Co přes svatební šaty?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aelirenn
28 příspěvků 05.05.18 17:24
Co přes svatební šaty?

Zdravím,
konečně jsem si vybrala svatební šaty, ale nedaří se mi vymyslet, co přes ně. Máme svatbu koncem léta a bojím se, že k večeru už bude trochu chladno. Nikde ale nemůžu narazit na nic, co by se mi zdálo vhodné - svetr, šál, nějaké sáčko? Jediné, co vím, že bych byla ráda, aby byl vrchní díl v tmavomodré (na šatech bude tmavě modrá mašle a modré budou i boty) :) Přikládám ilustrační foto šatů, půjde o venkovní přírodní svatbu, spíš neformální :)

Reklama

Reklama

Reakce:

Liška S.
5 příspěvků 06.05.18 08:52

Body za odvahu ke krátkým neformálnějším svatebním šatům! Jsou hezké :)
Já bych si k tomu vzala klasický propínací svetřík, něco takového:
 http://afashion.cz/…-570x950.jpg

Aby to přes všechnu neformálnost vypadalo dostatečně jako že ten svetr mám záměrně a nehodila ho přese mě některá družička, zaměřila bych se na to, aby to nebyl úplně hadr a vypadal aspoň trochu slavnostně (nebo aspoň nerušivě).

Vybrala bych nějaký spíš hebký akrylový než bavlněný (víc to hřeje a většinou taky vypadá líp), na druhou stranu kdybych sehnala nějaký s hezkou strukturou, třeba trochu „krajkovou“, vypadalo by to určitě dobře. Taky pomůže pěkná krajková nebo korálková porta (třeba s perličkami), nebo i jenom hezké knoflíky (které navíc můžete na koupený obyč svetr našít sama dle vlastního vkusu bez větších krejčovských dovedností).

Linie
1950 příspěvků 06.05.18 09:17

V Miláně na Svatebním týdnu vždy nabízí jedna firma hladce pletené mohérové svetříky v jemných pastelových barvách. Podobný by vám mohl někdo uplést. Podmínkou je skutečně luxusní příze, rozhodně ne akryl! Hezky vypadá také přes šaty pašmína, mohla by být v modré, do které chcete svatbu ladit.

DanielaS
4738 příspěvků 07.05.18 08:29

Dostatecne kratke modre sako (aby nepresahovalo pres uroven, kde se sukne rozsiruje). 

evagb
1 příspěvek 12.05.18 22:14

Odkiaľ sú tie druhé svadobné šaty? Ďakujem

aelirenn
28 příspěvků 13.05.18 19:26

@evagb Oboje jsou z fleru od Galia couture, paní je nesmírně milá, šije překvapivě levně a je ochotná se na čemkoliv domluvit… Na šaty od ní se moc těším.

Agraynel
79 příspěvků 15.05.18 13:31
...

@aelirenn Ty jo, proč tolik červených?? To jako každej musí chtít svatební šaty jako šlehačky nebo róbu od spešl švadleny za 30 táců?? :D ne každá tvůrkyně na Fleru je bydlenka, co šije batikované nekvalitní hadry nebo letní hedvábné šaty z pongeé a říká tomu „vyšší krejčovina“…
pro pisatelku. já vám fandím, mam ráda nekonvenční svatby a obzvláště v přírodě a neformálně :) Jinak asi bych taky volila nějaký svetřík. Zkuste se poohlídnout i po tom fleru, zda tam není nějaká šikovná pletařka, co vám uplete světřík na míru z nějaké lepší příze :)

aelirenn
28 příspěvků 16.05.18 11:34

@Agraynel Hlavně to pro mě nemá moc vypovídací hodnotu - kdyby alespoň napsaly, co se jim teda nelíbí, jestli styl, materiál, sřih, vypracování…? Klidně bych se o tom pobavila :) Ale neřeším to, prošla jsem tři svatební salony, zkoušela všechno možné a o tomhle jsem zatraceně přesvědčená :)

A když ještě přiznám, že si k nim nejspíš pořídím kytkovaný lodičky Ruby Shoo, tak už asi budu úplně za exota :D

Agraynel
79 příspěvků 16.05.18 14:21

@aelirenn Pokud máte vybraný botky, objednejte napřed je a potom podle barvy slaďte svetr, aby to nebylo jako pěst na oko (2 k sobě neladící odstíny modré apod). Známá mi vyprávěla, jak se vdávala v podobně krátkých šatech, ale ta je měla kytkovaný a byla bosky na vlastní svatbě :D prý to spoustu lidí nepochopilo a pár příbuzných mělo problém to vydejchat, ale co, je to vaše svatba, tak a´t vám do toho nikdo nekecá!! :)

VeronikK
550 příspěvků 18.05.18 13:55

@Agraynel mě jen udivuje obdiv toho, že má paní o něco kratší šaty. Přitom jsou stejně pořád bílé, mě to přijde stále stejné. V 60. a 70. letech měly nevěsty minišaty, v jiných obdobích šaty barevné… Tohle mi nepřijde zvlášť odvaz, tak proč áchat?
Jinak šaty hezké, do přírody bych teda brala něco jiného, ale to je paní věc.

Jordaan
7801 příspěvků 19.05.18 17:49

@aelirenn

Mne nijak nevadi, ze jsou kratke, sama jsem se vdavala v satech midi delky. Zda se mi ale, ze jsou trochu klise a vybrane na prvni dobrou a na prirodni/lezerni svatbu trochu upjate. Ty boty mi pripadaji hrozne kycovite, ale kazdy ma jiny vkus.

Agraynel
79 příspěvků včera v 07:42

@VeronikK Nikdo neříká níc o „áchání“ - mne jen překvapilo množství červených ramínek, nic víc… takže evidentně to dneska prostě je něco spešl mít krátký šaty na svatbu… Evidentně pořád frčí doba šlehačková nebo co :D

Jordaan
7801 příspěvků včera v 10:16

@Agraynel

Ale jdete :-D

Elinna
7 příspěvků včera v 13:52

Jenom upozorňuji, že pokud šaty ještě nemáte objednané, tak Galia teď pozastavila objednávky s tím, že má moc práce. Jinak je to skvělá volba. V sobotu se budu vdávat v šatech Violet od ní a jsou skvěle ušité.

aelirenn
28 příspěvků včera v 16:44

@Elinna Naštěstí už jsem s ní domluvená, jen vybíráme látku, a to je taky dost náročné :D

Reklama

Váš příspěvek

Královská svatba: Zářící Meghan a nervózní Harry

Mottem „V jednoduchosti je krása se při výběru šatů řídila asi... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Pánské košile v létě – jak se vyhnout trapasu?

Autor: Redakce

Letní teploty ve formálním oblečení jsou pekelné. Zjistěte, jak se... Celý článek

Reklama