. Našla jsem jen v Bille dukátky, ale ty jsou moc velké. No nic, nasekám tu tabulku.

Jordaan
9422 příspěvků 26.5.21 20:50

@Vinca_minor

Nektery veci jsou jak zaklety… Tak at se dilo podari :-)

Vinca_minor
2684 příspěvků 26.5.21 21:06

@Jordaan Budou to bezlepkové echt čokoládové muffiny. Peču na rodinnou párty (maminka, sourozenci a naše rodiny) a máme tam tři bezlepkáře. Výsledek najdete v gurmánském vláknu :D

Porkpiehat
2893 příspěvků 26.5.21 21:58

@Vinca_minor Můžete mě pak u příspěvku citovat? Nerada bych o to přišla. Ráda se poučím a inspiruji.

Shameeka
53 příspěvků 26.5.21 23:28

@Vinca_minor pridavam se k prosbe o citovani u prispevku, receptu na bzl echt coko muffiny neni nikdy dost

Vinca_minor
2684 příspěvků 27.5.21 00:17

@Porkpiehat @Shameeka Ok, budu na vás myslet :D Bude to první pokus, tak jsem sama zvědavá.

petasilvinka
9 příspěvků 27.5.21 07:25

Sportovní kalhoty

Stránka:  « Předchozí 1 2087 2088 2089 2090 2091 2092 2093 2094 2095 2096 2097 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek