Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (1027) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Oveeec
3129 příspěvků 7.11.21 14:03

@ertz Já řidičák mám, ale už jsem dlouho nejezdila. Zatím se bez auta obejdu a jeho vlastnictví považuju pro sebe spíš za přítěž, ale je fakt, že jsou chvíle, kdy jsem za takovou přítěž ráda :D Když si mám vybrat, jestli v noci stepovat na zastávce a nahánět poslední autobus nebo šlapat od nádraží… Trochu mám starost, že jsem na řízení příliš roztržitá. Považuju to ale zároveň za takovou standardní výbavu dospělého člověka, koneckonců nikdy nevíte, kdy bude opravdu potřeba za to sednout a jet. A jsem si jistá, že by mě to bavilo (respektive tenkrát mě to bavilo).

ertz
1098 příspěvků 7.11.21 14:09

@Oveeec Já jsem myslela kurz pilotování, řidičák je dnes asi skoro samozřejmý.

Oveeec
3129 příspěvků 7.11.21 14:38

@ertz Tak to mě zmátlo, protože pak píšete o autě :) Pilotovat ani za nic, sice bych si připadala nejhustější na světě, ale v životě bych se neodvážila takové rozhodnutí udělat. Mimochodem viděla jsem kdysi film takový pěkný litevský film, Sangailé, o holce, která má strach z létání, ale zároveň touží dělat leteckou akrobacii, to bylo zajímavé.

ertz
1098 příspěvků 7.11.21 20:17

@Oveeec Trochu jsem to zamotala, omlouvám se. Já jsem měla dost nepříjemného učitele v autoškole, takže to, že teď řídím beze strachu, je moje malá soukromá výhra. V Jeseníkách jsem kdysi viděla startovat rogalisty, to se mi taky moc líbí. To mi stačilo se jen dívat, jak se na Šeráku rozběhli… a letěli. Někteří museli běhat víckrát, někdo se vznesl hned.

Porkpiehat
3089 příspěvků 7.11.21 20:24
@Oveeec píše:
@ertz … Pilotovat ani za nic, sice bych si připadala nejhustější na světě, …
:-D Zapsala jsem děti do potápěčského klubu. Když se o tom před někým zmíním, tak se hned ptá, jestli se budu potápět také. Vím, že bych působila děsně cool, ale mám lehké sklony ke klaustrofobii, takže vím, že to není nic pro mě.
Porkpiehat
3089 příspěvků 7.11.21 20:32

@ertz Před lety jsem se účastnila rozlučky se svobodou jedné Francouzky. Dostala jako překvapení let padákem (místo rogala se rozbíhá s padákem s instruktorem). Mně by z takového dárku klepla pepka, ale ti, co to pořizovali věděli, že se jí to bude líbit. Dnes mi nabídl Facebook návštěvu centra, kde se člověk vznáší ve větrném tunelu (skydiving?). Hned mi bylo jasné, že by se to líbilo mým dětem. A manžel hned „To bys šla také, ne?“. Nejdřív mě to vůbec nenapadlo (také cena není zrovna zanedbatelná), ale pak jsem si uvědomila, že když už bychom tam jeli jako rodina, tak by byla škoda to nevyužít. Rozhodně mi to přijde bezpečnější než skákat z letadla nebo s někým jiným z kopce na padáku.

Ophelie
1281 příspěvků 8.11.21 07:32

@Oveeec jako bych váš komentář psala já, jsem ráda, že nejsem sama:o) (I když dnes by se mi řízení hodilo, musela jsem jet busem o dost dřív do práce, na druhou stranu bych nezaparkovala, takže raději o této možnosti nesním.)

Femur
691 příspěvků 9.11.21 21:01

@Porkpiehat Jé, tunel :grinning:to dostal manžel jako dárek od svých deváťáků. Já se normálně bojím výšek, překvapila jsem ho tím, že jsem souhlasila, že tam půjdu s ním. Bylo to parádní. Jen se hezky vznášíte tak metr nad zemí, někdo trochu výš. A to jsem v tom okamžiku ani nevěděla, že letím těhotná, syn letěl se mnou. Je to už 5 let, ale ráda na to vzpomínám.

Porkpiehat
3089 příspěvků 10.11.21 11:50

@Femur Tunel má výhodu, že na rozdíl od různých zábavných parků je to uvnitř a dá se navštívit celoročně. Nedávno jsme navštívili jeden zábavný park, měli jsme ohromné štěstí na špatné počasí (skvělý protimluv), takže tam skoro nikdo nebyl, na atrakcích jsme byli většinou sami (bez přehánění), obsluha nám sama nabízela, jestli nechceme dát rovnou druhé kolo a nakonec z toho slibovaného celodenního lijáku pršelo jen asi 20 minut a jako liják bych to ani nenazvala. Naštěstí předpověd počasí odradila většinu návštěvníků (sledovala jsem diskuzi na FB). Takže kluci se namlsali a už nám hlásí, že tam příště musíme zase jít za špatného počasí :-D Plně s nimi souhlasím, protože komentáře typu „udělali jsme tři atrakce za 3,5 hodiny“, „průměrná čekací doba na jednu atrakci bylo 45 minut“ mě fakt děsí. Navíc nesnáším davy a prudké slunce. Musím říct, že se nám investované vstupné hodně vyplatilo. Zkoušeli jsme s manželem propočítat, kolikrát jsme jakou atrakci navštívili, pak už jsme se v tom ztráceli, protože já jsem nešla jako oni pětkrát na takový poblijón. Skončila jsem u čísla 31 pro děti a manžela (já o osm míň). Takže počty jsou jednoduché, manžel a děti měli jednu atrakci za euro (vstupné 30,5 euro za osobu přes internet, jinak 32 na místě). A to, že jsme v tom ještě měli autogramiádů známého (a námi velmi oblíbeného) kreslíře komiksů, byl úžasný bonus. Návštěvu jsem naplánovala na ten den schválně kvůli té autogramiádě.
Ale přece jen jít někam, kde si budeme jistí, že nebude dav a přijdeme na řadu podle naplánované hodiny, to není vůbec k zahození.
Výšky také moc nemusím (což je další protimluv, když jsem se dvakrát účastnila volného pádu z velké výšky na jedné atrakci), ale v určitých okamžicích mi to nevadí (třeba když jsem bezpečně připoutaná). Takže jsem přesvědčená, že i v tom tunelu to bude OK. Koukala jsem na ceník, z nabízených kombinací se mi líbí nejvíc 10 minut (= 10 „letů“) za 249 euro, s tím, že si to rozdělíme podle našeho uvážení (já a manžel nejspíš dva a kluci po třech). Není to teda zadarmo, ale věřím, že si to budou kluci pamatovat víc než dovolenou na Kanárech.

giuliettka
9238 příspěvků 11.11.21 20:46
@ertz píše:
@giuliettka Pár dílů jsem viděla a vždy mě zarazilo, kolik do toho sype koření.

A čo tú Mary Berg? Tú ste videla? Fascinuje ma jak je oblečená a že to vyzerá, že je na naťahovanie kľúčikom, jak staré mechanické hračky. Podskakuje jak vzteklá beruška. :-D Niektoré recepty by možno aj stáli za vyskúšanie, ale všetko je to na hrnčeky a to úplne neznášam. Ak je v recepte dajte tam pol hrnku čoholoľvek, (ona má úplne všetko na hrnky!) tak ma napadne, politrového? dvojdecového?… a strč si ten recept do hrnku. :-D Strašne mi pripomína tú scénu zo Stepfordských paničiek. https://www.youtube.com/watch?…

Uživatel je onlineVinca_minor
3043 příspěvků 12.11.21 00:23

@giuliettka Objemová míra hrnek (cup) má 236,6 ml :D A běda, jak se o desetinu ml sekneš :D

Uživatel je onlineMoir
2612 příspěvků 12.11.21 08:49
@giuliettka píše:
A čo tú Mary Berg? Tú ste videla? Fascinuje ma jak je oblečená a že to vyzerá, že je na naťahovanie kľúčikom, jak staré mechanické hračky. Podskakuje jak vzteklá beruška. :-D Niektoré recepty by možno aj stáli za vyskúšanie, ale všetko je to na hrnčeky a to úplne neznášam. Ak je v recepte dajte tam pol hrnku čoholoľvek, (ona má úplne všetko na hrnky!) tak ma napadne, politrového? dvojdecového?… a strč si ten recept do hrnku. :-D Strašne mi pripomína tú scénu zo Stepfordských paničiek. https://www.youtube.com/watch?…

ty cupy a spoons jsou celkem standardizované a dobrým suvenýrem z těchto krajin jsou ty odměrky
ale má je i Ikea

Judy24
1401 příspěvků 12.11.21 09:09
@giuliettka píše:
Ak je v recepte dajte tam pol hrnku čoholoľvek, (ona má úplne všetko na hrnky!) tak ma napadne, politrového? dvojdecového?… a strč si ten recept do hrnku. :-D

@Moir má sice pravdu, že se vážně jedná o standardizované hrnky, ale já tyhle metody měření stejně z duše nenávidím. Jsou nepřesné (pokud se neměří tekutina), je s nimi mnohem víc uklízení a měření některých množství je peklo (typu 1 a 2/3 hrnku nebo 3 hrnky a 2/3 lžíce). Američani jsou na tohle úchylní, já už jsem se zařekla, že nekoupím kuchařku, která nebude mít zároveň váhové jednotky (ideálně samozřejmě metrické, ale s uncemi se v nejhorším nějak popasuju).

Strašně mě do teď mrzí, že si kvůli tomu „nemůžu“ koupit tuhle kuchařku, protože bych ji hrozně ráda měla v arzenálu. Ale já se přes to prostě nepřenesu, je to jedna z těch věcí, která mě v naprosto absurdní míře vytáčí do běla.

edit: Já ještě doplním jednu věc, která mě na tom rozčiluje a zapomněla jsem ji zmínit - oni občas v těch pitomých hrncích měří úplně absurdní suroviny. Jako „1 hrnek mrkve“. Protože prostě napsat 3,5 unce nebo 100 g by je asi zabilo.
A já vím, já vím, oni prostě nejsou zvyklí mít doma kuchyňskou váhu, ale mě to prostě stejně rozčiluje. :D Ať ty recepty dělají všichni rovnou v obou systémech, když už ty hrnky musí mít.

Jordaan
9575 příspěvků 12.11.21 10:05

@Judy24

Mam to stejne, mereni na hrnky nechapu a nedokazu provozovat. Nicmene jsem si u jednoho receptu dala praci, vsechno odmerila v hrnkach a hned to zvazila a zvazene zapsala, takze recept ted muzu pouzivat bez hrnku. Delam to tak i u receptu, kde je nejake mnozstvi tekutiny, ktera nevazi stejne jako voda (treba olej). Usetrim si tim prelevani z merici nadoby a zaroven i neblahy pocit, ze ta troska tekutiny, ktera zustane na stenach nadoby, pak bude v produktu chybet a cele to bude „spatne“ (ano, vim, ze je to strelene a absurdni).

Jordaan
9575 příspěvků 12.11.21 10:11

Myslite, ze se budou pristi leto porad jeste nosit ty velke rukavy na satech a halenkach? Mam hezky strih i latku, ale vaham, abych nesla s krizkem po funuse.

Uživatel je onlineMoir
2612 příspěvků 12.11.21 10:30
@Judy24 píše:
@Moir má sice pravdu, že se vážně jedná o standardizované hrnky, ale já tyhle metody měření stejně z duše nenávidím. Jsou nepřesné (pokud se neměří tekutina), je s nimi mnohem víc uklízení a měření některých množství je peklo (typu 1 a 2/3 hrnku nebo 3 hrnky a 2/3 lžíce). Američani jsou na tohle úchylní, já už jsem se zařekla, že nekoupím kuchařku, která nebude mít zároveň váhové jednotky (ideálně samozřejmě metrické, ale s uncemi se v nejhorším nějak popasuju).

Strašně mě do teď mrzí, že si kvůli tomu „nemůžu“ koupit tuhle kuchařku, protože bych ji hrozně ráda měla v arzenálu. Ale já se přes to prostě nepřenesu, je to jedna z těch věcí, která mě v naprosto absurdní míře vytáčí do běla.

edit: Já ještě doplním jednu věc, která mě na tom rozčiluje a zapomněla jsem ji zmínit - oni občas v těch pitomých hrncích měří úplně absurdní suroviny. Jako „1 hrnek mrkve“. Protože prostě napsat 3,5 unce nebo 100 g by je asi zabilo.
A já vím, já vím, oni prostě nejsou zvyklí mít doma kuchyňskou váhu, ale mě to prostě stejně rozčiluje. :D Ať ty recepty dělají všichni rovnou v obou systémech, když už ty hrnky musí mít.

oni zas argumentují tím, že hrnek a lžíce má doma každý, zato váhu ne…
sypké a tekuté suroviny se tím odměřují v pohodě, ten sypný objem je za více méně normálních okolností podobný a berou i v potaz různý objem stejných surovin v různé formě, například u cukru či soli

Judy24
1401 příspěvků 12.11.21 10:48

@Moir Já vím, no, ale pokud to má být aspoň trochu funkční, tak to nemůžou být „hrnky a lžíce“, ale jen ty standardizované odměrky. Je to celé kulturní rozdíl, já to do jisté míry chápu. Ale pořád jsem přesvědčená, že je váha ve výsledku jednodušší, přesnější a čistší.
Je to podobné jako s měřením v imperiálních jednotkách. Taky na to mám alergii, byť chápu, že to není tak úplně jednoduché.

Uživatel je onlineMoir
2612 příspěvků 12.11.21 11:42
@Judy24 píše:
@Moir Já vím, no, ale pokud to má být aspoň trochu funkční, tak to nemůžou být „hrnky a lžíce“, ale jen ty standardizované odměrky. Je to celé kulturní rozdíl, já to do jisté míry chápu. Ale pořád jsem přesvědčená, že je váha ve výsledku jednodušší, přesnější a čistší.
Je to podobné jako s měřením v imperiálních jednotkách. Taky na to mám alergii, byť chápu, že to není tak úplně jednoduché.

jde o poměry surovin, takže je jedno, jestli máte půl hrnku, který má 300 ml, nebo půl hrnku, který má 242 ml

Judy24
1401 příspěvků 12.11.21 11:52

@Moir Pokud používáte opravdu jen hrnky, tak ano. A pokud neřešíte, do jak velké formy se vejdete - třeba u koláče na plech je to celkem jedno, ale u dortu to může být dost velký rozdíl, formy se pohybují běžně od průměru 20 cm k třeba 26 cm.

A jakmile k tomu přidáte lžíce a lžičky, tak ty už jsou v tom standardizovaném systému v určitém poměru k sobě navzájem a k hrnkům, což už obyčejnými hrnky a lžícemi jen těžko vychytáte.
Pamatuji si z hlavy z amerických receptů, že jedna tyčka amerického másla je půl standardizovaného hrnku, což je osm standardizovaných polévkových lžic.

lorens
2528 příspěvků 12.11.21 13:23

@Judy24 Nezvykla jsem si na to za celou dobu, co tady žiju, ani obal másla načárkovaný na lžíce, lžičky a zlomky hrnku to nedělá lehčí. Akorát mě vždy vyděsí, jak velký kus másla to je, když uříznu dvě lžíce. Blbé je, že cup prosáté a neprosáté mouky má výrazně jiný objem, což krásně naruší poměr surovin, pokud není uvedeno, jaká se myslí. Ale cup a lžíce jsou imperiální jednotky a u receptů o jiném hrnku a lžíci nikdo neuvažuje a má sadu odměrek. 1 gallon = 4 quarts, 8 pints, 16 cups. 1 lžíce jsou 2 unce a 8 uncí jsou hrnek, dá se to přepočítat a vážit, ale nejlepší by to bylo zrušit.

Ještě víc než ty odměrky mě znechutí, když v českém hrnkovém receptu najdu míru 1 malá sklenička oleje. :)

Porkpiehat
3089 příspěvků 12.11.21 14:35

Už několik let si peču bezlepkovou pizzu podle receptu na krabici se směsí. Před asi dvěma měsíci recept z ničehož nic změnili. Nemám absolutně paměť na recepty, vše vařím podle kuchařky (s jedinou výjimkou a to je bezlepková bábovka, tu peču tak často, že jsem si jí zapamatovala). Takže si samozřejmě nepamatuji původní recept. Nové těsto je lepkavější (je tam nejspíš víc oleje) a hlavně mě uchvacuje, že množství vody (dřív tuším 200 ml) je nyní uváděno 255 ml. Uvažovala jsem, z jaké jednotky to přepočítávali, aby se dostali na něco tak zvlášního.

giuliettka
9238 příspěvků 12.11.21 15:15
@Moir píše:
jde o poměry surovin, takže je jedno, jestli máte půl hrnku, který má 300 ml, nebo půl hrnku, který má 242 ml

No počkajte a čo tie vajcia k tomu? Veď to je na kusy. Nemože byť predsa rovnaké cesto zo 4 vajec pri použití 300ml múky a 242 ml múky. Niekde to bude husté, alebo riedke. :-D

Temperance
3373 příspěvků 12.11.21 15:16

@giuliettka A Vy si myslíte, že jsou všechna vejce stejně velká ;-)?

giuliettka
9238 příspěvků 12.11.21 15:18

@Temperance Kupujem len tie obrovské. :-D

giuliettka
9238 příspěvků 12.11.21 15:22
@Vinca_minor píše:
@giuliettka Objemová míra hrnek (cup) má 236,6 ml :D A běda, jak se o desetinu ml sekneš :D

Ja by som to prosím chcela na gramy! :-D

Stránka:  « Předchozí 1 2112 2113 2114 2115 2116 2117 2118 2119 2120 2121 2122 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek