Co pro Vás znamená "mít charisma"?

Fotoalbum tématu (18) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
arpa
1250 příspěvků 18.10.13 14:48

@Silver-Edged Axe Hezky napsané, pod to bych se podepsala.

Morže
1094 příspěvků 18.10.13 16:33

No jak to jen říct. Neznám žádnou přesnou definici charismatu. Já si pod tím vybavím člověka, kterýmu se ráda podvolím, ale on si zachovává svůj jistý odstup, trochu takový chladný, ale nikoliv nepřátelský. Takový ten člověk, o kterým si řeknu, že on má něco v sobě to něco, který mě zajímá víc, než ten pepa z depa.
Podle mě to je taky dost o sebevědomí jedince a jestli z něj vyzařuje jeho dominance.
V okolí znám jednoho charismatického jedince, u který by mohlo být zajímavé to, že si užíval se spoustou dam a podváděl, ale když si s jeho bývalkami a jeho současnou o něm popovídáte, tak jen řeknou, že to k němu patří a vlastně jim to ani nijak nevadí. A z něco cítím to něco nebezpečnýho, že kdyby chtěl, tak by se mnou mohl zamávat a to je přitom člověk těsně před důchodem a hezký není vůbec a ani mě nijak nepřitahuje.
Jinak teda že by se kolem mě vyskytovali samí charismatický jedinci to teda ne. Ani se nepohybuji v prostředí, kde by jeho výskyt hrozil :D

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.13 16:40
@Brunhilde píše:
@Sekhmet @arpa
Dámy, já jen doufám, že nejde o mého manžela.

Ne, je to můj manžel. To si nedělám srandu, takhle to fakt bylo.

arpa
1250 příspěvků 18.10.13 18:16

@Lola Co???

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.13 00:18
@nanjua píše:
@stricc To souhlasím, charismatická žena vpodstatě může mít postavu malého kluka a být ostíhaná na ježka. Nenapadá mě, co by to mohlo dělat. Možná je to o nějakých prožitých zkušenostech ale nenapadá mě, jak bych to na první pohled poznala…?

Já myslím, že poznala. Já to aspoň beru jako signifikantní rys. Představte si krasavici typu dejme tomu Brigitte Bardotové v dobách největší slávy. Té si prostě musel všimnout každý, nemohla se jen tak nenápadně proplížit davem, aniž by se po ní většina otočila, ne? Dokonce i tací, co ve skutečnosti dávají přednost hubeným brunetám.
Jenže to ještě nic zásadního neznamená. Představte si ale, že se vedle ní objeví ta malá ostříhaná na ježka a světe div se, lidi si víc všímají jí, připadá jim zajímavější a ta první z toho srovnání najednou vyjde jako „no prostě blondýna“. To prostě musí mít něco navíc, a to je právě to charisma, co opravdu nemá každý druhý.
Taky si myslím, že právě ty výše uvedené negativní příklady lidí se špatnou povahou, které přesto okolí tak nějak bere a někdy i proti své vůli přijímá dokonce i přes negativní zkušenosti, jsou právě nejnápadnější. Není nic těžkého podlehnout někomu, kdo je inteligentní, čestný, dobrosrdečný a ještě k tomu i pohledný, že jo. Ten už ale ani nic dalšího nepotřebuje.

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.13 08:24
@arpa To, co píše Brunhilde :)
@Brunhilde píše:
To jste opravdu nikdy nezažily situaci, kdy vstoupíte do místnosti plné neznámých lidí a vaši pozornost okamžitě upoutá Někdo, koho vidíte úplně poprvé? Mezi těmi všemi lidmi? A není to krásou, hlučným projevem, výškou, oblečením…
@Brunhilde píše:
@Sekhmet @arpa
Dámy, já jen doufám, že nejde o mého manžela.
arpa
1250 příspěvků 21.10.13 17:57

@Lola :-) Jestli jsem to pochopila správně, tak Brunhilde mírněji řečeno vyjádřila obavu, zda já nebo Sekhmet nemáme cosi jako poměr s jejím manželem :). Váš poslední příspěvek vyzněl ve smyslu, že máme poměr s tím vaším. I prd velebnosti :-), s ničím manželem jsem nikdy poměr neměla. Sekhmet se jistě obhájí sama.

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.13 18:49

Jezuskote, tak toto je tak zamotaný, že už radši nebudu rozmotávat, nebo to bude ještě horší :D

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.13 19:02

@Lola A do prkýnka ružovomodreho a ja som sa tešila na poentu s tým vaším manželom a jeho takmerpomerom so Sekhmet. Myslela som, že svet je malý a on je len zamotaný. :-D

yako
3225 příspěvků 22.10.13 13:44

@Giulietta ale né, právě že je to úplně jednoduchý. Pointa je manžel.

Sekhmet
1918 příspěvků 22.10.13 14:11

.

Příspěvek upraven 24.02.15 v 16:35

Acrobaleno
1071 příspěvků 22.10.13 14:56

Asi sa budem opakovať, ale pre mňa je balík plný charizmy Benedict Cumberbatch. Nie je pekný a ani nejak extra sexy (moja mama raz na neho povedala, že vyzerá ako prasa..neviem či je ona slepá alebo ja :D), ale keď je na obrazovke alebo vidím jeho foto, nemôžem odtrhnúť od neho zrak.

Sekhmet
1918 příspěvků 22.10.13 15:40

@Acrobaleno A má naprosto ÚŽASNÝ hlas…

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.13 17:25
@yako píše:
@Giulietta ale né, právě že je to úplně jednoduchý. Pointa je manžel.

Ja viem. Ale ja som tajne dufala, že si vlezu do vlasov a dozvieme sa pikantnosti z ich trojky. :-D

Jiná Realita
13791 příspěvků 22.10.13 17:34

@Acrobaleno že není pěkný a sexy? no to nemyslíte vážně! ten je k sežrání až na půdu :D

edit: nejvíc mu to slušelo ve star treku, kde ale byli samí pěkní to muži ;)

Acrobaleno
1071 příspěvků 22.10.13 20:14

@Sekhmet: To nepochybne! Že vraj by mal hrať na jar v Hamletovi v Lodnýne, takže asi idem na jar do Londýna…vidieť ho a zomrieť :D.
@Jiná Realita: No v rámci štandardu krásy veru nie, ale pre mňa je BOH! :D:D. Súhlas, to mu sadlo poriadne. Bola som na tom dvakrát a bluray som videla asi trikrát. (Normálne sa cítim opäť ako tínedžerka s touto mojou „crush“)

Sekhmet
1918 příspěvků 23.10.13 12:25
@Acrobaleno píše:
(Normálne sa cítim opäť ako tínedžerka s touto mojou „crush“)

Já tyhle sklony jako teen neměla. Zato teď - sedím před TV, sleduju Benedicta (v čemkoli, je mi to fuk) a na tváři mám nablble zasněný úsměv :)

Acrobaleno
1071 příspěvků 23.10.13 16:28

@Sekhmet Pokiaľ je to iba úsmev, je to ok. Ale ja sa chichocem..chichocem, vždy keď ho vidím niekde :D.

Jiná Realita
13791 příspěvků 23.10.13 16:29

@Acrobaleno @Sekhmet
takže dámy, kdo sežene lístky na hamleta? ;)

Brixie
668 příspěvků 25.10.13 22:51

Co myslíte, mohlo by osobní charisma jedince mít cosi společného i s jeho či její osobní vůní? Tedy že lidem kolem sebe prostě dotyčný/á voní a oni pak podléhají tomuto kouzlu?
A podle mě charisma člověka silně ovlivňuje řeč těla, mimika obličeje a gesta. Vzhled může být často podružný, ale to, jak se daná osoba tváří, jak se směje, jak se dívá, jaký má styl chůze, jak drží hlavu, jakým způsobem se k vám naklání, jaká specifická a neotřelá gesta používá, může na leckoho působit nevědomky velmi podmanivě.

Lady Apathy
512 příspěvků 25.10.13 23:01

@Brixie Vy jste použila krásné slovo - podmanivost :)
Ta vůně je zajímavá úvaha, marně ale pátrám v paměti, zda se mi něco vybaví. Myslíte vůni vyloženě přirozenou nebo vůni „osobní“ zakoupenou? On i parfém je po smíchání s člověkem de facto osobní. A ona taková vhodně zvolená a neběžná vůně taky dokáže divy - nemyslím teď zrovna drogériové „parfémy“, kde celý regál voní stejně.

Brixie
668 příspěvků 25.10.13 23:04

@Lady Apathy Myslím skutečnou fyzickou vůni, kterou třeba dokážeme rozlišit až časem. Ale je asi pravda, že vhodně zvolený prafém, který s osobní vůní ladí, může charisma ještě podtrhnout.

bestia
2300 příspěvků 26.10.13 00:15

@Brixie „vona“ cloveka urcite, ale tam je to, aspon podla mna, limitovane posobenim (viacmenej) len na to opacne pohlavie. lebo ano, su chlapi, z ktorych sa nam podlamuju kolena, ale ich kamaratom, kolegom, spolubyvajucim ci hocijakym inym muzom to nerobi nic…to skor budu tie mrsky feromonove (:

Brixie
668 příspěvků 26.10.13 02:44

@bestia Myslíte, že to skutečně může působit jen na opačné pohlaví? Třeba má lidská vůně i jiné vedlejší vlastnosti než jen za účelem přivábit k sobě partnera. Je to ovšem pouze taková úvaha. Na tohle potřebujeme „anglické vědce“ :-)

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.13 07:26

@Brixie ti by to určitě rozsekli, ti vědí všechno :-D
Mně se ten váš nápad líbí, ale určitě nestačí sám o sobě. Dovedu si ale představit, že funguje jako jedna z přísad. Fakt ale je, že charisma se nejlépe uplatní při osobním kontaktu, ale není to nezbytné. Co všichni ti „zbožňovaní vůdci“? Nemyslím, že jeden každý z jejich stoupenců se s nimi setkal osobně. I když tam zas může hrát roli i davová psychóza.
Nakonec už jsem párkrát slyšela (četla) nějakého muže, jak prohlásil „já jsem hetero a chlapi mě vůbec neberou, ale XY má něco do sebe“. To „něco“ je podle mě to ono.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek