Co vám Peklo dalo a vzalo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
MP Barbucha
3716 příspěvků 30.8.12 08:45

Uvádím na pravou míru:
Soňa se mnou nesouhlasila v diskusi o výrazu „white trash“ a trochu se zamotala do vlastního argumentování. Pak se rozhodla pustit do mého psychologického rozboru a já jsem jí navrhla ignorování se.

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.12 08:56

@MP Barbucha Se mnou se do toho zamotalo asi dalších 5 lidí, kteří se vás snažili přesvědčit, že White trash nutně nemusí znamenat rasistický výraz, ale ty jste statečně ignorovala, čím jste ze svého pohledu vyhrála v diskusi. To nevadí, takhle to dělá spousta lidí. Už se mi o tom tak nechce bavit, raději si o věci totiž zjistím širší informace a názory.

No a od teď už opravdu, ano, budeme se ignorovat, nevím, proč v diskusi Hezky česky na mě opět reagujete, ignoraci jste navrhla vy, já s ní souhlasila, tak už už.

MP Barbucha
3716 příspěvků 30.8.12 09:00

@Soňa3
Myslím, že se svým názorem jsem byla v silné menšině, většina lidí se mnou nesouhlasila, ale byli schopni argumentovat normálně a bez urážení a rozebírání mého psychologického projevu.
Takže diskusi jsem „prohrála“.

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.12 09:06

Psychologický projev jsem s vámi probírala úplně v jiné diskusi, myslím si, že diskuse o white trash byla zcela věcná a nikdo, kromě zesnulé a reinkarnované pani Libor, tam žádné psychologické rozbory netahal.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.12 09:24

Ale no tak dámy (a pánové) snad se tady nebudete slovíčkařit.

anedez
12 příspěvků 30.8.12 10:57
Zdena

MP mi dalo Adu. Ráda ji čtu. Mám ráda články o materiálech a o stylech.
Změnila jsem názor na módu: Šaty dělají člověka - a ne že ne!
Dříve jsem se trochu styděla zabývat se módou a vzhledem. Popravdě řečeno jsem ve svých postojích lítala ode zdi ke zdi. Buď jsem vzhled přeceňovala nebo naopak.
Ráda se pěkně obléknu a už se za to nestydím!
Diskuse čtu občas. Často se zamýšlím, proč s některými dámami tak silně nesouhlasím. Ty nesouhlasné diskuse mi vlastně dávají nejvíce podnětů k zamyšlení.
Posledně to byla diskuse ohledně sociální stratifikace vyjádřené oblečením (kabelkou).Toto existovalo vždy. Trochu brutální pro mne je říkat tyto věci naplno.Ale je to tak…

smrtonoška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.12 19:10

Peklo čtu rok a něco. Vlastně někdy touhle dobou minulý rok jsem v návalu prázdninové nudy začala pročítat celé Peklo od nejnovějších článků k nejstarším. A hrozně jsem se u toho bavila, ze začátku spíš škodoradostně, pak jsem se začala víc zamýšlet. Spolu s tím jsem objevila a začala prozkoumávat i fenomén módních blogů. Ne že bych se nějak inspirovala, to spíš vzácně, ale prostě mě baví koukat se na různě oblečené lidi a hodnotit, jestli se mi to líbí nebo ne.
Musím říct, že můj styl oblékání nebo vkus se nijak zásadně nezměnil. Jen se možná o módu teď trochu víc zajímám a trávím víc času přemýšlením a čtením o ní, a taky někdy víc přemýšlím nad kombinacemi oblečení, co si vezmu na sebe a když se mi podaří vymyslet něco fakt pěkného, jsem na sebe hrdá… :) Předtím jsem byla kolikrát bezradná a třeba neměla odvahu vyzkoušet nějakou kombinaci protože jsem se bála, že se to k sobě nehodí. Teď jsem si jistější a ano, zvedlo mi to sebevědomí.
Peklo a diskuze na něm mě ale inspirovalo k tomu, abych vyzkoušela šití - a zjistila jsem, že mě to opravdu baví (jo, a taky že mi to aj jde, jakože se to dá nosit)!
Neřekla bych, že mi to něco vzalo, ve zmyslu že bych přehodnotila své postoje a zřekla se třeba džínů nebo kecek. Ty jsem sice v pubertě nosila hodně, ale spíš jsem tak nějak přirozeně a postupně přešla k „dospělejšímu“ stylu.

Panaj
29 příspěvků 30.8.12 19:18

Znovu jsem objevila, že jsou i jiné kalhoty než džíny.
Zjistila jsem, že mi sluší růžová od ní byl k ostatním barvám jen skok.
Nalezla jsem Sílu. Tedy sílu doplňků (šperky, šátky, pásky..)
Nevzdala jsem se svých crocsových balerín (jsou tak nehorázně pohodlné) Čím víc čtu pekelné články, tím víc začínám být tolerantní k oblečení druhých.

frenekka
73 příspěvků 31.8.12 00:33
@runningfox píše:
@MP Barbucha
Ano, to jsem myslela, tihle lidi jsou zdánlivě milí a účastní, přitom jsou ale vlezlí a agresivní. Nemám problém odkázat do mezí hulváta, ale s těmihle lidmi je to fakt těžké.
Poslední útok mé tchýně, která v tomto oboru též vyniká, se odehrál na pohřbu. Můj muž krátce před tím konečně sehnal práci-byl půl roku bez práce a já jí to neřekla, protože je taková drbna, načež se to ona dozvěděla nějakými bočními kanály, ale se mnou o tom nemluvila. Nicméně jsme v pohodě vyžili z úspor a špatně jsme se rozhodně neměli. Přihnala se ke mně s rádoby účastným obličejem, všechny tetky a jejich crew kolem sebe a povídá: „Tak jsi ráda, že má… konečně práci, viď?“. Všechny baby nastražený uši, já povídám: „Nechci se o tom bavit!“. Byl to spíř reflex, kdybych měla čas se připravit, setřela bych ji líp.
Byla jsem podle nich drzá, neurvalá a kdovíco ještě. Ona to myslela přeci dobře! Od té doby ale na mne nic nezkouší.
Vlastně se s ní ani nechci stýkat, protože musím být pořád ve střehu a to mne stresuje. Proč mi sakra nemůžou ti lidi dát pokoj? Však se můžeme bavit klidně o umění, literatuře, vědě, filmech…a oni ne., pořád by jen drbali a zahrnovali mne nějakou informační vatou.

Nechápu co je na tom špatného, že se tchyně zeptá na to jestli jste ráda, že má její syn práci… :-O :-O :-O

Co mi peklo vzalo:
džíny, trička s úchylnejma potiskama
Dalo:
normální kalhoty a spousty šatů

MP Barbucha
3716 příspěvků 31.8.12 08:07

@frenekka
To je příspěvek runningfox, která mě jen zmiňovala. Nemohu mluvit za ní, ale dovedu si představit, že toto chování může být vlezlé až agresivní. A obrana proti tomu moc není, vždyť ona to myslí dobře, že?

anedez
12 příspěvků 31.8.12 10:37
achach!

V tomhle se poznávám. Když jsem byla mláda, také jsem byla háklivá na projevy účasti a zájmu těchto dobrákyň. Dnes jsem každému vděčna za trochu projeveného zájmu, protože jsem každému celkem ukradená. Už jim ani nestojím za trošku zlomyslnosti!
Běh světa je furt stejný.

divokytymian
68 příspěvků 1.9.12 12:37

Ale jo, něco asi jo. Třeba po pročtení této diskuze jsem vyhodila dvoje džíny s vorvaněm, protož jsem bála nebezpečí, že bych si je ještě někdy oblékla (nejspíš asi ne, ale co kdyby)

Víc zkoumám materiály a ušití. Před pár lety jsem si koupila v Orsay sukni s kostkami a moc nenavazuje. Vždycky se na ní podívám a vzpomenu si na Ady větu jestli neumíte šít, nikdy se nepouštějte do kostky. k

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.12 14:51

Nechtěla jsem zakládat nové téma, tak v rámci jednoho starého jsem vám všem pekelnicím chtěla poděkovat za to, jakou úroveň má peklo. Mám tu pocit, jako bych si vždycky pokecala s partou kamarádek, nekonají se tu nadávky a urážky a na rozdíl od jiných různých diskusí třeba na Pro ženy nemám pocit, že IQ národa beznadějně kleslo. A o to je to lepší, jaký je tu věkový rozptyl. Dík

Curlygirl
1901 příspěvků 20.12.12 15:00

Hezky napsáno, souhlasím. Také díky a hezké svátky všem, snad to tu v novém roce bude pokračovat ve stejném duchu.

aailyyn
809 příspěvků 21.12.12 13:17

Daleko víc si všímám lidí kolem sebe. Taky jsem mnohem citlivější na to, že se někdo obleče nevhodně na nějakou příležitost. Oblékací změna směrem k elegantnějšímu u mě přišla spíš tak nějak přirozeně. (Po dvácátých narozeninách a po mnoha zhubnutých kilech. Najednou mě začalo bavit o sebe dbát, když už nemusím řešit, jestli se do toho primárně vůbec vejdu a tak už nenosím modré džíny, tenisky a vytahané mikiny.) Svůj typický styl mám už dlouho, jen jsem ho s věkem trošku sofistikovaněji zkrotila. Pořád mám ráda černou barvu a pořád mám ráda výrazné doplňky, jenom už s nimi zácházím opatrně, vezmu si třeba jeden či dva. A víc si všímám materiálů a vůbec kvality oblečení. Což mě donutilo stát se přezíravou k českým řetězcům a začla jsem si pořizovat věci na internetu (ale souvisí to i s tím, že se nebojím, že si to koupím, dám do toho poštovné a ve finále se do toho nevejdu.) A nějakou základní starost o sebe samu považuju za naprosto samozřejmou a vůbec ne povrchní.

RenataRen
512 příspěvků 22.12.12 15:19

Co mi peklo dalo? Tak trochu jsem se utvrdila, že fakt nejsem divná, když se mi nelíbí ty kšunty, které prodávají v řetězcích a které nosí 80% mladých žen.
Na složení oblečení jsem se dívala i dřív - ale brala jsem to spíš tak, že se zkrátka dnes víc používá polyester oproti bavlně (hedvábí atd.), stejně jako plasty nahradily dřevo.
A co mi vzalo? Nějakou dobu jsem byla nervní, abych se v Pekle taky neocitla (a že by to někdy nedalo práci), potom jsem se ale uklidnila a došla jsem k závěru, že dobře vypadat je sice důležité, ale co je to do „dobře“ už je krapet subjektivní a není člověka, který by se zavděčil všem.

Carmiena
23 příspěvků 24.12.12 13:49

Peklo mi dalo spoustu tipů, dnes jsem vyzkoušela ponožkový drdol (správný název si nepamatuji) a jsem z něj nadšená! Díky :-)

pinklady
27 příspěvků 24.12.12 15:06

1. peroxidní blond, jsem si obarvila zpět na svoji hnědou
2. nosím více sukně než dříve
3. zimní elegantní kabát
4. botasky už jedině na sport
Díky za to :)

MaM7
177 příspěvků 26.12.12 12:49

Já bych taky ráda ten odkaz na to, kdo nosí zrzavou barvu:)

Já ani nevím co mi vzalo a dalo - že průhledná ramínka jsou hnusná a rifle nosí každý, to vím. Možná, jak už tu bylo řečeno, více nosím barvy. Tři roky jsem nosila pouze černou, ale na svou obhajobu musím říct, že to byl prostě styl.

Zuza279
36 příspěvků 26.12.12 12:56

Co mi dalo
1. přibyly mi na zimu kloboučky místo čepic
2. chci si koupit další zimní vlněný kabát
3. přibyl mi kašmírový svetr a šála
4. tolikrát jsem se zasmála díky článkům a komentářům, že mi to nejspíš prodlouží život

a vzalo mi trochu času a nákupy zase o něco víc penízek. přece jen vlněný kabát bude dražší než polyesterový :-)

Marvie
82 příspěvků 3.1.13 08:46

Tak já jsem poprvé na Peklo vlezla hlavně kvůli odkazu na facebooku, který tam někdo hodil, že dobrý článek. A přišel mi vtipný, a tak jsem Peklo prolézala dál a dál.
A najednou jsem se zhrozila, že já odrbané vorvaně, kecky, mikinu taky nosím, nejradši mám černou (univerzální barva), v zimě nosím nějakou příšernou lyžařskou bundu (kabátek je nepraktický, promokne ti, říkala máma), vlastně se snažím jen dost špatně schovat špeky a držet krok s teenagerovskou módou, která mé okolí (vysoká škola) tak nějak pořád ještě drží.

Po pár dnech jsem si všimla, že mi leze zadek z kalhot. Bože, jak já se zastyděla!
Tak už si nekupuji jiné kalhoty, než ty s vysokým pasem. (hledají se blbě, když jsou všude ty „modní“ bokovky, ale jde to)
Jo a taky mi došlo, že i když nemám 50 kilo i s postelí, pořád mám nárok vypadat hezky. A nemusím se za sebe stydět.

Tedy bundu jsem nechala na lyže a koupila si svůj vysněný kabát, černou nahradila veselejšími barvami a už víc koukám, jak vypadám, než odejdu z domu. Dřív mi opravdu ta uniforma „mikina kecky džíny“ prostě stačila.

přez-dívka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.13 10:43

.

Příspěvek upraven 16.06.13 v 21:08

pinklady
27 příspěvků 3.1.13 11:36

Jo a vlastně ještě průhledná ramínka mi peklo vzalo :) a dalo pět kusů bardotek, které jdou vzít skoro pod každý top :)

dost_bot
2071 příspěvků 14.2.13 20:34

MP mě baví, to není k zahození. Dalo mi trochu větší jistotu v tom, že nejsem nutně za kašpara, když s chutí nosím barvy a vysoké podpatky ve věku „middle age forever“

KlaudieS
1765 příspěvků 15.2.13 23:41

Vzalo
rifle: díky teda, mám šestery a teď mám fobii si je na sebe vzít a jsou mi naprd! :D

trčící ramínka z tílek, šatů: pocházím z vesmíru „tohle nikdo neřeší“, a mě to vážně nenapadlo, jak debilní to je!!

doplňky: vždy sem je spíš opomíjela

spoustu času

Dalo

ženštější styl

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek