Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (1021) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
retroshanna
14 příspěvků 15.7.21 05:49

@MP blanka @DanielaS ďakujem za pomoc, áno na PS sa dala prevliect snura. Už sedia tak ako som si to predstavovala.

Oveeec
3064 příspěvků 16.7.21 15:54

Tak jsem včera slyšela Ocean Eyes od Billie Eilish. Už jsem to slyšela jednou s klavírním doprovodem a vůbec mě to nezaujalo, cajdák. Teď jsem to slyšela znova a i když mě to místy zaujalo, pořád mi to nepřišlo jako nic extra, ani text, ani zpěv. Tak jsem si říkala, ti s ní nadělají. Ale pustila jsem si od ní víc věcí a jsem (z některých) úplně unesená :)
Ale zaujala mě jedna věc - z těch Ocean Eyes je mi úplně úzko. Ne z textu, ale z té melodie, z toho hlasu, z těch vokálů v pozadí. Má to někdo taky tak, nebo se vám to naopak mimořádně líbí?

A mimochodem můj kocour se znepokojeně rozhlíží, když to slyší :)

mimi
344 příspěvků 16.7.21 18:02

@Oveeec
uprimne, nemam velmi vztah k takemuto typu hudby/spevu. Pride mi take „uknourane“, bez stipky energie a zivota.

ertz
1041 příspěvků 17.7.21 10:13

@Oveeec Kocour se znepokojeně rozhlíží, protože slyší mnohem víc než Vy a dělá mu to zle. Když začínalo mé dítě hrát na flétnu, kocour se snažil tlapkou tu flétnu chytit. Teď hraje náročnější skladby s vyššími tóny a kocour na ni skáče vysloveně s cílem zničit toho vřeštícího tvora. Tato písnička mi přijde nijaká, mdlá, ale u některých skladeb mám pocit, že jsou z mé duše (nevím, jak jinak to napsat). Ale zjistila jsem, že všechny skladby, které se mně takto „dotknou“ mají podobnou kombinaci tónů. Taky by mě zajímalo, jestli to má nějaký hlubší význam - např. první zvuk po narození se nám vryje do paměti - třeba porodník mluvil basem a od té doby se mi líbí stejný zvuk :-)

Oveeec
3064 příspěvků 17.7.21 13:37

@mimi Já to právě taky hrozně nemám ráda a nevím, co na tom všichni mají. Ale jak jsem si pustila jiné její věci, překvapilo mě, že se mi líbí a jsou takové fakt zvláštní. Třeba Bad Guy, ta je super (je k ní zajímavý, ale trochu nechutný klip) nebo Bury a Friend, to taky není pěkný klip, ale písnička dobrá. Pomalé jsem přeskakovala :D

@ertz To je zajímavé s těmi tóny! Mě by vůbec hrozně zajímalo, proč některé věci vnímáme jako libozvučné a jiné ne a hlavně proč nejsou tyhle preference úplně univerzální - například tradiční japonská hudba asi není něco, co by nám znělo dobře. Nebo čím to je, že některé tóny jsou veselé a jiné smutné. Hudební teorie je pro mě něco stejně nepochopitelného jako třeba fyzika (ale ona to vlastně je fyzika).
Ad kočky a hudba - já vím, že oni slyší víc než my, ale zdá se, že některé věci poslouchají jakoby rádi (ale asi je to sugesce). On kocour hodně silně reaguje třeba na jedno video, kde mňouká kočka, která se asi bojí, a na tenhle ukňouraný zpěv reagoval stejně, což mě pobavilo, protože tím potvrdil platnost rčení „zpívá, jako když tahá kočku za ocas“ :)

bao-baba
1985 příspěvků 17.7.21 20:37
@Oveeec píše:
To je zajímavé s těmi tóny! Mě by vůbec hrozně zajímalo, proč některé věci vnímáme jako libozvučné a jiné ne a hlavně proč nejsou tyhle preference úplně univerzální - například tradiční japonská hudba asi není něco, co by nám znělo dobře.

Zajímavé je, že Japoncům se naopak líbí evropská vážná hudba, např. náš Dvořák.

Oveeec
3064 příspěvků 18.7.21 01:26

@bao-baba Já bych řekla, že to je proto, že ta je samozřejmě univerzálně krásná (tj. krásnější než všechny ostatní), ale tak jednoduché to samozřejmě nebude :)

bao-baba
1985 příspěvků 18.7.21 10:25

@Oveeec To si myslíme my :-)

Jordaan
9535 příspěvků 18.7.21 22:37

Nechapu problemy ceskych turistu pri odletech. V ruznych variantach jsem cetla uz nekolik ruznych clanku o tomto problemu, cestovatele se v nich vyjadruji velmi ukrivdene. Nechapu to, protoze v Nemecku se v jakemkoliv clanku o cestovani/nabidce cestovek/info listech kohokoliv uz mesice recituje pouceni o tom, ze bez testu Vas nevezmou do letadla. Tak nerozumim tomu, proc by to v Cechach melo byt jinak.

if5
511 příspěvků 18.7.21 22:45

@Jordaan Myslím, že jsou ti lidé naštvaní, protože jim vláda slibovala, že když se nechají naočkovat, nebudou potřebovat testy. Zatím to tak není, dokonce se může stát, že jim citlivý PCR najde na sliznici kusy koronaviru a oni nikam neodletí.

Vinca_minor
2984 příspěvků 18.7.21 22:48

@Jordaan No tak pokud mezinárodní pravidla říkají, že vám stačí plné očkování, a jedna letecká společnost to vidí jinak a chce testy, tak chápu, že to cestující s***.

Jordaan
9535 příspěvků 18.7.21 23:44

@Vinca_minor

Tak ale treba ty z toho clanku leteli z Anglie, ta je uplne zamorena, takze se te spolecnosti ani nedivim.

Vinca_minor
2984 příspěvků 19.7.21 08:12

@Jordaan Přesto si myslím, že to, jestli jsou potřeba testy nebo očkování, by měly řešit vlády, ne jednotlivé dopravní společnosti.

Oveeec
3064 příspěvků 20.7.21 10:02

Nemáte někdo zkušenost se zařizováním pronájmu v zahraničí na dálku? Potřebuju si zamluvit ubytování a pronajímatelé chtějí pro sepsání smlouvy poslat kopii pasu nebo občanky. Což se mi samozřejmě vůbec nelíbí. Platforma, kde všechno probíhá, je sice nějaká sdílená iniciativa města a univerzity, ale ti mi asi nezaručí, že moje dokumenty nebudou někde kolovat po internetu. Příslušná kancelář na dotazy nereaguje. Začernila bych aspoň číslo dokladu, pro uzavření smlouvy není ze zákona potřeba, ale problém je, že o ubytování je rvačka a pronajímatelé se nepotřebují s někým handrkovat, a když si na tom bude trvat, mám smůlu. Jenže narazit na volný byt je zázrak. Zajímalo by mě, jestli je tohle (v zahraničí) běžná praxe a jestli byste do toho šli.

BeKaa
688 příspěvků 20.7.21 10:23

@Oveeec Tohle je tedy dost nepříjemná situace. Kopii dokladu bych asi z ruky nedala, ale jste zatlačená do kouta a moc prostoru k vyjednávání nemáte. Napadlo mě tu kopii nějak znehodnotit, třeba nějakými nápisy?
Tak, aby to bylo čitelné, ale přitom bylo jasné, že jde o kopii, která slouží jen pro ubytování.
Možná je to blbost, ale bylo to první, co mě napadlo.

Oveeec
3064 příspěvků 20.7.21 10:35

@BeKaa Nějaký vodoznak mě taky napadl, ale já se nebojím ani tak toho, že by vyrobili kopii z mé kopie, ale z těch údajů na tom dokladu. Teda já říkám „oni“, jako bych už rovnou počítala s tím, že je to nějaká síť zločinců s padělatelnou :D Ale jeden nikdy neví, podvodníkům jsou zákony a GDPR ukradené a já budu mít k tíži, že jsem to poslala dobrovolně. Zkusila jsem to poslat se začerněným číslem občanky, tak uvidíme, co na to řeknou.

Oveeec
3064 příspěvků 20.7.21 12:03

@BeKaa Update: Samozřejmě začerněné číslo jim vadí.

Porkpiehat
2998 příspěvků 20.7.21 12:53

@Oveeec Nezmínila jste zemi a další podrobnosti, tak je těžké odhadovat, jaké jsou „běžné“ zvyklosti. Zrovna před chvílí jsem si přečetla článek, že nějací lidé pronajali zámeček (ve Francii) nějaké rodině a vyklubala se z toho párty na černo s asi 200 lidmi. Dva lidé skončili se střelnými poraněními v nemocnici, jedna žena ošetřena po pádu a jeden sedmnáctiletý byl zraněn lahví. A to je jen aktuální případ. Takže se majitelům nedivím, že se snaží posychrovat jak se dá.

Těžko říct, jestli bych do toho šla. Musíte na to jí vylučovací metodou. Musíte tam jet? - pokud je odpověď ano, tak následuje: Máte možnost se ubytovat jinde? - pokud je odpověď ne, tak budete muset nejspíš přistoupit na jejich podmínky.

Dá se na daného pronajímatele najít nějaká „minulost“? Jak dlouho je registrovaný, kolik měl za celou dobu pronájmů, v jakém časovém rozptylu byly dány komentáře (nejsou všechny pouze za poslední měsíc?)?

Osobně bych měla větší strach s použitím českých dokladů v Česku, francouzských ve Francii atd. než třeba českých ve Francii (je menší šance, že zneužijí doklad cizince pro nabrání půjčky). Samozřejmě by mohli být součástí sítě překupníků s osobními údaji, ale to může být i úřednice nebo pracovník banky, kteří se k údajům dostávají legálně.

Jordaan
9535 příspěvků 20.7.21 13:35

@Oveeec

V jake to je zemi?

Oveeec
3064 příspěvků 20.7.21 14:04

@Jordaan Belgie.

@Porkpiehat Děkuju za rozumnou radu. V podstatě je to asi jediná nebo spíš nejlepší možnost, protože na téhle platformě je aspoň nějaká regulace a asistence (i když teď nefunguje, což je docela divné, když právě teď je doba, kdy se vyřizuje jako o život). Ale taky mě napadlo, že údaje z dokladů si může poznamenat kdokoli, i když si je nekopíruje, takže bych to možná neměla přehánět… A hlavně nemám záruku, že někdo další nebude chtít to samé.

Jordaan
9535 příspěvků 20.7.21 14:28

@Oveeec

V Belgii jsou ted letni prazdniny a taky meli povodne, to by mohlo byt duvodem. Jinak to vidim jako @Porkpiehat, nic jineho Vam asi nezbyva. Kopie obcanky, pres to cernou fixou napsano „kopie“ a hotovo.

Yaay
399 příspěvků 20.7.21 14:33

@Oveeec s prenajmom skusenosti nemam, ale v hoteloch dost zalezi na krajine, napriklad v Parizi si pas bezne ofotia, aj napriek tomu, ze rezervacia je dopredu zaplatena mojim zamestnavatelom a v hoteli kazdy den prespava niekolko ludi od nas z prace. Predpokladam, ze prenajimatel sa tiez chce poistit, predsa len, poslat kopiu dokladu nie je take riziko ako pustit si niekoho cudzieho do domu. Ale dala by som si pozor na taky ten scam z Western union, da sa to dohladat cez google.

Oveeec
3064 příspěvků 20.7.21 20:12

@Yaay Mrknu na to, taky před tím na těch stránkách varují, ale nevím, o co přesně jde.

ad. Adéla
174 příspěvků 21.7.21 09:08

@Oveec já jsem v Británii byla v pronájmu asi 5 let ve třech různých bytech a doklady chtěli vždycky. Plus teda v ne studentských bytech i nějaký důkaz, že v zemi doopravdy žijete a platíte si náklady (účet za elektřinu s vaším jménem a adresou a tak). Tady je to opravdu úplně běžné a je to aby si mohli prověřit vaše credit score a tak. :slight_smile:
Hodně štěstí s bytem

Oveeec
3064 příspěvků 21.7.21 10:51

@ad. Adéla Děkuju! Jinak já samozřejmě nemám problém se někde prokazovat, jenom se mi to prostě nechtělo posílat kopii. Ale nic jiného mi stejně nezbylo :)

Stránka:  « Předchozí 1 2097 2098 2099 2100 2101 2102 2103 2104 2105 2106 2107 2116 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek