Co nosíte v kabelce

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
pinklady
27 příspěvků 3.2.13 18:44

V poslední době mi stačí peníze, občanka, cigarety, klíče, mobil, kapesníčky, balzám na rty a krém na ruce. A pak podle situace pepřák, pudr, tužka na oči, parfém, žvýkačky atd.

viera666
967 příspěvků 3.2.13 20:47

Samozrejme mobil, penazenka, kluce. Dalej tablet, Victorinox, intimne potreby, parfum, kozmeticku tasticku s vybavou, skladacie tasky na nakup. Takze taky standard :-)
Edit- cigarety som zabudla, ano, fuj fuj

noemi
1645 příspěvků 3.2.13 21:22

Nosím u sebe klíče od bytu které používám a zvlášť v jiné kapsičce i klíče náhradní, papírové kapesníky, mobil, deštník, kosmetickou taštičku, ve které mám dvě rtěnky, dvě pomády, zrcátko, tampóny, intimku a ústní sprej. Dále propisku a gelový fix, diář, peněženku, přičemž platební karty nenosím přímo v peněžence, ale v jiné kapsičce, občanku, průkazku do knihovny a průkazku zdravotní pojišťovny, zákaznické kartičky, knihu, léky a dvě plátěné tašky.

noemi
1645 příspěvků 3.2.13 21:26

A co se kamení týče, tak to si nosím spíš z procházek. Jednou jsem takto domů dotáhla něco přes tři kila.

Olafkaa
10 příspěvků 3.2.13 22:45

Tak jste mě donutily, abych si tu svou tašku uklidila :-D

Zásadní rozdíl je pro mě to, jestli je léto nebo zima.
V létě nosím nejčastěji jen malá psaníčka, kam dám jen to nejnutnější (mobil, klíče, peněženka. Ale zato v zimě nosím jen jednu chlupatou kabelku, která je opravdu obrovská. A čím větší kabelka, tím větší bordel :-D
Takže v mé kabelce se momentálně nachází: mobil, klíče, peněženka, diář, malý zápisník, psací pouzdro, kosmetická taštička (makeup, pudr, lůj, stíny, pár štětečků, řasenka, tužka na oči, pilník, tampony), roztok na čočky, pouzdro na čočky, krém na ruce, parfém, gumičky a sponky libovolně poházené, pepřák, naušnice, rukavice, nabíječka, USB kabel, učebnice, kapesníky, paralen, svetřík, čokoláda

už aby bylo léto :-D :-D :-D

Mayim
401 příspěvků 3.2.13 23:04
@Olafkaa píše:
Tak jste mě donutily, abych si tu svou tašku uklidila :-D

Ano, taky jsem uklízela…

kappa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.2.13 23:34

V poslednom case som nutena tahat so sebou tasku na notebook, takze tu je jej bezna vybava (domyslite si ten notebook a nabijacku nan)
co sa tyka dazdniku, obzeram sa po tych malych kabelkovych, ale v poslednom case som ziaden taky nevidela, takze moj stary tmavomodry to isti; fotak nosim vzdy a vsade, je to asi moj najvacsi konicek a tahat zrkadlovku vsade so sebou je fakt nemozne; odkedy som stratila moju oblubenu platenu taku, mam namiesto nej 2 igelitky, ale na platenu nemaju, snad mi teda coskoro padne nejaka do oka; sprej proti kaslu je nutnost spolocne s kvapkami do nosa (nie su na fotke, dosli mi, rano musim kupit), minimalne jedno z dvojice balzam a lesk musi tiez vzdy byt, bez toho nevychadzam z domu; pier musim mat niekolko, som z tych stastlivcov, ktorym dokazu vypovedat poslusnost pocas skusky aj 3 pera; intimky v obale vyrobeneho z obalu na pravitka a obrazku z greenpeace kalendara (nieco podobne by to chcelo vyrobit aj na vlozky); pastilky proti boleniu v hrdle a zuvacky; zapisnik a sponky (pribalujem gumicku! minule na boulderingu som si musela zviazat vlasy snurkou na kluce :D); vreckovky, zosit s poznamkami z atelierov(je z ikei a zboznujem ho, skoda len, ze tento motiv nie je tak pekny, ako ine); penazenka M&S do ktorej sa mi vojdu vsetky karticky a pekne v nej mozem mat rozdelene ceske peniaze a eura; mobily s ceskou a slovenskou simkou, sluchatka

a co sa tyka najkurioznejsej veci, co som nosila v kabelke, teda skor platenej taske, bola to sekera :D (bol to vytvarny plener kde sme chodili pomerne casto do lesa a rozrabali ohen, hodila sa nam denne)

Letefa
716 příspěvků 4.2.13 09:07

Přijde mi, že ve své kabelce nenosím nic, co by nebylo důležité, a přesto je těžká tolik, až se kolikrát sama sebe ptám, jestli tam náhodou netahám cihly :D

Sailorette
1594 příspěvků 4.2.13 11:03

Tak jsem ráda, že nejsem sama, kdo by mohl ve své tašce pomalu bydlet a nic by mu nechybělo:D Běžný obsah mé kabelky:
Dva telefony (pracovní a osobní)
Peněženka, troje klíče (práce, byt, rodný dům)
Taštička na doklady a další (karty, stravenky, lítačka atd.)
Taštička poslední záchrany (tampony, kapesník, ibalgin, zubní nit, lexaurin, náplasti, gumička do vlasů, jehla s nití, zichrhajska atd.)
Parfém, zrcátko, rtěnka, balzám na rty, někdy pudr
Diář s propiskou
Deštník, v zimě rukavice
Kapky do nosu (dvoje) a kapesníky (někdy i patery otevřené, stejně jako žvýkačky)
Sluchátka k telefonu, abych mohla poslouchat rádio
Nově krokoměr

Toto jsou věci, které nosím v běžném pracovním dni vždy. Plus obvykle cestou do práce snídaně, oběd a svačiny, kniha nebo časopis, věci do práce na převlečení. Pokud jdu ven večer, beru jen peněženku, lítačku, občanku, kapky do nosu s kapesníkem a pudr se rtěnkou. Kdo mě podezírá ze závislosti na kapkách, má pravdu.

edit: Na pracovní večeři jednou došlo na téma japonština, konkrétně jak se japonsky řekne rád bych si objednal. Nadšení vzbudilo, když jsem z kabelky vytáhla vlastnoručně vypsaný minislovníček japonských výrazů:D

KajčaLiška
194 příspěvků 4.2.13 11:26

Mám několik kabelek - malé, tam musím vybírat co vzít (obvykle tedy beru nezbytnosti typu mobil, klíče, kapesník, pár šminek, peněženku… A pak mám velkou kabelku a tam bych se asi sama divila, co obsahuje :-) Do prázdné obří kabelky nejdřív vložím ty samé nezbytnosti, jako do malé. Potom jdu na procházku, přidám nějakou tu sušenku, kdyby bylo třeba :-) Jedu do garáže, přihodím šroubovák. Jedu hlídat neteř, přihodím bloček a pastelky…a takhle to pokračuje, dokud mi váha kabely nezačne překážet, takže ji obrátím vzhůru nohama a už se jen divím, co že jsem to všechno sebou nosila (jednou byla dost těžká a zjistila jsem, že je v ní kladivo:-D ). A proces postupného nakládání velké kabely může začít nanovo :-)

Curlygirl
1901 příspěvků 4.2.13 11:33
  • klíče
  • telefon / někdy i s nabíječkou
  • pap. kapesníky
  • velká peněženka s doklady/kartami
  • propiska
  • kosmetická taštička - obsahuje mini štětec, kompaktní pudr, matující papírky, paralen, hyg. potřeby, balzám na rty, rtěnku, vatové tyčinky, nůžky, mini pilník, spona do vlasů, v létě navíc spf50 tyčinku
  • někdy diář
  • někdy látková nákupní taška
TulaJ
254 příspěvků 4.2.13 15:37

NO, ja som tiež majiteľka bezodnej kabelky - na dlhšie cesty a na voľnočasové aktivity mám malú Lacoste veľkosti cca 15×25 dm- neuveriteľná, a minule, keď som na firemnej akcii kolegom ukazovala, čo tam všetko mám, tak som vzbudila veľkú pozornosť (pravda, všetkým sa hodilo, že som - ako jediná - mala pri sebe nožík s otváračom na víno…). Teda okrem peňaženky, kľúčov a mobilu štandardne USB kľúč, papierové vreckovky, vlhčené utierky, ceruzku na obočie, miniparfum (vzorka), lesk na pery, zápisníček a pero, nožík (mnohofunkčný), šitíčko, základné lieky (ibuprofen, endiex, kvapky do nosa a do očí, mentolky), intimka, pár kontaktných šošoviek, v lete slnečné okuliare, proteínovú tyčinku (a nejaké zabudnuté bonbóny a pod.), mini krém na ruky, sekundové lepidlo, mini dáždnik (odporúčam - z outdoorového obchodu - neuveriteľne malý a ľahký), výsuvný meter. V štandardnej kabelke do roboty (trochu väčšia) ešte k tomu kopu „papierov“ (účty na zaplatenie, dokumenty na vybavenie a pod.), vizitkár, skladaciu nákupnú tašku…

Sekhmet
1918 příspěvků 4.2.13 16:03

Moje kabelka:
složka dokumentů „k vyřízení“ (tedy poukázka na odběry krve, účtenky, které musím založit do účetnictví, reklamační protokol k botám apod.)
peněženka
pouzdro na klubové kartičky kamkoli
pouzdro na tři rtěnky a Labelo (included)
tři načatá balení papírových kapesníčků čtyři propisky a pero Watermann
zubní kartáček a malé balení zubní pasty
desinfekce na ruce a malá neutrogena
pouzdro na vizitky
dřevěný hřeben
pouzdro na tampony
dvě látkové skládací nákupní tašky
vzorník barev a dvě dlaždice, co mám v koupelně (stále zařizuji byt)
mobil
klíče (včetně pásma, flashky, čipu do kanclu, čipu na garáž a dvou malých balení lesků na rty)
ibalgin
dvě flashky (kromě té co nosím na klíčích)
sluchátka k mobilu a kabel na propojení k PC
pomeranč a banán

a to mám prosím výjimečně uklizeno. Jinak je tam navíc hora použitých kapesníčků, účtenky z obchodů bez ladu a skladu, sáčky od svačiny a deštník (který jsem dnes zapomněla doma). Půl roku jsem sebou bezdůvodně nosila hypoteční smlouvu a kupní smlouvu na byt.

Curlygirl
1901 příspěvků 4.2.13 16:07

Pořádek v kabelce se mi daří udržovat vlastně jen díky tomu, že každých co pár dní měním kabelku, střídám dvě tři mé oblíbené denní. To znamená, že většinou celý obsah vysypu na zem, přendám důležité věci (de facto jen kosmetickou taštičku, klíče a peněženku) z jedné do druhé a zbytek krámů a účtenek atd. rozdělím - uklidím a povyhazuju. Když jsem dřív nosila jednu velkou kabelku několik měsíců, byla plná všeho možného a byla to hrůza…

Sekhmet
1918 příspěvků 4.2.13 16:10

@Curlygirl A na to já jsem právě líná. Nosím vždy jednu kabelku určitý čas a pak ji vyměním, ale já se polepším, slibuju.

Curlygirl
1901 příspěvků 4.2.13 16:13

@Sekhmet já mám takové vlny, dříve jsem měla mnohem delší ten interval. Většinou se mi to hodí i k tomu, jak plánuji chodit oblečená ty které dny… Někdy je pár dní za sebou víc směrem k business, jindy zas směrem ke casual :-D Jsem docela ráda, že mi to takhle vychází, aspoň mi mé oblíbené kabelky neleží ve skříni…

Btw. existují i takové organizéry na vnitřek kabelky, pak přendaváte jen ten…

real.blond
6688 příspěvků 4.2.13 22:39

Teda damy, obdivuju, kolik se vam toho vejde do kabelky.. @Sekhmet jak velkou kabelku nosite??:)) ja nemam rada velke kabelky a hlavne v nich nesnasim neporadek a milion veci.. kabelky temer denne menim (nekdy i vickrat), v kabelce nosim nejnutnejsi veci, ale diky castemu prehazovani vecne neco zapominam.. s tim jsou spojene trapne situace, jako kdyz jdu nakoupit a v kabelce mam prazdnou penezenku, protoze jsem jeji obsah zapomnela prehodit:))

666mahu
1490 příspěvků 4.2.13 22:50

Všechno co potřebuju, a ještě něco navíc. :-) A že toho není málo. Neměním kabelku denně ani týdně, spíš podle ročního období, a mám v ní většinou pořádek.

Příspěvek upraven 04.02.13 v 23:00

Adammm
56 příspěvků 4.2.13 22:59

@Olafkaa no tak jak tak koukám, nazval bych to ženskou KPZetkou ;)

Příspěvek upraven 04.02.13 v 23:04

666mahu
1490 příspěvků 4.2.13 23:04

@Adammm, v tom případě mám KPZku několikrát rozšířenou. :-)
Chvála módě větších kabelek, kam se mi v případě potřeby vejde ještě navíc i malý nákup.

Adammm
56 příspěvků 4.2.13 23:05

@666mahu ženskou kabelku bych s lehkou nadsázkou přirovnal k chlapské kůlně :)

666mahu
1490 příspěvků 4.2.13 23:17

@Adammm, do dílen mužů, které mám kolem, mám se svou kabelkou ještě daleko, ale když ke kabelce přidám své auto (kde mám spoustu dalších „nesmírně důležitých“ věcí), tak už zas ne tolik. :D

Jirkátor
1570 příspěvků 5.2.13 07:06

@Adammm Ještě že tu kůlnu nemusíme nosit přes rameno :D Když se ale podívám do svého batohu, tak jsem na tom s množstvím nepotřebných nezbytností podobně jako zdejší dámy.

Sekhmet
1918 příspěvků 5.2.13 08:41

@real.blond Budete se divit, ale má kabelka je o velikosti Alma GM. Takže formát A4. Potrpím si na pevné tašky, takže žádné beztvaré obří pytle.

real.blond
6688 příspěvků 5.2.13 10:20

@Sekhmet schvalne jsem ted koukala na rozmery Almy GM a PM, rozdil tam je, ale mne se do te mensi nevejde ani polovina veci, co vam do te vetsi:) kdyz ji nacpu moc, tak se zvlni, takze veci ubiram. Taky davam prednost pevnym taskam, v beztvarych nemuzu nikdy nic najit

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek