Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (1022) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Vinca_minor
2991 příspěvků 6.10.21 13:00

@Titia Já bych šla v těch šatech a lodičkách a muž ve společenských botách, kalhotech a košili s dlouhým rukávem. Budete oblečeni vhodně a možná i nejlíp:) Kvádro a šlajfku bych nechala doma, pokud se v tom muž necítí úplně pohodlně. Mému muži moc sluší košile a obleková vesta.

Temperance
3339 příspěvků 6.10.21 13:50
@bao-baba píše:
Přitom hezké sváteční oblečení podle mne prohloubí zážitek.

Pokud Vás nesnesitelně netlačí boty :-D

pabylka
1104 příspěvků 6.10.21 16:07

@Titia Do Besedy většinou chodí neformalneji oblečeni, ale je pravda, že je to už alespoň 10 let co jsem tam byla.

Titia
104 příspěvků 6.10.21 16:16

Všem moc děkuju! Původně to kravatu vymyslel sám, ale moc se mu do ní nechce, tak ji nechá doma :)

Já mám právě odmalička divadlo spojené s tím čančáním (asi v osmi letech jsem dostala balerínky na maličkatém podpatku, k tomu jsem nosila sametové šaty a hrozně jsem si to užívala), souhlasím s tím, že to ten zážitek umocní a mrzí mě, že se to postupně vytrácí. Mně samotné by ani nevadilo vyčnívat formálností oblečení, ale vím, že přítel to moc nemusí, rád „zapadá“, tak mu to nechci znechutit :)

Lakerol
260 příspěvků 6.10.21 19:04

Dostala jsem zrnkovou kávu, ale nemám mlýnek. Má smysl ji namlít v samoobsluze, nebo se tak akorát zničí? Piju frenchpress, ten se mele stejně jako na turka.

Vinca_minor
2991 příspěvků 6.10.21 19:56

@Lakerol V samoobsluze je otázka, jestli mají mlecí kameny anebo tříštivý mlýnek - to znamená, že zrnka sekají nože, namelou kafe nestejnoměrně od prachu po větší kousky. Tříšťákem se kafe přepaluje, získá divnou hořkou pachuť. Navíc se ty mlýnky nějak extra nečistí, takže v nich budou zbytky staré kávy a žluklých olejů. Pokud máte frenchpress, předpokládám, že vám aspoň trochu záleží na chuti. Takže na veřejný mlýnek zapomeňte.

Příspěvek upraven 06.10.21 v 20:09

Vinca_minor
2991 příspěvků 6.10.21 20:03

@Lakerol Pokud máte ráda slušné kafe, doporučuji obyč ruční mlýnek s keramickými kameny. Není to závratná investice a čerstvě mletá káva nádherně voní i chutná. Já mám tento z Tchiba , ale dobrou službu udělá třeba i z Orionu , z Tescomy apod. Nebojte si ho v obchodě zkusit, jak vám padne do ruky, jak se plní, jak se oddělává zásobník namleté kávy, kde se reguluje hrubost mletí.

Vinca_minor
2991 příspěvků 6.10.21 20:07

A poslední - pokud máte originální balení kávy z Tchiba (zatavené, ne na váhu v sáčku s přelepkou), tak vám ho v prodejně Tchibo zdarma namelou. Osobně vyzkoušeno.

giuliettka
9066 příspěvků 6.10.21 20:08

@Lakerol Kvôli jednému balíčku kávy by som mlyncek nekupovala. Nechajte si to pomliet v takom tom špecializovanom obchode na kávu. Alebo v predajni Tchibo.

giuliettka
9066 příspěvků 6.10.21 20:11

@Vinca_minor V Tchibe namelu aj cudziu kávu, nielen ich značku. Mne tak pomleli kávu čo som dostala z južnej Ameriky.

Vinca_minor
2991 příspěvků 6.10.21 20:11

@giuliettka Na jeden balíček taky ne, ale když jsem ochutnala čerstvě mletou kávu, tak aspoň o víkendu si ji dopřeju :D

Vinca_minor
2991 příspěvků 6.10.21 20:12

@giuliettka Fakt? U nás píšou, že jen Tchibo. Možná taky záleží, jestli jste stálý zákazník nebo ne:)

giuliettka
9066 příspěvků 6.10.21 20:18

@Vinca_minor Stály asi nie, ale dali sme si tam a manželom kávu, zákusky, a malému tie ich mini croisanty. A fakt nám to pomleli. Mali sme vtedy doma pokazený kavovar. Ten bol s mletim.

Vinca_minor
2991 příspěvků 6.10.21 20:22

@Lakerol Jo a mimochodem, na frenchpress je lepší namlet kafe hruběji, cca jako jemnější cukr krystal. Zkuste to. A louhovat max. 4 minuty.
Já to mám tak, že ovocnější a světleji pražené kávy mi víc chutnají filtrované (frenchpress, aeropress, dripper V60) a naopak, tmavě pražené hořké kávy od mého Itala jako espresso (mocca konvička). Způsob přípravy a délka louhování dost ovlivní chuť, chce to zkoušet, co vyhovuje zrovna vám :D

Lakerol
260 příspěvků 6.10.21 20:24

@Vinca_minor @giuliettka Děkuji za rady. Vlezu tedy do amerického kávového řetězce, do kterého obvykle nechodím a pěkně poprosím. Když je ta káva od nich. Tam snad obočí zdvihat nebudou :-)

Vinca_minor
2991 příspěvků 6.10.21 20:28

@Lakerol Předpokládám, že vám vyjdou vstříc. Já jsem jen propagátor slušné kávy. Piju ji proto, že mi fakt chutná:)

Lakerol
260 příspěvků 6.10.21 20:32

@Vinca_minor No, teď už to vím taky, že s tím mletím je to úplně opačně :-)

if5
511 příspěvků 7.10.21 08:42

@giuliettka V Brně v Tchibu pomelou kávu ze zapečetěného balíčku, nesmí být otevřený (tzn. nepomelou ani dříve koupené vážené Tchibo). Je to kvůli hygieně, aby jim neznámá hmota neznečistila mlýnek.
Mlýnek Tchibo, který postovala Vinca, mám taky a je vyhovující.

Ophelie
1264 příspěvků 7.10.21 11:36

Díky za tip na mlýnek od Tchiba, vypadá překvapivě hezky (člověk vidí množství namleté kávy) a dá se regulovat hrubost.
Kávu ráda nakupuji v pražírně a miluji různorodost možných chutí různých odrůd.

Vinca_minor
2991 příspěvků 7.10.21 17:12

@Ophelie Ten můj má dobré plnění zrnek vrchem - má dva plnicí otvory, které se pootočením vrchní části uzavřou a kafe při mletí neskáče ven.
Mně se líbí ten nerez od Orionu, je to myslím novinka.

s_sirena
179 příspěvků 7.10.21 19:22

Já mám Hario mlýnek, už roky a jsem s ním spokojená, čerstvě namletá káva je fakt návyková, v týdnu nestíháme, ale o víkendu si pomeleme…

giuliettka
9066 příspěvků 7.10.21 19:49
@if5 píše:
@giuliettka V Brně v Tchibu pomelou kávu ze zapečetěného balíčku, nesmí být otevřený (tzn. nepomelou ani dříve koupené vážené Tchibo).

Priznávam, že som netušila, že sa dá káva Tchibu kúpiť na váhu. :-)
Tá moja káva z Južnej Ameriky bola zapečatená.
@Lakerol Čo je to za káva? Mudrujem tu nad tým už drahnú dobu a nič som nevydumala. Jakú slávnu značku kávy má USA?

Vinca_minor
2991 příspěvků 7.10.21 19:54

@giuliettka Starbucks?

giuliettka
9066 příspěvků 7.10.21 19:56

@Vinca_minor Aha takto? :-) ja premýšlala nad značkou kávy.

Lakerol
260 příspěvků 7.10.21 20:17

@giuliettka @Vinca_minor Jo, Starbucks :-) Namleli mi ji bez problémů. A jsem překvapená, jak dobře to jejich kafe může chutnat.

Stránka:  « Předchozí 1 2107 2108 2109 2110 2111 2112 2113 2114 2115 2116 2117 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek