Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (1021) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
9045 příspěvků 22.7.21 16:46

Zaujímalo by ma či tým príbuzným toho Róma z Teplic, ktorý umrel zdrogovaný v sanitke po zásahu polície, náhodou nepreskočilo.
Podľa článku. sznhp. box&dop_req_id=JH07qJp5Hkt-202107221439&dop_id=12699009 „Objednali pohřeb za 250 tisíc. Koně, vůz a rakev z Ameriky,“

bao-baba
1985 příspěvků 22.7.21 18:24

@giuliettka Před několika dny jsem si vzpomněla na jiný pohřeb - v souvislosti se zprávami o zatčení Jana Kočky. Když byl pohřeb jeho syna, který zfetovaný v opilosti jel v protisměru na dálnici a zabil člověka, zastavil se provoz na rušné tepně s MHD, Vinohradské třídě. To mě tedy dostalo, chtěla bych vidět, jak by si to mohl dovolit někdo jiný. Nechala se tam vidět řada celebrit a dávali to v televizi. Tak jsem si říkala, jak hrozně se asi ctí rodina toho zabitého.

giuliettka
9045 příspěvků 22.7.21 20:46

@bao-baba No ale u Kočkových si možete povedať, že za prachy aj dom s vodotryskom na púšti. Ale títo žiadne prachy nemajú, ľudia im prispeli, aby vobec mali na pohreb a na kone, voz a rakev z Ameriky nemajú ani po zbierke. Nemá to kto zaplatiť.

Singer ka
179 příspěvků 23.7.21 06:41

@giuliettka to je ale temhle lidem úplně jedno.

MP blanka
2956 příspěvků 23.7.21 09:29

Nie vždy, ale teraz potrebujem vedieť : uvarila som hovädziu polievku, zavakuovala som ju a teraz je v chladničke. Budem ju potrebovať po návrate s deťmi o týždeň - stačí, ak bude v chladničke, alebo ju mám dať do / už pomerne plného / mrazáku?

Accuracy
106 příspěvků 23.7.21 09:43

Čistý zcezený vývar by to měl vydržet. Polévku bych neriskovala a vrazila do mrazáku.

MP blanka
2956 příspěvků 23.7.21 13:55

@Accuracy - Ďakujem, pokusím sa teda preorganizovať priestor v mrazáku.

Temperance
3336 příspěvků 23.7.21 14:26

@MP blanka Taky bych mrazila.

Moir
2594 příspěvků 24.7.21 20:41

@MP blanka mrazák, jako potravinářský technolog se specializací na konzervaci nerada vidím domácí pokusy o konzervaci nekyselých potravin, když se s tím zachází jak s kompotem (prosím, neberte si to osobně), vyžaduje to dost jiný tepelný zákrok a zacházení vůbec, ono se fakticky mockrát nemusí nic stát, nebo to nanejvýše „zkysne“, v horším případě to jsou rychlé běhy na krátké tratě, ale troufněte si to, mrazák je jistota
sama doma nechávám jídlo v lednici max 3, nevýše 4 dny, když je to třeba něco, co špatně snáší zmrazení (játra, třeba)

Vinca_minor
2984 příspěvků 25.7.21 00:53

@Moir Můžu na vás mít dotaz jakožto na odborníka? V rodině máme dobrou zkušenost se „zavařováním“ polévek. Vroucí polévku nalejeme do skleniček, otočíme dnem vzhůru, pak necháme lupnout víčko a dáme do lednice. Je to pro krátkodobé zavaření, max 14 dní. Před konzumací očicháme a necháme projít varem. Zeleninové a vývarové polévky v pohodě, luštěninová se někdy zkazila. Co si o tom myslíte? Děkuju za názor :D

Moir
2594 příspěvků 25.7.21 09:10
@Vinca_minor píše:
@Moir Můžu na vás mít dotaz jakožto na odborníka? V rodině máme dobrou zkušenost se „zavařováním“ polévek. Vroucí polévku nalejeme do skleniček, otočíme dnem vzhůru, pak necháme lupnout víčko a dáme do lednice. Je to pro krátkodobé zavaření, max 14 dní. Před konzumací očicháme a necháme projít varem. Zeleninové a vývarové polévky v pohodě, luštěninová se někdy zkazila. Co si o tom myslíte? Děkuju za názor :D

Je to risk, je to nekyselá potravina (prosím neplést s kravinou překyselování organismu), která má pH vyšší, než 4 a tudíž je vnímavější k růstu MO, z nichž nejvíce nebezpečná je clostridium botulinum. Ono se 1000× nemusí nic stát, ale je to riziko. Já bych to, kdyby mi to někdo dal, prostě nejedla, i za rizika, že se pohádám a budu označená za cimplrlínu. Prostě ne. Takhle se to nedělá. Když už zavařovat nekyselé potraviny, tak správně, tynadlizací.

Vinca_minor
2984 příspěvků 25.7.21 10:23

@Moir Díky. Chápu, že marmeláda, kde jsou ovocné kyseliny, cukr a pektin, se chová jinak, než polívka. Já doma jídlo mrazím a vzorně popisuju daty, abych měla přehled. Sestra a máma občas „zavařují“.

giuliettka
9045 příspěvků 25.7.21 13:42

Prečo je k tomuto článku s názvom "Vzácný okamžik: izraelský kouč Čechů a íránský sok si stiskli ruce a je tam fotka zo zápasu? Nemala tam byť tá fotka podania tej ruky? Nejak sa v tých titulkoch strácam.

Oveeec
3064 příspěvků 26.7.21 15:34

Kdyby někoho zajímalo, jak to dopadlo s tím nájmem, tak jsem doklad poslala a smlouvu podepsala. A pán teď chce, abych nejdřív zaplatila nájem a kauci ve výši dvou nájmů, a teprve potom že podepíše smlouvu.

BeKaa
688 příspěvků 26.7.21 15:52

@Oveeec Tak to je nepříjemné, asi má špatné zkušenosti, ale bývá to napsáno dopředu ve smlouvě. To na vás vytáhl až pak? To není úplně v pořádku.
Hlavně si při předání byt důkladně zkontrolujte a trvejte na zapsání a radši i nafocení sebemenší hlouposti, ať to pak neplatíte.

Oveeec
3064 příspěvků 26.7.21 16:05

@BeKaa Píše, že má špatné zkušenosti, ale má mít pořádnou smlouvu, kde se píše, že účinnosti nabývá po podpisu a zaplacení, a hotovo. Jinak přece neexistuje způsob, jak bych toho mohla zneužít. Samozřejmě že to vytáhl až pak. Nejdřív že prý je to splatné 1. 8., a jakmile jsem všechno poslala, tak že to podepíše, až zaplatím. No kašlu na něj, tohle už je trochu moc, akorát musím horko těžko hledat dál.

xSx
1165 příspěvků 26.7.21 17:56

@Oveeec Jednou jsem shanela ubytovani v jedne evropske zemi, pani po mne chtela zalohu, tu jsem ji poslala a pak, kdyz mi ten cely trip vybouchl, tak mi ji uplne normalne poslala zpet. Tohle vse bez dokladu a jakekoli smlouvy. Tak ted uplne nevim, zda jsem ja lehkovazna, nebo Vy moc opatrna? :)

BeKaa
688 příspěvků 26.7.21 18:48

@Oveeec Asi bych taky hledala dál. Tohle jednání není v pohodě. Chápu, že se chce jistit, ale má to být dopředu transparentní pro obě strany. Takhle bych se asi bála, že s ním budou potíže.
Držím palce, ať seženete něco normálního.

bao-baba
1985 příspěvků 26.7.21 19:31

@xSx Nebo máte kliku a narazila jste na slušného člověka.

Oveeec
3064 příspěvků 27.7.21 00:10

@xSx Rozhodně jsem moc opatrná :)

@BeKaa Děkuju!

giuliettka
9045 příspěvků 28.7.21 08:16

Sledujete niekto tu francúzku Valerie Bacot, čo zavraždila manžela a tvrdí, že to bolo preto, že ju roky týral? Teraz ju oslobodili. Osobne si myslím, že ju oslobodiť nemali. Ale fascinuje ma jej obhájkyňa. Vyzerá ako keby v botoxe spávala. :-)Na videách to vyzerá ešte horšie, vyzerá jak nabudená po dobrom matroši. :-D

ertz
1041 příspěvků 28.7.21 13:39

@Moir Já bych ještě poprosila o radu ohledně zavařování - dělám si rajčatový protlak (jen rajčata, cibuli a koření, pak pasíruji)- stačí 20 min na 85°C nebo raději déle a více stupňů? A jablka do štrúdlů - nastrouhaná + 3 lžíce vody na sklenici, sterilace 20 min na 95 °C nebo mám v jiném návodu 50 minut na 85°C. Jablka samozřejmě nejsou kyselá, takže asi radši vyšší teplota? Děkuju za odpověď.

Vinca_minor
2984 příspěvků 28.7.21 15:27

@giuliettka Četla jsem, že dostala rok nepodmíněně, tříletou podmínku, povinnost lékařské terapie a zákaz vlastnit zbraň, ne? A ten rok už si odseděla ve vazbě.

giuliettka
9045 příspěvků 28.7.21 16:13

@Vinca_minor A to vám pripadá za chladnokrvnú vraždu dosť? Mne nie. Zastrelila ho ranou do zátylku. Jeho zbraňou. Takže je jedno či bude mocť legálne vlastniť zbraň, alebo nie, ona predsa k vraždeniu vlastnú zbraň nepotrebuje. A čo vychovala z tých detí? Ĺudí čo jej pomáhali zahrabávať otca. Ktorým to, že ich matka niekoho zabila pripadá normálne. On ju ako mladú znásilňuje a ona ide k nemu! a vydá sa zaňho? Mne pripadá ako kráva. Napíše „knihu všetci to vedeli“, ale mne sa chce povedať a čo mali robiť? Zachraňovať ju? Prečo? K svojmu trýzniteľovi šla dobrovoľne. A fakt si nemyslím, že by žena, ktorú vyhodila matka z domu, lebo je tehotná po znásilnení, mala ako jedinú možnosť ísť k tomu kto ju znásilnil.

Judy24
1368 příspěvků 28.7.21 16:50

@giuliettka Já bych tedy jako chladnokrevnou vraždu klasifikovala jiné případy.

Obecně mám pocit, že je pro vás obtížně pochopitelné, proč se řada lidí chová ve spoustě případů na první pohled iracionálně. Spousta lidí není silná osobnost, je pro ně těžké se někomu postavit, mají nízké sebevědomí a jsou navíc náchylní k manipulaci, která tyhle problémy může jen prohloubit.
V ideálním světě bychom všichni byli schopni se za sebe postavit, stát si za svým, zdravě vyhodnotit, kdy nějaký vztah (ne nutně partnerský) není zdravý a včas odejít. Ale v ideálním světě nežijeme. Spousta lidí si nese traumata z dětství, která toto mohou ovlivnit, částečně je to určitě dané i povahově.
A takoví lidé jsou pak schopni to roky snášet a pak jim prostě jednou v té hlavě rupne a udělají takovou věc, jako ona Francouzka.

Těm dětem nepřipadá normální, že jejich matka zabila jejich otce. Ty děti soucítí se svou matkou, která roky snášela týrání, a která nevěděla, jak z toho všeho ven.

Ostatně s těmi znásilněnými, které to nenahlásily, je to hodně podobné. Já jsem si žádným příšerným traumatem neprošla (nikdo mě v dětství netýral). Ale fakt nejsem silná osobnost. A nedokážu si představit, že bych procházela opakovaným výslechem a musela různým cizím lidem, kteří by byli různě chápaví a soucitní, znovu a znovu popisovat něco tak strašně traumatizujícího, jako je znásilnění. Edit: Ještě doplním, že další věc, co by mě silně odrazovala, jsou ty brutálně nízké tresty, které útočníci dostávají - a ano, i v případech, kde o nějakém prokázání není spory a i když se jedná o opravdu drsné případy.
Takže já sama za sebe si nejsem jistá, že bych ho nahlásila, spíš o tom pochybuju.
Lidé jsou různí, různě snášejí různá příkoří a jen proto, že jsou mnozí náchylnější k manipulaci a nejsou tak silné osobnosti, tak to nijak nesnímá vinu z lidí, kteří jim ubližují. Strašně často se lidé soustředí na to, co měla dotyčná oběť udělat jinak, jak se měla bránit, jak měla být připravená. Ale hlavní váha má být vždycky na těch útočnících a to se zřejmě stalo v tom francouzském případě. Jasně, že ho neměla zastřelit, že to nebylo správné řešení té situace. Ale v první řadě ji on neměl týrat.

Stránka:  « Předchozí 1 2098 2099 2100 2101 2102 2103 2104 2105 2106 2107 2108 2116 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek