Co na "pivni" firemni vecirek, abych byla kocka ;-)

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mulis
33 příspěvků 19.11.19 22:55
Co na "pivni" firemni vecirek, abych byla kocka ;-)

Ahoj, dobry den. Chystam se na firemni vecirek neformalniho stylu (pivo, burger atd.) a nevim, co si obleci, aby mi to sluselo a citila se jako „na vecirku“. Kolegove asi budou mit rifle nebo neco neformalniho, ja se v riflich necitim, kdyz se najim, tlaci me pas, kdyz sedim, tlaci me zadek, a navic, a rada bych pusobila zensky. Mam ale same saty ci sukne, ktere uz jsou zase moc formalni, usedle, letni nebo uz moc vecerni, a ani jedno se nehodi na to, ze budeme mit pivo a jist mastne jidlo. Mate tip na nejaky styl, ktery by se hodil na tuto akci? Postavu mam stihlou, s tim problem neni. Je mi 40, ale vypadam trochu mladsi. Dekuji :-)

Reakce:
Ghost B.C.
3859 příspěvků 21.11.19 10:33

No, pokud se ten večírek nekoná v nějaké luxusní restauraci, kam vás nepustí bez vhodného oděvu nebo nebude přítomno nejvyšší vedení, které by si zakládalo na dress codu svých zaměstnanců i ve volném čase, tak to tolik nehroťte, ať to nevypadá, že jste na lovu kolegů. Vezměte si cokoliv, co nosíte i přes den (jednoduché tmavší áčkové šaty třeba?) a když už, tak si vemte vyšší podpatky, psaníčko, dejte k tomu výraznější šperky a na pivo s burgerem to bude až až.

Matmys
2447 příspěvků 21.11.19 11:31

@Mulis
Věřte mi, můžete být v klidu, ať budete mít cokoli aneb „pravidlo pěti piv“ :)

Porkpiehat
1753 příspěvků 21.11.19 14:27

Neměla bych kolegům za zlé, že si vezmou džíny, protože mi to přijde adekvátní akci. Nemusíte mít nutně džíny, mohou to být jiné kalhoty. Pokud se nechcete vzdát svého elegantního stylu, tak můžete nechat sako a doplnit ho kalhotami méně fomálními. Černé nebo šedé kalhoty (sukni) vyměnit za barevné (viz vínové na první fotce). Nebo vyměnit halenku za tričko. Sako za koženou bundu. Místo lodiček kecky. Internet je plný rad typu - Jak se obléknout, pokud půjdu z kanceláře rovnou do kina/na večeři/na diskotéku. Většinou je to založené právě na tom, že se vymění jen sako nebo boty (věc, kterou si člověk může ráno donést do práce).

Mně se líbí total look jeans, takže klidně džínová košile (ne nutně tuhá, jsou i velmi tenké materiály) doplněná náhrdelníkem.
Přikláněla bych se k tomu, stejně jako @Ghost B.C., abyste moc netlačila na pilu, pokud nechcete vypadat, že chcete někoho uhnat nebo že nad „obyčejně“ oblečenými kolegy ohrnujete nos. Pokud patříte mezi lidi, kteří chodí elegantně oblékaní za každých okolností (i v soukromí při práci na zahradě), tak vás vezmou i v kostýmu s lodičkami :-)

Nkem
144 příspěvků 21.11.19 23:22

@Mulis Myslím, že @Ghost B.C. a @Porkpiehat to naprosto vystihly a poskytly Vám dobré rady, ke kterým už není moc co dodat, takže se jen připojuji k už řečenému…

Saphena
91 příspěvků 22.11.19 08:19

@Nkem představte si, že všichni na pekle dají komentář „s předchozím tvrzením přispívající XY souhlasím“. Chtělo by se Vám to číst? Já se řídím pravidlem, že pokud souhlasím a zároveň nechci nic svého připsat, tak nepíšu nic :-) Prostě pokud komentář neposouvá diskuzi kamkoliv dál, tak ho nepíšu

Saphena
91 příspěvků 22.11.19 12:25

Jo a na „pivní večírek“ bych si vzala třeba úpletové šaty a kotníčkové boty a klidně vzorované punčochy. Nic moc slavnostního ani formálního

Dalmitka
1707 příspěvků 22.11.19 14:18

Tak toto asi patrí skôr do priznania, ale nevadí; ja pri akýchkoľvek firemných večierkoch - od „hoch“ akcií s presne určenými pravidlami až po povedzme tie „pivové“ - riešim akurát to, ako vymyslieť čo najvieryhodnejšiu výhovorku na neúčasť; kým som sa nedočítala, že týmto syndrómom trpí oveľa viac ľudí, ako som si myslela a že vlastne netreba nič vymýšľať; len poďakovať za pozvanie a stručne sa ospravedlniť - bez vysvetľovania.

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek