Co na promoci, obhajobu práce?

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Aranel
935 příspěvků 29.5.12 11:31

Myslím, že mohly, ale takové můžeš mít ještě do rakve - nechtěla bys něco barevnějšího?

1-2-3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.5.12 12:05

Díky, barevnosti se nebráním, ale fakt je, že mám raději jednobarevné kusy než nějaké vzory.

Skrolew
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.5.12 12:47
to TeresaK

Myslím, že nápad to není špatný, ale ten vzor je možná moc nápadný - džungle na promoce, to je skoro jako tygr. Pokud vzor, tak spíš nějaký nenápadný nebo třeba klasičtější. Nebo jednobarevné šaty, pokud nechceš černé, tak nějakou barvu, která ti sluší - modrá, teal, vínová? Podle mě etiketa říká, že jde o slavnostní a zřejmě dopolední událost, navíc v létě, takže příliš večerní nebo lesklé šaty (o dlouhých večerních už vůbec nemluvím) se nehodí.

teresaK
55 příspěvků 29.5.12 12:53

Skrolew: Děkuji. Pravda je ta, že už jsem si šaty nakonec koupila. Chtěla jsem investovat do nějakých malých černých, které můžu kdykoliv zkombinovat s jakoukoli barvou. Domů jsem si dovezla šaty podobné těmto http://www.dorothyperkins.com/…oductDisplay?…, jen jsou ještě trochu delší a mají v pase stuhu. Jsou pravda trochu až jeptiškovské (doufám, že si rozumíme) ale dovolím si říct, že mi sluší :) Mám k nim klasické černé lodičky na jehle. Nejlepší na nich bylo, že jsem je po celodenním pátrání ulovila ve slevách za 350 kč.

Ji.Black
7 příspěvků 29.5.12 13:45
Promoce v létě

Pro vás, co budete mít promoci v letních vedrech jedna moje vzpomínka: Když jsem měla promoci, bylo venku asi 30 stupňů ve stínu a v aule vedro ještě pekelnější. Vyfasovali jsme dlouhé taláry z nějaké těžké tuhé látky, byli jsme už ten den asi třetí skupina, takže byly totálně mokré (od potu). Dlouho jsme se odhodlávali, než jsme se do nich oblékli (brrr), někteří to vyřešili tak, že se svlékli do spodního prádla (dámy i pánové), aby jim aspoň ty jejich krásné šaty vydržely suché na pozdější slavnostní oběd

Karoleenah
2322 příspěvků 29.5.12 14:02

@Ji.Black Tak to je hodně odporná představa, vůbec nevím, jestli je horší promočit si slavnostní šaty nebo mít dvě dávky cizího potu na holém těle, fuj, to bych si snad s výmluvou na problémy s ekzémy ten talár neoblíkla vůbec.

Ava
650 příspěvků 29.5.12 14:12

Osobně vidím rozdíl mezi promocí (slavnost) a obhajobou (studijní záležitost). Na obhajobu podle mě patří takový ten „business“ styl (kostýmek, košile, sako) a na promoci může být něco uvolněnějšího, byť stále decentního. Třeba koktejlky.

motorová pila
126 příspěvků 30.5.12 11:42

@Ji.Black a mi bylo líto, že nebudeme mít talár!
co se týče šatů na horní fotce, nápad to asi není špatný, pokud by měly jiný vzor horního dílu. Ten na fotce mi připadá příliš divoký.

Skrolew
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.12 11:49
To teresaK

Já myslím, že ty černé šaty jsou moc hezké, a pokud mají v pase stuhu, tak tím líp. Opravdu. Já jsem promovala nakonec taky v černých, i když jsem nechtěla - měla jsem představu o nějakých šatech v barvě teal, ale bylo to v prosinci a prostě nic takového nešlo sehnat. V poslední fázi jsem si vybírala mezi šatama podobnýma těm v tvém odkazu a rovnějšíma pouzdrovýma. Chtěla jsem ty v pase projmuté, ale bohužel mi neseděly. Tak jsem měla černé pouzdrové šaty, perly a látkovou květinu jako brož. A dopadlo to všecko dobře.

teresaK
55 příspěvků 31.5.12 12:22

Skrolew: Díky za pochvalu. Jsou to jedny z mých prvních šatů (kromě plesových) a líbí se mi tak, že asi investuju do několika dalších. Sukně jsem nenosila protože mám postavu přesýpacích hodin. Věřte nebo ne, pro mě to byla překážka. Vždy jsem se totiž chtěla narvat do nějaké upnuté sukýnky a děsila se jaký v tom mám zadek. Naštěstí jsem zjistila, že tyhle rozšířené sukně spolu se zvýrazněním velmi hubeného pasu mi sednou. (Ano, objevila jsem Ameriku, já vím :D)

Jinak doufám, že mi ty šaty přinesou trochu štěstí u zkoušek stejně jako vám! :)

volfish
945 příspěvků 31.5.12 12:26

@teresaK Nic si z toho nedělejte, já tuhle Ameriku taky právě před pár dny objevila :-D

teresaK
55 příspěvků 31.5.12 12:32

@volfish A kolik se nám otevřelo možností, že? :D

volfish
945 příspěvků 31.5.12 12:33
@teresaK píše:
@volfish A kolik se nám otevřelo možností, že? :D

Spolu s koupí šicího stroje - nepočítaně!

eva666
6 příspěvků 18.11.12 21:58

Nevíte, kde by se dalo zakoupit něco podobného jako je toto http://ak2.polyvoreimg.com/…g/size/x.jpg ? Fotku jsem našla tady na módním peklu, jedna slečna si tento outfit chystala na promoci. Šaty mi přijdou úžasné a je to zhruba má představa toho, jak by šaty na promoci měly vypadat :-)

Eila
166 příspěvků 18.11.12 22:27

@eva666 Debenhams má velmi podobné styly oblečení.

Na promoci doporučuju všem děvčatům cokoliv jen ne černou, tmavě šedou nebo tmavě modrou. Budete se tam mezi všemi připadat jako šedivé myši a rodina vás skoro v tom davu ani nepozná. Já měla červenou a byla jsem ještě s jednou kolegyní taktéž v červené jediná výjimka. P. S. Báječně se pak najdete na těch několika stech fotkek od fotografa :-)

eva666
6 příspěvků 18.11.12 22:47

Klidně uvítám tipy, kam jít na takové oblečení v Brně :-)

Zatím se chystám do Peek and Cloppenburg, jinak vůbec nevím.

A také bych raději něco výraznějšího, než je černá barva :-) Na své první promoci jsem měla béžový kalhotový kostým - a bylo to fajn, že jsem byla fakt vidět :-D Ale teď bych raději šaty.

waw
336 příspěvků 18.11.12 22:49

@Eila Což ovšem platí jen v případě, že vás všechny bez rozdílu nenavléknou do talárů - pak můžete k rozpoznání na fotkách udělat pouze to, že budete mávat červeným diplomem :-D

aailyyn
809 příspěvků 18.11.12 23:49

Na promoci bych se řídila tím, že malé černé. Nevím, zda je přípustný kostým, pokud šaty nenosíte. Rámcovou představu o tom, co „se má“ mám, teď ještě jak na to napasovat svůj vkus a necítit se úplně blbě, taky mě to (snad :-) ) letos čeká. (Koktejlky vylučuju a přesto promoci vnímám jako slavnost, na níž chci být, takže úplně nevím.) Na státnice samotné mně bylo řečeno, že jsou nepřípustná odhalená ramena, takže z tohohle důvodu by asi zcela koktejlky nefungovaly a volila bych tam kostým, ať už kalhotový anebo se sukní, ale obléct si tedy k té sukni košili a sako a ramena a dekolt schovat. Ale spousta lidí to asi vyřeší úplně klasicky košilí a společenskými kalhotami, ani ne kostýmem.

eva666
6 příspěvků 19.11.12 08:54

Já si myslím, že kostým je určitě přípustný. Vím, že někdo je proti a je fakt, že mně se moc v takovém případě nelíbí kostýmek tmavý, černý, tmavě modrý… ale pokud je trochu zajímavý a k dané dámě padne a ta ještě zvolí vhodné doplňky, výsledek může být velmi pěkný.
Já jsem měla k béžovému kostýmku uvnitř červené tílko a přívěsek na pěkné červené stužce. Zpětně vidím jako velký omyl černé lodičky k tomu všemu, ale tehdy jsem to moc neřešila. Je to už nějakých 7 let :-)

Ale tentokrát bych prostě chtěla, aby to bylo super. Čeká mě nákup všeho - šatů, bot, punčoch i doplňků, jenže na to nemám neomezený rozpočet. Ráda bych se vešla do 3, maximálně 3,5 tisíc.

eva666
6 příspěvků 19.11.12 21:30

Co vy na to?

První sšty jsou tmavě modré, mě moc oslovily. Jenže se bojím, že jsou asi moc odhalené a neodpovídá to etiketě? Ale v podstatě rukávek mají :-) Na fotce jsou trochu pokrčené a nemám stahovací gatě :-D
Poslední fotka je jiný typ šatů - tyto jsou tmavě fialové, mám rezervované ještě černé (ty nemají tak výraznou tu sponu na břiše).

Ani k jedněm už bych si nechtěla pořizovat žádné bolerko. Nesluší mi to moc, zkoušela jsem to (i k jiným, hodně odhaleným šatům).

Je to blbý, úplně mimo mísu?

Nejsou nejlevnější, ty první stojí 2300, druhé 2000.

ndrea
57 příspěvků 19.11.12 22:05

@eva666 hlasuju pro ty druhé, máte v nich o dost hezčí postavu a pěkný pas, ty první jsou moc rovné

Grete
800 příspěvků 19.11.12 22:06

Ty první s krajkou vám moc sluší a myslím, že na promoci jsou naprosto v pořádku. Ty druhé jsou nuda a sednou vám méně.
Tak a teď si vyberte ;)

eva666
6 příspěvků 19.11.12 22:17

Dámy, já moc děkuji oběma :-D Mě hlavně potěšilo, že nejsou mimo mísu ani jedny z nich :-) Teda možná mě někdo další vyvede z omylu (doufám, že ne, mně ty dvě hodiny v krámě stačily :-D )

Moc moc díky.

V týdnu beru lodičky co mám doma, stahovací prádlo a vyrážím tam znovu. A rozhodnu se.

Ano, ty první jsou skutečně dost rovné, ty druhé jsou hodně řasené. Řekla bych, že lépe mi sedí ty první, cítila jsem se v nich krásně, zatímco v druhých jsem neustále upravovala prsa. Zase druhé více kryjí nedostatky. Originálnější jsou stoprocentně ty první.

anniette
159 příspěvků 23.6.15 23:09

Dobrý den, sháním šaty na promoci, zkoušela jsem jich už desítky, ale buď jsou moc krátké, mají nevhodný vzor, nesedí mi.. Jediné, které jakž takž splňují moje požadavky na šaty k promoci, sedí dokonale a využila bych je i na jiné příležitosti, jsou podobné šatům na obrázku - mají podobný střih, stejnou barvu, délku, krajka je podobná, jen mají výstřih do V, kratičký rukáv akorát zakrývající ramena a mají zvýrazněný pas. Podobnější šaty jsem bohužel na netu nenašla. Mám je zamluvené v obchodě, ale nejsem si jistá, jestli přece jenom nevadí, že jsou nad kolena… Přemýšlela jsem o tom, že bych k nim vzala tenké černé punčocháče a černé lodičky, že by to snad vypadalo decentněji. Co myslíte? Případně - nemáte tip na obchod v Plzni, kde mají pěkné společenské šaty? Mám pocit, že tu nic pořádně není. :(

aqu
2 příspěvky 19.11.17 22:33

Ahoj všichni, potřebovala bych poradit - mám promoci 15. prosince a jelikož mám malé dítě (dcera 2 roky) bez možnosti hlídání, je pro mně chození po obchodech problematické (kdo to zažil s dítětem, zná/chápe…). Myslíte, že na promoci jsou vhodné tyto šaty? https://www.zara.com/…4250241.html?…
Předem moc díky za radu!

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek