Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (1007) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Singer ka
145 příspěvků 2 inzeráty 14.6.21 16:45

@DanielaS ale nesmí fouknout vítr

Temperance
3260 příspěvků 14.6.21 16:56

Změním téma: používáte mnemotechnické pomůcky? Já jo, ale můj nejbližší kamarád je považuje za zbytečnost.

Porkpiehat
2968 příspěvků 14.6.21 17:08

@Temperance Jeho problém :-) Já je používám a ráda.
Mám ve škole na stararosti jednovaječná pětiletá dvojčata. Jejich křestní jména začínají na M a V. Docela jsem s rozpoznáváním bojovala, oni jsou navíc filutové, když jeden dělal blbosti a já jsem ho chtěla pokárat, tak jsem se zeptala „Ty jsi V.?“ a on mi řekl, že ano. A přitom to byl M. Snažila jsem se je rozpoznat podle vlasů, protože jednomu dělaly vlasy vzadu na krku takový ocásek. Pak je rodiče nechali ostříhat a byla jsem zase v koncích. Pak mi kolegyně řekla, že V. má na nose jizvu po neštovicích. A měla jsem vyhráno. Teď sice na ně musím nejdřív malou chvilinku brejlit, ale nespletu se. Plané neštovice se ve francouzštině řeknou Varicelle. Takže V. má jizvu od Varicelle.
Pomáhám si vším možným a baví mě to.

Temperance
3260 příspěvků 14.6.21 17:15

@Porkpiehat Jste mi připomněla příhodu starou přes třicet let. Na jedné víkendové akci jsem byla se dvěma sestrami. Nejsou to dvojčata, vlastně si ani nejsou moc podobné (starší je po mamince, mladší po tatínkovi) - ale já jsem si je beznadějně pletla. Než jsem si všimla, že starší má kotníkové boty a mladší nízké polobotky. No jasně, mladší je lehkomyslnější, mám vyhráno. Kouknu na boty, oslovím. Druhý den si je vyměnily… :-D

mimi
329 příspěvků 14.6.21 17:34

@Temperance
ked sa da, tak ano, pouzivam, a taktiez si kreslim niektore veci do schem. :-D

Oveeec
3013 příspěvků 14.6.21 18:12

@Porkpiehat Blbé je, že někdy se sice nabízí taková asociace, ale funguje křížem, čili třeba jako kdyby v tom vašem případě by ty neštovice měl M. a já si musím pamatovat, že to právě nefunguje tak, jak by se nabízelo, ale opačně :)

Vinca_minor
2866 příspěvků 14.6.21 19:00

@Temperance Jo, používám. Už jsem tu někde psala, že včela má kyselý jed, takže se neutralizuje zásadou, a vosa (a čmelák a sršeň) to má naopak. Takže si tu neutralizaci pamatuju podle počtu písmen. Včela-mýdlo a vosa-ocet.
A podobné pomůcky si vymýšlím na kde co.

Porkpiehat
2968 příspěvků 14.6.21 19:46

@Oveeec Nejdřív jsem měla asociaci „mèche“ (pramen vlasů vzadu na krku) = M. Pak je rodiče ostříhali… Křížové asociace jsou cesta do pekel :-D

Ve škole máme ještě další dvojčata, dvojvaječná. Dokonce jsme byli určitou dobou sousedé. Jejich jména začínají na Au. a O. Ale „Au“ se čte ve fr. jako „O“ a i když si kluci nejsou vůbec podobní, tak veškeré metody rozpoznávání selhávají, protože se začátek jejich jmen vyslovuje stejně. Mají rozdílné účesy, rozdílné povahy, tolik možností jak je rozeznat, ale pořád nemůžu přijít na ten správný klíč.
Jedna dvojčata (v naší škole byli dvojčaty pouze a jen kluci :-) ) byla také jednovaječná. Moje kolegyně je jejich příbuzná, tak jsem se jí ptala, jak je rozeznává. Prý A. má na čele skvrnu/mateřské znamení. O té doby vím, že který je A. (protože jsem si představila skvrnu ve formě Afriky) a ten druhý je N.

agirt
22 příspěvků 14.6.21 21:58

Já bych se ještě vrátila k těm zavaleným očím. Taky to mám, u jednoho musím vynakládat určité úsilí, abych udržela nějakou funkční škvíru. No a dnes jsem narazila na video paní - jmenuje se Xana Bati, kde ukazuje nějaké masážní techniky. Nabízí poměrně drahé kurzy těchto technik. No a na fotce před 8 lety a teď je u ní vidět ohromné zlepšení. Myslíte, že by to mohlo fungovat, nebo jsem úplně naivní a paní byla prostě na liftingu… (na videu fotka před asi 12:44).
https://www.youtube.com/watch?…

Temperance
3260 příspěvků 14.6.21 23:47

@Porkpiehat Co třeba počet písmen, nebo poslední písmeno u těch Au. a O.? Nebo nějaká jiná asociace ke jménu, např. Jan-Honza-raneček buchet-tlustší, Jarda-yard-délková míra-hubenější?

czDanda
656 příspěvků 15.6.21 06:22
@Oveeec píše:
Blbé je, že někdy se sice nabízí taková asociace, ale funguje křížem.

Ano. Drabař má méně písmen a více hrbů než dromedár. :-)

Vinca_minor
2866 příspěvků 15.6.21 07:26

@czDanda No ale drabař má dvě „a“, dromedár jen jedno :D

Jordaan
9487 příspěvků 15.6.21 13:15

@Porkpiehat

Syn se prateli s dvojcaty, vypadaji uplne stejne, akorat jedna je blondynka a druha bruneta. Coz by se zdalo jako dobre rozpoznavaci znameni, ale stejne si nedokazu zapamatovat, ktera je ktera. Ale rada na ne koukam, ony jsou totiz opravdu stejne, akorat jedna ve svetlejsim a druha v tmavsim vydani a maji obrovske, jasne modre oci, kteryma jednoho uplne propichnou. Syn je rozezna bez problemu.

kalivrata
657 příspěvků 15.6.21 13:52

@Jordaan Můj strýček má syna, který vypadá úplně stejně jako jeho tatínek, jen barevnost zdědil po mamince. Strýc má černé vlasy a velmi snědou pleť, bratranec je světle blonďatý, pleť má skoro průhlednou a jasně modré oči. Ve vesnici jim říkají černý Lájoš a bílý Lájoš.

mimi
329 příspěvků 15.6.21 15:39
@agirt píše:
Já bych se ještě vrátila k těm zavaleným očím. Taky to mám, u jednoho musím vynakládat určité úsilí, abych udržela nějakou funkční škvíru. No a dnes jsem narazila na video paní - jmenuje se Xana Bati, kde ukazuje nějaké masážní techniky. Nabízí poměrně drahé kurzy těchto technik. No a na fotce před 8 lety a teď je u ní vidět ohromné zlepšení. Myslíte, že by to mohlo fungovat, nebo jsem úplně naivní a paní byla prostě na liftingu… (na videu fotka před asi 12:44).

Nieco sa da urcite ovplyvnit cvicenim, ale u tejto pani zrovna, pochybujem, pride mi ako po plastike, a akoby v cele mala botox, vobec nim nehybe, ale mozno sa mylim. Ked si zadate do youtubu heslo „oblicejova joga“ https://www.youtube.com/results?… vyhodi kopu odkazov na rozne cvicitelky. Tak vyskusat sa cvicenie vzdy da :)

giuliettka
8848 příspěvků 15.6.21 15:48

@agirt Neviem či pani má plastiku, ale tie oči má ako klaun bez farebných líčidiel. :-D

kobylkalucni
443 příspěvků 15.6.21 16:17

Až budu jednou nechutně bohatá, zaletím si na plastickou operaci do Koreje. Podívejte se na youtube na videa jako „extreme korean plastic surgery“ a budete žasnout taky. Nevím jak to dělají, ale oni vždy jdou opravdu „do hloubky“ - doslova, osekají čelistní kosti, odsají tuk z tváře nebo podobné drasťárny, ale po zahojení DOOPRAVDY nic poznat není. Kdežto evropské/americké operace jsou zdánlivě méně invazivní, botox tady, výplň tam, tady se ta kůže popotáhne a jak to dopadá víme všichni…

p. s. kecám, na operaci bych neměla koule

giuliettka
8848 příspěvků 15.6.21 16:31

@kobylkalucni A tu ich najznámejšiu a najextremnejšiu premenu poznáte? Keď nakoniec vysvitlo, že použili na after inú ženu. :-D
Moc im po tom extempore neverím. :-)
http://www.hiphopmovie.com/…586883_n.jpg

giuliettka
8848 příspěvků 15.6.21 16:40

@kobylkalucni A jedna modelka zistila, že je z nej hoax. :-D Vraj ju manžel žaloval, že majú ošklivé deti. :-D

květušína
683 příspěvků 16.6.21 08:21

@kobylkalucni @giuliettka vždycky jsem se chtěla zeptat, kde berete čas na to, udělat si přehled o takovýchto věcech, čas dívat se na různá videa, mít načtené články apod. Ptám se zcela vážně a nemyslím to nijak ironicky, spíš obdivně, protože já ten čas opravdu nedokážu najít. Si připadám v tomto směru až méněcenná. :D

giuliettka
8848 příspěvků 16.6.21 17:02

@květušína Ja najčastejšie sjíždim net, keď robím synovi doprovod na krúžky. Sedím tu hodinu, tam hodinu a dakde pol hodinu a ono sa to nazberá. Skúšala som čítať knižky, ale nejak ma to nebaví, keď musím v najlepšom prestať, tak som potom chvíľu čítala červenú knižnicu, u toho človek nemusí používať mozog. Lenže čakanie na to, či sa vezmú, ma tiež omrzelo, vzhľadom na to, že sa vzali vždy. A ja strašne málo pozerám telku, mám ju, nie som ako tí čo vyhlasujú nemám televíziu a potom vysvitne, že na nete videli všetky aktuálne seriály. Tento rok som videla len jeden jediný seriál a to Teherán. A ten mal tuším len 7 dielov a šlus. :-)

květušína
683 příspěvků 18.6.21 11:11

@giuliettka takové ty prostoje, to chápu, že je potřeba se nějak zabavit. Já se většinou vracím do práce, jedu na nákup a nebo domů. Ale jezdím autem, kdybych měla jezdit MHD, tak to domů ani nestihnu a nákup bych netahala, takže to bych hledala, jak se neukousat nudou, ale asi bych si přibalila pletení. Jinak mě obecně videa strašně zdržují, raději mám fotky, takže můj slabý přehled bude dán asi i tímto :D. Na TV se dívám jen večer při pletení, ale jak jsem večer už unavená, nesmí to být moc náročné, ale zas ani stupidní a něco, na co mi stačí občas vzhlédnout od jehlic (což je těžké najít, když všechny Poiroty, Colomba, i Slečny Marplové jsem už viděla :D ). Teď tedy ze zdravotních důvodů už skoro dva měsíce nepletu, takže vlastně ani nevím, kde máme ovladač.
Edit: Ještě dodám, že jak o tom tak přemýšlím, tak nemám šanci uspět. Prostoje momentálně moc nemám a doma se tím zabývat nechci. Tak budu aspoň sledovat, co se objeví na MP. :D

giuliettka
8848 příspěvků 18.6.21 15:07

@květušína Ja robím len dopoludnia a len do 14:30, bez výnimky. Takže do práce sa nemám kam vrátiť. Nákupy u nás robí manžel, myslím potraviny a behať po obchoďáku, ten mám fakt blízučko a je veľký, došla by som tam za 3-4 minuty, sa mi nechce. Zas až tak tie handry nežeriem a oni zase až tak často tovar nemenia. :-)
A keď som predtým chodievala domov, tak to som furt len zadok v aute prevážala a aj tak som doma nič neurobila a bola som jak uštvaná fretka, večne kontrolujúca hodinky. Z tej hodiny som 20 minut aj tak strávila v aute. Takže som sa zmierila s osudom, vravím si, že za rok dva, ma aj tak už syn tam potrebovať nebude a pojde sám a tie hodiny si užívam. Vypnem mozog, odýchnem si a nie som jak jojo na šnurke, hore a dolu. :-D

bao-baba
1905 příspěvků 19.6.21 17:40

Já si v technologických pauzách čtu. Mám u sebe neustále knížku nebo časopis. Kvůli tomu nosím i větší kabelky :-)

kobylkalucni
443 příspěvků 21.6.21 10:00

Prosím necitovat, pak smažu. Mám morální dilema a nevím, jak se rozhodnout. Babičce už je přes osmdesát, už nějakou dobu u ni pozorujeme nástup stařecké demence. Zapomíná, je náladová až agresivní, zatím tedy nic hrozného, ale zhoršuje se to, poměrně rychle. Ona odmítá jít k doktorovi, že přece není žádný blázen a že nechápe co špatného my vidíme, bavili jsme se i s dědečkem, ten nejprve souhlasil, že by zavolal praktickému, pak nechtěl dělat nic za jejími zády a babicka mu to zakázala. A teď co s tím. Babička je dospělá, svéprávná a své zdraví si řeší sama. Na druhou stranu by stačilo jedno vyšetření, nějaké léky, které by nástup demence zpomalily. Jít proti nim, obejít je oba dva a zavolat jejich praktickému, nebo holt vyčkávat, až se pro vyšetření rozhodne sama, s tím ale, že už by startovní pozice pro léčbu byla někde jinde?

Stránka:  « Předchozí 1 2092 2093 2094 2095 2096 2097 2098 2099 2100 2101 2102 2106 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek