Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (1027) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
9239 příspěvků 28.10.21 12:17
@Porkpiehat píše:
@giuliettka Je to lidové rčení, ale plně vystihuje už i tehdejší pohled lidí na přístup Boha k lidem.

Ale nie Bibliu. :-D To máš jak s tým obliekaním podľa Koránu. Niekde majú burku a niekde len symbolicú šatku na hlave. :-D

kobylkalucni
489 příspěvků 31.10.21 10:51

Mate někdo zkušenost s čističkou vzduchu? Nejde mi tak o desinfekci, jako o prach. Co se začalo topit, je to hrůza. Pročítám si různé diskuze, ale půlka z příspěvků je typu “ahoj holky já mám tuhle z tohoto e-shopu a je úplně úžasná”.

xSx
1197 příspěvků 31.10.21 22:46

@kobylkalucni co vim, tak hodne dobre jsou Dyson cisticky.

vaanavi
98 příspěvků 1.11.21 11:47

@kobylkalucni Asi odpoviem presne v štýle „mám tuhle“: Máme doma Ionic-CARE (na heuréke nájdete kopu recenzií - https://cisticky-vzduchu-a-zvlhcovace.heureka.cz/…on-x6-cerna/#…). Ak môžem súdiť z umývania filtrov, zachytí toho naozaj dosť. Príjemné je, že do nej nejdú výmenné filtre, stačí umyť.

if5
515 příspěvků 1.11.21 17:20
@Anička dušička píše:
Ešte môžeme do zbierky úchylností doplniť (napr.) „oko za oko, zub za zub“.

Ale zrovna tohle byl v dané době velmi humánní právní předpis říkající, že za vyražené oko lze požadovat jen satisfakci právě za vyražené oko, a nic víc. Bránilo to bezbřehé krevní mstě. Máte ovšem pravdu v tom, že SZ je nám už hodně vzdálený.

Porkpiehat
3092 příspěvků 5.11.21 10:10

Bydlím v oblasti, nad kterou přelétávají stíhačky. Není to každý den, ale tak minimálně jednou do týdne ano, někdy několikrát za den, je to různé. Helikoptéry tu také létají celkem často - záchranářské (dva druhy barev), policejní nebo vojenské. Rovněž také malá civilní letadla nebo nadšenci na padácích, kteří mají motor (motorový paragliding). Když jsem doma, tak vycházím jen když letí helikoptéra (jsem hrozně zvědavá :-) a vím, že mám šanci jí na rozdíl od stíhačky zahlédnout), ale když jsem venku, třeba na zahradě, tak zvednu oči pokaždé a sleduji let. Jednou jsme takhle venku k večeru byli celá rodina a sledovali jsme divné (a dlouhé) manévry dvou helikoptér a nemohli jsme identifikovat, co mají napsaného na boku. Později jsme se dozvěděli, že jsou to heliptéry, které slouží pro soutěž vysílanou v televizi.

Je mezi vámi někdo, kdo nemůže odolot a musí zírat na všechna letadla a helikoptéry, co letí kolem? Vždyť já čumákuji i na dopravní letadla, která skoro nejsou vidět! A když jsem měla možnost se prolétnout malým letadlem (vyhlídkový let) nebo helikoptérou, tak jsem toho samozřejmě využila. Když jsem byla malá, tak jsem chodívala s bratrem a babičkou koukat na letadla v Ruzyni.

Vinca_minor
3048 příspěvků 5.11.21 12:43

@Porkpiehat Když jsem bydlela na Suchdole, tak mě to přešlo. Ale občas jsem potmě koukala na světla letadel, řadily se nad náma na přistání na Ruzyni. Když byl dobrý den, bylo jich vidět i šest za sebou:)

Dani17
519 příspěvků 5.11.21 13:50

@Porkpiehat Já se hlásím :-D Jezdím do rodného Berouna za rodiči. A poslední roky letadla přistávající se stáčejí právě nad Berounem. Přeletí hřeben Děd a za kopcem jdou k Ruzyni. Musím říci, že mě to fascinuje a ohromuje, jak jsou nízko. A taky jsem už párkrát běhala po bytě z jedné strany na druhou a koukala, kde kde kde ten kolos je :-D Jednou mně maminka volala a celá vyjevená mně hlásila, že teď nad ní proletělo letadlo tak nízko, že by se mu snad dalo koukat do oken ;) A jednou jsme jeli s manželem na výlet do Nižbora a nakonec jsme tam stáli a koukali jak přilétá jedno letadlo za druhým. Ten den jsme dokonce viděli přistávat i Antonova. U nás na leteckém dnu doslova miluju přelety Grippenů…ale jinak přiznávám, že bych do letadla už nikdy nesedla.

Temperance
3375 příspěvků 5.11.21 14:49

@Porkpiehat Já za určitých povětrnostních podmínek slýchám letadla, která přelétají vysoko nad naším domem. Mám z toho vždycky takový zvláštní pocit, trochu jako malé motýlky v břiše, a evokuje mi to prázdniny.
Jinak si o sobě nemyslím, že bych byla závistivá, ale když mi kamarád vyprávěl, jak - když byl na vojně - se dostal do kabiny k pilotům, to jsem záviděla hodně moc :-D
Pokud někdy letím, snažím se sedět u okýnka.

ertz
1112 příspěvků 5.11.21 15:08

@Porkpiehat Já taky. Znáte flightradar? Často nad námi krouží letadla, která čekají na přistání v Brně a letadlo na lince ze Soulu do Vídně začíná klesat nad naším údolím. Když mám čas, tak si to hlídám, kdo nad námi zrovna letí. Ale nikdy jsem neletěla ani letadlem ani ničím jiným (balón, vrtulník)

Vinca_minor
3048 příspěvků 5.11.21 16:07

Procházet se po poli 7 km od Ruzyně a mít přímo nad hlavou přistávající letadlo, to byl zážitek. Když jsme viděli, že letí, tak jsme si na něj počkali. Nevíte někdo, jak nízko je nad zemí 7 km od ranveje? Jdu googlit.

ertz
1112 příspěvků 5.11.21 17:19

@Vinca_minor To zjistíte na tom flightradaru.

pabylka
1107 příspěvků 5.11.21 18:20

@Porkpiehat taky ráda sleduji i flightradar…ale za mne je nejvíc zážitek letět vrtulníkem, treba Praha (ale vlastne celá čr) je zhora krásna, ten pohled se snad nikdy neomrzí…mám kliku, že v zaměstnání se proletím celkem často, já tomu říkám „práce s bonusem“:))

Vinca_minor
3048 příspěvků 5.11.21 18:31

@ertz:D Prošvihla jsem trasu nad polem, letadlo už přistávalo. Musím si to pohlídat.
V knihovně jsem si půjčila Zeptejte se pilota od Patricka Smithe, několikrát o ní psali na technetu. Jdu na to :D

Oveeec
3140 příspěvků 5.11.21 18:51

@Dani17 Proč už byste do něj nesedla?

ertz
1112 příspěvků 6.11.21 07:08

@pabylka Vrtulníkem jsem chtěla letět (teda ne jako pacient :-) ), ale kolegyně mě vyvedla z omylu, prý se to ve vzduchu nějak propadá a houpe. Dostala let vrtulníkem jako dárek a myslela prý, že tu hodinu nepřežije. A ona je rázná sportovkyně. Od té doby už si to radši nepřeju. Ale byla jsem na exkurzi na vojenské základně v Náměšti - a to byl nezapomenutelný zážitek. Jednak ta technika, měli jsme i výborné průvodce (kaplan, technik, velitel hasičů) a jak byly děti tím prostředím fascinované. I pubertální znudění výrostci seděli jak přikovaní ve vrtulníku a sledovali odborný výklad. Velitel hasičů byl opravdu „zapálený hasič“, ten by v divadle při vyprávění trumfnul Donutila.

ertz
1112 příspěvků 6.11.21 07:12

@Vinca_minor Na flightradaru se to dá najít i zpětně, takže pokud víte čas a datum, můžete si to dohledat. Nevím ale, kolik dnů zpět je tam ten archiv.

Vinca_minor
3048 příspěvků 6.11.21 09:01

@ertz Já jsem se včera bavila tím, že jsem sledovala šest přistávajících letadel :D Výška nad polem cca 2300 stop, ale na druhou stranu ještě nad ranvejí měly letadla 800-900 a pak to najednou kleslo na nulu.

Judy24
1402 příspěvků 6.11.21 18:04

@Porkpiehat Pracuji na dohled od pražské petřínské lanovky. Na její jízdě není ani trochu nic zajímavého, pokaždé to vypadá úplně stejně, většinu roku je navíc vidět z každé cesty doslova pár vteřin. A stejně se pokaždé podívám. A pokaždé doufám, že ji „chytím“. Takže kdyby nade mnou pravidelně létaly různé helikoptéry a letadla, tak bych nikdy nic neudělala. :)

pabylka
1107 příspěvků 6.11.21 19:04

@ertz je to pravda, kdyz poradne fouka, tak je to skoro jako na moři…citlivější povahy mohou mít i mořskou nemoc:) ale zase ten výhled:))

bao-baba
2049 příspěvků 6.11.21 23:54

@ertz Vrtulníkem jsem dlouho letět chtěla a splnilo se mi to. Po ukončení letu jsem se rozhodla, že v příštím životě budu pilot vrtulníku :-)

Porkpiehat
3092 příspěvků 7.11.21 10:13

Jsem ráda, že v tom nejsem jediná :-) Tady na jihu Francie má základnu Patrouille de France (akrobatická letka francouzské armády), takže je asi zbytečné zdejším „spolufanatičkám“ letadel říkat, že když člověk jede na dálnici a už zdáli vidí přelétávat letku ve formaci několikrát tam a zpět, že má problém sledovat pozemní provoz.

Dani17
519 příspěvků 7.11.21 12:47

@Oveeec Letěla jsem jednou do Moskvy. Rok 1989 a dokonce 13.5. Jsem od narození připosr…a tak bych se prostě bála. A taky jsem už dost pohodlná. Bojím se sednout do auta i k někomu jinému než je můj manžel. Dost mně to otravuje život ten strach a připosr…

Oveeec
3140 příspěvků 7.11.21 13:00

@Dani17 Jak já vám rozumím! Létat se bojím čím dál víc, a samozřejmě čím delší doba uplynula od posledního letu, tím šílenější mi přijde představa, že se v nějaké stroji vznesu do 12 kilometrů a tím několik hodin poletím (!) a zase se snesu dolů. Jako nějaká babka z 19. století :D Přitom to auto je nebezpečnější. A to je další věc, já jsem vždycky byla doma odrazována od toho, abych jezdila s někým někam autem, protože tak zodpovědně, jako řídí můj táta, neřídí nikdo na světě. Samozřejmě že jezdím s jinými lidmi, ale hlásek se vždycky ozve. Mimochodem k tomu strachu, zaznamenala jsem teď nějaký nový komiks, který se jmenuje Naprostá šílenost a je to o holce s úzkostnou poruchou, jak se vydá na nějaký road trip. Myslím, že si to budu muset pořídit :)

ertz
1112 příspěvků 7.11.21 13:59

@pabylka To bude asi ono, říkala, že ji to hrozně rozhodilo. Ale kdo ví, co to bylo za stroj, třeba jen takový ten malý vírník nebo jak se to jmenuje.
@bao-baba Já bych po té exkurzi chtěla být technikem (byly tam i ženy), ale já bych nezvládla tu fyzickou přípravu, já bych je vlastně mohla leda umývat a oprašovat - předpokládám, že uklízečky jsou civilní.
@Oveeec Musíte si udělat kurz a vzít řízení do svých rukou :-) Já jsem dlouho měla řidičák, ale neřídila. Bez auta už se ale na venkově opravdu moc nedá existovat. Koupila jsem si pár hodin v autoškole na rozjezd a teď mě to začíná bavit. Nemusím naštěstí jezdit denně, ale obchody, lékaře a podobné nutné pojížďky po okolí zvládnu. Příští rok si koupím nějaké procvičovací jízdy po Brně a zase budu o level výš.

Stránka:  « Předchozí 1 2112 2113 2114 2115 2116 2117 2118 2119 2120 2121 2122 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek