Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (1017) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Ghost B.C.
4120 příspěvků 8.9.21 12:44

@Jordaan @pavka_l Moc děkuju. Já vím, úplně pravověrné retro to není, ale stejně se v těch šatech necítím. Nesedla mi moc ani ta hnědá barva - asi spíš jenom pocitově, odstín je jinak pěkný. Připadám si jako v zástěrce. Myslím si, že by víc slušely nějakému výraznějšímu typu.

Accuracy
93 příspěvků 8.9.21 12:58

Hnědá mi nesluší.
Až se budete zbavovat těch samých, ale v modré s puntíky (pro ty mám slabost), tak si je zamlouvám. :)

LorelaiH.
3404 příspěvků 8.9.21 12:59

@Ghost B.C. jsou krásné. Vždycky, když takovou látku vidím, vzpomenu si na Pretty Woman :)

Porkpiehat
2986 příspěvků 8.9.21 22:42

@LorelaiH. Přesně. Pretty Woman. Už dlouho sháním hnědou puntíkatou látku, abych si takové šaty ušila, ale bohužel jsem zatím viděla jen s hodně malými puntíky a navíc čistá bavlna (plátno). Představovala bych si nějakou směsovou látku, aby splývala a moc se nemuchlala.

Porkpiehat
2986 příspěvků 8.9.21 22:51

@bao-baba Mám jeden ostružiníkový keř, který se pěkně rozrůstá. Také chodím ďobat jen tak z keře, ale většinou to skončí tak, že si stejně musím dojít pro misku, protože je jich je zralých víc než se mi chce najednou sníst. A snad na každé ostružině sedí ploštice. Takže musím do větvičky klepnout, aby ploštice odpadly. S Sběr se tudíž protahuje, ale nevzpomínám si, že by někdy měla ostružina hnusnou chuť. Jak chutná ploštice si pamatuji moc dobře. V den mých osmnáctých narozenin jsem si vzala z ledničky borůvkový jogurt Danone a výrobce vydával jednu ploštici za borůvku. A také byla na dně kelímku :-)

Ophelie
1254 příspěvků 9.9.21 10:10

@Ghost B.C. bohužel by mi byly malé, ale jsou krásné a vám ( i na fotce bez hlavy) hodně sluší. A ten pas!

@Porkpiehat takže jste dostala k narozeninám od potravinářského koncernu ploštici, jako překvapení na dně…

Accuracy
93 příspěvků 9.9.21 10:36
takže jste dostala k narozeninám od potravinářského koncernu ploštici, jako překvapení na dně…

Lepší ploštice než štěnice. :)

bao-baba
1964 příspěvků 9.9.21 11:54
@Porkpiehat takže jste dostala k narozeninám od potravinářského koncernu ploštici, jako překvapení na dně…

To bylo úmyslné, jednalo se o zvláštní limitovanou kolekci jogurtů určenou pro jubilanty na prahu dospělosti. Jednalo se o zvláštní edukační akci spolufinancovanou z evropských fondů. Koncern tím chtěl upozornit čerstvé dospělé na to, že doba her skončila a že život je tvrdý :-)

Edit: fuj, ta češtin je hrozný

Příspěvek upraven 09.09.21 v 16:15

Porkpiehat
2986 příspěvků 9.9.21 15:17
@Porkpiehat takže jste dostala k narozeninám od potravinářského koncernu ploštici, jako překvapení na dně…

Ale zase mě uklidňuje, že v té době to možná byly skutečné venkovní borůvky a ne nějaký skleníkový produkt (takové ty velké bez chuti) :-D Až dodatečně jsem začala přemýšlet, že když ta ploštice byla taková hezky kulatá jako ty borůvky, kde je sakra těch jejích šest nožiček… Radši bych v kelímku našla zlatou minci s portrétem prezidenta (že jo @birdonawire)

@bao-baba V té době ještě evropské fondy nefungovali :-). Jen nám kapitalistická cizina cpala podřadné jogurty a mysleli si, že nepoznáme borůvku od ploštice :-D
A mrzí mě, že jsem byla podceňována, když si někdo myslel, že mi musí podstrčit ploštici, abych pochopila, že je život tvrdý (jako ta ploštice, fakt nešla rozkousnout :-D )

umad
422 příspěvků 12.9.21 13:46
@giuliettka píše:
@umad S hysterickým dieťaťom skúsenosť nemám, ale so zacuchanými vlasmi áno. Ak máte možnosť jej hlavu aj umyť, tak použijte ako kondicioner Panthenol. Vlasy sa po tom rozčešu úžasne. Mala som pocit, že sa ani česať nemusím, jak po umytí boli voľné a hebké. Avšak musí sa skutočne dodržať návod na použitie a kondicioner nechať na hlave posobiť. Nechávam 5 minut. Ak nemáte možnosť umyť jej hlavu, tak jej kúpte ten kondicioner ako darček. Kupujem ho v lekárni.

Díky moc za tuhle radu. Vypadá to na lifechanger, alespoň můj :D

Vlevo sobota dopoledne pod dohledem rodičů, vpravo neděle dopoledne teta a kondicionér zasahuje. Neteř odcházela s tím, že prý pro své dobro si to teď tím budu mýt. Tak snad.

Dalmitka
1861 příspěvků 14.9.21 11:54

Najprv som chcela do Sťažností; ale dám to tu - máme na SK na návšteve pápeža Františka; otvorená, liberálna a moderná osobnosť. Stretol sa a ešte stretne s rôznymi ľuďmi a skupinami - slúžil gréckokatolícku liturgiu, stretol sa s predstaviteľmi židovskej obce, prijal R. Bezáka a ešte iné - oceňujem a chválim. Čo však nechápem a pýtam sa - prečo súhlasil s audienciou, na ktorej prijal jedného nášho nemenovaného politika /s „minulosťou“/- a to spolu s jeho /skoro/ všetkými - 11 deťmi, ktoré má s 10-timi ženami?!? Pritom „matky“ patria do kategórie, o ktorej sa v slušnej spoločnosti nehovorí. Veď predsa pápež je samozrejme dôkladne informovaný o všetkom, čo sa bude odohrávať počas jeho návštevy; tak tento jeho krok mi nie je jasný. Ale viac ma štve to, že týmto tento náš multiotecko dal pomyselnú facku obyčajným ľuďom - „JA“ si môžem dovoliť čokoľvek a ešte budem „pochválený“; vy ostatní len ticho pozerajte a mlčte.

Ophelie
1254 příspěvků 14.9.21 13:12

@Dalmitka s ockom Borisom to není ideální, ale říkám si, člověk nikdy neví, jaké vstupní informace se návštěvnímu týmu dostaly.
Zajímavější zpráva je pro mě setkání s Bezákem, to bude asi část slovenského kléru těžce vydýchávat:o).

Dalmitka
1861 příspěvků 14.9.21 13:23

@Ophelie - áno, ja som rada, že sa s ním stretne /stretol/ a ako píšete - pre niektorých najsvätejších to bude „nepredýchateľné“ - čo im želám; neviem vystáť tie presväté ksichty a presladké hlásky; lebo čo je za tým, je zase pre mňa „nepredýchateľné“ /smajlík/.

Accuracy
93 příspěvků 14.9.21 13:24

Ze všech lidí, co jmenují Dalmitka a Ophelie, znám akorát toho papeže. :)

MP blanka
2941 příspěvků 14.9.21 13:32

@Dalmitka - jedno aký režim, stále platí: Všetci sme si rovní, akorát niekto si myslí, že je rovnenjší. Inač, aj ako ateistka pápeža Františka obdivujem, príde mi ako s prepáčením normálny, slušný človek. A má snahu tie stojaté cirkevné vody prevzdušniť, aj keď jednotlivec, aj keď je to hlava inštitúcie, s tou skostnatelou mašinériou moc šancí nemá. To nie je nič proti viere, ani proti veriacim, aby bolo jasno.

Příspěvek upraven 14.09.21 v 13:34

MP blanka
2941 příspěvků 14.9.21 13:34

@Ophelie -Zajímavější zpráva je pro mě setkání s Bezákem, to bude asi část slovenského kléru těžce vydýchávat:o).
Tipujem, že práve k tomuto stretnutiu sa naša cirkev moc vyjadrovať nebude.

Dalmitka
1861 příspěvků 14.9.21 13:44

@MP blanka - myslím si aj ja; a to by ma práve najviac zaujímalo - aj keď som tiež dá sa povedať ateistka.

Temperance
3309 příspěvků 14.9.21 14:04

@Dalmitka Děkuji Vám za info o Róbertu Bezákovi, nevěděla jsem o tom setkání.

vaanavi
97 příspěvků 14.9.21 16:31

@Dalmitka Mne ani nevadí, že sa s ním stretol, vadí mi, že sa s ním stretol ako s predstaviteľom našej krajiny…
(Ale liberál to naozaj nie je, humanista určite určite áno, liberál nie.)

giuliettka
8969 příspěvků 17.9.21 08:41

Nepripadá vám, že ten pakistánsky záchranár hovorí pravdu a tí dvaja Češi sú blbci čo teraz robia všetko pre to, aby nemuseli platiť poisťovni?
Není to tak, že bychom tam umírali, říká o nevydařeném sestupu horolezec Vlček. sznhp. context&dop_req_id=muKJrQcogAX-202109170631&dop_id=13474934
„Vymýšlejí si,“ tvrdí šéf tamní záchranné mise. sznhp. box&dop_req_id=dOBISXzGo2w-202109170630&dop_id=13496705

Accuracy
93 příspěvků 17.9.21 08:58

Pokud tam šli bez povolení, tak jsou blbci všichni tři. Ale ten Pákistánec může mít polehčující okolnost, o které nevím. U těch Čechů o tom pochybuju.

giuliettka
8969 příspěvků 17.9.21 11:57
@Accuracy píše:
Ale ten Pákistánec může mít polehčující okolnost, o které nevím.

No píšu tam, že je negramotný a nevie písať a čítať, že on nemohol posielať tie sms ani náhodou. Takže predpokladám, že si ani nemohol skontrolovať papiere tých Čechov, ktorí si ho najali ako horského vodcu. Ak mu povedali, že papiere majú OK, tak im veril a bol rád, že má prácu. Je dosť možné, že on tie papiere ani neriešil, že veril, že beloši v Pakistáne papiere v poriadku majú.

zwedavka
1281 příspěvků 19.9.21 17:40

Tak bych ráda věděla, proč mi dospělá svéprávná žena (prodavačka v obuvi) nabízí přípravek na ošetření obuvi jako „mlíčko“ a proč mi tvrdí, že bota z umělé kůže se musí „vyživovat“ (rozumět ošetřovat).

mimi
344 příspěvků 19.9.21 22:28

@zwedavka
Lebo len ponukaju nieco, co musia a nerozumeju. Uz davno nie je v obchodoch personal, ktory by sa vyznal v tovare, ktory predava. Cest vynimkam. Inak mne furt vynukuju zasadne iba impregnacny sprej, bez ohladu na to, ci je to koza, ci kozenka, ci textil. Impregnak iba vytvori nepriepustnu vrstvu, ale nevyzivi, pokial ide o kozu.

Temperance
3309 příspěvků 19.9.21 23:19

@mimi Ach ta diakritika - chápu, že Vám technika neumožňuje ji používat - ale kozu bych impregnací fakt nekrmila :-D

Stránka:  « Předchozí 1 2101 2102 2103 2104 2105 2106 2107 2108 2109 2110 2111 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek