Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (1031) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Singer ka
210 příspěvků 31.12.21 15:40

@Jordaan konkrétní ne, spíš je to takové očekávání, neco jako býval začátek školního roku, nové sešity, pastelky, neznámé učebnice, podtrhávání barevnými propiskami, podle pravítka, a postupně to sklouzlo, podtrhávání podle ruky nebo vůbec a podobně :-). Začátek roku -zhubnu do léta, budu chodit na dlouhé prochazky, budu šít, budu dělat všechno hned, žádné hrnutí testů…a skutek :-D

Jordaan
9607 příspěvků 31.12.21 22:10

@Singer ka

Jj, nekdy v breznu vetsinou posouvam termin na cervenec (to mam narozeniny), protoze od 1.1. nahromadene zpozdeni uz nelze bez svindlovani dohnat :-)

mimi
359 příspěvků 1.1.22 14:35

Jooo predsavzatia si davam kazdy den :-D, cvicit aspon 10-15 min denne (boli ma chrbat), jest menej sladkosti a nepit tri kavy denne (posledny polrok enormny stres v praci urobil svoje), a travit menej casu na mobile. A nejako sa mi nedari, hahahaha. Este, ze mam par dni dovolenku, tak su tie kavy dve. Aspon s jednym pohnem (sarkazmus).

Temperance
3416 příspěvků 3.1.22 18:21

@Vinca_minor Ještě zpátky k té koledě „Gloria in excelsis Deo“ - to je jedna ze skladeb, která se dá provádět velmi různě. V našem sboru máme moc hezkou úpravu a hodně mi pomohlo, když jsem se kdysi dověděla o jejím francouzském původu. Od té doby si dáváme záležet, abychom ji nezpívali jako marš, ale tanečně :-)

bao-baba
2141 příspěvků 4.1.22 11:06

Zas jsem slyšela reklamu DMka „Zde jsem člověkem, zde nakupuji“. Nevíte, co to má jako znamenat? Já si v obchodech připadám vždycky jako člověk. Tedy s výjimkou těch, kde je největší velikost k mání č. 40, tam si připadám jako velryba.

Anička dušička
188 příspěvků 4.1.22 11:26

„@bao-baba“ Ide o otrocký preklad z nemčiny .

V němčině (respektive v německém kulturně-společenském prostředí) šlo totiž o poměrně originální slogan, který byl založen na zajímavém nápadu a také měl jasně definovanou cílovou skupinu. Šlo tady o parafrázi na jeden slavný verš z Goethova Fausta, tedy z literárního díla, které je pro německou kulturu naprosto zásadní:

Hier bin ich Mensch, hier darf ich’s sein!
(„Zde člověk jsem, zde smím jím být!“)

Slogan tedy cílil na Němce, kteří se alespoň trochu zajímají o kulturu a umění. Na lidi, kteří si ještě něco pamatují ze školy. Na konzervativní zákazníky, kteří si potrpí na kultivovanost a vybrané jednání.

V našem prostředí by mohl obdobný slogan fungovat v případě, že by narážel třeba na nějakou pasáž z Máchova Máje či Erbenovy Kytice. Jenomže nic takového nikdo ze společnosti DM nevymyslel – původní slogan se prostě vzal a bezmyšlenkovitě přeložil. Že v něm my Češi žádného Fausta nevidíme, to už nikdo neřešil.

giuliettka
9395 příspěvků 4.1.22 15:02

@bao-baba A neriešilo sa v českom okienku to, že nemôžete byť člověkem? :-D

Všechnoužtubylo
56 příspěvků 4.1.22 15:53
@bao-baba píše:
Zas jsem slyšela reklamu DMka „Zde jsem člověkem, zde nakupuji“. Nevíte, co to má jako znamenat? Já si v obchodech připadám vždycky jako člověk. Tedy s výjimkou těch, kde je největší velikost k mání č. 40, tam si připadám jako velryba.

Když nenakupujeme v DM, tak jsme dobytek…

pavka_l
1394 příspěvků 4.1.22 17:14

@Anička dušička Moc děkuji za vysvětlení, nikdy jsem ten slogan totiž nechápala a připadal mi dost blbý. A nevěděla jsem, že původní německý odkazuje na Goetheho. Tady se to tedy marketérům opravdu nepodařilo!
Edit: „na“

bao-baba
2141 příspěvků 4.1.22 18:07

@Anička dušička Děkuji za vysvětlení, překlady reklamních sloganů jsou oříšek. Je možné, že v DM (v Česku) to ani jinak mít nemohli. Shodou okolností jsem pracovala velkou část 90. let v německé firmě a klíčový slogan, který jsme měli všude, jsme museli mít také otrocky převedený do češtiny a vyšlo to poněkud pitomě. Doslovné překlady úderných sloganů v angličtině jsou také dílo.

bao-baba
2141 příspěvků 4.1.22 18:09

@giuliettka Je to možné…„všechnoužtubylo“ :-)

giuliettka
9395 příspěvků 4.1.22 21:00

@bao-baba Takže ja pošlem podnet aby tam bolo „zde jsem člověk“ a vy, že to má byť variácia na Prodanú nevestu. :-D „Jenom ten jest vpravdě šťasten,
kdo nákupy v DM užívá.“

Paris1789
5638 příspěvků 5.1.22 08:16

@giuliettka to ti nevychází. Měla bys pět: „jenom ten jest v pravdě šťasten, kdo déemko užívá“

bao-baba
2141 příspěvků 5.1.22 10:23

Rózmysli se, bao-babo, rózmysli, na své štěééstí v DM pómysli…

*edit: čárky *

Příspěvek upraven 05.01.22 v 13:51

Jordaan
9607 příspěvků 5.1.22 10:55

@Anička dušička

Ten slogan je inspirovany Goethem, ale v tom Vasem vykladu je to imho dost prekroucene.

Anička dušička
188 příspěvků 5.1.22 11:21

@Jordaan To nie je môj výklad, to napísal Jakub Marek (sám sa označil ako copywriter, korektor a skladateľ slov). Ja som iba odcitovala kúsok jeho článku (link na článok je vyššie pod slovami „preklad z nemčiny“). Preto som ten text dala kurzívou.

Ešte raz link: https://jakubmarek.com/…r-svuj-sarm/

retroshanna
15 příspěvků 5.1.22 15:35
Rada

Len by som chcela sa poradiť, aký materiál je lepší na župan alebo pyzamo
1. hodváb 40%/ viskóza 60% alebo
2. hodváb 70%/ 20% polyester/ 10% viskóza

Uživatel je onlinePorkpiehat
3173 příspěvků 13.1.22 12:39

Osvětlete mi někdo, prosím, co je to „prezidentský aligátor“. Všechna videa na Streamu jsou prokládána reklamou na nějaké telefony „včetně prezidentského aligátora“. Manžel také netuší. Nevíme jestli to skutečně existuje nebo je to nějaká narážka, kterou pochopí lidé žijící v ČR.

Oveeec
3215 příspěvků 13.1.22 12:43

@Porkpiehat Já myslím, že toto: https://www.aligator.cz/…ty/telefony/ Loni jsme to málem koupili mámě, nakonec dostala ajfoun :)

Edit: A myslím, že ho měl Zeman.

xSx
1205 příspěvků 13.1.22 13:37

@Porkpiehat existuje video, kde Zeman rika, ze ma telefon zn Aligator a pak na redaktorku udela aaaarrrrrgh jako aligator.

Temperance
3416 příspěvků 13.1.22 14:54

@Porkpiehat Ano, je to telefon speciálně pro seniory, s výraznými tlačítky, dobře čitelným displejem a možností dvou zkrácených voleb (na tlačítkách je klučičí a holčičí obličej). Koupila jsem ho před lety mamince, když si stěžovala, že na svůj starý Alcatel už špatně vidí, ale navzdory mnohem jednodušší obsluze už se s ním nenaučila.

lorens
2582 příspěvků 13.1.22 16:15

@Oveeec No fuj, kolik je mamince? Předpokládám tak 55. :D

Oveeec
3215 příspěvků 13.1.22 16:19

@lorens To přidejte, skoro 70. Já už si to moc nepamatuju, ale ona totiž nechtěla chytrý telefon a ten konkrétní aligátor byl červený a vypadal hezky, ale nakonec jsem právě kvůli důchodcovským a jiným asociacím vybrala jiný tlačítkový, a když ten došel úhony, tak už normálně dostala ten iPhone a myslím, že je ráda :)

Uživatel je onlinePorkpiehat
3173 příspěvků 13.1.22 18:41

Děkuji všem. Tušila jsem, že to bude telefon „s příběhem“ :-D Manžel teď zahlásil, že musí už konečně zjistit, co to je ten prezidentský aligator. Tak jsem ho zadržela s tím, že jsem dala dotaz na MP a že už mám možná odpověď.

@xSx píše:
@Porkpiehat existuje video, kde Zeman rika, ze ma telefon zn Aligator a pak na redaktorku udela aaaarrrrrgh jako aligator.

Trochu jsem se bála, že se ten příběh bude podobat něčemu takovému. Když jsem váš příspěvek ocitovala manželovi, tak to jen komentoval „Jak jsi vtipný, králi!“

Temperance
3416 příspěvků 14.1.22 14:55

@Porkpiehat Můžete mu to i pustit: https://youtu.be/8sfoFq4mjfM

Stránka:  « Předchozí 1 2117 2118 2119 2120 2121 2122 2123 2124 2125 2126 2127 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek