Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (1017) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
LorelaiH.
3403 příspěvků 4.9.21 22:04

@Josefka tady to taky tak vídám. Nedělají to proto, že na spodní straně telefonu je zabudovaný mikrofon (stejně jako na horní straně reproduktor), tak aby druhá strana líp slyšela, když dotyčná mluví?

Jordaan
9512 příspěvků 5.9.21 16:02

Muj osmilety syn to dela taky, sam od sebe. Mozna to dela generace tech, kteri vyrostli bez znalosti „normalniho“ telefonu. Ja to nedelam, ale uz jsem premyslela nad tim, ze s tim zacnu, protoze si obcas uchem nebo oblicejem hovor vypnu nebo telefon nejak prepnu. Takze to mozna ma i prakticky duvod.

MarryJu
601 příspěvků 5.9.21 21:32

Ano i má malá dcera to dělá, když ji předám mobil ( většinou telefonuje s babičkou). Vidí telefonovat všechny okolo a vidí jak se do mobilu mluví a i přesto si ho vždy takto stejně natočí

Josefka
614 příspěvků 6.9.21 08:31

Ad držení telefonu: tak jsem podrobila průzkumu své děti. Nejmladší často hansfree používají, protože se kdysi stávalo, že si jako malé chtěli popovídat s babičkou, obě najednou a takto to umožňovalo.
Puberťák prohlásil, že to vypadá, jako když ukusují chleba s máslem.
Nejstarší si myslí, že „ty krafky nikdy neslyšely o peckách do uší“.

Pokud to není odůvodněný případ, pak je to podle mě jen trapné gesto, jako kabelka na pařátu. Tímto opouštím téma.

umad
420 příspěvků 6.9.21 08:42

Nemáte někdo zkušenosti s opravdu hysterickým dítětem při česání vlasů a bohužel dítětem myslím věk 10 let? Neteř prostě šíleně řve, že jí to prostě hrozivě bolí, přitom občas vezmu jen pramen do ruky aniž bych se ho dotkla hřebenem. Jak se nerada češe, tak se jí pak samozřejmě dělají dredy, snaha to rozčesat to je pak třeba 45 minut neskutečného řevu, kdy mám fakt pocit, že mít po ruce nůž na místě se zabiju. Dovléct jí ke kadeřnici, aby aspoň kus ustříhla prakticky nemožné.
Omlouvám se, že je to trochu mimibazar dotaz.

kobylkalucni
454 příspěvků 6.9.21 08:51

@AjazRyb Aktualizace sedačky - vanish na koberce jsem neměla, ale žlučové mýdlo používám běžně, tak jsem ho zkusila použít. Byla jsem hodně skeptická, přece jenom mýdlo používám hlavně na skvrny organického původu. Ale sedačky jsem s ním vydrbala a kromě jednoho světlejšího, očividně vyžraného kolečka všechno pustilo. Takže díky za tip, samotnou by mě to nenapadlo.

kobylkalucni
454 příspěvků 6.9.21 08:58

@umad Nemůže mít citlivou pokožku vlasů? Jestli třeba často mění účesy a vlasy má pokaždé načesané jinak, tak opravdu dokážou u kořínků doopravdy hodně bolet. Mě stačilo, když mi máma česala nízký culík a babička culík uprostřed hlavy a když jsem si stěžovala, tak „nelži, vlasy přece nebolí“. Asi bych ji udělala pořádný zábal s kondicionérem a třeba se s ní domluvit, že nůžkama opatrně vystřihnete ty největší cuchánky, abyste je nemusela rvát.

umad
420 příspěvků 6.9.21 09:46

@kobylkalucni Právě, že udělat jí účes nejde vůbec. Takže pořád chodí s vlasama rozpuštěnýma. Culík natož utažený neměla v životě.

AjazRyb
202 příspěvků 6.9.21 10:02

@kobylkalucni Mám za vás radost, že to pomohlo :-)

bao-baba
1953 příspěvků 6.9.21 10:34

@umad Asi by pomohlo na ni tlačit, aby se česala sama častěji. Když člověk něco dělá sám, má větší toleranci k bolesti, než když mu to dělá někdo jiný (např. dolování třísek). Chce to také přípravek na uhlazení vlasu a dobrý kartáč, který je spíš řídký. No a nejspíš zkrácení vlasů přes protesty, ale to je na rozhodnutí dívčiných rodičů.

Gorilka
1438 příspěvků 6.9.21 10:49

@umad Kdož o vlasy nepečuje, toho Kołtun počastuje (návštěvou nevítanou).

umad
420 příspěvků 6.9.21 11:12

@bao-baba no no je to bohužel celé o přístupu rodičů, to každopádně, ale s tím bohužel asi nehnu, tak právě přemýšlím, jak tomu nějak pomoci. Ale bojuju s tím už deset let a brzo zlomím hůl, což je na spadnutí. Ještě se právě zkouším chytat posledního stébla.

Ophelie
1250 příspěvků 6.9.21 12:08

@umad zapeklitý problém. Je možná zvýšená citlivost, blok psychického rázu (důvody mohou být různé + přece jen oblast hlavy, citlivé místo).
Opatrně, pomalu s klidem jít krok po kroku po možnostech - nelze učesat, problematická péče=nutnost stříhání (to asi holčička nebude chtít), tangle teezer, aby se s ním zkusila česat sama.
Běh na dlouhou trať, držím palce. Určitě dejte vědět, jestli se věc posunula…

Accuracy
82 příspěvků 6.9.21 12:37

Sestřenka to tak taky měla; bolela ji pokožka hlavy z česání, tak se tomu vyhýbala, tím jí vlasy dredatěly, o to víc to tahalo, jak česání, tak i ten prostý fakt, že vlasy do sebe byly propletené - a kruh se uzavřel.
Pomohlo jí opakovaně ostříhat na kluka, fakt takový ten hodně krátký pixie účes, který se vlastně česat ani nemusí, jen uhladit, aby vlasy netrčely. Pak si postupně nechala vlasy zase narůst skoro po lopatky, ale dodnes nesnáší, když jí na vlasy někdo sahá nebo ji hladí po hlavě. Užívá kartáč ze štětin a češe se zásadně sama.
Prý si to způsobila tak, že si zvykla mýt pokožku hlavy nehty. Pár let to nemělo vliv, až najednou mělo.
Kamarádka si dočasně způsobila bolest pokožky hlavy tak, že si ji opařila při nanášení henny. Jak se uzdravila kůže, bolest přešla, ale týden se prostě nečesala, protože to nešlo.

s_sirena
177 příspěvků 6.9.21 12:44

Neumím si představit, že by moje švagrová, či sourozenec řešili vlasy mých dětí… jinak ze zkušenosti, dcera měla jemné, husté a zvlněné vlasy, šíleně se cuchaly, a česání pro ní bylo bolestivé, zkoušela jsem kde co, i tangle teezer, různé balzámy a přípravky pro snadné česání, nic moc nepomohlo, vzdala jsem to a prožila dětství dredatá… během dospívání vlasy zesílily a dneska se normálně češe a vypadá upraveně…

Josefka
614 příspěvků 6.9.21 12:56

@umad Mám dvě dlouhovlásky a sama jsem také celý život nosila delší vlasy. Osobně mám citlivost pokožky velkou, kadeřníky nenávidím, bolí mě i nanášení barvy. Děvčata česání také zrovna nemilují. Zde uvádím mé zkušenosti:
a) častější mytí. Špína vlásky slepí a ty se jim víc cuchají a špatně rozčesávají. Kvalitní kondicionér je samozřejmostí, doporučuji i vlasovou masku.
b) dobrý hřeben. Chce to originální t. teezer, napodobeniny nemají stejné vlastnosti.
c) vlasy na denní aktivity splétat. Ne culíky ale volné copy. A vlasy před spaním pročesat a znovu splést.
d) na nejhorší rozčesávání odvést pozornost. Pusťte na tabletu oblíbenou youtuberku a uvidíte rozdíl (a pak dejte vědět, jsem zvědavá, jestli něco pomohlo).

umad
420 příspěvků 6.9.21 13:01

@s_sirena tak to víte, že je varianta vykašlat se na to, že to není moje dítě, ale když jí vidím, tak mi je to prostě líto. Vlasy má krásné a je to prostě škoda. Ona i třeba chce, abych jí pomohla, ale pak vřeští a to jde pak hysterie i na mě. Tak jsem chtěla zkusit, jestli na to není nějaký trik.

@Ophelie nějaká hypersenztivita tam asi bude. Takové vyndávání klíštěte je akce typu amputace nohy u Stalingradu.

bao-baba
1953 příspěvků 6.9.21 14:01

@umad Docela vás chápu. Mám to v širším příbuzenstvu. Člověk může podat pomocnou ruku, ale má to své meze.

giuliettka
8914 příspěvků 6.9.21 15:09

@umad S hysterickým dieťaťom skúsenosť nemám, ale so zacuchanými vlasmi áno. Ak máte možnosť jej hlavu aj umyť, tak použijte ako kondicioner Panthenol. Vlasy sa po tom rozčešu úžasne. Mala som pocit, že sa ani česať nemusím, jak po umytí boli voľné a hebké. Avšak musí sa skutočne dodržať návod na použitie a kondicioner nechať na hlave posobiť. Nechávam 5 minut. Ak nemáte možnosť umyť jej hlavu, tak jej kúpte ten kondicioner ako darček. Kupujem ho v lekárni.

umad
420 příspěvků 6.9.21 17:50

@Josefka @giuliettka Děkuji za rady. Vyzkouším.

bao-baba
1953 příspěvků 7.9.21 20:02

S chutí si utrhnu pár ostružin nebo malin, když jdu okolo keře, chutná mi to takhle více, než když bych je zobala natrhané z misky. Proč vždycky ta poslední a nejhezčí, kterou si nechám na konec, páchne po ploštici?

chitrá alex
408 příspěvků 7.9.21 20:09
@bao-baba píše:
S chutí si utrhnu pár ostružin nebo malin, když jdu okolo keře, chutná mi to takhle více, než když bych je zobala natrhané z misky. Proč vždycky ta poslední a nejhezčí, kterou si nechám na konec, páchne po ploštici?

no přece Murphyho zákony

Ghost B.C.
4112 příspěvků 8.9.21 10:41

Vím, že to sem nepatří, ale neměla byste některá zájem o šaty? Jendou vzaté na dopoledne v práci a od té doby visí ve skříni. Jsou hezké, slušivé, pěkný materiál (bavlna 97 % a nějaký elastan), ale prostě se v nich necítím, to retro už mi vážně nejde. Vzadu za krkem mi lehce odstávají, ale myslím, že pokud jste obdařenější než já, tak se to srovná samo. Jinou vadu nemají. Velikost S - UK 10, při mé výšce 173 cm je délka lehce pod kolena. Značka HR London, nákup na Sugarbat. Pořizovací cena 1350 Kč, prodala bych za 1000,– včetně zaslání (zvládám i Zásilkovnu). Je mi líto je odložit na charitu a zároveň nemám nervy na nabídky na výměnu za hadry na vinted. Smutně koukám :)

Jordaan
9512 příspěvků 8.9.21 11:09

@Ghost B.C.

Ale moc Vam slusi, s tema botama je to skvele. A nejak zvlast retro mi to neprijde.

pavka_l
1327 příspěvků 8.9.21 12:20

@Ghost B.C. Jsou krásné, moc Vám sluší. A smutně dodávám, že mně by byly malé :-(

Stránka:  « Předchozí 1 2100 2101 2102 2103 2104 2105 2106 2107 2108 2109 2110 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek