Co pro Vás znamená "mít charisma"?

Fotoalbum tématu (18) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
MP Barbucha
3716 příspěvků 17.10.13 22:52

@kayav
Jo, to určitě. A je to prý i ovlivněno tím, co o daném člověku víte. Třeba když Vám někdo představí někoho s tím, že je to zajímavý člověk, který zcestoval půl světa, živí se designem draků a chodil s Zoe Dechanel, bue Vám připadat zajímavý a charismatický. Když Vám toho samého člověka představí s tím, že je nudný a tak trochu blb, tak tam to charisma neuvidíte. Aspoň podle vědců tedy..

kayav
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.13 23:03

@MP Barbucha to je zajímavé. a dost to dokazuje tvrzení, že na charismatu se dá pracovat. není to vlastně jen takové PR?

continuity
5853 příspěvků 17.10.13 23:05
@Lady Apathy píše:
Opravdu si myslíte, že jim to prochází kvůli charismatu? Nejsou to jen obyčejní, zato ale zdatní, citoví vyděrači, manipulátoři, hysterici a otravové?

otrava vas otravi, ale charizmaticky zmetek - no nakonec jste rada, ze jste mu mohla pomoct. to je ten rozdil.

MP Barbucha
3716 příspěvků 17.10.13 23:07

@kayav
Částečně asi jo, někteří lidé si to společenské PR prostě umí zajistit :-)

BEZDOMOVEC
1704 příspěvků 17.10.13 23:10
kayav

A Bartošku máme tady :).

Lady Apathy
512 příspěvků 17.10.13 23:16

@kayav Kón Šonery :D Tak to je fakt dobré :D
Jinak to, co píšete, je přesně to, proč jsem chtěla, aby se sem vkládaly fotky. Sice je to přeci jen trochu povrchní a ploché, ale je na tom krásně vidět, že to vnímání „charismatu“ je fakt strašně individuální - viz ta nálož červených za mého Villeho, ze kterého já osobně doslova ztrácím dech.
A například nějak nic nespatřuji v Bartoškovi, který už tu padl víckrát.

@MP Barbucha píše: …jo, kéž bych já byl charismatický, ale já to holt nemám vrozené a jsem jen trapnej a nudnej. No a výsledek pak je, že jsou trapní a nudní..

Princip „Věř a víra tvá Tě uzdraví“. Funguje to na všechny strany.
Přijde mi to podobné, jako když se o nic moc holku „rvou“ chlapi. Ona si prostě připadá sexy a žádaná a proto JE sexy a žádaná. Kdyby samu sebe vnímala jako ošklivku v koutě, tak bude pravděpodobně opravdu ta ošklivka v koutě (samozřejmě neplatí vždy).

Lady Apathy
512 příspěvků 17.10.13 23:17

@continuity Když já vidím dost podstatný rozdíl i v tom, že Vy píšete zmetek a dámy před Vámi psali idiot. Zmetci bývají okouzlující. Idioti moc ne.

edit: Je to slovíčkaření, ale já fakt vnímám rozdíl, pokud napíšete „chová se jako zmetek“ a „chová se jako idiot“. Idiotské chování jsou u mě okamžitě body dolů - pro mě to značí blbce a tím pádem mu to jaksi (dost) ubírá i na kouzlu. Kdežto zmetkovské chování? To je třeba vyčůránek a hajzlík, ale není to (většinou) blbec. Proto možná zůstává zachováno „to“ kouzlo. Nevím, možná jsem úplně mimo, ale tak nějak to vidím.

edit2: Tak jsem tak přemýšlela o tom, co jsem to tu napsala a došla jsem k tomu, že zmetek je i takový prodejce předražených hrnců (taky už tu padli). Ale jestli jsou tihle lidé charismatičtí? Spíš jsou to morální ubožáci, co se neštítí okrást stařečky o poslední důchodové úspory a uvrtat je do půjček a nepoužívají k tomu nic jiného než prachsprostý hrubý hrubý nátlak. Není v tom žádné osobní kouzlo, které by působilo tak, že jim ti lidé ty peníze dobrovolně a radostně cpou i přes veškerý prodejcův odpor.

Hmmm, už se do toho asi sama motám. Evidentně na mě tenhle druh „charismatu“ buď nepůsobí a nebo jsem ještě nikoho takového nepotkala, protože to prostě nechápu.

arpa
1250 příspěvků 18.10.13 07:13

@Lady Apathy

K vašemu dotazu ohledně nesnesitelných „charismatiků“. Na jednoho takového si vzpomínám. Je to nejenom docela pohledný, ale zejména velmi vtipný člověk. Jenže taky tak trochu posměváček, což se dá tolerovat do chvíle, než se stanete terčem posměchu vy :-). Okolí z něj bylo nicméně nadšeno a bylo ochotno nad tím vším přimhouřit oko.
Můj názor na něj ale pozitivní nebyl, charisma jsem sice jakési vnímala, ale netáhlo mě to k němu, vlastně mi byl v určitém smyslu protivný. Jenže kdybych to dala najevo, nesetkala bych se s pochopením a byla bych akorát za kačenu. Tak jsem mlčela a tvářila se neutrálně; zřejmě nikoho ani nenapadlo, že ve svých názorech nejdu se stádem.

arpa
1250 příspěvků 18.10.13 07:23

@Lady Apathy

A ještě k těm šeredkám v koutě (dočítám postupně, omlouvám se)…

Opět tu narážím na sebevědomí, které je (z teoretického hlediska) tvořené jednak tím, jak hodnotíme sami sebe, ale přiznejme si, že z velké části také tím, jak nás hodnotí a vnímá okolí. A každý z nás máme to okolí jiné, někdo náročnější a někdo nenáročné…
Takže znala jsem jednu slečnu, kterou by tady na MP asi rozcupovali na kousky (čistě vzhledově sice nebyla vyložená šereda, ale např. styl oblékání byl poměrně tristní, nazvala bych to lesanovitostí na druhou) a třeba můj estetický choť by si o ni obrazně ani kolo neopřel. Ale protože tato slečna studovala obor, kde byla možná jediná žena v ročníku, tak měla docela slušný počet nápadníků, kteří jí bezesporu označovali nejen za krásnou, ale také za charismatickou :-). Možná i v důsledku toho si v tomto směru velice věřila. Má pocit, že tady se to sebevědomí a charisma začalo cosi jako cyklit. Je docela možné, že kdyby po těchto x letech budování sebevědomí a charismatu přišla do společnosti jiných lidí, uvěřili by jí to. Na druhou stranu si nejsem jistá, jak by to s jejím sebevědomím a charismatem dopadlo, kdyby studovala obor, kde se to krásnýma holkama a kritickýma klukama jen hemží…, tedy kdyby od počátku byla konfrontována s názory, že vlastně až tak skvělá není…

Garfie
4456 příspěvků 18.10.13 09:27
@Lady Apathy píše:
Princip „Věř a víra tvá Tě uzdraví“. Funguje to na všechny strany.
Přijde mi to podobné, jako když se o nic moc holku „rvou“ chlapi. Ona si prostě připadá sexy a žádaná a proto JE sexy a žádaná. Kdyby samu sebe vnímala jako ošklivku v koutě, tak bude pravděpodobně opravdu ta ošklivka v koutě (samozřejmě neplatí vždy).

Ono to platí i opačně, jsou na to pokusy. Pokud se s partou domluvíte a budete nějakého „odstrčence“ (nebo třeba tu ošklivou holku) najednou všichni upřednostňovat a adorovat, tak se podle toho začne chovat…to ale pořád neznamená, že má charisma, jenom se stal/a sebevědomější.

nanjua
1153 příspěvků 18.10.13 10:21

@Lady Apathy Tak to já plně souhlasím. Ville mě svým vzhledem zaujal už někdy v 15 letech a přitom můj typ a vzhled mého přítele je úpně jiný šálek kávy. Díky za připomenutí, pěkné fotky :-)

@stricc To souhlasím, charismatická žena vpodstatě může mít postavu malého kluka a být ostíhaná na ježka. Nenapadá mě, co by to mohlo dělat. Možná je to o nějakých prožitých zkušenostech ale nenapadá mě, jak bych to na první pohled poznala…?

Lady Apathy
512 příspěvků 18.10.13 11:42

@Garfie To je samozřejmě pravda. Charisma se asi nedá získat tím, že se na mě pár lidí domluví a budou mi tvrdit, že mám charisma. Načež si já řeknu: „Ha, tak teda mám charisma a koukejte se všichni“. Souhlasím, že se spíš asi dotyčnému zvedne sebevědomí. Jde ale o to, jestli díky tomu nabytému sebevědomí nezačne člověk vyzařovat i nějakou jinou energii, která by se s trochou snahy dala za nějaké to osobní kouzlo považovat. Ale to už tady asi fakt fantazíruju :) Docela by mě ale zajímalo, co se pak stane, když tomu dotyčnému najednou ta skupina přestane „fandit“. Zůstane mu to nebo zase spadne tam, kde byl předtím?

@arpa No a to je další věc, kolik z toho dělá prostředí, natož když je jediná žena mezi spoustou mužů. A tipuji že mezi spoustou mužů v tzv. „jiných sférách“ - něco jako chemici, IT nebo matfyz? Nebo se pletu? Právě by mě dost zajímalo, jak by jí pak vnímala jiná společnost. Respektive kdyby taková „svými obletovaná“ lesana přišla dejme tomu mezi ekonomy, manažery nebo právníky (nebo prostě do nějakého protipólu, zatím vycházím z těch IT a matfyzáků). Kdyby tam byla od začátku, tak se nejspíš utvoří jako jiná osobnost, ale zajímalo by mě, jak by jí vnímali, pokud by tam přišla už jako „hotová“.

@nanjua Mně se Ville dokonce z počátku (když jsem je objevila) nelíbil. Nelíbil se mi ten jeho pohled. Jak kdyby měl imrvére něco (zlého) za lubem nebo tak něco. Akorát že přesně to mě nutilo se k němu pořád vracet… A pak vznikla posedlost :D Ne, dělám si srandu, ale přesně to, že mi „nedal spát“ mě k nim/němu nejspíš už definitivně připoutalo.
Jinak taky souhlasím s tím, že charismatická žena vlastně může vypadat téměř jakkoliv. Napadá mě třeba Annie Lennox. Vypadá jak David Bowie (mimochodem můj další favorit v tomto ohledu) v ženském vydání, ale sakra, ona to má.

Sekhmet
1918 příspěvků 18.10.13 11:47

.

Příspěvek upraven 24.02.15 v 16:36

arpa
1250 příspěvků 18.10.13 11:55

@Lady Apathy Přesně tohle jsem měla na mysli, slečna studovala jeden z těch oborů, který jste zmínila :-). Z práv mám (vlastní a) podobnou zkušenost jako @Sekhmet . Myslím, že kdyby se např. Miss matfyz ocitla na VŠE nebo na peďáku (kde počet studentek výrazně převyšuje počet studentů), dost by se divila, kam se její krása a charisma poděly :-).

Takže mi z toho vychází, že každý z nás má asi nějak vnitřně dáno, jakou skupinu lidí je schopen určitou svou vlastností oslovit. Pokud se to množství blíží většině, dá se s úspěchem hovořit o charismatu.

Garfie
4456 příspěvků 18.10.13 11:57

@Lady Apathy Nevím jestli tyhle pokusy pak pokračovaly dál tímto směrem, ale doufám, že ne, to by bylo dost kruté :-) Předpokládám, že po odchodu do jiné skupiny se sebevědomí zachová, pokud by ale dotyčný pokusný objekt zůstal ve stejné skupině, která by ho najednou začala ignorovat, myslím, že by se jeho sebevědomí totálně propadlo pod zem…

Lady Apathy
512 příspěvků 18.10.13 12:01

@Sekhmet @arpa Což o to, z hlediska erotické přitažlivosti „nedostatkového zboží“ je mi to jasné. Zajímalo mě to právě z pohledu na to osobní kouzlo. Ze mě, jakožto bledé dlouhovlasé blondýny, budou odvaření Italové, Španělové, Egypťani,… Kdežto ve Skandinávii na mě budou mluvit vlastním jazykem, protože si budou myslet, že jsem jejich a žádného poprasku typu troubení, hulákání (radši ani nechci vědět čeho) a nabídek k přestěhování se nedočkám. Ale to není o charismatu nebo osobním kouzlu.
Ale zřejmě jste to vystihla Vy @arpa s tím, že každý má dán ten svůj okruh, který je schopen zaujmout.

Brunhilde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.13 12:03

To jste opravdu nikdy nezažily situaci, kdy vstoupíte do místnosti plné neznámých lidí a vaši pozornost okamžitě upoutá Někdo, koho vidíte úplně poprvé? Mezi těmi všemi lidmi? A není to krásou, hlučným projevem, výškou, oblečením…

Sekhmet
1918 příspěvků 18.10.13 12:15

.

Brunhilde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.13 12:18

@Sekhmet
No a jak to dopadlo? Miluju příběhy, co se staly někomu jinému :-)

Sekhmet
1918 příspěvků 18.10.13 12:21

.

arpa
1250 příspěvků 18.10.13 12:27

@Brunhilde Mně se to taky už v životě stalo… a taktéž jako Sekhmet jsem se zamilovala. A taktéž jako u ní to i u mě bylo složitější :-D.

Brunhilde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.13 12:28

@Sekhmet @arpa
Dámy, já jen doufám, že nejde o mého manžela.

svoby
31 příspěvků 18.10.13 12:45

Podle me, charisma je osobní kouzlo, sila a vnitřní náhled na život, který tě vedek úspěchu, ale ne pro vsechny lidí.

arpa
1250 příspěvků 18.10.13 13:23

@Brunhilde Stoprocentně ne :-). V mém případě se to událo skoro v pravěku :-).
Nicméně nevím, jestli bych v tomto případě hovořila o nějakém charismatu. Rozhodně to, že mě dotyčný zaujal, neznamená, že stejným způsobem působil na ostatní.

Silver-Edged Axe
299 příspěvků 18.10.13 14:40

Podle mě charisma je přímo úměrné životní energii člověka. Životní energie samozřejmě souvisí s tisícem a možná mnohem větším množstvím věcí. Každopádně charisma podle mě nemá ten, kdo má depresi, kdo nežije, jen přežívá, kdo není aktivní, ale pouze reaktivní.
Charisma má ten, kdo navzdory svým chybám zůstává stále sebevědomým člověkem.

Životní energii v sobě má ten, kdo se má rád, kdo má rád svůj život, kdo někam směřuje. A to je vlastně sebedůvěra, sebeláska, sebeúcta.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek