Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (1017) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Jordaan
9512 příspěvků 26.8.21 11:21

@Vinca_minor

Rychly google rika „ockovani, test nebo prekonana choroba“.

Vinca_minor
2940 příspěvků 26.8.21 11:42

@Jordaan Děkuju! Právě do okresu Poprad máme namířeno, ale vzhledem k tomu, že neočkované osoby musí do karantény, tak to stejně nevidím nadějně.

Temperance
3297 příspěvků 26.8.21 13:46

@Vinca_minor Tak jestli pojedete, pozdravujte ode mě Tatry :-)

chitrá alex
408 příspěvků 26.8.21 14:52
@Temperance píše:
@Vinca_minor Tak jestli pojedete, pozdravujte ode mě Tatry :-)

asi to sem nepatří, ale já se bavím představou jak @Vinca_minor stojí před horami a křičí na ně: „Pozdravuje vás Temperanceeee“

Temperance
3297 příspěvků 26.8.21 14:56

@chitrá alex Jo, jo, jo :-D :-D :-D

giuliettka
8914 příspěvků 26.8.21 15:01

@chitrá alex Ak ten prednesie ako báseň, tak si budú myslieť až do slova @Temperance, že recituje Hájnikovu ženu. :-D
Pozdravujem vás, lesy, hory,
z tej duše pozdravujem vás! Čo mrcha svet v nás skvári, zmorí,
zrak jeho urknul, zmámila
lož, ohlušila presila:
vy k žitiu privediete zas,
vy vzkriesite, vy zotavíte,
z jatrivých vyliečite rán,
v opravdu priamom, bratskom cite
otvoriac lono dokorán,
a srdečnosť kde odveká,
kde nikdy nevyspela zrada,
bez dotazu, kto on, čo hľadá,
na lono to, hľa, v objem sladký
ramenom láskyplnej matky
pritúliac verne človeka…

Vinca_minor
2940 příspěvků 26.8.21 16:44
@Temperance
@chitrá alex píše:
asi to sem nepatří, ale já se bavím představou jak @Vinca_minor stojí před horami a křičí na ně: „Pozdravuje vás Temperanceeee“

Já se tou představou taky bavím :D Pokud pojedeme, slibuju, že Tatry pozdravím :D

Temperance
3297 příspěvků 26.8.21 17:16
Oveeec
3034 příspěvků 27.8.21 13:52

Nevíte někdo náhodou, odkud je údajný citát Vlasty Buriana „Přeci podle šatů musíte poznat, že sem něco lepšího“?

Oveeec
3034 příspěvků 27.8.21 14:47

@Temperance Jo Hadimrška! Děkuju moc :)

kobylkalucni
454 příspěvků 29.8.21 11:03

Poradíte, co s flekatými sedackami v autě? Jsou zaliskané od desinfekčního gelu. Fleky jsou sklovité barvy, nevím, jestli jsou do látky vyžrané nebo jenom leží na povrchu. Drbala jsem to horkou vodou a pracím práškem a nepustilo to. Fotky jsou ošklivé, citlivější povahy prosím zavřít oči :-)

AjazRyb
202 příspěvků 29.8.21 11:51

@kobylkalucni Zkuste žlučové mýdlo, mají třeba v DM drogerii. Mají tuhou kostku i tekutý přípravek, ta kostka je podle mě lepší. Cena asi 20,–
Edit: Jen to nenechávejte působit dlouho (jako třeba přes noc), asi by se vyžrala barva…

MP Janka
828 příspěvků 29.8.21 12:27

@kobylkalucni
Já čistím potahy vanishem nebo i jiným přípravkem na koberce a čalounění. Zatím mám ale zkušenost jenom s čokoládou a „běžným“ zašpiněním od koní.

DanielaS
5290 příspěvků 31.8.21 10:20

Je mozne, ze nejaka slozka gelu v horku v aute zreagovala a vyzrala barvu.

Jordaan
9512 příspěvků 31.8.21 11:17

@kobylkalucni

Nasla jsem nejakou diskusi, kde se resil ten samy problem. Zkouseli vsechno mozne i nemozne a shodli se na tom, ze ty fleky proste zustanou. @DanielaS ma nejspis pravdu :-(.

Josefka
614 příspěvků 3.9.21 09:20

@kobylkalucni i já se bojím, že to je nevratný stav. Moje maminka si takhle desinfekcí nechtěně „ostříkla“ halenku v knihovně a než přišla domů, už měla skvrny, kterých se jí nepodařilo ničím zbavit.

Rozmáhá se nám ve městě takový zvyk, že dámy a slečny nosí mobil na ležato před ústy a za použití hlasitého odposlechu řeší své soukromé záležitosti na veřejnosti. Prosím vás, to má nějaký důvod? Napadá mě např. že tak nemají mobil blízko u hlavy, bojíce se ugrilování mozku nebo snad aby si nerozmazaly make up? Na to jsem se vždycky chtěla zeptat.

bao-baba
1953 příspěvků 3.9.21 09:33

@Josefka Toho jsem si všimla také, nechápu, třeba nám to někdo vysvětlí. Pokud není vysvětlením, že považují svoje soukromé věci za natolik zajímavé a výjimečné, že se laskavě s ostatními, jejichž životy jsou k uzoufání táák obyčejné a nudné, podělí. Jedno vysvětlení pro mobil naležato bez hlasitého odposlechu - bezdrátová sluchátka, která nemusí být vidět.

Ghost B.C.
4112 příspěvků 3.9.21 09:39

@Josefka Také vídám a také nechápu. Za sebe ještě musím říct, že většinou úplně nenávidím, když jsem já ten, kdo je na hlasitém odposlechu, protože se slyším a drásá mi to nervy: Ahoj ahoj, prosimtě prosimtě, mohla bys mohla bys mi říct mi říct… doprčic vypni si ten odposlech ni si ten odposlech!!!
Chápu to v autě, ale na ulici? Držení telefonu je stejně nepohodlné, navíc se dá držet i tak, že si člověk make-up vážně nerozmaže, tak jedině mě napadá, že nemáte otlačené ucho.

Vinca_minor
2940 příspěvků 3.9.21 09:52

Zlatý drátový sluchátka s mikrofonem:) A s tím odposlechem - s mámou ho dost často používáme, pokud jsme v soukromí, kde nikoho nerušíme, a s ozvěnou není nejmenší problém. Žádná není.

mimi
342 příspěvků 3.9.21 10:57

@Josefka tiez som si vsimla tohto nesvaru aj u nas… ale mam dojem, ze volaju cez socialne siete, nie klasickeho operatora, a neviem, ci sa hovor na messengeri da dat bez hlasiteho odposluchu (az takto technicky zdatna nie som).

ja som zas podlahla caru „hands free“, ako sme pocas lockdownow mali presmerovane pracovne pevne linky na mobily, tak ma dost otravovalo drzat telefon stale na uchu, tak pouzivam sluchadla, mozem pri tom obsluhovat pocitac, alebo behat po kancelarii (byte), a je mi to pohodlnejsie.

madlusa
88 příspěvků 3.9.21 16:48

@Josefka Nemůžou to mít jako videohovor? Ale souhlasím, hlasité telefonování na veřejnosti je peklo, hlasitý odposlech peklo na druhou.

Vinca_minor
2940 příspěvků 3.9.21 16:51

A já se cítím blbě, když mám ve vlaku dvouminutový hovor typu přijedu v tolik a tolik a sejdeme se doma nebo na zahradě?

Moir
2590 příspěvků 3.9.21 21:01
@bao-baba píše:
@Josefka Toho jsem si všimla také, nechápu, třeba nám to někdo vysvětlí. Pokud není vysvětlením, že považují svoje soukromé věci za natolik zajímavé a výjimečné, že se laskavě s ostatními, jejichž životy jsou k uzoufání táák obyčejné a nudné, podělí. Jedno vysvětlení pro mobil naležato bez hlasitého odposlechu - bezdrátová sluchátka, která nemusí být vidět.

to jim patrně někdo hloupý a nevzdělaný a příznivce homeopatie a podobných pavěd a esoteriky namluvil, že záření z mobilu způsobuje rakovinu mozku

Stránka:  « Předchozí 1 2100 2101 2102 2103 2104 2105 2106 2107 2108 2109 2110 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek