Co s kabátem, který nemá poutko na pásek?

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ElizabethMcGee
4 příspěvky 17.9.17 12:25
Co s kabátem, který nemá poutko na pásek?

Nedávno jsem si koupila z druhé ruky dlouhý vlněný kabát, který má variabilní zapínání - bez knoflíků, ale má pásek. Jenže nemá na bocích poutka, aby tam ten pásek mohl držet, takže nakonec je velmi nepraktický. Uvažuji co tam našít, ale nic mě nenapadá. Kabát je světle béžový, takže je na něm všechno vidět. :( Prosím o radu. Nedokážu si představit jak si v zimě odběhnu někam na kávu a řeším kam s páskem…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
MarryJu
376 příspěvků 17.9.17 12:40

@ElizabethMcGee vlozte prosim fotku. Takto nemam predstavu…pokud je na zadnim dile stredovy sev, tak bych uchytila pasek v puli do nej..

ElizabethMcGee
4 příspěvky 17.9.17 13:07

@MarryJu
Středový šev má, děkuji za nápad. Teď už jenom vymyslet jakým způsobem a co tam připevnit:). Fotky přikládám

MarryJu
376 příspěvků 17.9.17 13:27

@ElizabethMcGee Kabat se mi moc libi!
Sev bych trochu rozparala a vsila do nej pasek. Zaposila z rubu, takze nepujde vubec nic videt
Pokud se toho bojite, tak zajdete ke svadlene.Ten kabat za to rozhodne stoji

vlm
4870 příspěvků 17.9.17 13:40

@MarryJu pak bude muset nosit kabát jen zavázaný, leda by konce pásku nacpala do kapes aby ho netahala za sebou. @ElizabethMcGee já bych koupila bavlnku ve stejné barvě a ušila poutka. našla jsem i návod, jestli nevíte jak na to.jen bych nedělala takový oblouk ale uplně rovné, do bočních švů.
http://www.nitevsude.cz/…button-loop/

ElizabethMcGee
4 příspěvky 17.9.17 13:56

@MarryJu
Děkuji za radu, vůbec by mě něco takového nenapadlo. Udělám to tedy tak, potřebuje ještě pár dalších menších úprav. Jsem z něj nadšená, je opravdu kvalitní a myslím, že mi dokáže sloužit spoustu dalších let. Ale musím přiznat, že jsem chvilku i přemýšlela o tom, že ho pošlu dál - hlavně kvůli tomu pásku. Je mi trochu větší, ale aspoň se do něj budu moct v zimě zachumlat. A taky je to můj první tolik dlouhý kabát, takže doufám, že si budeme rozumět. :)) Moc děkuji!

ElizabethMcGee
4 příspěvky 17.9.17 14:01

@vlm
Ach! Ženy, jste úžasné! Něco takového jsem si představovala, jenom jsem netušila co tam našít.

vlm
4870 příspěvků 17.9.17 14:56

@ElizabethMcGee ještě je možnost, že má kabát velké přídavky na švy a poutna by se z nich dala,,vyčarovat,, a všít do bočních švů. Do zadního dílu bych pásek nevšívala, bude to tlusté.

benyka
7964 příspěvků 17.9.17 15:05

@vlm Možná by stačilo jen pásek přiložit a přištepovat v místě švu. Ale to bych asi udělala radši hned v bočních švech.

vlm
4870 příspěvků 17.9.17 15:47

@benyka no do bočních švů napevno vy si musela vyměřit délku pásku podle pasu, je to další možnost, ale proštěpovat bez podšívky.

benyka
7964 příspěvků 17.9.17 16:16

@vlm Jo, to by byl asi trošku oříšek, ale už jsem taky občas obracela kabát rukávem naruby a rvala to do šicího stroje. Dá se to. U takového volného kabátu by to možná šlo vzít i přes podšívku, pokud má dole dost volnosti. Anebo to přišít v ruce z vnitřní strany pásku (resp. udělat ve středu pásku můstek aby v líci nebylo viditelné poutko). Vyměřit by se to samozřejmě muselo.

vlm
4870 příspěvků 17.9.17 16:19

@benyka v každém případe to má spoustu řešení, jen si vybrat.

JarkaJ
986 příspěvků 18.9.17 12:46

V galanterii se také prodává spousta druhů různých šňůrek a tkanic (nebo kožené tkaničky),které se dají přišít místo nitěného poutka na boční švy.

isko
1661 příspěvků 19.9.17 09:11
@vlm píše:
@ElizabethMcGee ještě je možnost, že má kabát velké přídavky na švy a poutna by se z nich dala,,vyčarovat,, a všít do bočních švů. Do zadního dílu bych pásek nevšívala, bude to tlusté.

Hlavně když se takové poutko (z látky, ne z nitě) našije do zadního švu, tak je šance, že bude někde občas při sezení tlačit do páteře.

cerruti
594 příspěvků 19.9.17 13:39

@ElizabethMcGee Tento typ kabáta sa nosí bez pútka. Ak si našijete na bočné diely pútko, tak sa vám všetká prebytočná látka nahrnie dopredu. Ten opasok sa má uviazať tak, aby ste mala založené záhyby aj vpredu, aj vzadu. Ak bude opasok v pútkách, tak na zadnom dieli žiaden záhyb vytvoriť nedokážete. Opasok pri návšteve kaviarne, cukrárne, reštaurácie jednoducho prevlečiete pútkom, ktoré je na krku a kabát zavesíte. Pri odchode ho z pútka na krku vytiahnete a hotovo.

vlm
4870 příspěvků 19.9.17 19:14

@cerruti když je pásek v poutkách a ty jsou na bocích, zavážu kabát a poutka, teda i švy mám pořád na bocích, vzadu sklady.kdyz potřebuju kabát rozepnout nemusím řešit co s páskem

JMaravelo
547 příspěvků 28.9.17 02:26

Díky žes to řekla za mě @cerruti Už sem se lekl, že tam někdo udělá to hnusný háčkovaný očko :D

JMaravelo
547 příspěvků 28.9.17 02:29

@vlm jj, pohodlí nad vzhled :D Koupim si hezkej kabát a protože se nechci starat o pásek, heftnu ho na to ducktapem :D Ten kabát je splývavý a když se k tomu udělaj poutka, optiky se to celé rozbije. Samozřejmě každý svého štěstí strůjcem a kdo chce kam, pomozme mu tam, ale je to blbost.

vlm
4870 příspěvků 28.9.17 11:40

@JMaravelo koupím si hezkej kabát a poutkem z něj udělám nechutnej hadr, poutko nemá nic společného se splývavostí, ale když myslíte brát vám to nebudu

JMaravelo
547 příspěvků 28.9.17 14:32

@vlm to víte že jo… Zřejmě tedy podle vás tyhle prvky nedělí plochu a tedy pokud to nevidíte, taky vám to brát nebudu :-) Poutko má dost co dělat se splývavosí. Je to asi stejný rozdíl jako mezi derby a oxford shoes. Nebo jako mezi duffle coat a trench coat… Jestli tyhle nuance nevnímáte, co se dá dělat. Zřejmě mějme tedy za to, že výrobci co dělají kabáty bez poutek jen z čisté plochy jsou jen hloupí a nevšímaví k potřebám zákazníků.

vlm
4870 příspěvků 28.9.17 15:30

@JMaravelo vidím rozepnutý kabát bez pásku, jestli jsou na bocích nějaká poutka na tom nic nezmění

Sobotka
17 příspěvků 28.9.17 15:49

Vidím na prvním krásnou hladkou neporušenou plochu, na druhém rozbitou knoflíkem.

JMaravelo
547 příspěvků 29.9.17 17:02

@vlm Vidíte, protože to nevidíte, tak se nemůžeme shodnout :-)

vlm
4870 příspěvků 30.9.17 11:37

@JMaravelo no tak knoflík vidím, jestli vám jde o tohle, jenže jsem ignorant a vy estét, takže mě nijak nepobuřuje, řeč ale byla o pásku a jestli na kabátu jsou nebo ne nevidím ani já ani vy, dotaz byl na poutka, o nic jiného nešlo

Josefínaa
429 příspěvků 30.9.17 20:49

@vlm
Také vidím kabát a je bez pásku. Nejspíš nebude mít poutka, protože k čemu. Ale jak to souvisí s kabátem s poutky, jsem nějak nepochopila.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek