Co pro vás znamená "být sexy"

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Lachenauerin
544 příspěvků 30.3.13 01:29

@stric
Aha, já vaše výroky taky pochopila tak, že když se na počestnou ženskou sympaticky usměje sympatický náhodný kolemjdoucí, přičemž celé setkání trvá asi tak půl druhé vteřiny, přestává být počestná žena počestnou, pokud cudně nesklopí zrak nebo nenahodí pohoršený výraz: Co si to dovoluješ, prasáku jeden!

stric
762 příspěvků 30.3.13 01:33

@Lachenauerin Ale ne. I když už jsem taky zažila, že chvíli po takové náhodné výměně úsměvů následovalo pozvání na kafe, protože oční kontakt je prostě signál a druhá strana si ho může vyložit jako svolení pokračovat. Samozřejmě že i to se dá vyřešit zdvořile a nic se neděje..

malakaja
349 příspěvků 30.3.13 02:14

@Lachenauerin To je to rozdílné vnímaní pojmu, taky to uz vidím.
Pro mě je flirtování hovor s permanentním úculem, dvojsmyslné narážky, zdánlivě nevinné drobné dárečky lichotky, dobíraní a spiklenecké úsměvy. Mile, zdvorile vystupovani nema ten naboj, vedeme ho treba k nekomu, koho obdivujeme, nebo si ho vazime ale fyzicky nas naprosto a vubec nepritahuje.( ackoliv jsou lide, kteri prejdou. o to, flirt(lezeni do zadele s prvky flirtu) ma jiny cil…
potom je tu jeste rozměr neverbální podvědomé komunikace, kdy sdělujeme sympatie, aniž bychom chtěli. Je fajn to hlídat, někdy to ale uteče: Na nedávné přednášce, přednášel velmi moudře mladý docent.Jako spravna premiantka( no, spis spatne slysim, priznam se:) ) v prvni rade jsem se úplně propadla do výkladu, a oci docentovych. Najednou se naše pohledy setkaly! On ucukl s potlačeným pousmáním, já hned v zapěti celá rudá sklopila zrak do poznámek. Došlo mi totiž, že v návalu euforie nejen ze kurizuji přednášejícího pohledem, ale ještě si ve vlasech vytvářím ukazováčkem koketni lokynky. Sociální interakce vydala na půl vteřiny, vzpomínku mám, věřím, na dlouho:)

Klotylka
568 příspěvků 30.3.13 08:48
@stric píše:
@gudrun To pozoruju už dost dlouho, že nevíte.
Já už jsem toho viděla docela dost. Od situace, kdy jen po trochu větším zdůraznění ladné chůze skutečně následoval útok, protože dotyčnou nenapadlo, že ten chlápek, co na ni kouká, není jen někdo, kdo jí oplatí milé jiskření, ale psychopat, až po silně pošramocenou pověst, přestože ona podle svého nejlepšího vědomí a svědomí vůbec nic špatného neudělala.
Jedna věc je vypadat hezky, být sebejistá a chovat se mile. To je Ok.
Otevřený flirt je nebezpečná hra. Kdo má rád adrenalin, ať ji hraje.

Tohle je fakt šílené! Takže ona si za ten útok případně znásilnění fakt může sama, žejo.
V tom případě nám už opravdu zbývá jen ta burka, aby někdo neměl pocit, že za chůze příliš vlníme pánví.

JedovatéHádě
350 příspěvků 30.3.13 09:27

@malakaja ten váš zážitek vám závidím :)

Já tak kdysi nevinně flirtovala s kamarádem. Byli jsme několik let kamarádi, a já už 5 let chodila se svým dnešním partnerem. Já si myslela, že je to jen taková sranda mezi námi, že přece ví, že jsem zadaná. Ale myslela jsem si to jenom já a málem nám to to přátelství zničilo, protože kamarád se do me zamiloval a pak už bylo těžké vrátit se k obyčejnému kamarádství. Nejde jen o to, že se můžete zamilovat, nebo o to, že přijdete o přítele, ale že tomu člověku můžete dost ublížit. Nejsem žádná femme fatale, ale podle všeho se z toho dostával pár měsíců. Do teď si to vyčítám, byla to taková pandořina skřínka. Poučilo mě to a už neflirtuju s nikým, i kdybych si byla stokrát jistá, že to nebere vážně. Nijak mi to nechybí. Když jsem se o tom bavila s jiným kamarádem, tak mi řekl, že většina mužů ten flirt bere vážněji, než ženy. Proto to přirovnání, které tu měly stric a malakaja chápu.

MP Barbucha
3716 příspěvků 30.3.13 09:59

@stric
Proč bych se měla zlobit? Pěkně jsme pokecaly :-)

publicenemy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.3.13 10:00

Ono jde o míru - nějaký ten úsměv a milé slovo, prosím. Pokud jde o úroveň svádění, tak svádět někoho, koho ve skutečnosti svést nechceme, je prostě podvod.

malakaja
349 příspěvků 30.3.13 10:02

@JedovatéHádě Ano, to je dalsi rozmer, chranit nejen sebe, sve pocity, ale i pocity a vztahy druhych.

• Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. Jsi zodpovědný za svou růži…“Jsem zodpovědný za svou růži,,,“ opakoval malý princ, aby si to zapamatoval. (Saint-Exupery) ;)
zuzaroza
729 příspěvků 30.3.13 10:07
@Klotylka píše:
Tohle je fakt šílené! Takže ona si za ten útok případně znásilnění fakt může sama, žejo.
V tom případě nám už opravdu zbývá jen ta burka, aby někdo neměl pocit, že za chůze příliš vlníme pánví.

Za znásilnění si oběť pochopitelně nemůže. Myslím, že stric jenom konstatovala realitu, tedy že můžete natrefit na agresora, pro kterého můžou být vlnící se boky (ať už záměrně nebo ne) spouštěčem, ostatně jako cokoli jiného. Pozornost přitahuje ledacos, klapání podpatků v osamělé ulici vpodvečer - moje nedávná osobní zkušenost, kdy muž přede mnou zbystřil, zpomalil, evidentně čekal, až ho dojdu a oslovil mě. Tohle je samozřejmě souhra okolností, špatné místo, špatný čas. Na druhou stranu taky dost záleží na vaší reakci, prostě určitá míra obezřetnosti je vždycky na místě. Flirt je dost vágní pojem, viz diskuze výše, o jeho míře, podobě, vhodnosti i nevhodnosti máme každý mírně jinou představu. Může to být hodně příjemná (i zdravá) záležitost, rozhodně ale nese svoje rizika, mimo jiné za určitých okolností i to ohrožení bezpečí.

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.3.13 10:12
@MP Barbucha píše:
Kdo flirtuje s kolegy, nebo proste s lidmi ktere pravidelne potkava, ten je ale trochu pitomej, ne? To se prece nedela, tam je potreba dodrzovat hranice.

flirtovat s kolegy se nesmi? a kruci:D

stric
762 příspěvků 30.3.13 10:23
@Klotylka píše:
V tom případě nám už opravdu zbývá jen ta burka, aby někdo neměl pocit, že za chůze příliš vlníme pánví.

Dejte už pokoj s tím znásilněním. Vy vážně nevíte, že se stávají i jiné věci a že ne každý/á má takovou hroší kůži, aby si řekla, že když to nebylo znásilnění, tak se vlastně nic vážného nestalo?
Ta historka, o které jsem se zmínila, se opravdu stala. Vím, že je to jedna výjimka z mnoha a že za běžných okolností to takhle nebývá, taky vím, že ona si za to sama nemohla, protože nechtíc vyprovokovala chlápka, který nebyl normální a reagoval neadekvátně. A dokonce ji ani neznásilnil, jen si tak trochu šáhnul. Takže vlastně všechno v pohodě, ne? :-/
Barbucha napsala, že ji nikdy neoslovil nikdo, s kým si vyměnila úsměv v tramvaji, ale mně se to stalo, a to jsem se ani nijak koketovat nesnažila, zareagovala jsem spíš automaticky.
Někomu je jedno, co si o něm cizí člověk myslí. Komu to jedno není, ten by měl počítat s tím, že zas až tak lichotivé věci si ten druhý obvykle nemyslí.

MP Barbucha
3716 příspěvků 30.3.13 10:43

@razorblade
tak striktně to neber :-) Asi záleží na situaci a na tom, jak dobře se znáte atd…

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.3.13 10:56

@MP Barbucha tak je pravda, ze kdyby nas videl nekdo cizi a nezasveceny, tak by si myslel, ze tam denne provadime orgie a pro nas je to vsechno pritom hrozna prca:D

Akitaken
4960 příspěvků 30.3.13 11:06

Vznesu úplně pitomý dotaz, ale jaký je rozdíl mezi flirtem a škádlením se?

zuzaroza
729 příspěvků 30.3.13 11:10
@Akitaken píše:
Vznesu úplně pitomý dotaz, ale jaký je rozdíl mezi flirtem a škádlením se?

To nevím, ale hezké je tohle, zdroj Wiki: Slovo flirt pochází z anglického to flirt. Má ale původ ve starofrancouzkém Conter fleurette, což je vlastně výraz pro naše Má mě rád…?, kdy se postupně trhají okvětní lístky.

Akitaken
4960 příspěvků 30.3.13 11:11
@zuzaroza píše:
To nevím, ale hezké je tohle, zdroj Wiki: Slovo flirt pochází z anglického to flirt. Má ale původ ve starofrancouzkém Conter fleurette, což je vlastně výraz pro naše Má mě rád…?, kdy se postupně trhají okvětní lístky.

Zvláštní.. trápit se pro lásku podle mě není totéž, co flirtovat :-)

malakaja
349 příspěvků 30.3.13 11:18
@zuzaroza píše:
… A co se škádlivá, to se rádo mívá…:))) Tam se ty hranice tak překrývají, tvoří je kontext osob, situace, formy, ostatně ze mnohdy se v situaci nevyznají ani osoby zúčastněné. Nekdy je to synonymum, nekdy ne…Asi jde o důvod škádlení, a ten si člověk nemusí vždy přiznávat na rovinu.Byt k sobe pravdivý a zaroven ne s pocitem naprosteho poznani a kontroly sebe sama, to je stav ideální, a ideální stavy, jak známo, v přírodě neexistuji:)
zuzaroza
729 příspěvků 30.3.13 11:18
@Akitaken píše:
Zvláštní.. trápit se pro lásku podle mě není totéž, co flirtovat :-)

Právě. Jenom to ale dokládá, že ta hranice mezi nezávaznou zábavou a momentem, kdy se zainteresujete citově, nebude tak ostrá…

Park
443 příspěvků 30.3.13 11:30
@publicenemy píše:
@gudrun Hoďte sem prosím nějakou fotku, ať to vidíme na vlastní oči!

jj… případně vodkaz na profil na libimseti.cz…

Diankenstein
1895 příspěvků 30.3.13 12:39

Já si taky myslím, že když se koketně usměju na chlápka u pokladny v Tescu, tak mi žádné zamilování nehrozí:D… A pokládám to za prospěšnou věc pro dlouhodobý vztah. nesmí to ale překročit hranice. Jako třeba flirt na pracovišti. Potom jedině, když je oboum jasné, že si takhle jenom krátí chvíli a ani jeden „nemá zájem“, to je vpoho (a myslím, že se to dá vycítit).

Ad znásilnění, obtěžování; no určitě není vhodné se culit na chlapa v parku, nebo někde na opuštěném místě. A vyzývavé oblečení rozhodně nikomu nedává právo na vás zaútočit, ALE normální chlap, když se má na někoho vrhnout, tak na mladou a sexy, že…;)Ne, že by si za to holka sama mohla, ale podle mě by si mladé a pohledné měly uvědomit, že když bude mít"normální" násilník na výběr mezi ní a starší obtloustlou… tak koho si asi vybere.

Shrnu to tak. Když přeskočí jiskra, je nevinný flirt jen nevinný flirt, ale když bych byla sama doma s nějakým opravářem, tak si to raději odpustím :)Pro jistotu.:D

zuzaroza
729 příspěvků 30.3.13 13:30

@Diankenstein Musím říct, že termín normální násilník mě fascinuje…

Diankenstein
1895 příspěvků 30.3.13 13:44

@zuzaroza no…„nenormální“ násilník dá přednost dítěti, muži, zvířeti nebo staré či neživé ženě :D

kacenka.smile
428 příspěvků 30.3.13 13:45

@Diankenstein Já si myslím, že u násilníka se o nějaké normálnosti nedá mluvit.

Klotylka
568 příspěvků 30.3.13 17:32
@stric píše:
Dejte už pokoj s tím znásilněním. Vy vážně nevíte, že se stávají i jiné věci a že ne každý/á má takovou hroší kůži, aby si řekla, že když to nebylo znásilnění, tak se vlastně nic vážného nestalo?
Ta historka, o které jsem se zmínila, se opravdu stala. Vím, že je to jedna výjimka z mnoha a že za běžných okolností to takhle nebývá, taky vím, že ona si za to sama nemohla, protože nechtíc vyprovokovala chlápka, který nebyl normální a reagoval neadekvátně. A dokonce ji ani neznásilnil, jen si tak trochu šáhnul. Takže vlastně všechno v pohodě, ne? :-/
Barbucha napsala, že ji nikdy neoslovil nikdo, s kým si vyměnila úsměv v tramvaji, ale mně se to stalo, a to jsem se ani nijak koketovat nesnažila, zareagovala jsem spíš automaticky.
Někomu je jedno, co si o něm cizí člověk myslí. Komu to jedno není, ten by měl počítat s tím, že zas až tak lichotivé věci si ten druhý obvykle nemyslí.

Jakou hroší kůži? My asi vážně mluvíme jiným jazykem. Já se snažím říct přesný opak. Žádné obtěžování ani jiný útok není v pořádku a nelze omlouvat tím, že takové chování žena vyprovokovala!

No vidíte, oslovil vás muž a ani jste nekoketovala, takže to vše, o čem se tu píše, se vám prostě může stát i bez jakékoli cílené vyzývavosti.
Mě jednou v MHD také oslovil muž, prohodili jsme páv vět, pozval mě na kávu, já slušně odmítla a na konečné jsme se normálně rozloučili a každý šel svým směrem. Žádna újma se mi tím nestala. A jestli si díky tomu o mně dotyčný myslel něco nelichotivého, tak s tím si opravdu nemůžu nic dělat.

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.3.13 19:06

No ono vam to vypadat "zatracene dobre " kolikrat pomuze ze vam naopak daj pokoj. Kdyz pujdete po ulici a budete vypadat jako npr. Olivia Palermo, vsichni budou cumet ale nikdo si nic nadovoli. vetsina si pomysli ze jste arogantni a na ne jaksi moc…

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek