Co pro Vás znamená "mít charisma"?

Fotoalbum tématu (18) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Brixie
645 příspěvků 26.10.13 09:52

@stricc Však jo, brala jsem to jen jako jeden z aspektů. Podle mě je lidské charisma v podstatě takový jedinečný koktejl namíchaný pokaždé z jiných přísad. Někomu stačí uhrančivý pohled, hluboký hlas a nenucené vystupování, jiný se bez atraktivního obličeje klidně obejde, ale jakmile promluví, všichni okolo ztichnou. Nedá se to asi nijak jednoznačně popsat, protože každý je prostě jiný, ale působení těchto lidí na okolí je čímsi výjimečné.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.13 10:36

@Brixie souhlas. Ta výjimečnost je taky důležitá. Čímž se vracím k tomu, že se to nedá naučit

Lady Apathy
512 příspěvků 26.10.13 10:53
@stricc píše: Čímž se vracím k tomu, že se to nedá naučit

Mě to přivedlo na myšlenku, zda to člověk může mít a nevědět o tom a tím pádem to na ostatní nepůsobí tak, jak má. Ale to asi nejde, co? Jakože se nám tu furt nějak neobjevil zaražený a uťápnutý matfyzák s umaštěnýma vlasama a v kostkované košili, který radši obejde blok, než aby pozdravil holku, co se mu líbí.
Jednoho dne by jemu samotnému začalo vadit, že je takový, jaký je, navštíví kadeřníka, převleče se a s nově nabytým sebevědomím se vrhne do společnosti, kde mu to najednou strašně „jde“ a fascinuje ženy i muže. Jako teď si vymýšlím a zjednodušuji, ale prostě: Jde charisma takříkajíc zazdít?

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.13 11:07

@Lady Apathy já myslím, že nejde, ledaže by se ten člověk z nějakého důvodu nějak zlomil psychicky. Myslím, že ten umaštěný matfyzák by obcházel blok spíš proto, aby ho holky neotravovaly a on se mohl soustředit na svoje komplikované výpočty.
Napadly mě příklady lidí, o kterých se říká, že pomáhali ostatním a sloužili jim jako povzbuzení třeba ve vězení nebo v koncentráku, čili za podmínek, když žádné umělé pomůcky k dispozici prostě neměli. A přesto to dokázali. Tohle je zkrátka něco, co má člověk v sobě, vnější obal a naučené chování tomu sice můžou pomoct, ale jen pomoct, ne to nahradit

Brixie
645 příspěvků 26.10.13 11:18

@Lady Apathy Já myslím, že skutečně ne každý charismatický člověk si nutně uvědomuje, že charismatický je. Pokud má daná osoba kromě charismatu zároveň i velkou dávku skromnosti a pokory, vůbec o tom nemusí vědět. Znám jeden takový konkrétní případ. Tomu muži vůbec nedochází, jak na ostatní působí, a jen tak si žije svůj samotářský život. Vždycky si říkám, že snad doma nemá zrcadlo, protože jinak by už dávno fakt, že vypadá jako kombinace Roberta Redforda a Brada Pitta, nějak zužitkoval…ale on to prostě vůbec neřeší, podle mně si to zkrátka neuvědomuje. Ale stačí, aby požádal servírku o malou laskavost, a ta náhle zrudne a začne koktat jako školačka. A takovýhle chlap, kterému by se k nohám dobrovolně položily davy žen, léta nikoho neměl, nikoho nehledá, vzorně se stará o svoje rodiče a tvrdě pracuje. Přitom vím, že homosexuál není.

Příspěvek upraven 26.10.13 v 12:19

Dalmitka
1732 příspěvků 26.10.13 12:13

@stricc - „Tohle je zkrátka něco, co má člověk v sobě, vnější obal a naučené chování tomu sice můžou pomoct, ale jen pomoct, ne to nahradit“./CHARIZMA/ - A znova musím úplne súhlasiť - buď to je alebo nie je.

Jiná Realita
13791 příspěvků 26.10.13 13:47

@Brixie
tak to ho musíte s někým seznámit :D

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek