Co k maturitě?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Matmys
2595 příspěvků 13.3.13 10:43

@Yla
jak každý chcete, ale když už, tak jděte na maturitní zkoušku radši v riflích…
edit: obzvlášť písemnou :)

edit: jsem ráda, že jste tu svou pravopisnou chybu opravila
nemůžeme přece mást kandidátku maturity :)

Příspěvek upraven 13.03.13 v 20:39

Roseline
2319 příspěvků 13.3.13 12:42

Nám bylo ve škole doporučeno formální oblečení i na písemnou část (tehdy jenom slohovku do češtiny). Podle mně by tedy i ta písemná maturita měla nějak vypadat.

KKristýna
473 příspěvků 13.3.13 15:59

@pabylka No tak upřímně, já sice neměla v plánu jít normálně, ale když si představím v jakym stavu jsou u nás třídy (žvýkačky, třísky, barva na lavicích občas pouští), ve kterych písemny probíhaj, tak se těm riflím nedivím.

pabylka
1111 příspěvků 13.3.13 19:26
@KKristýna píše:
@pabylka No tak upřímně, já sice neměla v plánu jít normálně, ale když si představím v jakym stavu jsou u nás třídy (žvýkačky, třísky, barva na lavicích občas pouští), ve kterych písemny probíhaj, tak se těm riflím nedivím.

Tak si zoberte pod zadok noviny

Letadýlko
103 příspěvků 13.3.13 19:32

Já u své maturity měla fialovou košili a černou sukni. Ostatní holky šly do variace na černobílou kombinaci, tak jsem dost vyčuhovala, ale i tak si myslím, že to ještě šlo. Obecně bys v sobě asi nemusela moc zářit jak sluníčko, ale taky je škoda v sobě utlouct mládí až přehnanou šedivou kombinací.
Prostě všeho s mírou a taky pohodlně ;-).

teetee
499 příspěvků 14.3.13 18:59

Vemte si neco pohodlneho a - saveho!! Je to stres, zadne umeliny, uz po prvnim predmetu by z vas teklo. Co se stylu tyce: ne vystrihy, ne dziny. Ja mela saty, na vysoky pouzdrovky a sako. Myslim, ze se da i sukne (kostymove kalhoty) + basic tricko a sako - tedy v pripade, ze sako neodlozite jinde, nez na chodbe… Neresila bych to tolik, je nejlepsi vzit si nejake primerene obleceni, v e kterem se citite dobre. Polud bezne nosite podpatky, zvolte boty s kramflekem kolem 5 cm (proste ne megajehly), pokud na podpatky nejste zvykla, berte nizsi klinky - maturita neni vhodna doba na startovani podpatkove ery. Lepsi kozene neokopane a ciste baleriny by se take snesly.

Mayim
401 příspěvků 14.3.13 21:06

Písemnou maturitu si skoro nepamatuju, ale mám pocit, že jsme ve většině byli mírně neformálně. Nepamatuju, co jsem měla na sobě při obhajobě maturitní práce (umělecká průmyslovka) v pondělí, ale na ústní (v pátek, maturovalo se po jednotlivých odděleních) dlouhou sukni ke kotníkům - s rozparkem asi ke kolenům, pokud se donutím ji vyžehlit, nosím ji i po skoro 11 letech (maturita 2002), na VŠ jsem v ní absolvovala většinu zkoušek v letním semestru + jedny státnice - a k sukni jako podklad bílé tílko a přes něj háčkovaná halenka s tříčtvrtečním rukávem. I tu halenku občas nosím, jen to tílko už nemám. Svoje maturitní boty si nepamatuju.

amwyka
11 příspěvků 3.4.13 11:45

Popravdě - s běžným oblečení jako džíny a kecky jsem si naběhla u praktické maturity. Náš informatikář tam dorazil v kompletním sladěném obleku s kravatou a mezi řečí pak utrousil něco o tom, že je na nás vidět jak kdo k té zkoušce přistupuje a že dáma v teniskách je otřes :-/ Sice jsme nakonec všichni prošli, ale příjemné to nebylo.

indyka
625 příspěvků 3.4.13 20:11

Ted občas jezdím kolem jednobo billboardu s nápisem „Jsi nervozní z maturity? Jdi na jistotu!“ a ona je to reklama na obleky :) Připomnělo mi to dávného spolužáka, který u maturity propotil prý nejen košili, ale i sako.

CandyKendall
1177 příspěvků 3.4.13 21:24

Tak na písemnou část je to pokud vím opravdu jedno, protože tam ani v nejmenším nejde o to, jaký uděláte dojem - mluví za Vás opravdu jen to, co zanecháte na papíře. :) Ale s ústní částí je to jiné. Tam je ten dojem důležitý, neformálním oděvem jako by člověk dával najevo, že je mu to jedno, že je nad věcí (což, přiznejme si, je u maturity málokdo). Takže je rozhodně lepší obléct se formálně, ale rozhodně se to nemusí přehánět (večerní róba opravdu NE). Postačí například halenka se sukní nebo jednoduché šaty. Jak tu už ale padlo, rozhodně nic vyzývavého, myslím, že by to nepůsobilo dobře.
A jakkoliv Vám tato rada bude znít divně - doporučuji něco, co bude zároveň (v rámci možností) i pohodlné a v čem se budete cítit příjemně. Rozhodně nedoporučuji vysoké podpatky - má zkušenost je taková, že už tak jsem kvůli rozklepaným kolenům měla problém dojít od potítka ke komisi, takže kdybych si to navíc ztížila podpatky, asi bych tam vůbec nedošla. :D Je opravdu důležité, abyste se ve svém oblečení cítila dobře - maturitní den je už tak velmi stresující, takže věřím, že taková věc, jako neustále padající ramínko/vyhrnující se sukně/rozepínající se knoflíček (atd. atd., dosaďte si sama) taky ke klidu zrovna nepřidá.

Roseline
2319 příspěvků 13.4.13 14:44

Víte, proč je důležité řešit oblečení na maturitu v předstihu? Abyste nezjistili pár dní předem, že nejvhodnějším oblečením, které máte ve skříni, jsou jeggins: http://www.votocvohoz.cz/…s-k-maturite
Přiznám se, že diskuze mne pobavila. Halenka, sako ani lodičky prostě nezachrání skutečnost, že jdete k maturitě v legínách.
Já jenom nechápu, jak někdo nemůže mít jeden lepší (nebo rovnou společenský) oděv. Vánoce slaví přece každý, takže minimálně jednou ročně se člověk formálně oblékne.

gabous
196 příspěvků 13.4.13 20:11

Já byla oblečená otřesně (viz. fotka) a bylo mi to úplně jedno. Myslím, že stejně všichni akorát koukali na můj opuchlý uřvaný ksichtík a rozmazanou řasenku :D. A dorazily i spolužačky v obyčejných manžestrácích a svetříku, šatech z tanečních, minisukních atd. Každopádně jsme prošli všichni bez ohledu na oděv :).
Silonky jsem měla jen na první zkoušení, protože pak se mi na nich udělalo oko. Jako boty jsem měla černé lakované lodičky na nízkém podpatku. Sukně byla pouzdrová a kousek nad kolena.
Hodně štěstí u maturity ;).

llolla
2102 příspěvků 13.4.13 20:59

@gabous
Je, ty silonky mi připoměly moje absolutorium- měla jsem nové, ale zevnitř na botách jsem nechala cenovku (nebo nějakej jinej lístek) o kterou se mi o kousek zatrhly pokaždé, když jsem pohnula nohou… takže u poslední (čtvrté) zkoušky jsem je měla roztržené až ke koleni=) Naštěstí to bylo na vnitřní části nohy, tak si toho snad nevšimli=)

gabous
196 příspěvků 14.4.13 10:47

@llolla Já naštěstí maturovala jako první (pondělí, půl osmá ráno… brr) a měla jsem ten den jen dvě zkoušky těsně za sebou, takže jsem jen vběhla na záchod a tam si silonky sundala (zatrhla jsem si je na koleni o lavici, takže to bylo dost vidět). Ale řekla bych, že to bylo stejně všem jedno :).

klubo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.13 12:40

@Roseline No jo Vánoce, divadlo, plesy, rodinné oslavy, promoce, pohovory, večírky - všude klidně v džínách, ne? Dovedete si představit, že v době historicky s nejvyšší životní úrovní, někdo nemá na slušný formálnější oděv? Sme to holt kultůra…

klubo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.13 12:46
@gabous píše:
Já byla oblečená otřesně (viz. fotka) a bylo mi to úplně jedno. Myslím, že stejně všichni akorát koukali na můj opuchlý uřvaný ksichtík a rozmazanou řasenku :D. A dorazily i spolužačky v obyčejných manžestrácích a svetříku, šatech z tanečních, minisukních atd. Každopádně jsme prošli všichni bez ohledu na oděv :).
Silonky jsem měla jen na první zkoušení, protože pak se mi na nich udělalo oko. Jako boty jsem měla černé lakované lodičky na nízkém podpatku. Sukně byla pouzdrová a kousek nad kolena.
Hodně štěstí u maturity ;).

Simvás, to je dobré - prsa pod tričkem, ramena i pod svetrem, nevidím kérku se zuřivým delfínem obkružujícím Vaši šíji ani třpytivé závěsy bižuterie padající k ramenům, kde se ztrácejí v duhové záplavě melírované kštice… Nečekala bych od osmnáctiletých holek nějaký formální top styl. Vhodná je decentnost a přirozenost, a samozřejmě znalosti (pak se jeden tak nevynervuje a nebulí).

Mefisto
74 příspěvků 14.4.13 13:22

Ja som na mature mala cierne saty ku kolenum, bez vystrihu, cierne lodicky na cca 5cm a sako. Celkovo ako bolo spominane vyssie je idealny bussines styl. Posobi seriozne/vzdelane a prvy dojem u komisie robi vela. Spoluziacka ktora nabehla s vystrihom takmer ku kolenam nedopadla moc dobre, aj ked to bolo mozne spojenie aj mnozstva znalosti. Alebo to ze v komisii boli same zeny.

Amberka
23 příspěvků 14.4.13 20:46

Myslím, že ohledně oděvu už padlo rad dost, ale pokud si budete oblékat sukni/šaty, tak doporučuji vzít si na maturitu s sebou jedny náhradní silonky (někam do kabelky nebo tašky, kterou necháte venku a spolužáci Vám ji pohlídají ;) ). Nezaberou skoro žádné místo a ušetříte se případného stresu z cesty nebo zadrhnutí o dřevěnou židli… Přeji hodně štěstí a pevné nervy. :)

chuliganka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.4.13 20:12

Dnes jsem se od spolužačky dozvěděla, že si k maturitě vezme asi legíny. A že je to přece společenské. :-D Sice nejsem žádná módní ikona, ale obléct si legíny k maturitě a považovat to za společenský oděv by mě v životě nenapadlo.

Martini90
159 příspěvků 26.4.13 21:46

@chuliganka Jednou jsem se ve fóru na votoči dozvěděla, že si jedna slečna hodlá vzít legíny a halenku, protože na šaty nemá postavu.
Tohle už mě zase tolik nepřekvapí :D

KKristýna
473 příspěvků 27.4.13 06:24

Tak problém s písemnýma vyřešen. Třídní oznámil, že maturita jak maturita a vyžaduje obleky a šaty. Takže se na spolužáky v kraťasích nebudu muset dívat. Jenom, aby to věděla i druhá třída.

chuliganka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.5.13 15:08

Fakt ty legíny měla!!! Ještě k tomu nebyly černý, ale ŠEDÝ! Jako tepláky! Bože.

Barbuchaa
219 příspěvků 2.5.13 18:11

Aktuálně z maturitního prostředí: státní písemné zkoušky jsou z hlediska oblečení velmi zábavné. Třetina spolužáků (k mému milému překvapení především pánové) přišla v oblecích a formálním oblečení jako na ústní, třetina v oblečení těžce volnočasovém (džínové kraťásky, sportovní trička, vytahané svetry…) a zbytek byl něco mezi. Myslím, že včasné definování toho, v čem na písemné přijít, by vůbec nebylo od věci.

pilotDodo
718 příspěvků 2.5.13 20:48

@Barbuchaa nám bylo řečeno, že i na písemné pánové v obleku, kravaty… a všichni to dneska dodrželi! a i my dámy jsme se většinou držely správného standardu až na pár výjimek (spolužačka přišla ve svetříku s tričkem, kratších obyčejných kalhotách a sandálech na klínku, další měla oblečení dobrý ale boty „tenisky na podpatku“ a z vedlejší třídy přišla jedna slečna v pěkných šatech a k nim sešmajdané, barevně se nehodící tenisky… ani conversky to nebyly, prostě sportovní tenisky)… takže co se týče oblečení - zatím docela dobrý. Teď ještě i mít dobrý známky :-D

KKristýna
473 příspěvků 3.5.13 07:15

http://krasna.nova.cz/…aturite.html

Článek ještě celkem ujde, i když by mě zajímalo, kam do toho „trendy psaníčka“ narvou těch asi 100 otázek, co maj umět. - Brát si s sebou otázky nám bylo doporučeno pro psychickou podporu, že tam budou, kdybychom potřebovali a nebudeme pak zmatkovat. Já bych to bez nich neriskovala. Co kdybych zapomněla, co to byly reformy Servia Tulia?

No, ale ta galerie je úžasná. A došlo i na legíny!

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek