Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (1021) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
bao-baba
1985 příspěvků 20.9.21 10:03
@Temperance píše:
@mimi Ach ta diakritika - chápu, že Vám technika neumožňuje ji používat - ale kozu bych impregnací fakt nekrmila :-D

Hezké rozloučení ve starých mobilech bez diakritiky: Mejte se! :-)

Temperance
3333 příspěvků 20.9.21 13:37

@bao-baba Jste mi připomněla, jak čerství rodiče zvali své známé na krtiny.

pavka_l
1345 příspěvků 20.9.21 18:55

@Temperance koza nebo kozenka :-D

Oveeec
3064 příspěvků 20.9.21 19:24
@mimi píše:
@zwedavka
Lebo len ponukaju nieco, co musia a nerozumeju.

I kdyby rozuměla, stejně by musela nabízet, protože to někdo vyrábí a chce to prodat, ať už je to nutné/užitečné, nebo ne.

mimi
344 příspěvků 20.9.21 19:55

Dobre, musim priznat, ze ked som to teraz vsetko precitala, tak som sa fakt pobavila :-D no, moja lenivost nepouzit diakritiku. Polepsim sa. :-D

@Oveeec píše:
I kdyby rozuměla, stejně by musela nabízet, protože to někdo vyrábí a chce to prodat, ať už je to nutné/užitečné, nebo ne.

To je pravda.

kobylkalucni
471 příspěvků 23.9.21 12:39

Poradíte mi prosím, kde sehnat boty na velmi širokou nohu? Syn podědil po otci širokou nohu a po mě spadlou klenbu, takový fajn genetický mix. K tomu má palec jako nejdelší prst. Chodili jsme na fyzioterapii a cvičíme cviky na klenbu každý večer- to jen pro případné poznámky. Má velikost 38 a sehnat boty je peklo. Většina dětských bot končí na 35 a panské začínají na 39. Teď nosil dámské tenisky z Ovečkárny, ty mu docela sedí, ale suchý zip se zapíná jenom předložením přes nárt, ne provlecenim skrz očko a přilepenim zpět. Tím se bota tak nezpevní a při zasprintování se zouvá. Výrobce holt počítá s tím, že babči s haluxy se nebudou nahánět před školou a mlátit aktovkami. Nehledě na to, že i když jsou černé, vzhledově to žádné terno není. Dáte někdo tip?

Jordaan
9535 příspěvků 23.9.21 12:53

@kobylkalucni

Superfit dela pricetne vypadajici detske boty i ve vel. 38 a zaroven maji i nekolik malo modelu pro siroke nohy. https://www.superfit.com/…006453-3010/

Ricosta taky.

agirt
37 příspěvků 23.9.21 19:52

@kobylkalucni
Fare Bare jsou krásně široké. Je to ale barefoot.

MP Janka
834 příspěvků 23.9.21 19:55

@kobylkalucni
Anatomic all in, ale též barefoot/kompromisní boty.

radmila.k
167 příspěvků 24.9.21 10:25

Nemáte zkušenosti s dochvilností dojezdu busů Student agency? Odlétám v neděli 10:10 z vídeňského letiště a busem z Brna bych tam byla buď o 2 nebo 4 a půl hodiny dřív. Raději bych tedy ty 2 hodiny, ale je to natěsno.

giuliettka
9045 příspěvků 24.9.21 10:50

@radmila.k Z Brno Praha nemám, ale s Liberec Praha áno. Ešte nikdy to nestihli načas. Ja sa priznám, že by som po skúsenostiach už išla tým, 4 a pol hodiny skor.

Vinca_minor
2984 příspěvků 24.9.21 12:11

@radmila.k Nejezděte natěsno. Stát se může cokoli a zbytečně byste se nervovala.

Oveeec
3064 příspěvků 24.9.21 12:52

@radmila.k Já s nimi jela několikrát do Bruselu, což je 12 hodin, a vždycky tam byli i o něco dřív, ale je fakt, že to je přes Německo a přes noc. Oproti tomu z Brna jsme se jednou připloužili už nevím o kolik později. Takže vám to nemůžu zaručit :)

radmila.k
167 příspěvků 24.9.21 13:13

Díky za odpovědi. Pojedu dřív. I tak budu mít dost nervů (poprve letím do ciziny bez cestovky, navíc sama jen s bookingem). Vezmu si knížku a ono to uteče.

ertz
1041 příspěvků 24.9.21 19:38

@kobylkalucni Ještě DD step má širší boty.

giuliettka
9045 příspěvků 25.9.21 09:43

„Tom Cruise se kvůli němu musel naučit řadit s manuální převodovkou. Teď tohle auto zlomilo aukční rekord!“
Strašne by ma zaujímalo dá sa aj u nás dostať vodičský preukaz ak neviete radiť s prevodovkou. Pripadá mi to ako blbosť, aby to tak bolo možné. Vodičák mám od 18, to sme o automatickej prevodovke ešte ani netušlil. Ale zaujíma ma, ako je to teraz. Fakt vám ho dajú?

BeKaa
688 příspěvků 25.9.21 10:29

@giuliettka Ano, je možné si udělat řidičák jen s automatickou převodovkou, ale nesmíte pak řídit auto s manuální.
https://www.autosalon.tv/…-ridic-nesmi

giuliettka
9045 příspěvků 25.9.21 10:54

@BeKaa No teda, predstava, že si priplácam na to, aby som sa naučila niečo čo potom budem musieť aj tak dokončiť? Prekvapilo ma to.

BeKaa
688 příspěvků 25.9.21 18:27

@giuliettka No, logiku to v Evropě, kde je stále většina aut s manuálem, nemá. Zaplatit víc a jezdit jen s omezeným množstvím aut.
My máme taky jedno z aut s automatem, naučila jsem se s ním, je pravda, že je to pohodlné, ale třeba když potřebuji rychle vyrazit z kruháče, tak se slzou v oku vzpomínám na svůj sporťák, kterého jsem se musela před půl rokem vzdát. Holt do něj bych kočárek nenacpala :-)

Judy24
1368 příspěvků 27.9.21 08:36

@giuliettka V USA má manuální převodovku jen 13 % aut. Takže se tam bez její znalosti v pohodě obejdete, tipla bych, že si ji pořizují jen velcí auto nadšenci nebo zatvrzelí přistěhovalci odjinud (to bych byla přesně já).
Pochybuju, že by jinak mohli mít řidičáky už od 16.

giuliettka
9045 příspěvků 27.9.21 10:01
@Judy24 píše:
@giuliettka Pochybuju, že by jinak mohli mít řidičáky už od 16.

Pozerala ste niekedy Amazing Race? To je reality show v štýle, že idú okolo sveta a kto dojde prvý, tak dostane milion dolárov. Na niečo podobné ide teraz reklama na Prima tv. Hĺadajú účinkujucich. Akurát, že tam je výhra strašne malá. Ja som pozerala všetky rady a vždy ma fascinovalo aké mali problémy s autami. Nielen s tým jazdením po opačnej strane, ale s tankovaním, s určením či maju diesel, alebo benzin, s prevodovkou, so spätnými zrkadlami. Myslím, že by mali na rozdávaní vodičákov popracovať. :-D

Jordaan
9535 příspěvků 27.9.21 12:17

Otazka na ty, ktere maji deti skolniho veku. Syn je ve treti tride a tim padem zacal dostavat znamky za tzv. tridni prace. To je ca. to, co se v mem stoleti nazyvalo ctvrtletni prace a je zakladem celkoveho hodnoceni. Ty tridni prace pisou obe treti tridy nasi skoly a oznamkovane prace dostanou zpet az kdyz praci napsali VSICHNI zaci OBOU trid. Duvod je, aby chybejici dite nemohlo svindlovat a pujcit si jiz korigovanou praci od spoluzaka. V principu to chapu. Problem je, ze v te druhe treti tride je dite, ktere byva dlouhodobe nemocne, takze treba vysledky prace z nemciny (psane pred 10 dny) a prace z matematiky (ktera se pise zitra) budou pravdepodobne za min. 3 tydny. Pro (nejen moje) dite je to dost demotivacni. Celou dobu jim vypravi, jak budou dostavat znamky, jak je to dulezite atd., ale kdyz ty vysledky prijdou az tydny pozdeji, tak uz v podstate nehraji roli, vse je davno zapomenuto. Pripada mi, ze tretaci potrebuji trochu rychlejsi odezvu. Je to v CR take tak? A myslite, ze ma cenu zacit o problemu diskutovat s ucitelkou nebo to mam nechat tak?

Accuracy
106 příspěvků 27.9.21 12:45

My máme ve školním řádu napsané, že známky dostanou žáci nejpozději do 14 dní.
Ale je to česká škola, tak nevím, jestli Vám to nějak pomůže.

Jordaan
9535 příspěvků 27.9.21 13:35

@Accuracy

To me nenapadlo, zkusim se podivat, jestli tu nemaji neco podobneho!

Judy24
1368 příspěvků 27.9.21 17:02

@giuliettka To zní jako něco, u čeho by se mi dobře gumoval večer mozek. :D No oni mají taky výhodu, že tam mají oproti nám hrozně moc místa, takže to nějak zvládnou. Široké pruhy, ulice, velká parkoviště… U nás je to všechno moc hlava na hlavě.

Stránka:  « Předchozí 1 2106 2107 2108 2109 2110 2111 2112 2113 2114 2115 2116 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek