Co vám Peklo dalo a vzalo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.12 20:14

@Olinka
Omlouvám se, budiž na mou obranu řečeno, že v mém věku už to nemusí signalizovat nic dobrého, takové nenadálé a nechtěné zhubnutí.

Olinka
2582 příspěvků 27.6.12 20:18

@runningfox Však já jsem to nemyslela nijak zle. Ono asi v každém věku je hubnutí bez příčiny přinejmenším podezřelé.
Stejně je srandovní, že 90 % žen řeší, jak zhubnout, a jen těch cca 10 % naopak, jak přibrat. Žijeme až v příliš blahobytné době.

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.12 20:31

Nejvíc mi daly asi články o materiálech - nakupuje se mi teď mnohem líp a počet věcí, které se rozpadnou nebo ožmolkují po pár vypráních, se snížil na minimum. Taky nosím mnohem víc sukně a šaty, pustila jsem se i víc do barev.

Harmonika
244 příspěvků 27.6.12 20:35
Ještě dodatek

Teď mě ještě napadlo, že mi MP dalo vlastně i přítele. Možná to zní zvláštně, ale je to tak, MP na tom mělo jistě podíl, protože právě díky MP jsem začala nosit sukně, šaty, oblékám se žensky a nepřipadám si divně, že jsem mimo klasickou uniformu džíny a tričko. Není třeba se za sukni stydět, jenom proto, že ostatní budou v džínách… Ženskost ovlivnila sebevědomí a je to znát. Při pohledu zpětně pochybuji, že bych přítele zaujala v džínách a v obyčejném triku (i když i tohle občas nosím a ráda.). Poprvé mě potkal v šatech a na podpatkách a dodnes vidím, jak ze mě nemohl spustit oči. :-) Myslím, že právě tahle ženskost ho oslovila. (Dodatek: Můj velký údiv, protože: „Cože? Dredaře zaujme elegantní holka a chce jí dokonce za přítelkyni? Dosud jsem si totiž myslela, že tito kluci chtějí vedle sebe partnerku s podobným stylem oblékání, co má módu na háku, protože móda je přeci tak povrchní záležitost. Docela šok pro mě a velké rozbití jednoho stereotypu a zjištění, že ženskost se líbí opravdu všem mužům různého věku, zájmů i stylu oblékání).
Před MP jsem neznala nic jiného než džíny a triko (sukně byla jen do divadla)a byla jsem dlouho bez chlapa, od doby sledování MP, které mě nakoplo k ženskosti (mimo jiné) si na nezájem mužů nemůžu stěžovat. To přeci nemůže být "náhoda“.
Takže Ado, díky. :-)

Příspěvek upraven 27.06.12 v 21:20

husa hloupá
2 příspěvky 27.6.12 20:41

1. Začala jsem nosit víc barev
2. Snažím se chodit pokud možno hezky sladěná
3. Uvědomila si, že silikonová ramínka = humus
4. Kupuji si i sukně a když už džíny, tak alespoń barevné
5. Daleko lépe se orientuji v materiálech
A díky tomuto všemu přichází chvála z okolí, což je příjemný bonus.

bestia
2300 příspěvků 27.6.12 20:45

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 12:34

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 27.6.12 20:47

Dalo:

• zakoupila jsem správnou podprndu (hurá, mám košíček C;-)))
  • přestala jsem se bát „nesprávných“ barevných kombinací
  • časem jsem přestala sledovat „peklo“ v ulicích a naučila se vnímat spíš „nebe“, nebo aspoň snahu, rozeznávat styly a inspirovat se
  • ujištění, že řešit zevnějšek neznamená povrchnost a nosit rifle a botasky není povinnost

Vzalo:

• čas

Poměr ceny a výkonu za mě dobrý:-)

Sibyla
2646 příspěvků 27.6.12 20:51

Tak, především: co mi vzalo? Čas - strávený před monitorem, a peníze - utracené za oblečení, které jsem nutně nepotřebovala.
Co mi dalo? Jistotu, že ne, nejsem staromódní hnidopich, když se mi nelíbí to, co nosí většina populace - optimismus, když vidím, kolik nás je - radost z obnoveného zájmu o oblékání. Další barvu do spektra životních radostí.

MP Barbucha
3716 příspěvků 27.6.12 21:07

Co mi Peklo dalo? No přece vás! :-)

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 27.6.12 21:18
@Olinka píše:
@runningfox Však já jsem to nemyslela nijak zle. Ono asi v každém věku je hubnutí bez příčiny přinejmenším podezřelé.
Stejně je srandovní, že 90 % žen řeší, jak zhubnout, a jen těch cca 10 % naopak, jak přibrat. Žijeme až v příliš blahobytné době.

mám známou, velice krásnou, vysokou a štíhlou slečnu (a velmi vkusně oblékanou:-). určitě neřeší jak přibrat, nicméně živí se převážně sladkostmi a (ženskému) okolí je dosti trnem v oku. přitom výměnou za osvobození od svých zdravotních problémů by možná i nějaké to kilo navíc brala.
tím nechci říct, že hubené ženy jsou nemocné, ale že hubenost není výhra. výhrou je akceptovat svou přirozenost.
(to mi tedy nedalo peklo, ale nedalo mi to nekomentovat, pardon)

Calis
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.12 21:46
  1. Nosit správnou velikost podprsenky. Zjistila jsem, že nemám tak zoufale malá prsa, jak jsem si myslela.).
  2. Zkoumat materiál oblečení před jeho koupí.
  3. Hlavně jsem dokázala poradit mamce, aby se přestala oblékat jako žena s nadváhou středního věku s „voživenou“ hlavou. Přestala nosit tříčtvrťáky a pytlovité haleny.
  4. Přesvědčila jsem svého přítele, aby se začal elegantněji oblékat.).
  1. Vzalo mi pocit, že na ulici mě přece nikdo nebude fotit.).
AndaC
10 příspěvků 27.6.12 22:24

Peklo jsem začala číst před více než rokem po tom, co jsem si o něm přečetla v časopise Style. Pamatuju si, že jsem celý den seděla u počítače a zhltla všechny články. Do té doby jsem nosila džíny, kecky, mikinu a kabelku a myslela jsem si, jak skvěle vypadám a jak moderně se oblékám. Móda se mi líbila, ale vzhledem k financím, které jsem jako student měla neměla, jsem myslela, že jinak to nejde. Peklo mi otevřelo oči, že jinak to jde. Začala jsem nosit sukně, koupila jsem si svoje první (!) šaty a zkoušela jsem experimentovat. Přestala jsem ohrnovat nos nad sekáči, které pro mě do té doby byly smradlavé hrabárny. Začala jsem se konečně oblékat a vypadat jako holka. Shodila jsem melír, džíny jsem na sobě neměla přesně rok (nelichotí mi, proč jsem to dřív neviděla???), postupně jsem si vytvořila svůj styl a zvedla sebevědomí. V obchodech dost ušetřím, sleduji materiál oblečení, nakupuji v zahraničí, objevila jsem Polyvore…..Nechci dělat óchavou vlezdoprdelku, ale Adě jsem za Peklo fakt vděčná. Že mi otevřela oči.

Co mi Peklo vzalo? Čas.

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.12 22:26

@tetma A už vás někdo pochválil? Jestli ne, tak já vás tady veřejně chválím. Jste průkopnice:-) Taky jsem se zasmála, jak jste to vtipně popsala. Je pro mě zajímavé si přečíst, že pro někoho je hrdinským činem zakoupit si sukni. Sukním zdar!!:-)

Kateřina
246 příspěvků 27.6.12 22:40

Omlouvám se, ale zrovna jsem přišla z brigády a nemám sílu číst celou diskuzi - takže pokud už zaznělo co napíšu, tak pardon :-). Mi peklo dalo hlavně větší sebevědomí - ne, že bych předtím byla nějaká ušlápnutá, to vůbec, ale najednou mám odvahu zkritizovat servírku, obléci si na sebe to, v čem jsem předtím měla strach vyrazit, apod. Bylo to hlavně tím, že se v mém okolí nevyskytovalo zrovna moc lidí, co by takhle „žrali“ estetiku, oblečení, etiku a morálku, jídlo… Teď mám Adu a vás a strašně se mi ulevilo, že v tom nejsem sama. Samozřejmě mi peklo přineslo i spousty nových poznatků. Vzít mi toho vzalo málo, maximálně někdy iluze :-).

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.12 22:41

.

Příspěvek upraven 18.11.12 v 13:48

MP Barbucha
3716 příspěvků 27.6.12 22:53

@GreatSusan
Já jsem na tom podobně jako Ty. Až na to, že jsem potkala dost holek, které se v džínech „schovávaly“ a věřím, že pro ty může být peklo impulz:-)

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.12 22:59

@MP Barbucha doufejme. A taky doufejme, ze Ada zas nekdy napise nejaky clanek trochu na urovni - jinak se to tu muze prejmenovat na „co by vam peklo byvalo mohlo dat, ale uz neda“.

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.12 23:09

@GreatSusan Dobře vyhmátnuté jádro věci. O barevných tričkách, bižuterii a mamince vedoucí ji k neviditelnosti psala třeba @tetma - možná je tam hodně důležité, že žijí na vesnici blízko malého města. Může tam panovat určitý duch, např. „co vona ze sebe dělá“ nebo „ta je nějaká důležitá“. Maminka si to moc brala a snažila se to vštípit dceři - třeba aby ji před řečmi ochránila, nevím. Pro mě byl šok, když jsem - původně z matičky stověžaté - před pár lety na vesnici na vlastní uši slyšela mladou ženu, že by se za nic nevrátila domů pro věc, kterou zapomněla, protože „by si všichni říkali, hele, vona XY něco zapomněla“. Je mi to naprosto cizí a jistě mnozí na vesnici takoví vůbec nejsou. Jen si tady tak přemýšlím a ťukám přitom do klávesnice:-)

Olinka
2582 příspěvků 27.6.12 23:11

@Kateřina Jsem se netrefila myší. Odečti si prosím červené a přičti zelené ramínko!

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.12 23:25

.

Příspěvek upraven 18.11.12 v 13:49

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.12 23:29

@GreatSusan Je to tak. A proto je třeba zakoupit barevné kousky, pokud ještě v šatníku nejsou, vztyčit hlavu a dát najevo, že v tomto případě není chyba v nás:-)

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.12 23:31

@Šošana ja som tiež z mini vesničky a podľa mojho názoru si to ten človek len namýšľa, že všetci vo vesnici riešia jeho. Nikto ho nerieši, len je to jeho pocit, prameniaci z nedostatku sebavedomia.

laia
1 příspěvek 27.6.12 23:44

Mě módní peklo společně s přidruženými diskuzemi na nyxu pomohlo přestat tak strašně řešit, jestli k sobě všecko dokonale ladilo. Jak u sebe tak u ostatních, paradoxně mě naučilo bejt tolerantnější…

MP Barbucha
3716 příspěvků 27.6.12 23:52

@gulietta
Obávám se, že někteří lidé řeší ostatní pořád a hodně. zrovna minulý týden jsem byla párkrát v kontaktu s paní, která má prostě hranice soukromí posunuté jinam než já a bylo to dost maso. Komentovala každý můj pohyb - ty ses podrbala - snad tam nemáš klíště, kam jdeš? Jo na záchod, a proč?, upozorňovala mě na všechny mé omyly - podívej, tady ses ušpinila - běž si to umýt - když jsem řekla, že to přežiju (byly jsme na dětském hřišti a doma to vyperu, tak co) snažila se ze mně miniaturní šmouhu setřít vlhčeným ubrouskem…
Měla jsem chuť ji seřvat, ať mě nechá už být, ale je to příbuzná mé dobré kamarádky a naštěstí zase odjela.
Vím, že to nemyslí zle, aspoň ne vědomě, ale zrovna u ní si dovedu představit, že by přišla a řekla: „Hele, Ty sis ráno něco zapomněla, že ses vracela?“ „A co to bylo?“ „Jo, tampóny. A k čemu je potřebuješ?“ „T to máš dostat, a kdy?“

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.6.12 00:06

@barbucha taká osoba na vesnici by bola za všeobecne známu drbnu a veta mladej ženy z príkladu @Šošana by neznela:„by si všichni říkali, hele, vona XY něco zapomněla“,ale ak ma uvidí paníXY tak je to nafigu. Takých ľudí ako ty popisuješ je pár, většine tej vesnice je to ukradnuté kto v čom chodí ako často a kam.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek