Co vám Peklo dalo a vzalo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Admin Módnípeklo.cz
1151 příspěvků 1.4.13 18:44

Příspěvky tématu „Co vám modnipeklo dalo nebo vzalo?“ jsem přesunula do tohoto tématu. Dále prosím diskutujte zde.

Adminka Maruška

Letadýlko
103 příspěvků 1.4.13 20:45

Musím říct, že Peklu vděčím minimálně za to, že jsem tuhle zimu konečně nemrzla a to jen díky tomu, že jsem objevila vlněné sukně a hřejivé punčošky.
Asi mi někdo po prvním stupni základní školy vymyl mozek, bo štrample jsem nosila naposled v té době, pak moc ne. Ale celkově mě naučilo více si všímat materiálu.

Popostrčilo mě k tomu, k čemu už jsem měla nakročeno poslední už posledních pár let - tedy k výrazné barevnosti, sukním a vůbec tomu nebát se vyčuhovat. I když je fakt, že ze začátku tohohle ročníku jsem občas razila heslo „nevystrkuj hlavu, nebo ti ji někdo ustřelí“ :D..což ale nesouviselo s oblečením.

Vzalo mi… asi nic.

Nevzalo mi svobodu. Nosím to, nač mám náladu - i kdyby to mělo být nevýrazné, nudné a nezajímavě a měla to být Pekelná Trojice :-D (tenisky - rifle - tričko) a neberu názory Ady či ostatních jako slovo boží.

misial
1396 příspěvků 1.4.13 21:01

@Minky Já to s těmi zrzavými vlasy chci taky vědět, prozradí už to konečně někdo prosím? :D

megisek 1
161 příspěvků 1.4.13 21:28
co vám peklo dalo a vzalo

Jsem celkem poctivou čtenářkou MP, témat, která mě zajímají, je mnoho…to je plus. Mínusem je čas zde strávený, který pak různě doháním :-).Úplně nejhorší je to pokud nějaký čas vynechám(dovolená) a pak to musím dočíst…stížnosti rodiny, že jim MP bere maminku, pak slýchám často, máte to také tak?

Pra linka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.13 23:47

@Letadýlko Jé to je hezkej nápad. Je to milé a rozesmálo mě to. Děkuju.

Pra linka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.13 23:48
@Admin Módnípeklo.cz
@Admin Módnípeklo.cz píše:
Příspěvky tématu „Co vám modnipeklo dalo nebo vzalo?“ jsem přesunula do tohoto tématu. Dále prosím diskutujte zde.Adminka Maruška

DĚKUJI ZA POMOC MARUŠKO. PRA LINKA

Bara06
2039 příspěvků 4.4.13 20:44

Příspěvek upraven 19.01.15 v 10:52

continuity
5853 příspěvků 4.4.13 20:56

@Bara06 tak prosim vas alespon jedno z tech synonym dejte. mela jsem za to, ze to synonyma uplne nejsou a slovo ohoz, ktere by mne odpovidalo se mi nezda az tak vhodne.

mne outfit vadi taky

Bara06
2039 příspěvků 4.4.13 21:22

Příspěvek upraven 06.11.13 v 21:11

bestia
2300 příspěvků 4.4.13 21:29

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 15:25

Roseline
2319 příspěvků 4.4.13 21:40

@Bara06
Slovo outfit také nemám ráda, ale používám ho. Výstižný český ekvivalent mě totiž nenapadá.
Outfit není to stejné co oblečení, zahrnuje také obuv a doplňky.
Takže si nemyslím, že by lidé používali outfit, aby se cítili světoví a „cool“, ale protože je to nejvýstižnější termín.

Bara06
2039 příspěvků 4.4.13 21:48

Příspěvek upraven 06.11.13 v 21:11

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.4.13 21:58

@Bara06 Nahrazovani slov je kolikrat jednoduche, automaticke prirozene. Co si tim dokazujem? Vubec nic. Jazyk se vyviji svet zmensuje a za par let budem vsichni mluvi univerzalnim jazykem. Hranice neexistuji! A prave timto borime barikady v komunikaci.

bestia
2300 příspěvků 4.4.13 21:59

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 15:37

continuity
5853 příspěvků 4.4.13 22:07

A co myslite, odkial je slovo „háro“

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.4.13 22:10

Teď jsem projížděla švédský web s botami a musím konstatovat, že jsem za pronikání cizích termitů do češtiny vyloženě vděčná.

bestia
2300 příspěvků 4.4.13 22:18

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 15:37

eeny-meeny
119 příspěvků 4.4.13 22:32

@Bara06 Nemyslím, že slovo outfit nahradilo nějaké jiné české slovo. Ono se spíš začalo používat, protože v češtině vhodný ekvivalent není. Spousta slov má původ někde jinde, ale už to tak nevnímáme, protože za nějakou dobu ta slova zdomácněla. Vlivu angličtiny už v dnešní době neunikneme, ale nemyslím, že to znamená, že čeština vyhyne, spíš se bude měnit a to je přirozené.

stric
762 příspěvků 4.4.13 23:46
@Bara06 píše:
A když až doteď čeština neměla patřičný výraz, jak to proboha naši předkové řešili??
Chudáci, museli říct máš pěkné oblečení, krásně ti ladí s doplňky?

„Všimly jste si té okázalé nádhery? Měla úbor modrý, aksamitový, živůtek byl vyšívaný stříbrem.“
Eliška Krásnohorská by si na pekle teda užila

edge
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.4.13 05:08
@Bara06 píše:
A když až doteď čeština neměla patřičný výraz, jak to proboha naši předkové řešili??
Chudáci, museli říct máš pěkné oblečení, krásně ti ladí s doplňky?
Já tady nechci být agresivní obhájkyně vlasteneckých ideálů, ale jak jsem psala, bez slova outit se ve svém životě opravdu obejdu.A naprosto to chápu, jazyk se vyvíjí a nemůžu chtít, aby všudypřítomná angličtina neměla vliv.
Nechápu ale, proč máme potřebu nahrazovat existující česká slova anglickými? Co si tím dokazujeme? Protože princip, to se na mě nezlobte, je tentýž. Teď nahradím oblečení outfitem, za dva roky si postavím před house new car a nakonec češtinu úplně zprzníme.
Trochu mi to připomíná dobu minulou, ja, liebe Fräulein, když se polovina národa rozhovořila česko-německy. A chudáci vlastenci se s tím museli nějak vypořádat, nicht wahr?

Asi vám nezbyde nic jiného, než si vzít hadronosoplenu a zamáčknout s ní slzu. Já slovo outfit taky nemusím a používám ho jen na tomto webu. Přijde mi krátké a výstižné. Takže tak.

Bara06
2039 příspěvků 5.4.13 07:55

Příspěvek upraven 06.11.13 v 21:10

zwedavka
1264 příspěvků 5.4.13 08:12
@DonChichot píše:
Teď jsem projížděla švédský web s botami a musím konstatovat, že jsem za pronikání cizích termitů do češtiny vyloženě vděčná.

takhle bez jakékoliv znalosti francouzštiny rozumím francouzským katalogům s oblečením, jenom barvy jsem se doučila dle názorných fotek :-)

Sibyla
2646 příspěvků 5.4.13 08:31

@Bara06 Je to o zvyku a o délce užívání toho kterého slova. Už jsem tu psala a nemám trpělivost to hledat, že Pavel Eisner, velký znalec a milovník češtiny, napsal, že kdybychom chtěli nosit jen oblečení s českým názvem, chodíme nazí. Běžná slova jako kabát, kravata, kalhoty, kamizola, košile jsou italského, francouzského ba i perského původu. Outfit znamená sladění celého oblečení, ne jen šaty nebo kabát. Výraz módní kreace dnes působí afektovaně a znamená navíc jen jeden kus, ušitý v krejčovském salónu. Jak to řešili předkové naši netuším - měli jiné vyjadřování a jiné oblékání, ale nad cizími názvy barev se pohoršoval už Jan Neruda. Mnohé z těch názvů mezitím zdomácněly.

MPSkrolew
1850 příspěvků 5.4.13 09:34

@Bara06 Já slovo outfit taky nesnáším. Ještě mě děsně irituje, když se jednotlivým nespecifikovaným kusům oblečení říká kousky: „doplnit několika kousky“, „našla pár zajímavých kousků“… :-) Ale používá to spousta lidí, tak nebudu provokovat.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek