Co si nechat přivézt z Turecka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Manja
3 příspěvky 26.6.12 12:51
Káva

Záleží na tom, kde si kávu dáte. Pokud si objednáte v turistické destinaci, přinesou vám rozpustné Nescafé, protože mají pocit, že tohle přesně my turisti chceme. Musíte si říct o kahvesi, pravou tureckou kávu připravovanou v džezvě. Je malá, silná a lahodná. Nakopne na celý den.
Na domácí přípravu doporučuju koupit turk kahvesi v obchodech Koska.

katango
1356 příspěvků 26.6.12 13:11

Letos na jaře jsem tam byla, přivezla jsem si takovou gobelínovou kabelku, úplný styl Mary Poppins. Dámy z kloboukového setkání potvrdí.

MP Barbucha
3716 příspěvků 26.6.12 13:40

@katango
Potvrzuji:-)

mňau-mau
19 příspěvků 30.7.12 15:26

Já bych si přála šperky a nějaká CD s tradiční hudbou, příp. nějaké koření apod.

Sekhmet
1918 příspěvků 30.7.12 15:45

Zlato a kožené výrobky. Baklavu (pokud vám nehrozí obezita) a rakiji (pokud nejste abstinent - jde o anýzovku počesku). Klidně i koření, ale ať proboha nebere ty předbalené turistické načančané výběrové balíčky. Ať si nechá navážit. Bacha na šafrán, to co prodávají jako šafrán, je zcela něco jiného.

FoxInTheBox
278 příspěvků 30.7.12 15:59

Já bych si přála tabák do vodní dýmky, je tam hrozně levný, ale to se vás asi netýká :))

Takže budu spíš varovat - ať tam určitě nekupuje nikomu jako dárek samotnou dýmku. Běžně se člověk dostane jenom k nejlevnějším kouskům pro turisty, které skoro nejdou používat a i jako dekorace stojí za houby, protože reznou.

Dalmitka
1866 příspěvků 2.10.12 20:36
Nákupy v Turecku

Vrátila som sa z dvojtýždňového pobytu v Turecku, čo sa týka nákupov - prakticky všetko už bolo v diskusii povedané - kožené výrobky, korenie, cukrovinky /baklava/, olivové mydlá, bižutéria. Čo ma trochu sklamalo - šperky nič moc na žiadanú cenu, nič ma mimoriadne neoslovilo, kožené tašky pekné, ale vôbec nie lákavo výhodné ceny a na čo som sa najviac chystala - topánky - z toho nebolo nič, lebo napriek veľkej ponuke ja jednoducho nemôžem vyberať a skúšať a rozhodovať sa, ak nado mnou stojí úslužný predavač a vlastne ma aj obúva, takže som to vzdala, lebo ja potrebujem pokoj a čas. Čo však odporúčam - kúpila som olivový šampón /v bazáre/, vraj 100% olivový, a vlasy po umytí - nádhera - neskutočný lesk a príjemné na dotyk, bez ďalších akýchkoľvek iných stylingových prípravkov mi vlastne aj držia tvar. A čo som zistila na vlastnú škodu - treba mať so sebou drobné peniaze, nie veľké bankovky, lebo vám pokojne vydajú namiesto eurových mincí turecké mince, ktoré sú prirodzene menšej hodnoty, verte, že si to pri väčšom množstve nevšimnete a taktiež napríklad v buse - ak nedáte presnú sumu cestovného - tak vám šofér veľmi rád nevydá výdavok. A treba sa zjednávať o každú vec jednotlivo, lebo pri väčšom nákupe už niet šance zistiť, čo vlastne koľko stálo a určite prerobíte. Ale ináč sa mi tam páčilo a hotelové služby boli naozaj skvelé.

LorelaiH.
3406 příspěvků 2.10.12 20:47

Určitě olivové mýdlo - je úžasné nejen na pleť, ale i na čištění skvrn na oblečení!

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek