Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (1031) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
bao-baba
2143 příspěvků 27.10.21 20:36
@giuliettka píše:
Neviem či využíva, ale keby som bola roky stály zákazník eon, tak ma naštve ak novému zákazníkovi dajú rovnakú cenu ako tomu stálemu.

Tohle dělají mobilní operátoři, novým nenabízejí stejné tarify jako dlouholetým, ale dokonce lepší.

bao-baba
2143 příspěvků 27.10.21 20:49
@Gorilka píše:
@giuliettka Hele, normální člověk ví, že to buď musí zaplatit, nebo nebude topit/ vařit/svítit. Vychcánkové budou remcat vždycky. V bankovní sektoru je to obdobný se spořícím účtem - určitá část lidí přesouvá peníze tam kde je v danou dobu vyšší úrok.

Nepřijde mi na tom nic špatného, proč mít peníze tam, kde člověk dostane méně (odhlédněme od toho, že delší dobu jsou všude úroky z vkladů skoro stejné nula, nula, nic). Pracovala jsem ve firmě, která disponovala desítkami milionů na účtech, takže se s tím pracovalo, nechat ležet peníze jen tak, by bylo nezodpovědné hospodaření. Banka nabízela i super krátké vklady „over night“. Ale to bylo v době, kdy úroky byly zajímavé. V opačném gardu si také lidé vybírají, kde si vezmou hypotéku, kdo jim nabídne výhodnější podmínky. Nakonec, když jsem na tom MP, tak třeba na Glami jsou jedny boty nebo bunda u různých prodejců za různé ceny, nebo se doprava platí, či je zdarma. Neříkejte mi, že když máte stejné boty od dvou prověřených prodejců, že si vyberete ty dražší. Btw. nejsem zákazník BE.

MP Janka
846 příspěvků 27.10.21 22:15
@bao-baba píše:
Tohle dělají mobilní operátoři, novým nenabízejí stejné tarify jako dlouholetým, ale dokonce lepší.

Přesně kvůli tomuhle u mě proběhla poslední změna operátora. Dobrý den, vidím, že máte skvělou letní akci pro nové klienty, ale co my stávající? Jsem už u vás několik let.. Nelze, je to jen pro nové klienty. A nabídla mi tarif ještě dražší než jsem měla. Pochopitelně jsem šla ke konkurenci, která v letní akci nabízela přesně to, co využiji. Jen co jsem měla vyřízené to přestupové číslo, volal starý operátor s nějakou super nabídkou, ale nebyla výhodnější než u nového operátora, tak měli smůlu.
2 roky před tím jsem získala výhodnější tarif taky jen díky tomu, že jsem šla na pobočku zrušit smlouvu. Najednou jsem za stejné peníze měla asi 2× tolik služeb.

porjk
3335 příspěvků 28.10.21 08:14

@MP Janka No, to je politika, která mi taky hýbe žlučí. Nakonec, například v zaměstnání to bývalo taky tak. Když chyběli lidi, dělal se nábor s benefity a platovým zařazenim pro nováčky, o kterých jsme my, dlouhodobí zaměstnanci, jen snili ;). A to se teprve museli zaučovat, neměli zodpovědnost, odcházeli z práce, aspoň po nějakou dobu, s čistou hlavou.

Porkpiehat
3174 příspěvků 28.10.21 08:35

@giuliettka Tuhle stránku o oblečení Kate sleduji na FB :-)

giuliettka
9402 příspěvků 28.10.21 08:53
@bao-baba píše:
Neříkejte mi, že když máte stejné boty od dvou prověřených prodejců, že si vyberete ty dražší.

Nejde o to kde nakúpiť. Chápem aj tých čo k Bohemia išli. Ide mi skôr o to, že kúpite tie lacnejšie s dopravou zdarma a oni sa vám rozpadnú, a vy sa rozhodnete že chcete znova tie isté lenže váš predajca ich už nemá, Takže logickym krokom je ísť si kúpiť tie boty za cenu, za ktorú ich ponúka /ponúkal ten druhý. Vziať a nosiť. A nie postaviť sa tomu druhému obchodníkovi pred obchod a čo najhlasnejšie vrešťať, že si boty od neho nemôžete dovoliť, že ich chcete za cenu ako si určite vy, že ich chcete len na jednu sezónu, a že vy ste vlastne strašný chudák, lebo ste si predtým vybrala toho prvého predajcu. Je to obchod. Bol to obchod a mne ti zákazníci Bohemia pripadajú, ako tak trošku idioti.

giuliettka
9402 příspěvků 28.10.21 08:53

@Porkpiehat Aha. Tak prepáč.

giuliettka
9402 příspěvků 28.10.21 09:08
@bao-baba píše:
Tohle dělají mobilní operátoři, novým nenabízejí stejné tarify jako dlouholetým, ale dokonce lepší.

Poznáte Bibliu?
*„Neboť s královstvím nebeským je to tak, jako když jeden hospodář hned ráno vyšel najmout dělníky na svou vinici. Smluvil s dělníky denár na den a poslal je na vinici. Když znovu vyšel o deváté hodině, viděl, jak jiní stojí nečinně na trhu, a řekl jim: `Jděte i vy na mou vinici, a já vám dám, co bude spravedlivé. ́ Oni šli. Vyšel opět kolem poledne i kolem třetí hodiny odpoledne a učinil právě tak. Když vyšel kolem páté hodiny odpoledne, našel tam další, jak tam stojí, a řekl jim: `Co tu stojíte celý den nečinně? ́ Odpověděli mu: `Nikdo nás nenajal. ́ On jim řekne: `Jděte i vy na mou vinici. ́ Když byl večer, řekl pán vinice svému správci: `Zavolej dělníky a vyplať jim mzdu, a to od posledních k prvním! ́ Tak přišli ti, kteří pracovali od pěti odpoledne, a každý dostal denár. Když přišli ti první, měli za to, že dostanou víc; ale i oni dostali po denáru. Vzali ho a reptali proti hospodáři: `Tihle poslední dělali jedinou hodinu, a tys jim dal stejně jako nám, kteří jsme nesli tíhu dne a vedro! ́ On však odpověděl jednomu z nich: `Příteli, nekřivdím ti! Nesmluvil jsi se mnou denár za den? Vezmi si, co ti patří a jdi! Já chci tomu poslednímu dát jako tobě; nemohu si se svým majetkem udělat, co chci? Nebo snad tvé oko závidí, že jsem dobrý? ́ Tak budou poslední první a první poslední.“ *
edit našla som originál, ten moj výklad bol príšerný. :-D

bao-baba
2143 příspěvků 28.10.21 10:44

Bibli neznám, mám ji doma, ale jaksi jsem se do jejího studia stále nepustila. I když uznávám, že její znalost by měla být součástí našeho kulturního dědictví, nemám tak silnou motivaci, jsouc bez vyznání. Ten citát „Tak budou poslední první a první poslední“ jsem slyšela v jiných souvislostech. Otázka spravedlivosti je vůbec ošemetná, když slyším výkřiky, že je něco nespravedlivé, nebo že se máme dělit spravedlivě, hezky napůl a pod., představím si dva dělníky, kteří kopou příkopy, oba pracují celý den, ale jeden z nich vykope příkop delší. Je spravedlivé, když dostanou oba stejně (za předpokladu, že oba pracovali celý den), nebo je spravedlivé, že více dostane ten usilovnější?

Porkpiehat
3174 příspěvků 28.10.21 10:46

@giuliettka
Ať si hospodář dělá se svými penězi co chce, to je jeho věc. Ale já se ptám: Kde byli ti, které našel na trhu až odpoledne? To se celý den váleli doma, k večeru šli na trh a stěžovali si, že je nikdo nezaměstnal? Jestli tam byli už ráno, tak proč je nenajal hned a čekal až do pěti? (Pro znalce klasiky. Ta moje větná konstrukce mi připomněla: Kam zmizel mlíkař, ptám se!)

Chápu, že je to jen přirovnání, že Bůh přijme všechny, i ty, kteří se obrátili na víru pozdě (nejsem věřící, takže je to jen můj osobní výklad). Ale to přirovnání k sociálnímu státu, kdy všichni budou mít stejně, jak ti, co dřou od rána, tak ti, co hnípou v posteli a pak brečí že nic nemají, mi není sympatické.

Jdu se uklidnit koukáním na videa s BMX na rampě :-D

giuliettka
9402 příspěvků 28.10.21 11:04
@Porkpiehat píše:
@giuliettka
Ať si hospodář dělá se svými penězi co chce, to je jeho věc. Ale já se ptám: Kde byli ti, které našel na trhu až odpoledne? To se celý den váleli doma, k večeru šli na trh a stěžovali si, že je nikdo nezaměstnal? Jestli tam byli už ráno, tak proč je nenajal hned a čekal až do pěti?

V slovenskej verzii je tam, že sa ich pýtal prečo tam stoja a oni, že tam stoja od rána a čakajú na práceu, ale ešte ich ešte nikto nenajal. :-D
A niekde v pamäti mám, že nám kňaz na túto otázku na náboženstve odpovedal, že ich najal preto, tak neskoro, že videl, že práce je ešte dosť a tí čo už robia, ju do večera nestihnú. Niekde tam bolo aj to, že v Biblii už nič nie je o tom, že tí čo pracovali až od piatej mohli urobiť viac práce, ako tí čo robili od rána. Ale je to 30 rokov a množstvo z toho čo na tom náboženstve bolo som zabudla. :-)

Příspěvek upraven 28.10.21 v 11:10

giuliettka
9402 příspěvků 28.10.21 11:10
@bao-baba píše:
Bibli neznám, mám ji doma, ale jaksi jsem se do jejího studia stále nepustila. I když uznávám, že její znalost by měla být součástí našeho kulturního dědictví, nemám tak silnou motivaci, jsouc bez vyznání.

Ja ju mám doma, ale ako manželka ateistu, čo o tej Biblii neustále trepe a čaká, že ja ako veriaca budem vedieť presne z ktorej časti je ktorý citát, na ktorý si on práve spomenul, a ktorý tento onen to povedal a ešte k tomu najlepšie aj letopočet a krajinu kde sa nachádzal pri vyslovovaní oných slov, som si musela k tej Biblii dokúpiť aj encyklopediu Biblie. :-D Keď si na niečo nespomeniem, tak aspoň ho ňou možem ovaliť po hlave. S Bibliou nemožem, nejak mi tá katolická výchova nedovolí. :-D

giuliettka
9402 příspěvků 28.10.21 11:15
@Porkpiehat píše:
Ale to přirovnání k sociálnímu státu, kdy všichni budou mít stejně, jak ti, co dřou od rána, tak ti, co hnípou v posteli a pak brečí že nic nemají, mi není sympatické.

To ma človeče doteraz nenapadlo. Ja som to doteraz vždy brala tak, že každý dostane to na čom sa dohodol a čo požadoval. :-D Ale tú predsa brečia tí čo makali od rána, nie tí čo si šunky váĺali. A to je predsa kapitalizmus, a nie socializmus. Že ten čo nič nerobí može mať viac ako ten čo drhne v potu tváre od rána do večera. :-D

Anička dušička
188 příspěvků 28.10.21 11:20

@giuliettka Argumentovať morálkou Starého zákona, teda niekoľko tisícročí starou, považujem za dosť od veci. Za ten čas sme sa vo vnímaní spravodlivosti trochu pohli. (Stručne zhrnuté napr. tu: Príbeh filozofie)

(A úplne na okraj - súčasná podoba Biblie je zlý preklad zlého prekladu, x-krát cirkevnými koncilmi a pápežmi prepisovaná, dopisovaná a preškrtaná.)

giuliettka
9402 příspěvků 28.10.21 11:27
@Anička dušička píše:
@giuliettka Argumentovať morálkou Starého zákona, teda niekoľko tisícročí starou, považujem za dosť od veci. Za ten čas sme sa vo vnímaní spravodlivosti trochu pohli. (Stručne zhrnuté napr. tu: Príbeh filozofie)(A úplne na okraj - súčasná podoba Biblie je zlý preklad zlého prekladu, x-krát cirkevnými koncilmi a pápežmi prepisovaná, dopisovaná a preškrtaná.)

Bež do pr.dele. S tebou ma debata nebaví. Fakt nevieš nič iné len moj nick zmieniť? A je mi fuk ako argumentuješ a či je to relevantné, alebo nie. Uvítala by som, keby si moj nick vynechala a bavila sa o témach ktoré nenadhodím ja. Ďakujem.

Anička dušička
188 příspěvků 28.10.21 11:31
@giuliettka píše:
Bež do pr.dele. S tebou ma debata nebaví. Fakt nevieš nič iné len moj nick zmieniť? A je mi fuk ako argumentuješ a či je to relevantné, alebo nie. Uvítala by som, keby si moj nick vynechala a bavila sa o témach ktoré nenadhodím ja. Ďakujem.

Fíha.

giuliettka
9402 příspěvků 28.10.21 11:34
@Anička dušička píše:
Fíha.

Zle som to formulovala, bav sa o čom chceš, ale mňa z toho vynechaj. Ďakujem.

Paris1789
5638 příspěvků 28.10.21 11:38

@Anička dušička vy jste tak chytrá na nepravem místě. Já rozumím tomu, že se chcete pochlubit svým rozhledem a nachytrit nás neznalé, ale nějak o to moc nestojím.
Na druhou stranu vás chápu, protože mám k podobnému chování taky sklony.
Nic proti vám nemám, ale ty osoby, co se vždycky vynoří z oceánu zapomnění, aby zdejší diskutující poučili, mě iritujou taky. G je G, ona za to nemůže :-)

Porkpiehat
3174 příspěvků 28.10.21 11:54

@giuliettka Formulovala jsem to špatně… „hnípou v posteli a pak naoko brečí, že nemají práci“ :-)
Dále mi třeba vadí, že „koho Bůh miluje, toho křížkem navštěvuje“. Nechat někoho (Joba) trpět jen proto, abych někomu jinému dokázala, že je mi oddaný, to mi přijde vyloženě úchylné. A to že mu pak děti vrátí (narodí se znovu?), to je dost slabá náplast pro někoho, kdo žije jako smrtelník a musí maximálně doufat, že se se svými dětmi shledá možná jednou v ráji. Ano, hledím na to pohledem ateisty, ale prezentovat Joba jako vzor oddanosti, to už je krapet silná káva (kávička ;-) ). Ve Francii se teď hodně mluví o násilí páchaném na ženách. Uvažuji, která z těch, co je manžel tříská od rána do večera a nakonec se je pokusí zabít, to vidí jako boží zkoušku.

Anička dušička
188 příspěvků 28.10.21 11:57

@Paris1789 A čo ak je to inak - čo ak mám práve dnes (a inokedy) súčasne aj čas, aj náladu písať do diskusií? :-) Alebo dnes (a inokedy) prokrastinujem? Alebo inokedy len rozdávam ramienka, lebo to (aj) za mňa napíše niekto iný (väčšinou vy)? Alebo x ešte iných možností? ;-)

Paris1789
5638 příspěvků 28.10.21 12:00

@Anička dušička jak už jsem psala, ráda se dozvídám něco nového, ale ne všechny formy podání mi sednou. Je fakt, že ani já už nepodávám v diskusích ty výkony, co zamlada, nějak mi přijde, že na tom, co si konkrétně já myslím, kdovíjak nezáleží. A teda na mobilu se mi píše dost blbě
Peace.

Anička dušička
188 příspěvků 28.10.21 12:01

@Porkpiehat Toto je presne Starý zákon a jeho vnímanie spravodlivosti a morálky. Ešte môžeme do zbierky úchylností doplniť (napr.) „oko za oko, zub za zub“. Tiež večne znova a znova vyťahované a stále znova manifestované ako vysoko nefunkčné riešenie (akýchkoľvek) sporov.

Anička dušička
188 příspěvků 28.10.21 12:03

@Paris1789 Peace :-)

giuliettka
9402 příspěvků 28.10.21 12:02
@Porkpiehat píše:
@giuliettka „koho Bůh miluje, toho křížkem navštěvuje“.

Počkaj toto je predsa ľudové rčení a nie Bible. :-D
A Joba by som musela vygooglit, toho som vypustila kompletne sakuprásk. :-D

Porkpiehat
3174 příspěvků 28.10.21 12:13

@giuliettka Je to lidové rčení, ale plně vystihuje už i tehdejší pohled lidí na přístup Boha k lidem. Oddaný člověk dostane ještě naloženo. Dnes se tomu říká například „Týrání svěřené osoby“.

Stránka:  « Předchozí 1 2113 2114 2115 2116 2117 2118 2119 2120 2121 2122 2123 2127 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek