Co nutí lidi nakupovat drahé věci

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »
Rosalyn
925 příspěvků 21.6.13 17:33

@Diankenstein Záleží, jakou měl celý meloun váhu, tj. kolik stálo kilo. Ceny melounů určitě ještě půjdou dolů.

corleone
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.6.13 17:33

@Diankenstein A to je malo nebo moc? Melouny nekupuji, tak netusim. I kdyby ta cena byla za kilo, porad nevim jestli malo nebo moc.

Diankenstein
1895 příspěvků 21.6.13 17:48

@Rosalyn @corleone Kilo bylo za 25Kč a myslím, že se prodává i za polovic. A od pohledu to byl prostě střední meloun, žádný obr, to bych chápala.

Navíc, rozhodně to nebylo na Václaváku, to je podle mě taky určující:D

Betty J.
2031 příspěvků 21.6.13 17:48

@Diankenstein: je to asi stejně nenormální cena jako 30 Kč za čtvrtku másla. Nicméně, pokud vydržíte, do měsíce budou melouny za polovic (máslo nejspíš ne).

666mahu
1490 příspěvků 21.6.13 17:51

@Diankenstein, vsimla jsem si dnes u kasy, ze uz prodavaji melouny, protoze par prede mnou /maminka s dospelym synem/ si na pas daval dva velke kusy. Ale nevim, za kolik je meli tam, meloun nemusim, tak si ho nevsimam. Kdybych po nem prahla, asi bych si ho koupila jako @corleone . Jsem asi naopak marnotratna. :-)

Diankenstein
1895 příspěvků 21.6.13 17:56
@Betty J. píše:
@Diankenstein: je to asi stejně nenormální cena jako 30 Kč za čtvrtku másla. Nicméně, pokud vydržíte, do měsíce budou melouny za polovic (máslo nejspíš ne).

Za posledních pár dnů jsme doma snědli těch melounů strašně moc, tak přemýšlím jestli to fakt nebyly „melounové“ svačinky :D:D

Ale myslím, že už teď jsou melouny levnější, jenom ta jedna prodejkyně je ohledně výše marží trochu mimo. Málem jsem se začala smát, když mi řekla cenu… Ale fakt se neorientuju:)

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.6.13 18:01

@666mahu
Taky tu vodnatou zeleninu nemusím.

Rosalyn
925 příspěvků 21.6.13 18:02

Kilo melounu teď stojí něco málo přes deset korun (v akci). V zelinářství může stát víc. Pro mě je 25 Kč/kg moc, někomu je to jedno a takový meloun si koupí. Jo a řadím se k milovníkům melounu, omezuje mě jen obsah peněženky. :-)

Diankenstein
1895 příspěvků 21.6.13 18:03

@666mahu já jsem taky někdy marnotratná, ale u toho melounu, to mě zarazilo. Pro mě je meloun taková obyč věc, kdyby byl bio, nebo hranatý… to chápu! Ale když to je JENOM meloun… ozvala se ve mě dobrá hospodyňka :D:D:D

666mahu
1490 příspěvků 21.6.13 18:11

@Diankenstein, jo tak to taky znam, nejsem skrbliva, vesele utracim, ale obcas me neco zarazi. Jen to neni kvuli dobremu hospodareni, ale spis kvuli pocitu, ze tak blba nejsem, abych si kupovala nejaky kram/sunt/neprilis kvalitni vec za tolik. :-)

Casmaria
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.6.13 21:41

@Diankenstein Tak to je vážně šílená cena :-D. Ale to bude tím, že je děsné vedro a začíná konečně ta pravá letní sezóna, tak ceny musí pořádně osolit… Vysázela jsem si do skleníku pár vodních melounů, zatím rostou, ale plody očekávám snad v srpnu-září. :-)

dee-dee
92 příspěvků 22.6.13 02:08

@zalia Vynech Spencera, ten tam nepatří, ten je svojí prodejní filozofií jinde.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.6.13 10:10
@Diankenstein píše:
Mě by zajímalo, jestli je možné přinutit duševně zdravého člověka koupit si půlku melounu za 89 Kč. (podotýkám, že se jedná o klasický, středně velký vodní meloun, který by celý měl stát 178 Kč)
Jestli je to přiměřená cena, tak jsem asi skrblík… :DA nebo je to vážně běžná cena? přeci jenom melouny tak často nekupuju.

Tak to potom třešně za 1500 by vás asi dostaly úplně. A vidíte, prodají se hned.
Když budu mít po cestě meloun za dvě stovky a budu mít na něj chuť, nechápu, proč bych měla obíhat /objíždět/ další obchody kvůli ceně. Ve finále bych sice měla meloun levnější, ale projedu na naftě a ještě budu naštvaná, že už jsem mohla být doma. Každý má jiné priority, nemusí být hned duševně nemocný.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.6.13 13:29

Melouny miluju a jsou teď drahé, to je fakt. Ale - koupit si meloun za 200 je šílenost, koupit si dvoje - troje cigára za stejnou, možná vyšší cenu, je normální? Ještě jsem nezažila, že by pokladní někomu řekla „to kouření je drahé, viďte? Ale když na to někdo má…“ Když jsem kupovala plato jahod asi za 130 Kč nebo zmrzku Carte d'or, podobné kecy jsem si vyslechla.

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.6.13 16:28

@Kokoska1 No přesně. Basa piv nikoho nepohorší, ale co za kecy jsem si od pokladní vyslechla při markování zmrzliny Häagen-Dasz, bylo neuvěřitelné. Nemusí být zrovna odvařená z toho, že obchodu roste tržba, pokud má fixní plat, ale co ji nutí kušnit a komentovat nákupy zákazníků, to jsem nepochopila.

real.blond
6688 příspěvků 22.6.13 16:36

@Kokoska1 @Lola mam stejnou zkusenost.. Nejsmutnejsi je, kdyz vidim matku s ditetem, ktere ji prosi o nejakou sladkost, matka odsekne ne, to je drahe! Ale cigara vezme rovnou dvoje:-(

continuity
5853 příspěvků 22.6.13 17:48

@real.blond smutne mi prijde spis, kdyz matka nemuze tomu diteti koupit ctvrtku melouna za 50,–, tak koupi radsi susenku za 5,–. ja osobne sladkosti detem kupuji vyjimecne, vice mene je v krame nevyzaduji (a kdyz ano, taky jsem to dost rezolutne utinala). dostanou treba ovoce nebo lipanka.

real.blond
6688 příspěvků 22.6.13 17:54

@continuity jasne, ja to myslela obecne-bohuzel nevypadala, ze by mu koupila misto sladkosti meloun..

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.6.13 17:59

@Lola Konkrétně u té zmrzliny se pokladní ptala, jestli je dobrá, že ona by ty peníze za to nedala. Tak jsem řekla, že je vynikající a že se jí u nás spotřebujou kvanta.

top topic
967 příspěvků 22.6.13 18:08

@Kokoska1: kukněte na složení Carte d'or, jestli se tedy nepolepšili, lepší mi přijde Haagen Dasz nebo Ben and Jerry, taky nějaká privátní značka Alberta mě kupodivu složením překvapila, mají ale jen snad 3 druhy. Ale všechny 3 zmiňované jsou hrozně sladké:-)

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.6.13 18:10

@top topic Mně je složení fuk, já prostě tu jejich mascarpone miluju! :D

continuity
5853 příspěvků 22.6.13 18:16

@top topic uplne nejnej zmrzka je superovocna ze svetozoru. vcera jsem pobyvali cely den ve meste, stihla jsem si ji dat asi 3× (a 3× mi ji nekdo pulku sezral!). pul litru sebou domu stoji asi stovku, coz mi neprijde nijak premrstene, jenom to mam hrozne z ruky.

top topic
967 příspěvků 22.6.13 18:16

@Kokoska1: :-D

Chápu, manžel si onehdá koupil nějakou čoko s něčím Ben&Jerry a ač je na mě hodně sladká, po několikadenním nespacím maratonu a nefunkční espresso mašině jsem jí půlku sežrala sama:-)

top topic
967 příspěvků 22.6.13 18:18

@continuity: já zmrzliny nemusím, já radši sním sama plnou misku melounu (a klidně to může být kilo melounu za 30 kč:-)

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.6.13 18:20

@top topic Jen půlku? To jste charakter :D

Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek