Co k šatům na svatbu v zimě? Prosím, poraďte.

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ninjachroust
10 příspěvků 21.10.17 12:18
Co k šatům na svatbu v zimě? Prosím, poraďte.

Dobrý den,

začátkem prosince jdu na svatbu strýce. Svatba byla oznámena teprve minulý týden, takže teď šílím, že nemám nic vhodného na sebe - pojmula jsem to jako příležitost ke koupi šatů z Orsay (fotka), na které si dělám zálusk už od začátku léta. Podle mě jsou zcela dostačující, ženich a nevěsta sami řekli, že na oblečení hostů nemají žádné zvláštní nároky, navíc se mi šaty hodí na běžné nošení. Jenže teď řeším dilema, co k nim. Mám jenom jedny černé lodičky a malou černou kabelku, ale mám pocit, že to k šatům prostě není ono. Další otázkou je, co na paže, protože předpokládám, že bude na radnici i na následné oslavě chladněji. Přemýšlela jsem nad nějakým méně formálním krátkým blejzrem nebo možná kardiganem ve světlé barvě, ale stále nemůžu najít něco, u čeho bych si řekla: „Jo, to je přesně ono.“

Prosím vás tedy o radu a názor, protože jsem bezradná. Předem děkuji. :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ninjachroust
10 příspěvků 21.10.17 17:49

Ještě mě napadlo, že bych si k šatům pořídila bordó lodičky, psaníčko v té samé barvě, blejzr/kardigan v krémové barvě podobné pásku a do vlasů si ještě dala dvě sponky opět v bordó… Nejsem zvyklá oblékat se do výraznějších barev, takže co myslíte? :) Vím, že je tu podobných otázek milion, ale na té svatbě mi záleží, tak chci vypadat aspoň trochu dobře.

Uživatel je onlinegiuliettka
4928 příspěvků 21.10.17 18:11

@ninjachroust Celkom by a bavilo vám k tým šatám vybrat doplňky, ale zariekla som sa, že nikomu kto si založí vlastnú dikusiu na vlastnú jednu otázku, namiesto toho, aby otázku strčil do už nejakej existujucej diskusie, radiť nebudem.

Josefínaa
429 příspěvků 21.10.17 18:12

@ninjachroust
Boty se mi nelíbí, kabelka špatná není. Krémová barva mi už přijde „navíc“, asi bych volila černou, šedou nebo případně bílou. Přes šaty lze přehodit pěkný teplý šál, pelerínu nebo vzít sáčko/blejzr.

Josefínaa
429 příspěvků 21.10.17 18:14

@giuliettka
Dobrý nápad, škoda, že jsem ho neznala minutu před odesláním mého příspěvku.

ninjachroust
10 příspěvků 21.10.17 18:15

@giuliettka Omlouvám se, jestli jsem příspěvek vložila špatně, ale dnes jsem tady prakticky poprvé a přiznám se, že jsem neměla čas zkoumat již existující diskuze.

Příspěvek upraven 21.10.17 v 18:24

ninjachroust
10 příspěvků 21.10.17 18:19

@Josefínaa Děkuju Vám za reakci. Jaké boty byste k šatům zvolila Vy? Záměrně si chci pořídit lodičky s nízkým podpatkem, ale našla jsem jen pár pěkných.

4928 příspěvků 21.10.17 18:32
@ninjachroust píše:
@giuliettka Omlouvám se, jestli jsem příspěvek vložila špatně, ale dnes jsem tady prakticky poprvé a přiznám se, že jsem neměla čas zkoumat již existující diskuze.

Nemusíte sa ospravedlňovat, ja som tu tiež nová, a moja rada by vám možno bola k ničomu. :-D

Josefínaa
429 příspěvků 21.10.17 18:42

@ninjachroust

Mně se nelíbí lodičky na nízkém podpatku, myslím že se vám podaří sehnat hezké a na nositelném vyšším, máte na to celkem asi dost času.
Vypadá to elegantně, dělají hezkou nohu a zeštíhlují.

ninjachroust
10 příspěvků 21.10.17 18:49

@Josefínaa Výška podpatku na lodičkách z obrázku je pro mne maximum, které ještě snesu, vyšší bohužel kvůli problémům s palci nesnesu. Ale i tak Vám děkuju za názor. :)

4928 příspěvků 21.10.17 18:59
@Josefínaa píše:
@giuliettka
Dobrý nápad, škoda, že jsem ho neznala minutu před odesláním mého příspěvku.

A škoda, že ja sa toho neviem vždy držať. :-D
@ninjachroust :-)
https://www.eobuv.cz/…rr-8300.html

ninjachroust
10 příspěvků 21.10.17 19:09

@giuliettka No jo, jenže já nemám ráda lesklé, lakované věci. :D Navíc je můj rozpočet vcelku omezen a dát 3 tisíce za boty, které se mi k ničemu jinému nehodí, si dovolit nemůžu. Koukala jsem takřka na stejný typ, jen v semiši - ale moc se mi líbí lodičky s páskem buď kolem kotníku nebo přes nárt, proto jsem do příspěvku výše dala ty konkrétní lodičky. :)

vlm
4716 příspěvků 21.10.17 19:14

@ninjachroust ty co jste dala jsou, no řekněme nehezké, a nejsou to lodičky

4928 příspěvků 21.10.17 19:18

@ninjachroust Tie konkretne lodičky sa mne zdajú trašne škaredé. Ale ak sa vám páčia, tak si kúpte kabelku vo farbe jako tie lodičky. Nekombinujte červenú a bordo.

ninjachroust
10 příspěvků 21.10.17 19:25

@vlm To je asi věc vkusu a názoru, nicméně lepší příklad toho, co bych si zhruba představovala, jsem nenašla. A pardon, nejsem znalá přesné terminologie a typologie obuvi.

@giuliettka Barva bot je stejná jako u psaníčka, viděla jsem je v obchodu naživo (Deichmann :D) a ta fotografie to dost zkresluje.

4928 příspěvků 21.10.17 19:38

@ninjachroust Nič to však na ošklivosti toho modelu lodičiek nemení. :-D
Hnusné su aj naďalej.

Josefínaa
429 příspěvků 21.10.17 19:43

@ninjachroust
Lakované boty mi vždycky připadaly nadčasové a docela luxusní. Lodičky s páskem přes nárt ( u mě to evokuje botky pro školačku a působí humpolácky) nebo s páskem okolo kotníku (opticky zkracuje nohu ) bych si nekoupila.

ninjachroust
10 příspěvků 21.10.17 19:49

@giuliettka Jak jsem psala, to je věc vkusu a názoru, a já Vám to neberu. :D Nenapadlo by mě tvrdit o věci, která se mi nelíbí, že je hnusná, ale každý dle svých možností, že. Mám pocit, že se tady každý soustředí na „ošklivost“ bot v druhé příspěvku, ale zatím jsem si nepřečetla žádnou kloudnou radu.

Josefínaa
429 příspěvků 21.10.17 20:46

@ninjachroust
Asi blbě čtete.

Josefínaa
429 příspěvků 21.10.17 20:55

@ninjachroust

Hele, je to jednoduché. My tady něco doručujeme, ale co vy si z toho vyberete, je už na vás. Když napíšu, že ty vaše boty jsou blbý, tak si opravdu myslím, že jsou blbý. Nečekejte, že za půl hodiny napíšu, že vlastně blbý nejsou, jenom proto, že vám se líbí.

ninjachroust
10 příspěvků 21.10.17 21:12

@Josefínaa Má dovednost čtení je zcela v pořádku. Žádala jsem jen o prostou radu s výběrem doplňků, ne o přednášku o tom, jak jsou lakované boty hrozně in, zatímco páskové semišové boty hnus (teď nemyslím pouze Vás), ačkoliv jsem několikrát napsala, že se doporučované boty neshodují s mým vkusem - což je v diskuzi téhle povahy stěžejní informace, řekla bych. Ono to šlo podat o něco slušněji a inteligentněji. Když napíšu, že se mi nelíbí blondýnky, znamená to, že jsou blondýnky hnusné? ;)

I tak ale děkuju za čas všech zdejších uživatelek.

Josefínaa
429 příspěvků 21.10.17 21:21

@ninjachroust
Lakované boty nejsou děsně in. Prostě jsou nadčasové a elegantní a nosí se napříč módními trendy. Proč čekáte, že levně vypadající botky, které se shodují s vaším vkusem, zde najdou skvělou odezvu?
Mám pocit, že radu nechcete, jen potvrzení, že jste vybrala dobře. Dle mého názoru nevybrala. A tímto tuto diskuzi končím. Howg.

ninjachroust
10 příspěvků 21.10.17 21:43

@Josefínaa To jste mě nepochopila. Nepotřebuju jednohlasné ujištění, že jsem vymyslela nejúžasnější kombinaci oblečení a doplňků na světě, tak domýšlivá opravdu nejsem. Ale vadí mi ten způsob podání. Jak někdo může s neochvějnou neomylností prohlásit, že je určitá věc doslova hnusná, přestože dotyčný vyjadřuje jen a pouze svůj subjektivní názor? Proč nenapsat: „Mě osobně se ty boty nelíbí, zvolila bych raději lakované lodičky, ale pokud to není podle vašeho gusta a trváte na semišových s páskem, co raději vybrat tyto: odkaz/fotografie.“?

A souhlasím s Vámi, je na čase to ukončit.

4928 příspěvků 21.10.17 21:57
@Josefínaa píše:
@ninjachroust
Lakované boty mi vždycky připadaly nadčasové a docela luxusní. Lodičky s páskem přes nárt ( u mě to evokuje botky pro školačku a působí humpolácky) nebo s páskem okolo kotníku (opticky zkracuje nohu ) bych si nekoupila.

Hele nie je téčko ako téčko. :-D
Ale boty čo dala @ninjachroust k tomu ďaleko. :-D

Bossygirl
619 příspěvků 22.10.17 09:30

Je také důležité, jaký jste barevný typ. Pro blondýnku bude Vámi zvolená barevná kombinace hrob. Já osobně bych volila doplňky v tmavě ( ale hodně tmavě ) modré barvě. Nechápu úplně, proč píšete o méně formálním kardiganu, jedná-li se o vysoce formální příležitost. Zásada dvou barev a třetí doplňkové by tady měla být samozřejmostí. Svršek by tedy mohl být v jiné barvě, ale lépe než krémová by se mi líbila bílá, takový outfit byste mohla využít i pro jiné příležitosti. Rozhodně doporučuji punčochy, pochopitelně tělové, přimlouvám se za to, sáhnout hlouběji do kapsy, na punčochách je to sakra poznat. Kabelka nejlépe do ruky, můžete se na ní vyřádit, kupte si nějakou nápadnou, jen pozor na kovové části, měly by být v barvě šperků. Např berete-li si náušnice v bílém kovu, mělo by být kování také v bílém kovu. Pro tmavovlásku by se mi líbila kombinace s červenými nebo žlutými doplňky. Stříbrná barva doplňků by ty poměrně obyčejné šaty povýšila o level. Ani bronzové doplňky by nemusely být šlápnutím vedle. Chce to cit pro barvy a zkoušet. Užijte si svatbu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek