Co si myslíte o kloboucích?

Fotoalbum tématu (19) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Bugatti
4086 příspěvků 13.11.12 18:35

@radbuza Ono záleží na tom, jaký jste barevný typ a jaké nosíte barvy. V hnědé mi přijde taky trošku hučkoidní, ale já tuhle barvu nemám moc ráda, takže to může být ovlivněno mou averzí. Jedná se o ruční plst, která vždycky bude na povrchu trošku chlupatá. Průmyslově vyráběné kloboukové polotovary, z kterých se dál ručně vyrábí modelové klobouky, jsou na povrchu hladké (většinou se vyrábějí z králičích chlupů, někdy i z vlny). Krásné klobouky z ruční plsti mají v Praze v Rytířské v maďarském obchodě Iparos: http://www.iparos.cz/…mekek1cz.htm

Bugatti
4086 příspěvků 13.11.12 18:38

@Sibyla Pokud chcete něco šik, tak vybírejte zde: http://www.behidadolic.com/…Gallery.html

Alhambra
861 příspěvků 13.11.12 18:39
@Alizon píše:
klobouk asi na vecne casy skonci ve skrini.

To je škoda. Na MP Bazar vám určitě utrhnou klobouk i s rukama! :-)

Grossularia
3204 příspěvků 13.11.12 18:42

@Bugatti Tak tam bych si vybrala!
Jen bych předtím musela asi vybrat i kontokorent :)

Bugatti
4086 příspěvků 13.11.12 18:44

@Grossularia Taky bych si vybrala! Jsem sice ve věku vhodném pro nošení Tonaku (a taky jej nosím), přesto bych snesla na hlavě i něco lehce extravagantnějšího.

LorelaiH.
3369 příspěvků 13.11.12 19:16

Já jsem klobouky nikdy nenosila, ale po sledování pár diskusí tady na MP jsem si před 14 dny pořídila svůj první klobouk - je vlněný, od Tonaku. Ne tuto barvu, ale tmavě tyrkysovou (loňská kolekce). Cítím se v něm velmi dobře, rozhodně líp jak v nějaké zimní čepici:)

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.12 19:26

Pokud jde o to, co se mi líbí, tak jsme prolistovala e-shop Tonaku a jedinej vyloženě klobouk, který se mi z nabídky líbil, byl tenhle: http://www.tonak.cz/…ig/06310.jpg
Akorát bych si zvolila jinou barvu. Myslím, že takovej klobouk by ke mně šel. Moji nejbližší mi říkají, že jsem prý kloboukový typ, ale nejsme si tím teda jistá. Alespoň mamka teda vždy září jak sluníčko, když si někde v obchodě nasadím nějakou tu pokrývku hlavy a vždycky nadnese, že jsem prostě kloboukovej typ.
Ale raději tíhnu k baretům a bekovkám. http://www.tonak.cz/…g/FalsiA.jpg http://www.tonak.cz/…FilerinZ.jpg http://www.tonak.cz/…aronikaB.jpg

Ten klobouk je na moje poměry docela drahej, i když už si jí můžu dovolit. Nicméně něco ve mně mi brání tolik utratit za „blbej“ klobouk :)) Ale na ty bekovky na ty bych měla…
Podotýkám, že jsem prohlížela jen klobouky a čepice na zimu aby bylo jasno :) v létě spíš nosím šátek.

bestia
2300 příspěvků 13.11.12 19:30

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:33

LorelaiH.
3369 příspěvků 13.11.12 19:34

Jo a svůj první baret jsem si koupila taky díky MP!:)

Lama_z_Lana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.12 19:38

Že jsou skvělé!

Bugatti
4086 příspěvků 13.11.12 19:41

@bestia Směr je správný, ale nedávala bych tam flís, nejspíš by se to vytahovalo. V galanteriích by měli mít širokou keprovku, ta se našije zespodu a trošku se to tím utáhne. Šití by pod ozdobnou stuhou, která je na horní straně klobouku nemělo být vidět.

bestia
2300 příspěvků 13.11.12 19:45

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:32

Bugatti
4086 příspěvků 13.11.12 19:50

@bestia V galanterii vám poradí. Ale pokud už tam nějaká stuha zevnitř je, tak bych ji jen opatrně odpárala a přišila znovu a trošičku utáhla. Utahovat jen malinko, aby se klobouk nezkrabatil. Osobně bych si to u dražšího klobouku nechala udělat v kloboučnictví, ale v Brně nemohu žádné najít, kde by dělali opravy. Třeba to u vás bude lepší. Zmenšovala jsem si letní klobouk, sundala jsem horní ozdobnou stuhu, ze spodní strany znovu našila a malinko utáhla ten pásek, který tam už byl a neviditelně znovu přišila horní ozdobnou stuhu. Vypadá to zdlouhavě, ale bylo to za půlhodinku hotové.

bestia
2300 příspěvků 13.11.12 19:57

.

Bugatti
4086 příspěvků 13.11.12 20:03

@bestia Pokud je problém jen když fouká vítr, můžete zespodu našít kloboukovou gumu (taková tenká gumička, kterou mívají v různých barvách) a tou připevnit klobouk pod vlasy.

klubo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.12 20:07

Překvapuje mě, kolik pekelnic je přesvědčeno, že jim klobouk nesluší, to se mi nechce ani věřit, myslím, že je to jen nezvyk a obava, že budete nějak vyčnívat.

Osobně klobouk v chladném počasí (od podzimu do jara) nosím denně a nedám na něj dopustit. Už si nedovedu představit, že by mi vítr kazil image :-)
Mám asi sedm modelů, převažují klobouky pánského tvaru, ale mám jeden se širokou krempou a jeden á la 30. léta. Nemám ráda nazdobené babské hučky.

bestia
2300 příspěvků 13.11.12 20:09

.

Bugatti
4086 příspěvků 13.11.12 20:11

@bestia Však já taky ne. Ale kdo má delší vlasy, tomu to dobře drží.

Jackie Daniels
156 příspěvků 13.11.12 20:13

Mně se děsně líbí tenhle, co nosí Kate. Ale co s ním v mém postavení? :)

A vysloveně sexy mi přije ten typ, co je na fotce v diskuzi s Audrey ala Coco Chanel. Fascinuje mě, jak drží na hlavě, když je tak málo hluboký a přísně geometrický. Nebo si myslíte, že drží jehlicemi?

Existují nějaká označení pro různé tvary klobouků?

klubo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.12 20:20

@Jackie Daniels Já taky nemám modrou krev:-). Je to spíš o tom, že si člověk dopřeje jakoby komfort v doplňcích. Všechny mají svou funkci. Klobouk jistě nelze nosit k lyžařské bundě… ale nezbytný není ani luxus, spíš určitá konzervativnost (vintage, preppy…), pokud se ovšem nejedná o stetson či sombrero :-)

Eila
166 příspěvků 13.11.12 20:41

@Jackie Daniels Hodně podobný jsem měla na jedné svatbě, takže se rozhodně užije:-) Nechala jsem si ho udělat a při povídání s modistkou jsem se dozvěděla, že je to teď velký hit a v sezoně jí klobouku chtivá děvčata trhají ruce. V zimě pak klidně nosím vlněné barety a mám i pár kloboučků v bubikopf stylu. Ze začátku jsem se trochu styděla a měla strach, že jsem moc nápadná, ale z toho se vyroste. Mít uši a dutiny v teple je paráda:-)

katango
1356 příspěvků 13.11.12 21:27

@Grossularia Díky.

Alizon
1235 příspěvků 14.11.12 09:52

@Alhambra Ale tak treba ho jeste vyuziji, neni to klobouk na bezne noseni, ale byl kupovany specialne na tu svatbu a mozna se jeste na neco podobneho bude hodit. Takze ho mam „nasysleny“ podobne jako plesove saty, ktere uz jsem 3 roky nemela na sobe. Kdyz uz me stalo tolik usili nejaky slusny najit, tak se ho jen tak nevzdam.

termalni voda
79 příspěvků 14.11.12 15:57

Myslim si, ze uz jsou tady aspon tri diskuze o kloboucich, prispevky se v nich opakuji a kdyz clovek neco hleda, nemuze to najit na jednom miste, ale musi si vyhledat vsechny diskuze o kloboucich.. misto toho, aby to udelal ten, ktery chce zalozit nove tema.:-(

@GirlfromWonderland píše:
Co říkáte kloboukům? Nosit, nenosit? Popřípadě jaké máte nejradši? A jestli je nosíte kdy, kde, k čemu…
Skye.l
39 příspěvků 14.11.12 17:32

Protože je tohle momentálně nejaktuálnější téma o kloboucích, tak to napíšu sem. Pro všechny zájemkyně (či zájemce) o kloboukové srazy je na facebooku založená skupina klobouk party. Takže kdo jste na facebooku, přidejte se k nám ;-)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek