Co se vám zdálo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Další »
MarryJu
508 příspěvků 4.9.20 06:55

@vlm :-) Já jsem přemýšlela nad tím, kde jsem k takovému snu přišla. Den předtím jsme šly na procházku a zdravily souseda, který má 98 let. Chodí o dvou holích. Od svého domu to má k veřejné cestě ( u které má ovocné stromy) pár metrů a soused se ke stromům dostane opravdu tak za hodinu. Přesto jde. Každý den. Teď sbíral spadlé švestky. Nabízenou pomoc vždy odmítne s tím, co by přece dělal celý den..No a dcera (4 roky) se na souseda dívá a pak mi říká:,, Myslím, že ten pán už umřel, ale ještě mu to nikdo neřekl."
Tak jsem ji vysvětlila, že pan je na světě určitě rád, i přes svůj handicap a že se se těší na každý den jako ona a její kamarádi
A v noci se mi zdálo toto:-)

Ghost B.C.
3962 příspěvků 4.9.20 07:41

Hmmm, asi tak tři dny zpátky jsem ve snu měla krásnou usměvavou dcerku a věděla jsem, že je strašně hodná :) Nějaký náznak s hůry?

Oveeec
2653 příspěvků 4.9.20 13:09

Já zase dneska v noci třídila oblečení a nesla jsem ho do sekáče a vybrala jsem si tam krásné dlouhé šaty, které přecházely od světle modré do zelené (váhala jsem mezi nimi a stejným modelem v odstínech červené a růžové, vyhrály tyhle), a pak jsem objevila krásnou bundu na motorku, ale stála 3500 Kč, tak jsem si ji nekoupila :)

benyka
8807 příspěvků 21.9.20 09:46

Mně se dneska zdál můj „oblíbený“ sen, že celou naši nějakou výpravu unesli, zavřeli někde na neznámém místě a různým způsobem omezovali na svobodě. Většinou se probudím někde uprostřed bez konce, ale tentokrát jsem to dospala. Vzbouřili jsme se, odmítli se podřizovat jejich vymyšlenostem a řekli, ať si trhnou nohou a ať nás okamžitě pustí ze spárů. A oni pokrčili rameny a řekli „tak jo“. :-)

Oveeec
2653 příspěvků 21.9.20 11:58

@benyka Vidím v tom hlubokou symboliku, kdy sebou člověk nechá orat a ani ho nenapadne se vymezit, protože by z toho byly nepříjemnosti a k ničemu by to nebylo a podobně, a když to konečně udělá, zjistí, že to bylo jednoduché a efektivní :) Nevím, jestli to sedí na vás, ale na mě zcela určitě!

benyka
8807 příspěvků 21.9.20 13:36

@Oveeec Taky. Ta symbolika není zase až tak hluboká, ale zároveň se to nějak potkalo se současnou covidovou situací. Příležitostí uvažovat vážně o „občanské neposlušnosti“ budeme mít s Prymulou jako novým ministrem zdravotnictví asi dost.

Oveeec
2653 příspěvků 21.9.20 14:05

@benyka Akorát že Prymula asi nepokrčí rameny a neřekne „Tak jo.“ :D Nevím, musím říct, že ty šašky tam už skoro nesleduju, protože je to k pláči, ale zrovna jsem četla nějakou úvahu, že Vojtěchovi se toho ještě před covidem dost povedlo, ale že Prymula má/bude mít zrovna na tyhle věci jiný názor a že bůhví, jak to bude s růsty platů ve zdravotnictví. Což mi dělá starost. Ale nevidím do toho no. A jsem OT :)

Ivana32
339 příspěvků 23.9.20 20:50

Opakovaně se mi zdá, že jsem zkoušená z matematiky, neumím nic, nevypočítám ani jeden příklad- potím se u tabule s křídou v ruce. Nakonec se vyučující zeptá třídy, kdo se nechá vyzkoušet místo mě, aby mě zachránil od pětky. Přihlásí se spolužák (zcela konkrétní, pamatuji si ho), jde k tabuli, ale nevypočítá také nic. Vyučující (tvář bohužel nezřetelná) se směje a říká: „To je otázka, proč jsi se nechal vyzkoušet.“ Celá třída se směje, já jsem rudá až na zadku, spolužák si jde sednout. No prostě kravina. Ale musím říct, že ta matematika byla má noční můra vždycky. :-)

Josefka
598 příspěvků 24.9.20 14:53

Tak na dnešek se mi zdálo, že jsme na sjezdovce, je sníh a mi se jen tak kloužeme na botách a užíváme si to. Proběhla i nějaká koulovačka.
Na včerejšek se mi zas zdálo, že je mi 20, jsem na zábavě kdesi na vsi, tančíme a velmi si to užíváme. Proběhla i nějaká líbačka.

Tak teď chci slyšet ty rozbory ;-D

Porkpiehat
2640 příspěvků 24.9.20 15:17

@Josefka Já vás rozeberu :-) Výklad je jednoduchý. S postupující covidovou krizí bude brzo sjezdovka, taneční zábava i líbačka tabu, máte z toho podvědomně obavy, tak vám to začalo lézt do snů. Je to něco jako když se hubnoucímu zdá o šlehačkovém dortu ;-) Říkejte mi Sigmunda Freudová :-D

Porkpiehat
2640 příspěvků 24.9.20 15:21

@Josefka Jinak jsou to samozřejmě krásné sny, takže to vypadá, že i životě vám to klape.

Birdonawire
575 příspěvků 24.9.20 16:25

@Porkpiehat Tak mi vyloz muj sen. Koupila jsem si sedobileho krecka. Sestra mi na nej slibila klec, ale porad ji nemohla najit, kdyz ji nasla, klec byla uplne na… (velke mezery, krecek by zdrhnul za minutu). Ovsem zakazala mi krecka docasne umistit do petilitrove zavarovacky, ze by mu bylo blbe. A ted mudruj, Sigmundo. (Comeback do toho netahej!) :-D

Lizbeth
1424 příspěvků 24.9.20 18:48

Roušky vystřídají zavařovačky..a bude.

Porkpiehat
2640 příspěvků 24.9.20 20:44

@Birdonawire
Výklad č. 1:Sestra ti křečka vyloženě nepřála a dělala vše proto, abys ho nemohla mít. Dělala, že klec nemůže najít. Když jsi na kleci trvala, protože jí slíbila, tak vytáhla takovou, která se nedala použít. Ale zároveň ti nechtěla dovolit, abys křečka dala jinam. Dělala všechno proto, aby ses křečka musela zbavit. Otrávilo by tě to nakolik, že bys křečka chtěla hodit třeba do popelnice. V tom okamžiku by přispěchala, že si ho vezme ona a že jí na něj půjčí kamarádka vhodnou klec. Křeček by tedy putoval k ní a ona by nad tebou vyhrála.

Šedobílý křeček představuje kožich ze stříbrné lišky, symbol bohatství. Sestra ti ho závidí, ale snaží se to maskovat.

Výklad č.2: Sestra měla hlad a chtěla křečka sníst. Když ho nebudeš mít kam dát a nebudeš ho chtít pustit do volné přírody, nezbyde než ho sníst. Ty jsi cíťa, křečka odmítneš sníst, takže zbyde na ní, což byl její původní plán.

Šedobílý křeček představuje jídlo, symbol bohatství. Sestra ti závidí plný žaludek, ale snaží se to maskovat :-D :-D :-D

PS: Ani jsem se neptala, jestli je to skutečná sestra, řádová sestra nebo zdravotní sestra :-)

Porkpiehat
2640 příspěvků 24.9.20 20:46

@Birdonawire
Křeček = šťastná čísla 3, 7, 15
Klec = šťastná čísl 8, 23, 42
Zavařovací sklenice = šťastná čísla 1, 18, 47

Porkpiehat
2640 příspěvků 24.9.20 20:47

Někdo další na výklad snů?

Vinca_minor
2066 příspěvků 24.9.20 20:51

@Porkpiehat Já výklad nepotřebuju, ve snech zpracovávám prožitou realitu anebo lítám. Ale jsem v pokušení si něco vymyslet :D

czDanda
653 příspěvků 25.9.20 06:39

Šla jsem do čínské restaurace na večeři, hned u dveří mě zastavil Číňan s tím, že se dnes nevaří, neboť neteče voda. Přitom měl v ruce hadici a kropil trávník. Podívala jsem se podezíravě střídavě na něj a na hadici, což byla chyba, lusknutím prstů přivolal dva další Číňany, kteří mě začali pronásledovat přes ploty a zahrady. Snažila jsem se schovat mezi čínskou komunitou, ale stále jsem jaksi vyčuhovala.
Výklad netřeba, večer jsem sledovala Vraždy v Midsomeru. :-)

MP Janka
684 příspěvků 25.9.20 09:04

Mně se zdálo, že jdu na svatbu jedné známé foodblogerky (spolužačka ze základní školy, už je nějakou dobu vdaná). Nejdřív jsem musela vyřešit, aby mě pustili v práci uprostřed služby na obřad. Pak byla svatba v kostele, který byl málo ozdobený a nevěstě se to nelíbilo, tak jsem ji uklidňovala. Přišla mše, nikdo nevěděl, kdy si stoupat a sedat a nakonec se mi do toho zamotaly slané oříšky, brambůrky a další pochutiny. Prostě totální maglajs :-D

Oveeec
2653 příspěvků 27.9.20 15:20

Já jsem byla na svatbě doopravdy a nejspíš s tím nějak souvisel dnešní sen, kdy jsem byla těhotná a měla jsem rodit. Docela jsem se toho bála. Položili mě na lehátko a najednou tam přišla jiná těhotná paní, ale taková divná a neupravená a taky hodně těhotná, a že bude jako na vedlejším lehátku a bude taky rodit a mně to bylo hrozně nepříjemné. A byla jsem od nervů celá napnutá a vůbec mě nemohli vyšetřit. Přišlo mi to takové dost realistické, ale nevím, kde jsem to vzala, protože těhotná jsem ještě nebyla.
Taky jsem v tom snu řešila bydlení, což v duchu řeším pořád a taky to trochu souvisí s tou svatbou. A pak se tam sáňkovalo, a to nevím, co mělo znamenat.

bao-baba
1287 příspěvků 27.9.20 16:12

Dodnes si pamatuji sen, který se mi zdál, když jsem byla těhotná. Zdálo se mi, že mám roztomilého černovlasého chlapečka, měl pletený svetřík a kamašky v královské modři. Najednou se změnil v myš a poté zas ve volské oko (to smažené vejce), které leželo na hromadě naštípaného dříví. A pořád to bylo moje dítě.

Oveeec
2653 příspěvků 27.9.20 16:33

@bao-baba To je jako to vyprávění o snech od Wericha z „Když už člověk jednou je…“: „To jsem Vám měl divnej sen. Mně se zdálo, že to bylo v Austrálii. Ale ono to vlastně nebylo v Austrálii, ono to bylo ve Všetatech, ale vlastně to byla Austrálie. A byla to moje sestra. Já žádnou sestru nemám, ale v tom snu, tam byla moje sestra a ta sestra, to byl náš vedoucí. Náš vedoucí to byl. A on jel, to mi sám říkal, on mi to neříkal, já to nějak věděl, že on jel z Austrálie do Berouna. Koupit psa. A ten pes byl úplně nahý.“

:D
Oveeec
2653 příspěvků 21.10.20 12:43

Dneska se mi zdálo, že sedím někde v čekárně s Michelle Obama/Obamou/Obamovou a bavíme se o tom, která černoška jako první dostala Nobelovu cenu, jestli Angela Davis nebo kdo. A v tom snu mi došlo, že už jsme se asi třikrát viděly, takže jsem s rodinou Obamů vlastně kámoška (jednou se mi zdálo, že chodím s Obamou. Proč jsem si na ně tak uviděla, to netuším).

Čírina
372 příspěvků 21.10.20 21:10

Já si včera před spaním prohlížela https://mcmansionhell.com/ a ráno jsem se vzbudila s tím, že jsem celou noc procházela kýčovité interiéry s nelogickou architekturou alá Escherovy obrázky…

Birdonawire
575 příspěvků 21.10.20 22:13

@Čírina Vyvolala jste u mne nostalgii po Escherove museu v Hague. Moc hezka vzpominka, takze dekuji.

Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek