Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (1027) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
9209 příspěvků 27.9.21 18:25
@Judy24 píše:
@giuliettka To zní jako něco, u čeho by se mi dobře gumoval večer mozek. :D

Fakt to bolo zábavné, hlavne u miest, kde ste vedela ako to tam vyzerá a že v skutočosti sú tie úlohy strašne blbé a jednoduché a divila ste sa ako im to može trvať niekoľko hodín. A keď boli v Prahe, tak riešili čo to je za štát, podľa jedného z nich je Praha samostatný štát a rozpráva sa tam španielsky. :-D Keby na tej Prime to nebolo tak blbě ohodnotené, tak sa do tej súťaže prihlásim. :-D
https://www.youtube.com/watch?…
edit, hĺadala som aktuálnu radu, ale vraj to v roku 2020 pozastavili kvoli covidu.
A ak pozriete tu ukážku, tak oni nesmú používať mobil, internet, za to je diskvalifikácia. Musia nájsť niekoho kto im to povie, bez googlenia. Takže možno som nespravodlivá. Ktohovie kam by som išla ja, keby som mala nájsť dajakú Dakotu. :-D

giuliettka
9209 příspěvků 28.9.21 12:55

Neviete niekto jak to je s tými výstupmi do mora v Turecku? Je to voľne prístupné pre hotelových hostí, je to len pre určitý druh izieb apartmány a tak, alebo je to platené na jeden konkretný vstup.

kobylkalucni
487 příspěvků 28.9.21 13:13

@Jordaan já bych se pobavila, přijde mi to jako lenost vymyslet víc variant testu. Přece muže mít dvacet různých příkladu na násobení, dvacet různých slovíček z jazyka a všechno srovnatelně ohodnocené. Nebo ty testy recyklují každý rok? To si tretaci můžou rovnou půjčit složku od ctvrťáků. Já sama mám rada, když si můžu odskrtnout hotovou věc a můžu ji hodit za hlavu a posunout se dal. A u děti tím tuplem. Tohle by mi vadilo moc. A jestli je klucina vedle opravdu tak nemocný, tak asi má jiné, větší starosti a i kdyby to opsal, no tak co. Stejně ve vyšších třídách už učivo opravdu musí pochopit, jinak se nebude chytat a výsledek dvakrát podtrhlý mu nepomůže.

Jordaan
9551 příspěvků 28.9.21 14:38

@kobylkalucni

U nasi ucitelky bych i verila, ze recykluje :-). Trochu jsem se zacetla do ruznych doporuceni pro skoly a jakesi vyhlasky a mate pravdu - tak dlouhe proluky nejsou u deti tohoto veku (a ani u starsich zaku) zadouci. Nehlede na to, ze se vsude pise o tom, ze v pripade zameskani muze zak psat jinou praci pozdeji, nez ostatni, pouze stupen obtiznosti musi byt zachovan. Takze zacnu hledat spojence a diskutovat, nejdriv jemne pres rodicovske zastupce a doufat, ze skola zaujme vstricny postoj.

Temperance
3370 příspěvků 28.9.21 16:18

@giuliettka Tipla bych si, že to bude podobné jako na některých plážích: platí se jednorázový vstup a pokud se prokážete, že bydlíte v tom kterém hotelu, máte vstup zdarma nebo se slevou. Informujte se na hotelové recepci.

BeKaa
695 příspěvků 28.9.21 18:45

Využili jste někdy paní na úklid? Uvažuji, že bych potřebovala umýt okna, vyprat záclony atd. jen ve mně vždy zvítězí pocit, že si to přeci můžu udělat sama a nevím jestli bych před návštěvou dotyčné nevygruntovala všechno sama, navíc nevím jak zvládnu, že mi doma sahá na věci někdo cizí. Asi to zbytečně pitvám, ale máte s tím někdo zkušenosti? Případně kde jste hledali?

if5
513 příspěvků 29.9.21 14:56

@BeKaa A chcete si nechat „uklidit“, nebo „vyčistit“? Třeba němčina to rozlišuje a já to považuju za moc užitečné. Když mi má přijít „paní na úklid“, tak věci ležící různě po površích uklidím sama (částečně předem, částečně třeba během její práce v jiné místnosti) a ona pak „dělá čisto“, tzn. vypucuje koupelnu, WC, kuchyňskou linku, podlahy, podle potřeby jednou za nějakou dobu okna, dveře, vnitřek ledničky a skříněk (tam zase za mé asistence, zatímco ona čistí, já probírám a třídím věci).
Její pravidelné příchody tak brání vytváření různých hromádek věcí, které je potřeba „vyřešit“ apod. Chodí mi teď paní z Ukrajiny, kterou mi dohodil kamarád, který dělá ve stavebnictví - manželka jednoho jeho pracovníka.

Kryptozoo
358 příspěvků 29.9.21 16:00

@BeKaa Když jsem se dala dohromady s mužem, měl už zajeté návštěvy paní na uklíd každý týden.
Nutkání předtím uklidit a nejlépe schovat všechny známky mojí přítomnosti, aby ideálně ani jen nezahlédla nic osobního bylo silné a zbavovala jsem se ho těžko:grinning:
Zlomilo se to až po cca půl roce, ale stojí to za to.
Paní byla na doporučení známého.

BeKaa
695 příspěvků 29.9.21 20:16

@if5 Tak to mi jde o čištění, na úklid jsem trochu cvok, takže to, že mi teď nejde pořádně všechno vyčistit, mě rozčiluje a bojím se, že po porodu nebudu stíhat už vůbec.
@Kryptozoo Toho se právě bojím, abych to zvládla, ale s miminem, dvěma puberťáky a plným pracovním úvazkem mi prostě nic jiného nezbude. Nehodlám se zbláznit :-) Teď jen někoho dobrého najít.

Ophelie
1277 příspěvků 30.9.21 07:14

@BeKaa ve vaší situaci neváhejte.

@Kryptozoo píše:
@BeKaa Když jsem se dala dohromady s mužem, měl už zajeté návštěvy paní na uklíd každý týden.
něco jsem před lety podcenila:o)
if5
513 příspěvků 30.9.21 14:56

@BeKaa Jděte do toho! Mě k tomuhle řešení před lety přimělo právě narození dvojčat.

Oveeec
3105 příspěvků 30.9.21 19:32

Zajímalo by mě, jestli byste se tu někdo označili za „vysoce citlivého člověka“. Nemyslím tím člověka, kterého rozbrečí každá volovina nebo který je vztahovačný, ale člověka citlivého na různé podněty typu hluk, světlo, dav a podobně. Do určité míry se to kryje s introverty, kteří se musí vždycky po čase dobít někde o samotě nebo v přírodě, ale nejenom.
Mě už by třeba nikdo nedostal na nějaký divočejší koncert, o rachejtlích vůbec nemluvě, ale vadí mi taky „lidské“ zvuky, hlasitá a rychlá nebo nějak výrazná mluva, nebo naopak šepot. Třeba teď si někdo povídá na chodbě a musela jsem si pustit hudbu, abych to přehlušila. Samozřejmě když mám špatnou náladu nebo jsem unavená, nedivím se tomu, ale mám to, i když se cítím v pohodě. Docela to člověku otravuje život, tak přemýšlím, proč to mám. Ta vysoká citlivost je teď takový poměrně módní pojem, dřív by se asi řeklo, že jsem nesnášenlivá a hotovo. Tak nevím, co to je.

Gorilka
1454 příspěvků 30.9.21 21:06

@Oveeec Stárneš.

Oveeec
3105 příspěvků 30.9.21 21:08

@Gorilka Hele asi jo :D

s_sirena
180 příspěvků 30.9.21 21:22

@Oveeec asi já, a jedna z dcer, dost trpěla ve školce, i ve škole, nezvládala ten hluk… mě vadí zvukové kulisy, jako televize a rádio, nebo sportovní přenosy třeba v hospodě, to jdu pryč… Doma slyším splav a vlaky a to je naopak fajn…

Královna trnů
60 příspěvků 30.9.21 21:29

@Oveeec S tím, jak vidím popisovanou vysokou citlivost na českých stránkách se tolik ztotožnit nedovedu (rozhodně si nepřijdu vnímavější a empatičtější :D ), ale sensory overload je problém, se kterým se potýkám docela často, a ze všech vjemů mi nejvíce vadí právě hluk. Někdy je to v pořádku, někdy mi to ten den „rozjede“ delší pobyt na opravdu hlučném místě, někdy mě skolí už jen to, že někoho slyším dýchat. A jelikož žiji ve městě, hluku se jen tak zbavit nemohu - pomáhá mi ale mít možnost ho kontrolovat, takže sluchátka s hudbou jsou pro mě tím nejpraktičtějším řešením.

Oveeec
3105 příspěvků 30.9.21 21:45
někdy mě skolí už jen to, že někoho slyším dýchat.

Tohle mě tak potěšilo! :D

květušína
740 příspěvků 1.10.21 08:27

@Oveeec já bych se tak klidně označila. Třeba po celém dni v práci potřebuji doma už klid (a to nepracuji v nijak rušném prostředí) a ani mě nenapadne si pustit televizi nebo rádio jen jako kulisu. Večer si už pak zalezu do ložnice s knížkou, zatímco muž si v obýváku pouští metalové koncerty (ne tak nahlas, jak by si přál :D). Teď byl muž několik dní na služebce, takže jsem si ten naprostý klid doma užívala (puboška bývá zalezená ve svém pokoji, tak ta se nepočítá :) ) Rádio si pouštím jedině v autě, ale úplně nesnáším, když je v autě puštěné rádio tak, že není moc hlasitě a přes zvuk motoru jsou vlastně slyšet jen bicí a mluvenému slovu není rozumět. To raději nic.

mikrob
364 příspěvků 1.10.21 10:13

@Oveeec Já rozhodně! Jsem nesnášenlivá stará škatule:-) Slyším úplně všechno, vadí mi všechny možné zvuky, nemám ráda davy (víc jak dva lidi), zákaz vycházení mi opravdu vyhovoval…

Oveeec
3105 příspěvků 1.10.21 10:17

@květušína Televize jako kulisa je zlo!
@mikrob Slyším úplně všechno, ano :D A moje okolí zase obtěžuje to moje „Ty to neslyšíš? Tobě to nevadí?“ Jako ten Kantorkův vtip: „Vás neznervózňuje to věčné pobíhání toho šneka?“

DanielaS
5302 příspěvků 1.10.21 10:55

Nevim, jestli starnu, ale pamatuju si, ze mi hluk fyzicky vadil uz ve skolce a obzvlast spatne snasim stridani zrakovych vjemu (blikani, pulvterinove zabery ve filmu, hudebni klipy). Takze jsem v sestnacti chodila tancovat valciky do lazni se stareckama a ne na diskoteky, no.
Jeden syn to ma po mne, ve skolce si casto stezoval, ve skole je to lepsi, tam jim takovy brajgl nedovoli.

ertz
1089 příspěvků 1.10.21 12:20

Nemůže ta „citlivost“ na podněty být zvýrazněná omezením kontaktů v uplynulé době? Ve smyslu, že jsme málo otužilí vůči vjemům. Po delší době jsem byla v Brně - lékař a obchod, pro znalé Palackého - Cejl - Vaňkovka. Je poznat, že jsem si odvykla - hluk, hodně lidí a aut (ve tři odpoledne špička), bezdomovci a jim podobní. Nejvíc mi ale vadil ten optický smog nebo jak to nazvat. Milion tabulí a poutačů, jeden hnusnější než jiný, řvavost a nevkus.

mikrob
364 příspěvků 1.10.21 12:39

@ertz Vaňkovku jsem vždycky upřímně nenáviděla. Když jsem šla pro něco konkrétního, vždy to bylo na druhé straně a musela jsem projít celý ten kilometrový barák tam a zase zpátky :-)

MP blanka
2982 příspěvků 1.10.21 13:39

Zaujímalo by ma, čo v skutočnosti znamená pojem „ údržba a čistenie tunelov “. Na Slovensku sa denne toto oznámenie o zatvorení niektorého, ale i viacerých tunelov objavuje v rozhlasových informáciách pre motoristov. Máme tuším 11 tunelov, v celkovej dĺžke niečo málo nad 15 km. Čo na tom preboha stále toľko čistia a udržujú? Obávam sa, že je to iba eufemizmus nahrádzajúci iné slovo, a síce Opravovanie. Som, samozrejme iba laik, nerozumiem sa do zložitej problematiky stavania tunelov, ale nerozumiem tomu, ako môžu napr. vo Švajčiarsku / užívateľské skúsenosti z iných krajín nemám / toľko hazardovať? Po toľkých rokoch prejazdmi ich tunelmi sme len raz museli tunel obchádzať, a to preto, že bol v momentálnej prestavbe. Ich tunely, a že ich majú skutočne veľa a sú vybudované v neporovnateľne ťažších geologických podmienkach sa čistiť a udržiavať nemusia? :-) Fakt pri každom takom oznámení v zelenej vlne čakám, kedy sa dozvieme, že pri tej údržbe a čistení niektorý náš tunel konečne spadol, a bude pokoj. / Nešťastný a plačúci smajlík /

květušína
740 příspěvků 1.10.21 13:52

@mikrob @Oveeec já i dcera slyšíme i vysoký zvuk, který vydává notebook, když je napojený na nabíječku. Muž to neslyší.

@ertz u mě tedy rozhodně ne. Já jsem asi asociál, ale zas až tak mi to kontakty neomezilo. A když jsem pracovala na HO a děti měly online výuku, tak toho hluku bylo u nás a až až.

Stránka:  « Předchozí 1 2107 2108 2109 2110 2111 2112 2113 2114 2115 2116 2117 2122 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek