Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (1017) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
8946 příspěvků 30.7.21 22:32

@bao-baba Napísala som vám sz.

bao-baba
1960 příspěvků 31.7.21 11:11

@giuliettka Odpověděla jsem :-)

kobylkalucni
455 příspěvků 7.8.21 20:14

Potřebuji akutní radu. Dělám krém na dort, už jsem ho dělala xkrat a vždy se povedl. Dva pudingy do necelého litru mléka, půlka másla a jeden tvaroh. Teď jsem omylem pudingy dala vařit do celého litru a krém je řídký. Jak ho zachránit? Mám doma ztuzovac šlehačky, můžu ho tam vmichat? Nebo raději udělat ještě jeden puding třeba do dvou deci mléka a vslehat ho tam? Dort má být na zítra… Na krém ještě naliju čokoládovou polevu.

Vinca_minor
2948 příspěvků 7.8.21 20:21

@kobylkalucni Ztužovač bych nepoužila. Varianta ještě s jedním echt hustým pudinkem by měla fungovat hustotou i chuťově. Anebo 100% želatina, pokud ji máte doma.

Lakerol
252 příspěvků 7.8.21 21:05

@kobylkalucni Přidejte ještě pudink, část odeberte a pokračujte jako obvykle. Pokud nemáte pudink, zkuste škrob, stejné množství jako je na sáčku.

Vinca_minor
2948 příspěvků 8.8.21 10:56

@kobylkalucni Tak jak to dopadlo?

MP Janka
829 příspěvků 9.8.21 08:40

Dělala jsem si pořádek ve skříni a zajímalo by mě, kam s nepotřebnými podprsenkami. Nejsou to žádné seprané kousky, se svojí velikostí v řetězcích neseženu, takže kupuji ve Správné podprsence nebo Caresse, ty vydrží při praní v ruce roky pěkně. Nosila jsem je chvíli, jedna má pro mě špatný střih a z druhé jsem zhubla. Je mi líto je vyhodit. Myslíte, že je můžu dát do kontejneru na oblečení nebo radši na inzerci jen za dopravu, když je to specifická velikost?
A když jsem už u tématu nevyužité oblečení, kam podle vás patří to roztrhané oblečení? Klasický třeba prošoupané džíny. Je to bavlna, takže asi vhodné k recyklaci, ale kam je dát? Ty červené kontejnery jsou myslím pro klokánek a berou jen nositelné oblečení. A nějaký jiný kontejner jsem v okolí nezahlédla a z informací z internetu moc moudrá nejsem.

Judy24
1360 příspěvků 9.8.21 09:11

@MP Janka moc toho nevím, ale u nás jsou podobné oranžové kontejnery a píšou na nich, že co je nenositelné, se recykluje extra třeba jako izolační materiál. Což bych tipla, že by měl být přesně osud vašich džín. Tak bych to asi riskla. Patří tam sice jen nositelné oblečení, ale reálně to zřejmě tolik lidí nedodržuje (nebo má odlišnou představu o tom, co je nositelné), že si s tím stejně musí poradit jinak.

Accuracy
86 příspěvků 9.8.21 09:14

Já to dávám zvlášť do pytlů; na jednom je napsané Pěkné oblečení, na druhém K recyklaci.
100% bavlnu dávám na kompost.

Vinca_minor
2948 příspěvků 9.8.21 13:32

@Accuracy No jo, ale co je dnes ze 100% bavlny? Skoro ve všem je elastan.

Oveeec
3035 příspěvků 9.8.21 14:23

Jednak elastan a jednak spousta svinstva (chemikálií), pokud to není zrovna bio.

Moir
2591 příspěvků 9.8.21 15:19
@MP Janka píše:
Dělala jsem si pořádek ve skříni a zajímalo by mě, kam s nepotřebnými podprsenkami. Nejsou to žádné seprané kousky, se svojí velikostí v řetězcích neseženu, takže kupuji ve Správné podprsence nebo Caresse, ty vydrží při praní v ruce roky pěkně. Nosila jsem je chvíli, jedna má pro mě špatný střih a z druhé jsem zhubla. Je mi líto je vyhodit. Myslíte, že je můžu dát do kontejneru na oblečení nebo radši na inzerci jen za dopravu, když je to specifická velikost?
A když jsem už u tématu nevyužité oblečení, kam podle vás patří to roztrhané oblečení? Klasický třeba prošoupané džíny. Je to bavlna, takže asi vhodné k recyklaci, ale kam je dát? Ty červené kontejnery jsou myslím pro klokánek a berou jen nositelné oblečení. A nějaký jiný kontejner jsem v okolí nezahlédla a z informací z internetu moc moudrá nejsem.

podprsenky a další spodní prádlo jsem odnesla do denního nízkoprahového centra pro ženy

zwedavka
1281 příspěvků 9.8.21 17:35

Já nosím použitelné věci na sociální odbor městského úřadu

Lakerol
252 příspěvků 9.8.21 18:45

@MP Janka Jsou swapy na oblečení, kde je kde co. Nebo bazary. Myslím, že byste nebyla první ani poslední, kdo by zkoušel prodat podprsenku. Nebo jisté spešl stránky, kde by kupující neřešili, jestli jim náhodou nevyjíždí z výstřihu :-)

MP Janka
829 příspěvků 10.8.21 06:51

Díky za odpovědi, zkusím tedy po okolí prohledat vhodný kontejner, který bere všechno, jak nositelné, tak nenositelné. Přeci jenom 32G a 30G nejsou velikosti, které by zužitkoval klokánek, možná nějaká teta.

Ophelie
1254 příspěvků 10.8.21 08:57

@MP Janka myslím, že toto je ideální vlákno pro dotaz, kde nakupujete tuhle velikost. Využívám dva obchody, ale ráda si rozšířím obzory.

MP Janka
829 příspěvků 10.8.21 09:18

@Ophelie
Jsem Pražák, takže Správná podprsenka a občas Caresse, ale tam mi poslední dobou moc neseděl přístup prodavaček, takový hodně familiární nebo jak to nazvat. Mně nevadí, že chodí do kabinky a případně upravují ramínka a obvod, to dělají ve Správné taky, a dokonce jsem za to ráda, že prodavačka zhodnotí, jak mi podprsenka sedí, přeci jenom má nakoukanou spoustu zákazníci a už pozná, pro který kousek na vyzkoušení sáhnout, ale celkově mi tam nějak neseděl jejich styl. Na druhou stranu mi přijde, že Caresse má i levnější značky než Správná podprsenka.

Ophelie
1254 příspěvků 10.8.21 12:47

@MP Janka děkuji, do Prahy občas jezdím, v Caresse jsem ještě nebyla. Dost mě zachraňuje brastop, kupuju modely, které už znám. Občas mě mrzí, že v běžném obchodě si nic koupit nemůžu.

MP Janka
829 příspěvků 10.8.21 15:55

@Ophelie Rozumím. Mě to štve také. Zvlášť třeba u plavek, kdy s takovou velikostí na výběr opravdu moc nemám a už vůbec nemluvím o penězích. Se akorát smutně pousměji, když mi nějaká kamarádka vypráví, že si koupila nové plavky a „neuvěříš, jak byly drahé, 800 Kč mě stály“.

Ophelie
1254 příspěvků 10.8.21 17:21

@MP Janka tak tak, plavky jsou smutná kapitola :pensive:

if5
499 příspěvků 11.8.21 11:58
@MP Janka píše:
velikosti, které by zužitkoval klokánek, možná nějaká teta.

Myslím, že z charitativních kontejnerů velká část darovaných věcí nejde přímo klokánkům apod., ale prodávají se firmám zásobujícím secondhandy a až tenhle výnos jde na danou charitu. Takže klidně i dospělé velikosti.

giuliettka
8946 příspěvků 15.8.21 11:13

Včera som pozerala Sex v meste a teraz pozerá fotky z pripravovaného pokračovania. A zaujímalo by ma, prečo si Sarah vždy pridržuje sukne ktoré nesiahajú na zem a teda si sich prišliapnuť nemože. Vyzeralo to v tom prvom filme divne, aj v tom pripravovanom.

giuliettka
8946 příspěvků 15.8.21 11:16

A viem, že starnuť je prirodzene, ale pripadá Vám ešte prirodzené aj to, riešiť po 50 ako najdoležitejšiu vec sex a handry?

BeKaa
681 příspěvků 15.8.21 12:51

@giuliettka Myslím si, že sukni si přidržuje, aby vypadala zajímavě. Mně vždy fascinoval způsob jakým jí. Osobně si myslím, že není moc dobrá herečka, tak tímhle afektovaným způsobem se to snaží dohnat.

mikrob
357 příspěvků 16.8.21 08:36

@BeKaa Jediné, co se mi na ní tehdy líbilo, byl tenhle účes :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2101 2102 2103 2104 2105 2106 2107 2108 2109 2110 2111 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek