Co si myslíte o H&M

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
KlaudieS
1765 příspěvků 10.3.13 11:59

@Eirean No jo, ale jsem z Brna, tudíž Debenhams odpadá. Mám 23, tudíž odpadá MaS, přijdou mi tam ty věci spíš na starší. Van Graaf neznám :) Jsem studentka, takže financemi zrovna neoplývám, a navíc mě baví experimentovat, ještě jsem nedospěla do stádia, kdy bych si hodlala vybavit šatník pevnou základnou kvalitních basic záležitostí. Proto je pro mě H&M ideální. A nikdy jsem s jejich věcmi problém neměla, ono záleží na tom, co se tam koupí. Já mám odtud půlku skříně a ano, uznávám, že nějaká trička, za která jsem dala 150, jsou už akorát tak na vytírání podlahy, ale s tím jsem taky tak nějak počítala, rok posloužila dobře a teď uvolnila místo dalším. Jakékoli dražší trička/halenky odtud mi slouží delší dobu a bez problému. Já tu vidím hroznou předpojatost proti těmto levnějším značkám, ale můžu říct, že mám jedno tričko z Takka, což se často vzhledově i kvalitou blíží Vietnamcům, ale ono tričko mě stálo 200 korun, mám ho 6 let a nevylezla ani jedna nit, ani jeden žmolek nemá, barva není sepraná a obrázek drží. Takže spíš než na řetězci záleží na konkrétních kusech.

PS: Ale třeba boty bych si tam asi už nekoupila. Udělala jsem to jednou a za týden je šla reklamovat. Reklamace ovšem provedená bez řečí a okamžitě peníze na ruku, takže spokojenost.

Anijsha
248 příspěvků 10.3.13 12:47

Z HM mám několik věcích, které jsem ovšem koupila v sekáčích, a zatím si nemůžu stěžovat.
V HM jako takovém jsem zatím nenakupovala. Domedávna jsme měli jen jeden obchod, který mi svým rozvržením připadal „divný“ (líp mé pocity asi popsat nepůjdou), takže jsem tam vždycky vlezla a vylezla s prázdnou, protože jsem tam jaksi nedokázala nic najít (a nebo tam vážně neměli nic, co by mě zaujalo). Nedávno tu otevřeli druhou pobočku, tam už to vypadá líp :-) Takže nad tímto řetězcem hůl ještě nelámu.

Konvalinka
244 příspěvků 10.3.13 13:17

Je to fakt divný obchod. Kolikrát se mi jejich oblečení na fotkách líbí, pak vejdu do obchodu a vidím samé hadry. Dle kultury prodeje mívám dojem, že se nacházím v sekáči. Poměr cena versus kvalita je tam u většiny hader dost nepříznivý. Něco se občas vyhrabat dá, ale po vystání fronty na kabinku člověk většinou zjistí, že střih nesedí. Většinou tam pouze nakouknu a prchám. Koupila jsem si tam akorát jednu pěknou parku, která drží a jsem s ní spokojená.
Ještě bych chtěla podotknout, že se tady bavíme o HM jako o obchodě podřadnější kvality. Nicméně u nás na venkově bývá u mnohých žen standardem nakupování u vietnamců a levné řetězce typu HM považují za značkový luxus. Jedná se i o mladé dívky.

lipe
15 příspěvků 10.3.13 15:41

V HM mi i kromě dost hrozné kvality oblečení vadí, že nevracejí zpět peníze. Když vybrané zboží nechci, vrátí částku na jejich kartu, to mi ale nevyhovuje.

Eirean
244 příspěvků 10.3.13 16:23

@KlaudieS Tak mně je 20 a z MaS mám spoustu věcí - většinou kalhoty a nikdy mě nezklame jarní kolekce Per Una, letos jsem si tam koupila šaty. To je prostě o filosofii - já si většinou chci koupit něco cíleně. tj. potřebuju mint sako, tmavěmodré tričko aby se mi hodilo k tomu a tomu..a nechci, aby se mi ta věc za rok sežmolkovala a dala se použít jako hadr na podlahu. Je mi těch věcí prostě líto, chci si je užít co nejdéle. Taky záleží, co je basic - svojí nejvíce zatěžovanou kabelku si vyberu dražší, z kůže, ale barevnou, kterou vím, že užiju jen občas si klidně koupím někde v CA, HM za tři stovky.

Lála_druhá
471 příspěvků 10.3.13 17:31
@MP Efulka píše:
popravdě, u nás je HM opravdu hadrárna, ale přijde mi, že v zahraničí je to jiné… sice stránky na netu jsou pořád skoro stejné, ale zdí se mi, že k nám se nová kolekce dostane jen málokdy…

U nás jsme v HM snad nekoupila nikdy nic, ale v Miláně jo - šaty, které jsem u nás neviděla (dokonce ani na webových stránkách) a ještě pár věcí pro sebe i třináctiletou dceru (trička, barevné kalhoty). Kvalita mně přišla úměrná ceně.

VenusInFurs
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.3.13 13:27

Do H&M moc nechodím, ale včera jsem tam okukovala nějaké doplňky a zarazilo mě: na cenovkách jsou uvedeny ceny v různých měnách a byla tam např. cena 3,95 eur a pod tím 129 Kč… stejně 5,95 eur a 179 Kč. Tak nevím, ale podle mých informací je kurz eura už dlouho na nějakých max. 26 Kč. Zajímalo by mě, jak by se tvářila prodavačka, kdybych za ní přišla s tím, že chci zaplatit eurem a požadovala tu cenu, kterou tam mají uvedenou.
No, každopádně mě tam zas nějakou dobu neuvidí, podobné podvádění zákazníků se mi příčí.

PavlinkaK
96 příspěvků 27.3.13 15:38
@VenusInFurs píše:
Do H&M moc nechodím, ale včera jsem tam okukovala nějaké doplňky a zarazilo mě: na cenovkách jsou uvedeny ceny v různých měnách a byla tam např. cena 3,95 eur a pod tím 129 Kč… stejně 5,95 eur a 179 Kč. Tak nevím, ale podle mých informací je kurz eura už dlouho na nějakých max. 26 Kč. Zajímalo by mě, jak by se tvářila prodavačka, kdybych za ní přišla s tím, že chci zaplatit eurem a požadovala tu cenu, kterou tam mají uvedenou.
No, každopádně mě tam zas nějakou dobu neuvidí, podobné podvádění zákazníků se mi příčí.

To nemají jen v HM ale i v jiných obchodech. A u kasy pak uvedený vlastní kurz..

Jetthro
1130 příspěvků 27.3.13 16:00

@PavlinkaK Docela by me zajimalo jak je to s tim vlastnim kurzem pravne, to takhle fakt muzou delat nebo zase zneuzivaji toho, ze to nikdo nebude resit? On se totiz ten kurz kolikrat lisi treba o 2-3 koruny od oficialniho a to pri vetsi sume uz je celkem rozdil..

Moir
2263 příspěvků 27.3.13 16:21

@VenusInFurs za částku uvedenou v eurech vám to neprodají, jsme v ČR, tak platí cena v CZK, a to, že prodávají i za eura je jejich služba, tak za ni zaplatíte tak, že je kurz nevýhodný
to je pouhé konstatování faktu, rozdílné nacenění v různých zemích neobhajuji

VenusInFurs
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.3.13 17:27

@Moir No mně právě vadí to rozdílné nacenění, nejsem padlá na hlavu, abych platila o třetinu víc jen proto, že si myslí, že můžou Čechy oškubávat…

@Jetthro Já se obávám, že to nejspíš bude legální, dělají to tak skoro všude, i v supermarketech mají často vlastní kurzy eura, ale ty se zas o tolik neliší.

Chtělo by to někoho zběhlého v těchhle věcech, hádání s prodavačkou nic nevyřeší, ona je ta poslední, kdo za to může, to si zas uvědomuju, proto jim tam nepůjdu tropit skandál.

Guinea Pig
1190 příspěvků 27.3.13 19:02

@VenusInFurs jj, tuším, že to je legální. někde na čt24 byl rozhovor s někým, kdo u nás má na starosti oděvní značku…xy…nevím…a ten se hrozně hájil tím, jak jsme malá země a jak tady není dost silná kupní síla a bláblá, něco. bohužel ho nechala paní redaktorka říct cokoli, jen četla otázky a uplně bezzubě mu vše odkývala. takže výsledek je, že oni chudáci to tady musí zdražovat, i když jim to trhá srdce, žíly i zbytek kardiovaskulárního systému, ale nejde to jinak, bo málo nakupujem a oni by asi nezaplatili nájem, vodný, stočný a ty regály, co mají v těch obchodech.

VenusInFurs
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.3.13 19:21

@Borůvka19 Chudáčci, mně je jich normálně líto… :D

Já to stejně nechápu - kolem sebe pořád slyším, jak se v ČR nedá nic pořádně sehnat, každý jezdí do zahraničí za nákupy… Ale přitom kdyby byla nabídka i ceny stejné u nás jako v zahraničí (čili nabídka větší a ceny nižší než teď), tak by to tu nikdo nekupoval.

Jsem z toho fakt jelen :D

edge
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.3.13 19:52

Občas prodávají šunty, ale dají se tam najít i hezké věci. Třeba tyhle ponožky krásně drží na noze a na rozdíl od jiných, které stály o hodně víc, se nevytahaly. A mám dobrou zkušenost i s bavlněnýma tričkama s příměsí a dětským oblečením (holčičí legíny, chlapecká košile)…

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.3.13 21:05

@KlaudieS ja kricim jen o bordelu a nitich :-) ostatni je mi fuk… kdyz se mi to nelibi nebo nebo se mi to zda jako drahy hadr, tak to nekoupim :-)

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.3.13 21:12

@Patane v HM nakupuji zakladni tricka, tilka, obleceni na doma… ostati mi vetsinou nesedi nebo se mi nezda kvalita. Nakupuji tam ale hodne na dceru - neni to az tak drahe a maji jine barvy nez ruzovou :-).

Dlhonožka
269 příspěvků 27.3.13 21:12

HM-ku dávam šancu často, ale bez výsledku. Často, lebo tam chodím na pekné detské oblečenie a vždy sa prejdem aj cez dámske a popozerám, čo by sa mi hodilo. Bohužiaľ, ešte som si tam nikdy nič nevybrala, takže sa tiež čudujem tej masovej obľube HM na internete.

Karakas
343 příspěvků 27.3.13 21:49

Rozdilnost ceny v ruznych zemich je dana i ruznou DPH. Jina je v Nemecku ci Rakousku, jina v Cesku, na Slovensku a v GB na detske veci tusim treba neni vubec, ci jen 5%.

Miluna Mia
194 příspěvků 27.3.13 21:55
@Blair píše:
Dříve snad ještě ano, mám třeba i 5 nebo 6 let staré věci a drží. Ale teď to jsou celkem hadry. Zmačkané, lezou z toho nitě, kvalita neodpovídá ceně.

Mám přesně ten samý dojem. Dříve tam mívali pěkné věci z přírodních materiálů (bavlna, len) za rozumnou cenu a s dobrou kvalitou. Nyní - hadrárna, veteš. Tričko za 299,– se po třech pracích cyklech kroutí a párá, to už radši koupím v Kiku za 69,– a vydrží mi o něco déle.

Sofia14
74 příspěvků 13.4.13 22:54

Mně přijde, že H&M pomalu ale jistě upadá..dříve se mi tam líbila řekěme polovina věcí, teď už je to taková přibližná čtvrtina a z té čtvrtiny při bližším prozkoumáním zase určitou část ještě vyřadím z objektu mého zájmu. Některé kousky už jsou jak v New Yorkeru. Sem tam se tam ale dají sehnat pěkné šaty či košile, kupuji tam taková ta basic trika a přijde mi i dobrá nabídka punčoch..Naopak tam ale narážím i na věci u kterých pozvednu obočí a řeku si wtf? :D Hodně mě pobavila (myslím, že to bylo loni v létě) kolekce inspirovaná podle Versaciho - ty obří bundy s lesklým cosi na nich fakt šly mimo mé vnímání :D

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek